Dermatologija

Imala sam varicele u januaru ove godine.Iako se nisam cesala,posto me nije ni svrbelo po celom stomaku i ledjima su mi ostale fleke,nalik onim oziljcima od komaraca,ali bez rupa.Opsti lekar i dermatolog su mi rekli istu pricu da sacekam prva suncanja i da ce mi se povlaciti te fleke.Proslo je pola godine a ja sam stvarno ocajna,ne mogu na kupanje,moram da ih prekrivam,nimalo se nisu povukle.Preporucili su mi contratubex od kog mi se lice neverovatno izmastilo pa sad mucim muku i sa tim.Prestala sam da ga koristim,jer mi je napravio vise stete.Ima li neko neki savet?:sad2:
sacekaj da prodje leto, pa uradi hemijski piling ili lasersko uklanjanje promena, contratubex je bezveze preparat, uzmi do tada scar estetic u kombinaciji sa nekim Neostratinim preparatom za izbeljivanje
 
Pozdrav svima :)

Dugacka je ova tema o dermatologiji, prolistala sam dosta da ne pitam ono sto je vec odgovoreno (unapred se izvinjavam ako se ponavljam).

Imam 25 godina i odlucila sam se suociti sa vitiligom koji je nastao pre par godina (kao mala tackica u uglu oka) i 2009-2010 se poceo siriti po licu (sada imam oci kao rakun), pojavio se i oko usana, na bradi, iza usiju, i ispod pazuha...

Otisla sam kod privatnog dermatologa, i recimo da sam se razocarala.
10 minuta price (onoga sto sam vec sve znala) i dala mi je Afloderm da mazem dve nedelje 3x na dan.
Zanima me da li je neko koristio Afloderm mast? Danas mi je prvi dan koriscenja i imam utisak da su mi bele fleke vece :dontunderstand:

Inace takodje me zanima kako se vrsi dijagnoza vitiliga?
Dr me pogledala kroz neku lupu i to je bilo to. Nikakvi testovi...
 
Hvala Bela na odgovorima... A hvala i Dr. Hedonisti :)

Pa koza lica mi nekako ne izgleda sveze... nekako je bez sjaja. Pa sam htela da probam sa ovim. A vise i ne znam sta da stavljam posle depilacije nausnica jer mi cesto ostaje crvenilo a i po neka bubuljica...
 
Pozdrav svima :)

Dugacka je ova tema o dermatologiji, prolistala sam dosta da ne pitam ono sto je vec odgovoreno (unapred se izvinjavam ako se ponavljam).

Imam 25 godina i odlucila sam se suociti sa vitiligom koji je nastao pre par godina (kao mala tackica u uglu oka) i 2009-2010 se poceo siriti po licu (sada imam oci kao rakun), pojavio se i oko usana, na bradi, iza usiju, i ispod pazuha...

Otisla sam kod privatnog dermatologa, i recimo da sam se razocarala.
10 minuta price (onoga sto sam vec sve znala) i dala mi je Afloderm da mazem dve nedelje 3x na dan.
Zanima me da li je neko koristio Afloderm mast? Danas mi je prvi dan koriscenja i imam utisak da su mi bele fleke vece :dontunderstand:

Inace takodje me zanima kako se vrsi dijagnoza vitiliga?
Dr me pogledala kroz neku lupu i to je bilo to. Nikakvi testovi...
uzela pare bezveze, kako nema grizu savest..vitiligo se potvrdjuje biopsijom..a i totalno je drugacija terapija, da je ne navodim ovde..

Hvala Bela na odgovorima... A hvala i Dr. Hedonisti :)

Pa koza lica mi nekako ne izgleda sveze... nekako je bez sjaja. Pa sam htela da probam sa ovim. A vise i ne znam sta da stavljam posle depilacije nausnica jer mi cesto ostaje crvenilo a i po neka bubuljica...
kakva su ti iskustva, dosadasnja sa tim aktivnim kiseonikom:think:
 
Danas sam kupila bocicu aktivnog kiseonika koji hocu da kiristim za kozu lica. Jel ga koristio neko? I iskustva?

Hvala Bela na odgovorima... A hvala i Dr. Hedonisti :)

Pa koza lica mi nekako ne izgleda sveze... nekako je bez sjaja. Pa sam htela da probam sa ovim. A vise i ne znam sta da stavljam posle depilacije nausnica jer mi cesto ostaje crvenilo a i po neka bubuljica...

Nema na cemu i drugi put ;)

Taman mozes da koristis aktivni kiseonik za predeo posle skidanja nausnica,a sto se koze bez sjaja tice tu ipak moras dodatno da uzmes neku kremu zavisno od tipa tvoje koze.

kakva su ti iskustva, dosadasnja sa tim aktivnim kiseonikom:think:

Pogledaj prvi post koji sam citirala i videces da ga je devojka tek kupila,verujem da ce posle izvesnog vremena od pocetka koriscenja napisati svoja iskustva :)
 
Uf sto bih ja spojila vase avatare.... :mrgreen:
Deca bi vam bila preslaka... :heart: :heart: :heart:

Pa za sada sam zadovoljna, mada jeste kratko vreme koriscenja, ali neko crvenilo koje imam na predelu izmedju nosa i obraza (nemam pojma od cega je nastalo) izgleda mnogo bolje. A i herpes koji mi je pre par dana izasao, osusio se mnogo brze nego inace... :super:
 
Uf sto bih ja spojila vase avatare.... :mrgreen:
Deca bi vam bila preslaka... :heart: :heart: :heart:

Pa za sada sam zadovoljna, mada jeste kratko vreme koriscenja, ali neko crvenilo koje imam na predelu izmedju nosa i obraza (nemam pojma od cega je nastalo) izgleda mnogo bolje. A i herpes koji mi je pre par dana izasao, osusio se mnogo brze nego inace... :super:
Da, zamisli kakva bi nam deca bila,a Bela76?:per:Mislim avatarska:lol:
Posle par nedelja koriscenja napisi mi ovde opet utiske, zivo me zanimaju, ako ga redovno budes koristila..
 
mojoj cerki od nepunih 10god. pojavile se sitne bele tackice na nosu,vodila sam je kod dermatologa koja je rekla da su tomitiseri i da je poceo pubertet.da nije malo rano za to??? dala joj je gel klindasol 1% da joj mazem uvece.jel ima neko iskustva sa tim gelom i da li je to dobro da mazem devojcici???
 
mojoj cerki od nepunih 10god. pojavile se sitne bele tackice na nosu,vodila sam je kod dermatologa koja je rekla da su tomitiseri i da je poceo pubertet.da nije malo rano za to??? dala joj je gel klindasol 1% da joj mazem uvece.jel ima neko iskustva sa tim gelom i da li je to dobro da mazem devojcici???
ne znam sta je to dok ne vidim, ali i da su komedoni to jest mitiseri, nece proci na tu terapiju.
 
ok, posle barem dve nedelje koriscenja ocekujem i tvoje impresije..a zbog cega ga ti koristis?
Eto ne znam ni sama,nacitala sam se toliko pozitivnih komentara,a u zadnje vreme sam stvarno ocajna sto se koze lica tice(mislim da sam vec rekla da mi se nakon Contratubexa lice uzasno izmastilo i pojavile se bubuljice koje nikad nisam imala...) pa kao hajde,valjda ne moze da skodi,vidim koriste ga osobe slicnog tipa koze poput moje...U svakom slucaju prvi utisci,malo zasusuje bubuljice vidim,videcemo na duze...
 
Eto ne znam ni sama,nacitala sam se toliko pozitivnih komentara,a u zadnje vreme sam stvarno ocajna sto se koze lica tice(mislim da sam vec rekla da mi se nakon Contratubexa lice uzasno izmastilo i pojavile se bubuljice koje nikad nisam imala...) pa kao hajde,valjda ne moze da skodi,vidim koriste ga osobe slicnog tipa koze poput moje...U svakom slucaju prvi utisci,malo zasusuje bubuljice vidim,videcemo na duze...
Iskreno ne ocekujem neke spektakularne rezultate, mojim pacijentima preporucujem druge stvari, ali uvek sam raspolozen za nove ideje kada je u pitanju terapija, vrednujem glas naroda.:hvala:
 
Evo da postavim pitanje da ne otvaram drugu temu, pila sam kombinaciju dovicin/orvazil d, prekjuce sam popila poslednju tabletu, a rekli su mi da ne smem na sunce pa me zanima dal je jos rano da se suncam danas i sta moze da mi bude.
 

Back
Top