Dermatologija

Na kosmatom delu glave imam okruglasto glatko ispupčenje prečnika milimetar-dva, izgleda kao mladež ali je ružičastocrvene boje. Htela bih da ga skinem jer ga često zakačim pri češljanju pa me zanima da li se skida kao običan mladež i kako bi to bilo najbolje uraditi.
 
Na kosmatom delu glave imam okruglasto glatko ispupčenje prečnika milimetar-dva, izgleda kao mladež ali je ružičastocrvene boje. Htela bih da ga skinem jer ga često zakačim pri češljanju pa me zanima da li se skida kao običan mladež i kako bi to bilo najbolje uraditi.
Ako treba hirurskim putem, skalpel, definitivno, ali treba da odete do dermatologa, da pogleda promenu i uputi vas sta dalje.
 
posto imam alergiju na sunce treba mi neka dobra krema koju da kupim koja je za sada najbolja za suncanje i interesuje me koji faktor je najbolji da malo i uhvatim boje ne samo da se zastitim znam da je faktor 50 dobar ali nemoze se pocrniti!"
 
U stavkama o aktivnom kiseoniku:
-celo mi se mnogo manje masti
-broj sitnijih bubuljica na celu se smanjio bar za pola,a i vece se gotovo i ne javljaju.
-smanjilo se i crvenilo.
Ja sam jako,jako zadovoljna.
:)
 
kakva vam je krema ladival preporucuje mi jedan kolega ali posto imama alergiju samo kada naglo izgorim on kaze da uzmem ladival zastitni faktor 10 interesuje me dali mogu da izgorim sa tim faktorom ako ne mogu onda da uzmem to kavo je vase misljenje!
 
U stavkama o aktivnom kiseoniku:
-celo mi se mnogo manje masti
-broj sitnijih bubuljica na celu se smanjio bar za pola,a i vece se gotovo i ne javljaju.
-smanjilo se i crvenilo.
Ja sam jako,jako zadovoljna.
:)
hvala na utiscima:super:

kakva vam je krema ladival preporucuje mi jedan kolega ali posto imama alergiju samo kada naglo izgorim on kaze da uzmem ladival zastitni faktor 10 interesuje me dali mogu da izgorim sa tim faktorom ako ne mogu onda da uzmem to kavo je vase misljenje!
Dobra je..relativno slab zastitni faktor
 
Moze pitanje za dermatologa???? Imam jednu macku koja je dobila buve.... Macku smo ocistili i kupili joj ogrlicu protiv buva... Ali su me one STRASNO izujedale..... Proslo je skoro mesec dana, a ujedi se ne povlace.... Cak sta vise oko njih je pomodrilo....... Koristila sam neku kremu za ujede insekata, neke trave, hidrociklin........ Nema sta nisam probala, a stanje je i dalje isto..... Imate li Vi neki savet???
 
Imam vitiligo od druge godine..na dva mesta na stomaku.. Zanima me da li moze nekako da se izleci.. Moram da kazem da sam primetila kada sam bila prosle godine na letovanju da je na nekim mestima pocelo malo da dobija boju koze, verovatno zbog izlaganja suncu..
 
ZDRAVO.....upravo sam se uclanila....imam vitiligo...vec oko 5 mozda i vise...godina...po kolenima i stopalima....pocelo je malo i po palcu na ruci...mala tacka..ali boljim se da ce se prosiriti....mazala sam svasta...i nista nije pomoglo....bilo je samo bacanje para....skoro sam nasla na internetu neki losion sa kube....MELAGENIN PLUS.....zanima me DA LI JE NEKO TO VEC PROBAO.....??I KAKVI SU REZULTATI.....



molim vas...ako neko zna nesto o teme...ili je koristio da odg.....


unapred zahvalna......:)..♥
 
Imam vitiligo od druge godine..na dva mesta na stomaku.. Zanima me da li moze nekako da se izleci.. Moram da kazem da sam primetila kada sam bila prosle godine na letovanju da je na nekim mestima pocelo malo da dobija boju koze, verovatno zbog izlaganja suncu..

ZDRAVO.....upravo sam se uclanila....imam vitiligo...vec oko 5 mozda i vise...godina...po kolenima i stopalima....pocelo je malo i po palcu na ruci...mala tacka..ali boljim se da ce se prosiriti....mazala sam svasta...i nista nije pomoglo....bilo je samo bacanje para....skoro sam nasla na internetu neki losion sa kube....MELAGENIN PLUS.....zanima me DA LI JE NEKO TO VEC PROBAO.....??I KAKVI SU REZULTATI.....



molim vas...ako neko zna nesto o teme...ili je koristio da odg.....


unapred zahvalna......:)..♥



Probajte suncanje u kombinaciji sa Protopic mast i Novitil krem..to je trenutno najbolja kombinacija koja daje efekat..suncanje dozirano i oprezno, rano ujutru, kasno popodne..
 
U poslednje vreme (oko mesec dana) mi se u kratkom dodiru sa vodom (pola minuta do minut) koža na dlanovima jako nabora. Toliko da je neprijatno bilo šta dodirnuti. Ježim se od tog osećaja.
Mislim, znam ja da je to normalno, ali posle dužeg boravka u vodi, a ne nakon pola minuta.

Da li mi fali neki vitamin ili nešto drugo?
 
U poslednje vreme (oko mesec dana) mi se u kratkom dodiru sa vodom (pola minuta do minut) koža na dlanovima jako nabora. Toliko da je neprijatno bilo šta dodirnuti. Ježim se od tog osećaja.
Mislim, znam ja da je to normalno, ali posle dužeg boravka u vodi, a ne nakon pola minuta.

Da li mi fali neki vitamin ili nešto drugo?
To je nedostatak vitamina biotina i niacina, ima ih u tabletama, ne kao sumece tablete.
 
Probajte suncanje u kombinaciji sa Protopic mast i Novitil krem..to je trenutno najbolja kombinacija koja daje efekat..suncanje dozirano i oprezno, rano ujutru, kasno popodne..


hvala puno...probacu...ali trenutno mazem taj melagenin plus...pa dok istrosim bocu...videcu kakvi su rezultati...
 
zasto nastaju one potkozne bubuljice?
nisu to obicne koje se upale i istisnu, vec one koje stoje ispod koze bez ikakve upale
ja sam to imala kao klinka, i sada opet
po obrazima, a ne po masnim regijama lica

zasto to nastaje? i kako se to sanira/>
ishrana sa sto manje masti, tu ima i genetike, i treba odredjena terapija i nega..za vise informacija i detaljnija upustva neophodan je pregled
 
Nadice ta krema koju ste naveli jos uvek nije registrovana kod nas,to je najjaci kortiko preparat..ali sa rebound phenomenom..elem,pomogne ona kod psorijaze,ali se posle psorijaza vrati u jos gorem obliku..koza postane zavistna od te kreme,kao od kortiko preparata generalno...imam za vas neke novosti iz domena lecenja psorijaze,pa da ne bih navodio terapiju javite mi se preko pp..imam odlicne rezultate sa tom terapijom,cak i bez uzimanja metotrexata ili ciklosporina..ya te bubljice na licu mora da se obavi pregled..mozda su steroidne prirode a mozda i obicne akne,dok ja ili neko drugi ne vidi ne bih se izjasnjavao o terapiji..a sta to stavljate na lice,generalno?Mozete i na pp da mi sve odgovorite,pozdravz:dd:

Nov sam na forumu. Moja supruga ima problem sa psorijazaom. Mast Butavate koristi s vremena na vreme inace psorijazu ima na lakotvima, kolenima i zadnjem kicmenom prsljenu. Mast Butavate koristi tako sto bolesna mesta tretira njome 3-5 dana a potom sledi pauza od 5 dana. Rezutati su kratkotrajni, odnosno kad se prestane sa ovom procedurom psorijaza se vraca. Ovakvim nacinom uspela je da izleci jedno koleno dok je na ostalim mestima psorijaza u manjem obimu.
Zainteresovani smo za terapiju koju preporucujes jer po tvom postu vidim da mast Butavate nije preporucljiva.

Unapred hvala
 
Nov sam na forumu. Moja supruga ima problem sa psorijazaom. Mast Butavate koristi s vremena na vreme inace psorijazu ima na lakotvima, kolenima i zadnjem kicmenom prsljenu. Mast Butavate koristi tako sto bolesna mesta tretira njome 3-5 dana a potom sledi pauza od 5 dana. Rezutati su kratkotrajni, odnosno kad se prestane sa ovom procedurom psorijaza se vraca. Ovakvim nacinom uspela je da izleci jedno koleno dok je na ostalim mestima psorijaza u manjem obimu.
Zainteresovani smo za terapiju koju preporucujes jer po tvom postu vidim da mast Butavate nije preporucljiva.

Unapred hvala
Voleo bih da vam pomognem, ali zabranjeno je pisanje terapije na Forumu,a opet morao bih da vidim promene pa da predlozim supstitucionu terapiju..nadam se da razumete.
U svakom slucaju oprezno sa Butavate mascu.
 
Pre nekoliko dana otišao sam kod dermatologa zbog problema sa aknama (uglavnom na čelu) na licu koje su se iznenada pojavile u većem broju.Problem sa bubuljicama imam od srednje škole ali se sve to dalo sanirati gelom za čišćenje lica i antiakne hidratantnom kremom.Naime, lekar je konstatovao Seboreični dermatitis i prepisao mi upotrebu metronidazol gela koji inače ostavlja tanak film preko kože i zateže mi lice (preko dana) i suspenziju ihtiona (ihtion,kaolin,glicerol i cink-oksid suspenzija) koju nanosim uveče.Međutim, meni se stanje drastično pogoršalo.Čini mi se da imam još više bubuljica nego što sam imao pre terapije.Lice se još više upalilo a bubuljice su se pojavile na obrazima i na čelu.Šta da radim i kome da se obratim za pomoć?
Inače vodim računa o higijeni lica(gel za čišćenje,krema,tonik za lice povremeno,ne diram lice rukama) i ishrani-često uzimam vitaminsko-mineralne suplemente (vitamini+minerali+L-karnitin i žen-šen u jednoj tableti), redovno pijem po 2g ribljeg ulja (omega3-masne kiseline) a od skoro sam na detoks programu zelenom glinom.
Nije mi jasno šta se i pored sve moje brige za zdrav način života dešava sa mojim organizmom.Znam da se s.dermatitis ne leči ali zbog čega mi se stanje pogoršalo već posle prve primene terapije.
Verovatno su hormoni u pitanju(što je dermatolog potvrdio) ali nisam dobio ništa što bi delovalo na uzročnika-testosteron.
Stoga vas molim za savet.Pozdrav
 
Poslednja izmena:

Back
Top