Svekrve...neicrpna tema

hanibal77:
jagodica:
a vi ko da te zhene niste poznavali pre udaje?
ma one su kao transformersi.dok si devojka ne ugrozavas joj status najvaznije zene a kad je ozbiljno onda se oseca ugrozeno i brani se tako sto napada.mislim da ce zena koja je obecala roman da napise nesto malo i o psihologiji svekrva,prevaspitanju i tako...
Naravno, na tome se uveliko radi, e stvarno je zena neiscrpni izvor, a sto se jagodice tice ona ce verovatno jednog dana i ona da nagazi na "nagaznu minu" i shvatice sta znaci zamaskirati se. Ova moja se cak nije ni maskirala i tad je lajala otvreno protiv, al stvarno je nisam vidjala jer je muz tad ziveo sam
 
Evo i ja da se pridruzim vecini! Meni je moja svekrva rekla da pored toga sto me ne voli i niza uvreda, da su nju na silu udali,da je u zivotu jedino sina volela i da sam ja dosla i to joj otela bez pitanja tj njene zelje! Ona je bila potlacena od svoje svekrve i svekra i sad je konacno dosao red na nju! Ja sam je pitala jer to znaci da sad ja treba da izdrzim njenu torturu, pa za nekih 20-30 god kad se moj sin bude zenio da kinjim njegovu zenu! I kazem da je to ni tuzno, ni smesno, nego jadno! I onda se ona nadje uvredjena i kaze da treba da je respektujem kao stariju i da ona mene ne kinji, samo sam ja nepravedna(a 15 min pte toga mi prosula bujicu reci koliko sam joj mrska)!
Mislim da je to jednostavno ljubomora i nista vise! Ma neka je, srecno joj bilo ako me mrzi, moze samo i da me mrzi, mrze se boljiod tebe!Bar mi je drago da to misli o meni, xaxa! A obicno se to obije sinovima o glavu a ne snajama, snaje trpe donekle i onda kazu ajd cao, a sin uvek izmedju mame i zene! Pa nek sama presece!
 
Dok smo se zabavljali suprug i ja,ona je bila sva slatka i mila ali sina nikad nije nesto puno tretirala,tako da nisam sigurna u to da joj je nedostajao kada se ozenio pa da je zato postala zloca,jer:"on je mator konj,sta ce mu torta za rodjendan"i ne napravi je,"sta da se brinem kako je doputovao on je mator covek","nek ide kod lekara ako mu nije dobro necu ja da ga lecim","ima njegovo dete oca i majku pa neka se oni brinu"kad je unuce sa 3meseca zivota bilo u bolnici....I tako niz komentara na koje ja pi.... a ja budala sva fina i slatka prema njoj kupujem joj poklone za n.g.i godisnjicu braka/koje se samo ja setim.....kao ocu da budem kao prema mojom mami a ona mom detetu i svom detetu kao najveci neprijatelj a o meni da i negovorim.
 
Jao zene ovo kad citam, zeludac mi se okrene kad se setim kakav je pakao bio dok smo ziveli sa njegovim roditeljima!!!! Ja sam radila kod kuce tako da sam bila ceo dan tu, muz na poslu, a njegovi penzioneri, dosadno im.
Svekar me je ponizavao i vredjao, govorio da sam zensko i moram da cutim, marsirao i terao u sobu. A svekrva, umesto da stane na moju stranu, jer je istu torturu trpela od muza, ona mi je govorila kako moram da ga slusam i postujem. I to sve samo ako npr. nisam htela da im kazem gde idem kad izlazim iz kuce. Stalno su nas preslisavali, jedva cekali da izadjemo iz sobe, cak sam je jednom videla da pretura po kesi sa djubretom koju sam stavila kraj vrata da bacim kad podjem!!!!!!!
Muz je, hvala Bogu, uvek bio na mojoj strani jer je trpeo od njih, sve sto su imali dali su starijem sinu a njemu rekli: moras da zivis sa nama, da nas pazis kad budemo stari i bolesni. Nismo se mnogo svadjali jer smo znali da smo samo privremeno kod njih.
I sada, cetiri godine posle, nisam joj zaboravila sve uvrede. Muz uopste ne ide kod njih, cuju se retko. Skoro mu je majka bila u bolnici a on nije otisao ni da je vidi.
A moj dever, pravi MAMIN SIN, kocka se, tuce zenu, vara je, a mama ga bodri i pomaze mu da se tajno vidja sa ljubavnicom. Jeziva zena!
 
uh uh uh ... kakva tema
mislim da je tolika mržnja prema svekrvama pogrešna ...
dakle ne udajete se vi za njih već za njihove sinove ...
ako oni nisu još dovoljno zreli i sposobni da shvate razliku između majke i žene , to je pre svega njihov problem ...

u potpisu

nisam žena
 
vd:
uh uh uh ... kakva tema
mislim da je tolika mržnja prema svekrvama pogrešna ...
dakle ne udajete se vi za njih već za njihove sinove ...
ako oni nisu još dovoljno zreli i sposobni da shvate razliku između majke i žene , to je pre svega njihov problem ...

u potpisu

nisam žena

I vidi se! Pusti žene neka kažu i izjadaju se biće im možda lakše.
 
vd:
uh uh uh ... kakva tema
mislim da je tolika mržnja prema svekrvama pogrešna ...
dakle ne udajete se vi za njih već za njihove sinove ...
ako oni nisu još dovoljno zreli i sposobni da shvate razliku između majke i žene , to je pre svega njihov problem ...

u potpisu

nisam žena
dragi vd...
mislim da nisi ukapirao...vecina zena NEMA problema sa muzevljevim odnosom prema majci....mnogi muzevi se jeze ponasanja svojih majki!
ovde je problem nenormalnog ponasanja tih MAJKI-SVEKRVA prema tim istim sinovima i onima koji su njima najvazniji-njihove zene i decica,a sto se "edipa"tice,ni tu nisi u pravu,jer taj,kako ti kazes njihov problem...to je zapravo nocna mora njihovih supruga..jer oni,sami,nisu ni svesni svog problema :lol:
 
pre svega mislim da se razlikuje odnos prema majci i ženi ...
i mislim da je odgovornost pre svega na muškarcu ...
ako on to još nije raskrstio sam sa sobom teško da će mu neko drugi pomoći ...

dakle poenta : birajte slobodne muškarce i nećete imati problema sa svekrvama ...

ova vaša bitka mi liči na liniju manjeg otpora po kojoj je ipak lakše prebaciti odgovornost na nekog drugog .
 
vd:
pre svega mislim da se razlikuje odnos prema majci i ženi ...
i mislim da je odgovornost pre svega na muškarcu ...
ako on to još nije raskrstio sam sa sobom teško da će mu neko drugi pomoći ...

dakle poenta : birajte slobodne muškarce i nećete imati problema sa svekrvama ...

ova vaša bitka mi liči na liniju manjeg otpora po kojoj je ipak lakše prebaciti odgovornost na nekog drugog .

Možda si i u pravu, ali je vrlo teško da devojka dok se zabavlja sa tipom dublje pronikne u odnos njega i njegove mame. To ti je bukvalno kupovina mačke u džaku. Neki ekstremi se vide još u vreme zabavljanja, ali kao što jedna žena reče, neke se mame dobro maskiraju....a i poneki maldići, budući muževi...
 
*misutka*:
vd:
pre svega mislim da se razlikuje odnos prema majci i ženi ...
i mislim da je odgovornost pre svega na muškarcu ...
ako on to još nije raskrstio sam sa sobom teško da će mu neko drugi pomoći ...

dakle poenta : birajte slobodne muškarce i nećete imati problema sa svekrvama ...

ova vaša bitka mi liči na liniju manjeg otpora po kojoj je ipak lakše prebaciti odgovornost na nekog drugog .

Možda si i u pravu, ali je vrlo teško da devojka dok se zabavlja sa tipom dublje pronikne u odnos njega i njegove mame. To ti je bukvalno kupovina mačke u džaku. Neki ekstremi se vide još u vreme zabavljanja, ali kao što jedna žena reče, neke se mame dobro maskiraju....a i poneki maldići, budući muževi...
ao sto neko rece u predhodnom postu...ONE SU KAO TRANSFORMERSI :lol:
 
Znate,ja sam se pitala da li se ZLA SVEKRVA postaje iz sopstvenog loseg iskustva ili je prosto deo zenske populacije zao sam po sebi.Ako je ono prvo onda smo sve mi nekako potencijlne ZLOCE.Ako ovo procita i neka SVEKRVA,neka zna da smo MI ta divna stvorenja koja vole njihove sinove i kada one prave PAUZE-LJUBAVI!!!
 
Moram da vam ispricam ovo, za vecerom ja stavila hleb na sto, mojoj svekrvi ispadne na pod kriska i ona je vrati nazad, ja to snimim i nista ne kazem. Samo se skolonim od stola, ona (posto jos nije pocela vecera), uzme da deli hleb svima za stolom, i pri tom meni stavi to parce hleba, ja sve sa distance posmatram u prozoru, al ona me ne vidi, kad smo seli da jedemo, ja se pravim luda i ne jedem hleb, kad je moj muz trazio da se donese jos hleba, njegova sestra kaze da je to parce na stolu i da ako ga ja ne jedem uzme on. Tad njegova mama skoci, ne, nemoj da jedes to! Svi je pogledamo, a ona kad je videla sta je uradila ona kaze, debeo si ne treba da jedes hleb, on je ipak pojeo, a ona je htela da pojede mene! :cry:
Sad je dosla da mi trazi kompjuter, treba joj da cita postu, mozda joj neko pisao, ha ha!
Ajde sad moram da joj omogucim da i ona malo razmenjuje pisma ko G-dja Ministarka! :P
 
Da vam se pridruzim. Moja voli da pati od raznih "teskih" bolesti, da non-stop kuka o tome i da se pati i da nikako ne ide kod lekara. Nedavno je bila u drugom gradu (u kom joj zivi cerka) na nekim kontrolama i pregledima i zadrzala se mesec i po dana (kako sam se nauzivala :)) Elem, jednog dana dolazim ja s posla a moj muz sav utucen, prebledeo samo sto ne zaplace. Ja ga naravno pitam sta je, a on mi kaze da se cuo sa majkom, da joj rezultati nista ne valjaju, i da mu je rekla da su joj doktori "svasta nasli". Ja opet lepo pitam za detalje, koja bolest je u pitanju, da joj mozda "nisu nasli" rak (daleko bilo). A on onako sav smoren "Mozda je i to, ko zna". Ne prodje malo ja saznam da su joj doktori od svih teskih bolesti "nasli" nizak hemoglobin i visok pritisak (od kojeg inace pati odavno), zena je anemicna! Ljudi moji kakav je to hipohondar. Prezivela je i ovog puta "opaku bolest anemiju". I to nam stalno priredjuje, u stanju je da kad ima visok pritisak, danima lezi i kuka, pati se, a nece kod lekara, trazi paznju i da svi trcimo oko nje. Ako se jos neceg setim eto me.
 
Ja imam burno iskustvo sa NJOM. Dovoljno ce biti da vam kazem da je spavala sa nama u krevetu mesec i po. To je bilo na samom pocetku dok je nisam poznavala dobro. Predstavila nam je situaciju da je morala da pobegne od muza koji je ugnjetava pa smo mi bili jataci. Kad sam je bolje upoznala shvatila sam da je sve bila dobra njena rezija. Ima jos puno pikantnih detalja. Sve se jos zakuvalo dok se nismo uzeli. Kako je svadba pocela da mirise pocela je da se budi u njoj patoloska majcinska ljubav koju moj suprug pre toga nije upoznao. Problemi su nastali kad je ona shvatila da on jos nekom poklanja ljubav i pomislila da ce mozda biti mojom pojavom u njegovom zivotu biti ona ugrozena. Moja OGROMNA sreca sto je ON stvar preuzeo u svoje ruke i u par razgovora i sa par gestova brzo je postavio na svoje mesto. Danas funkcionisemo solidno. Naravno ne zivimo zajedno inace bi bilo pakleno. Sigurna sam da moj Muz (veliko M iz postovanja prema njemu) nije na vreme skapirao stvari nas ne bi danas bilo u braku jer su njene tendencije nesumljivo bile brakolomske.
 
Eh draga Suncice, sve bi smo mi to volele!Al kad nesto ne ide, ne ide! Onda prvo trpis, a onda jednog dana kazes, jesam maljda al nisam sebe nasla na ulici, e onda tek nastaje haos, a posle se nekako kotrlja, naviknes, oguglas! I cool!
 
Suncice, sto rekla moja mama jos davno za svoju svekrvu- sa svekrvom se prica samo o tome sta je na naslovnoj strani(tada)`prakticne zene`.Cak se ni prva strana ne otvara..Nisam kapirala, ali sada shvatam itekako!
Drugo- mama moje kume je jos pre 10 godina izvela teoriju i tome kako su majke sinova(narocito ako imaju 2 ivise , a nemaju cerke) uvek opasne..
Ja sam malo sprovela `istrazivanje`-u 90% slucajeva je tacno-nije bitno da li su ozenjni ili ne, da li zive zajedno..jednostavno tako je..
mene je zivot naravno natovrljio na svekrvu-majku 2 sina :wink:
Imam i ja raznih `bisera`koji u meni izazivaju razlicite emocije(od smeha do besa i tuge), ali o tome cu nekom drugom prilikom..
 
Meni svekrva ne stvara probleme.Ali me živcira što nije obrazovana .Živi na selu , i prilično je neuredna.Nikad s njom nisam ni prošetala , a kamoli otišla u shopping ili tako nešto.
Zavidim ženama koje imaju sebi ravnopravne svekrve po obrazovanju i načinu života,s kojima mogu razgovarati o kozmetici ,modi ,pa i kuhanju jer moja zna napraviti 3 jela. U kompjuter gleda kao u svemirski brod i slične stvari. Mene to nervira.
 
Alabama:
Meni svekrva ne stvara probleme.Ali me živcira što nije obrazovana .Živi na selu , i prilično je neuredna.Nikad s njom nisam ni prošetala , a kamoli otišla u shopping ili tako nešto.
Zavidim ženama koje imaju sebi ravnopravne svekrve po obrazovanju i načinu života,s kojima mogu razgovarati o kozmetici ,modi ,pa i kuhanju jer moja zna napraviti 3 jela. U kompjuter gleda kao u svemirski brod i slične stvari. Mene to nervira.
moja je obrazovana,zivi u gradu,nije sa sela!!!
pa isto zna samo 3 jela,izgleda ko zuza,ko oni sto preturaju kontejnere,pa i kada se dotera ne bi isla sa njom do kraja ulice!ista je ko tvoja...nema bre tu price!druga sfera!drugi suncev sistem!
 
Alabama:
Meni svekrva ne stvara probleme.Ali me živcira što nije obrazovana .Živi na selu , i prilično je neuredna.Nikad s njom nisam ni prošetala , a kamoli otišla u shopping ili tako nešto.
Zavidim ženama koje imaju sebi ravnopravne svekrve po obrazovanju i načinu života,s kojima mogu razgovarati o kozmetici ,modi ,pa i kuhanju jer moja zna napraviti 3 jela. U kompjuter gleda kao u svemirski brod i slične stvari. Mene to nervira.
Izvini, ali moram da kažem da ovo što si napisala mnogo više govori o tebi, nego o njoj...Mislim, od kad su nivo obrazovanja i vrsta interesovanja, u vezi sa nečijom dobrotom, humanošću, odnosom prema porodici i drugim vrlinama??? Uh al' sam se primila...
 
hanibal77:
ne mogu da odolim:
a moja oce da bude trendy
i to ume da nervira
i ne voli da je dete zove "baba" nego "mami"(to na francuskom znaci baka)
hahahahahahahhahaha
koji tenkre!moja je rekla mom sinu da je ona lepsa baka...i da je zove bakica,a da je druga baka,moa majka,baba....inace moja keva je mladja 20 godina....
i to ova nikako ne moze da prevazidje...kada sam se ukocila,dosao maser da me opravi...ona je sutradan pozvala,jos bolju,skuplju,lepsu maserku....
pis zivi...
 
xpajamacax:
hanibal77:
ne mogu da odolim:
a moja oce da bude trendy
i to ume da nervira
i ne voli da je dete zove "baba" nego "mami"(to na francuskom znaci baka)
hahahahahahahhahaha
koji tenkre!moja je rekla mom sinu da je ona lepsa baka...i da je zove bakica,a da je druga baka,moa majka,baba....inace moja keva je mladja 20 godina....
i to ova nikako ne moze da prevazidje...kada sam se ukocila,dosao maser da me opravi...ona je sutradan pozvala,jos bolju,skuplju,lepsu maserku....
pis zivi...

Pa ti si tu bolje prošla, ipak si dobila masera, a ne maserku, ha ha
 
1.gif
maserrrrrrrr,
al me rasturio,
od tada se trudim na sve nacine da se ne ukocim!
 
*misutka*:
Alabama:
Meni svekrva ne stvara probleme.Ali me živcira što nije obrazovana .Živi na selu , i prilično je neuredna.Nikad s njom nisam ni prošetala , a kamoli otišla u shopping ili tako nešto.
Zavidim ženama koje imaju sebi ravnopravne svekrve po obrazovanju i načinu života,s kojima mogu razgovarati o kozmetici ,modi ,pa i kuhanju jer moja zna napraviti 3 jela. U kompjuter gleda kao u svemirski brod i slične stvari. Mene to nervira.
Izvini, ali moram da kažem da ovo što si napisala mnogo više govori o tebi, nego o njoj...Mislim, od kad su nivo obrazovanja i vrsta interesovanja, u vezi sa nečijom dobrotom, humanošću, odnosom prema porodici i drugim vrlinama??? Uh al' sam se primila...


Znam,u pravu si. Ima tu istine. Ali...
Ne možeš mi reći da nema veze sa obrazovanjem ako je ženi teško objasniti da za bebu od godinu dana baš i nije dobro da pije svježe pomuženo kravlje mlijeko,i pečenu janjetinu?
 

Back
Top