Svekrve...neicrpna tema

Vidim da se niko ne javlja na ovaj topic, pa da bolje postavim pitanje.

Kako se otarasiti dosadne svekrve koja gura nos u sve a ne zaratiti sa njom , da li neko ima iskustva ?

Ja po prirodi uvek kazem sta mislim ali zarad mira precutkujem .
Moj dragi muz, je uredno otkaci kad ona pocne da smara , i ne dozvoljava joj da smara mene a onda se ona na finjaka navali meni na kicmu i sve kao izokola pokusava da sazna ono sto od njega ne moze da izvuce. Ja, onda naravno na finjaka, odbijem da joj pruzim informaciju ali u poslednje vreme je do jaja navalentna i pitam se da li da je otkacim onako direktno.

Zato trazim savet.
Hvala
 
Ja cu umutiti moju tastu, a ti onda "vrhom noza" dodaj tvoju svekrvu. Posle muckanja mozda im se izgubi gorcina ili se, daj boze, neutralisu. Salim se, naravno.
Kad su nasi zarobljavali NATO-vce, morali su da ih tetose, da im daju hamburgere, cizburgere a i koka-kola da im ne zafali. Tako smo se mi ophodili prema najvecim krvnicima nasim, koji su bombe bacali na nasu decu. Odgovor na tvoje pitanje se sam namece. Pa zar da se prema majci svog coveka ophodis ruznije? Kakvagod bila, a skoro sve su takve, ona to ne zasluzuje.
Uvek u tim pricama svekrve i taste su babaroge a svekrovi i tastovi su, ako ne lafovi, a ono bar dobri. Zasto? Zato sto muskarci imaju tu sirokogrudost, blagost, tolerantnost, razlikuju bitno od nebitnog, na stvari gledaju mnogo sire. "Cute i mudruju". Zato, u tvojoj situaciji probaj malo da razmisljas muski.
Reci znaju dobro da zabole ali ako si psihicki dobro pripremljena, mozda te i ne dodirnu. Da bi se pripremila, ja cu ti reci jednu golu istinu, protiv koje ne vredi da se boris, nego je samo prihvati takvu kakva je, a to je da svekrve (a taste jos vise) uvek misle da je njihovo zlatno dete mozda moglo da napravi bolji izbor partnera. To ne mozes promeniti, ne trudi se, vec zivi sa tim. Zato, kad ti svekrva krene u akciju, probaj to da okrenes nekako na salu i ne uzimaj to previse k srcu. "Na jedno uvo udje, na drugo izadje". Moras da steknes njena antitela sad kad si u punoj snazi. Iskreno, ja sa mojom tastom tesko, al' bez nje jos teze. Kuva nam i cuva nam decu, a zena i ja radimo.
'Ajd' sad teraj samo vedro.
 
E Spike, hvala na odgovoru .

Znam ja vrlo dobro da je ona ipak majka mog "coveka" ALI.......... dodje mi nekad da je zadavim grrrrrr
Mi zivimo, hvala bogu , sami, tako da se gospodja majka uopste nesto ne pretrze da nam pomogne na bilo koji nacin. A i kad nam nesto sitno ucini, presedne nam, jer se ponasa po fazonu eh sad sam ja dobra keva jer sam npr. poslala teglu pekmeza a vi sad kujte me u zvezde.
Nervira me sto prelazi neke granice i sto zadire u bas privatne stvari, maltene nas zove da nas pita dal smo tu noc radili na potomstvu!!! :oops:
****** , zgrozila :shock: sam se kad sam videla da ima zapisano kad ja dobijam, ma zena je monstrum!
Muz, je naravno tako oladi, a onda ona duva sto me je uzeo u zastitu.
Meni su zivci pri kraju, a ti prijatelju daj konkretan savet kako da zapatim ta antitela? :twisted:

ps Mozda taktika obrnute psihologije moze da upali u ovom slucaju, mislim ako sad ja postanem tako bolesno ljubopitljiva kad je njen zivot u pitanju, ha? :roll:
 
Vilo, budi dobra vila. Ne taktiziraj i ne ulazi u rat, ne stavljaj muza u procep. Ne citaj tudje privatne beleske, uopste nisu vazne za tebe a i nije lepo. Mani se razmisljanja o svekrvi vec pocni da radis nesto mnogo vaznije, sad dok imas vremena i dok se ne desi "najlepsa stvar". USAVRSAVAJ SE ! Slede predlozi. Ako radis za drugog, smisljaj kako da jednog dana radis za sebe. Zamisli da, ne daj boze, dobijes otkaz ili ti propadne sadasnja firma. Imas li spremno resenje za to? Ako radis u komercijali, znas li zasto sluzi program Access, znas li da unosis formule u Excelu, znas li da pravis formulare i sablone u Wordu? Ako ne znas, kupi knjigu za pocetnike i kreni da to sistematicno ucis. Kad zavrsis pocetni nivo, kupi knjigu za srednji, pa napredni. Ako se bavis nekom drugom vrstom posla, radi na tome da tu budes medju naboljima. Posto ti je sad hormonska ravnoteza veoma vazna, pocni zdravo da zivis. Bavi se nekim interesantnim aerobnim sportom, npr. plivanje ili biciklizam. Beograd duz reka ima predivne biciklisticke staze. Trcanje je odlicno samo je malo dosadno. Ako na poslu puno sedis, sport ce ti poboljsati cirkulaciju u karlicnom delu tela. U kuci radi vezbe razgibavanja. Obavezno ostavi pusenje, utice na plod. Ako je potrebno smanji kilazu, ali ne preteruj sa dijetama jer je za dobar hormonalni balans bitno prisustvo normalne kolicine masnog tkiva u zenskom telu. Odradi sva ispitivanja kod ginekologa. I najvaznija stvar, zveket oruzja mora sto cesce da se cuje. Apstinirajte pred termin, a u terminu onda samo zvekeci. Budite opusteni, nista ne mora silom. Muskarci to tesko rade ako moraju. Nije katastrofa ako se preskoci po koji termin. Praktikuj seksi rublje, to muskarci obozavaju. Vidi koliko vaznijih stvari ima a ti zapela za svekrvu.

Pozdravljam te i javi nam sto skorije lepu vest.
 
vila_raviojla:
Vidim da se niko ne javlja na ovaj topic, pa da bolje postavim pitanje.

Kako se otarasiti dosadne svekrve koja gura nos u sve a ne zaratiti sa njom , da li neko ima iskustva ?

Ja po prirodi uvek kazem sta mislim ali zarad mira precutkujem .
Moj dragi muz, je uredno otkaci kad ona pocne da smara , i ne dozvoljava joj da smara mene a onda se ona na finjaka navali meni na kicmu i sve kao izokola pokusava da sazna ono sto od njega ne moze da izvuce. Ja, onda naravno na finjaka, odbijem da joj pruzim informaciju ali u poslednje vreme je do jaja navalentna i pitam se da li da je otkacim onako direktno.

Zato trazim savet.
Hvala

Ja joj fino direktno objasnim da bi ipak trebalo da pita sina i da je preko njegove volje ne mogu, a njoj će sigurno goditi ako poštuješ njenog sina, to će je razoružati. I samo lepim, to je najbolje sredstvo, onda, ako već nešto hoće, nemoćna je.
 
Spike Hammer etc.:
Vilo, budi dobra vila. Ne taktiziraj i ne ulazi u rat, ne stavljaj muza u procep. Ne citaj tudje privatne beleske, uopste nisu vazne za tebe a i nije lepo. Mani se razmisljanja o svekrvi vec pocni da radis nesto mnogo vaznije, sad dok imas vremena i dok se ne desi "najlepsa stvar". USAVRSAVAJ SE ! Slede predlozi. Ako radis za drugog, smisljaj kako da jednog dana radis za sebe. Zamisli da, ne daj boze, dobijes otkaz ili ti propadne sadasnja firma. Imas li spremno resenje za to? Ako radis u komercijali, znas li zasto sluzi program Access, znas li da unosis formule u Excelu, znas li da pravis formulare i sablone u Wordu? Ako ne znas, kupi knjigu za pocetnike i kreni da to sistematicno ucis. Kad zavrsis pocetni nivo, kupi knjigu za srednji, pa napredni. Ako se bavis nekom drugom vrstom posla, radi na tome da tu budes medju naboljima. Posto ti je sad hormonska ravnoteza veoma vazna, pocni zdravo da zivis. Bavi se nekim interesantnim aerobnim sportom, npr. plivanje ili biciklizam. Beograd duz reka ima predivne biciklisticke staze. Trcanje je odlicno samo je malo dosadno. Ako na poslu puno sedis, sport ce ti poboljsati cirkulaciju u karlicnom delu tela. U kuci radi vezbe razgibavanja. Obavezno ostavi pusenje, utice na plod. Ako je potrebno smanji kilazu, ali ne preteruj sa dijetama jer je za dobar hormonalni balans bitno prisustvo normalne kolicine masnog tkiva u zenskom telu. Odradi sva ispitivanja kod ginekologa. I najvaznija stvar, zveket oruzja mora sto cesce da se cuje. Apstinirajte pred termin, a u terminu onda samo zvekeci. Budite opusteni, nista ne mora silom. Muskarci to tesko rade ako moraju. Nije katastrofa ako se preskoci po koji termin. Praktikuj seksi rublje, to muskarci obozavaju. Vidi koliko vaznijih stvari ima a ti zapela za svekrvu.

Pozdravljam te i javi nam sto skorije lepu vest.

P a hvala ti puno spike, ali nije u tome problem.Jos nismo sastavili ni godinu dana u braku. :P

Sve sto si naveo gore dobro znam od sporta- trenirala sam plivanje , redovno vozim bajs, po keju,- preko racunara, davno davno sam to savladala , jesam medju najboljima u svom poslu, ne nerviram se mnogo, a odlazak ginekologu je redovan , ne brini, sto smatram da svaka zena koja drzi do sebe i svog zdravlja treba da radi. :wink:

Ono sto sam pitala je kako da se otkacim gospodje majke koja gura nos gde joj nije mesto. Gore sam samo navela primere dokle ide njena ljubopitljivost.
Ona jednostavno daje sebi za pravo da prcka po nasem zivotu do u tanka crevca, sto nas oboje nervira, stim da on moze da je otkaci kad pretera a meni su vec zamerili onog trenutka kad sam pokazala zube.

samo trazim da mi neko ko je imao slicne probleme , eto , pomogne nekom pricom i primerom kako je to bezbolno izveo.
 
beba:
vila_raviojla:
Vidim da se niko ne javlja na ovaj topic, pa da bolje postavim pitanje.

Kako se otarasiti dosadne svekrve koja gura nos u sve a ne zaratiti sa njom , da li neko ima iskustva ?

Ja po prirodi uvek kazem sta mislim ali zarad mira precutkujem .
Moj dragi muz, je uredno otkaci kad ona pocne da smara , i ne dozvoljava joj da smara mene a onda se ona na finjaka navali meni na kicmu i sve kao izokola pokusava da sazna ono sto od njega ne moze da izvuce. Ja, onda naravno na finjaka, odbijem da joj pruzim informaciju ali u poslednje vreme je do jaja navalentna i pitam se da li da je otkacim onako direktno.

Zato trazim savet.
Hvala

Ja joj fino direktno objasnim da bi ipak trebalo da pita sina i da je preko njegove volje ne mogu, a njoj će sigurno goditi ako poštuješ njenog sina, to će je razoružati. I samo lepim, to je najbolje sredstvo, onda, ako već nešto hoće, nemoćna je.

Šta god budeš uradila, razmisli da ćeš biti svekrva- sigurno.
 
vila_raviojla:
Vidim da se niko ne javlja na ovaj topic, pa da bolje postavim pitanje.

Kako se otarasiti dosadne svekrve koja gura nos u sve a ne zaratiti sa njom , da li neko ima iskustva ?

Ja po prirodi uvek kazem sta mislim ali zarad mira precutkujem .
Moj dragi muz, je uredno otkaci kad ona pocne da smara , i ne dozvoljava joj da smara mene a onda se ona na finjaka navali meni na kicmu i sve kao izokola pokusava da sazna ono sto od njega ne moze da izvuce. Ja, onda naravno na finjaka, odbijem da joj pruzim informaciju ali u poslednje vreme je do jaja navalentna i pitam se da li da je otkacim onako direktno.

Zato trazim savet.
Hvala
Veruj mi sto budes ostrija a imas pomoc muza to ce ona biti manja od mahovog zrna, pokusavace ponovo ali to si trebala u samom pocetku mada nikad nije kasno.. :twisted:
 
Ja ti predlazem, ako vec insistira na potomstvu, da napravis takvu kombinaciju da vas jednom uhvati na gomili. Sigurno vise nikada nece zadirati u vasu intimu, osim u slucaju da je zaista ozbiljno obolela.
Predlog broj dva=kazi muzu da on to regulise, to je ipak njegova keva. Ne zaboravi da on nosi njenu genetsku strukturu i da joj je bar 50 odsto slican. Oprezno, moze da bude gadna stvar.
Ili joj jednostavno reci da vam se ne mesa u zivot, jer te to strahovito nervira.
 
JA sam malo drvena i hladna prema buducom svekrvom i svekrom.JAvim se lepo,popricamo o vrucinama, o vestima,sta se desava u svetu,nista intimno,ne ulazimo u neke prisnije odnose. Presekla sam to u samom startu kada je bila ona fora:"Hajde snajka da skuvaas kafu",ja sam se samo na smejala i rekla da ima ko da skuva kafu ,da su fala Bogu zivi i zdravi i da nije nuzno da ja kuvam tu kafu,tako nesto. Ali mene moj verenik dobro zna ,i zna da ja nisam za te varijante, tako da je on meni uskocio u pomoc kada je ta famozna recenica izgovorena. Tako da nemam problema,fino ali na distanci,ako nesto treba da se pomogne( stvarno pomogne,a ne da bude to kuvanje kafe, ajvara....)ok,nema problema,ali to "ispiranje mozga i penjanje na glavu",hvala ,ipak NE.
 
e, smejanje nije los fazon. Kad god pita nesto indiskretno, samo joj se ljubazno nasmejes u facu i cutis. Zavisno od inteligencije, kad tad ce ukapirati i odustati.
Ja se sa mojom strasno posvadjam i iznerviram, i racunam da sam je otkacila bar na pet dana, a ona zove isto vece.
Moja tetka se udala za ratno siroce, pa i to nije lose resenje :? :?
 
Apsolutno sam ravnodusna prema njoj, sva sreca ne zivimo zajedno inace :( !!!!
Moja nije nikada direktno kritikovala ili nesto se kao mesala, ali na perfidan nacin dosta cesto stavlja do znanja sta misli i to mi jako ide na zivce, sto je najgore muz je dosta pod njenim uticajem i njeno mu je misljenje zakon :evil:
 
Apsolutno sam ravnodusna prema njoj, sva sreca ne zivimo zajedno inace :( !!!!
Moja nije nikada direktno kritikovala ili nesto se kao mesala, ali na perfidan nacin dosta cesto stavlja do znanja sta misli i to mi jako ide na zivce, sto je najgore muz je dosta pod njenim uticajem i njeno mu je misljenje zakon :evil:
 
Svekrva ti je nužno zlo koje dobijaš u paketu sa mužem.Moja je pravi davež,posesivna, dosadna i nervira me na isti način kao i tebe tvoja.Moj muž je srećnik pošto ja nemam porodicu, a ni on samim tim dosadnih obaveza i nerviranja.Mell, ako hoćeš možemo i mimo foruma popričati o fenomenu svekrve.
 
Zasto da razgovarate van foruma-bas je dobar topic, moze puno nas da se ukljuci, tema je inspirativna. Ja ne znam odakle da pocnem. Najgore kod moje svekrve je sto je strasno neuredna i moj muz to sigurno primecuje (mora, jer se oseti na kilometre), ali nikada joj nista ne govori. To me izludjuje, ali i osecam se jako neprijatno kada negde zajedno odemo u posetu, a ona bazdi. Uzasna sramota!!!
 

Back
Top