Svekrve...neicrpna tema

E cao, evo konacno i ja nesto danas da napisem i neznam sta bih pre ali evo npr. ovako. Najre bih
pozdravila onu koja je postavila ovu temu jer ona je zaista jedna glavna sporedna stvar ili ti sporedna glavna stvar u ljubavi, braku, zivotu volela bih da prokomentarisem. Elem, ja imam jedan prilicno originalan stav da ukoliko se ne svidjam svojoj skverkvi onda ne zelim ni da se udam, mislim ovo sve pod uslovom da se svidjam muzu jer trenutno je to pitanje otvoreno. S druge strane zasto bi jedan sin bio toliko neposlusan i neodgovoran da se ozeni nekom devojkom koja njegovoj majci ili ocu svejedno ne odgovara e to ne bih ja prva dozvolila svom muzu, dakle u ovome se ogleda moja originalnost mislim da svako a sin pogotovo treba da uvazava sud svojih roditelja! A ja takodje ne bih volela da ceo zivot osecam nezadovoljstvo sto sam bas ja, eto tada bi tako ispalo, ukrala svog muza , mislim ovaj muz mora da bude sa upitnikom jer imamo problema preko glave i imacemo ih sve do sudbonosnog trenutka , e pa sad neko neka mi kaze da mi ustvari nismo izmislili latino serije. Ali kao u svakoj pa onoj najdugometraznijoj ljubav ce pobediti sva zla i ono posle poslednje epizode kada je vencanje i ne mora vise ni da se prikazuje, zna se.
Sto je mojih roditelja tice on nema problema te vrste da li bi im se svideo ili ne, jer ima izvesne predispozicije koje ga odmah dakle u startu stavljaju na 1 mesto top liste najpozeljnijih, BEZ OBZIRA na eventualne mane, inace on se zbog te svoje apsolutne pozeljnosti i prilicnosti verovatno malo i pravi vazan, ali ni tu nema greske kod njega, i treba (!), ko bi ako ne on.
Samo da bih izbegla UOBICAJENU ZABUNU sve sto sam rekla mislim bukvalno tako i stojim iza tog mog stava i ne bih volela da opet budem shvacena dvosmisleno. Ja dobar deo svoje familije nemam i jedva cekam da steknem novu koju vec obozavam , iako jos nemam pravo na to , ili mozda imam ?, i zaista sam osoba koja je postojana u emocijama i ume da ih pokazuje ali upravo zato savet roditelja mog muza za mene je apsolutni kriterijum istine. Mozda je cudno ali tako je stvarno, nekako ja sam idealista po prirodi i kod mene mora sve da stima, mislim u onim stvarima koje su meni bitne.
Jos bih rekla ja radim u jednoj firmi koja je za mene najbolja na svetu i ne bih je menjala za milion drugih u dolarima, zato sto sam sposobna jedino u njoj da radim i to je jedina pravedna stvar mislim taj posao koji imam , koja mi se dogodila u mom nepravednom zivotu i nedaj boze da mi neko da otkaz kazem nedaj boze jer bi onda morala unapred da se izvinjavam svoj nerodjenoj deci a nadam se da bi ih bilo troje zasto dvoje?
Sto se tice Linux-a i ostalih programa oni me zanimaju samo rekreativno i ne volim kurseve, volim da treniram svoju pronicljivost e tu licim na muza
, mislim na onog iz svih glagolskih vremena,
( samo sam ja svedena na razumnu meru) i to sve po cenu da bude i neke kolateralne stete, ponekad ali treba biti uporan , zar ne?
Eh , da samo znate kakav je slatkis taj moj muzic, i on mozda razmislja vec o deci mislim kako to sve treba iskonstruisati da ne bi bilo greske, pravi projekte ,analize, elaborate a ja ga volim eh sta cu i verujem da bi mi deca sa njim svo troje bila slatka, mislim statka prirodno ko zdrava jabuka. Mada i sa njegovom matematikom nema greske uostalom on je taj koji treba o svemu da odluci, ja sam za.
 
Prosto me hvata strah sto cu i ja,nadam se ne tako brzo biti ta zla zena,svekrva....Svoju niti volim niti mrzim,tolerisem joj sve na godine,tezak zivot.Nije sa mnom i jedino je to vazno.Ne mora da mi pomaze,ako nesto ne mogu sad,mogu sutra;)).
 
Ja valjda imam ludu sreću-rođene smo istog dana,pa je od starta imala pozitivnu varijantu.Naravno da postoje stvari oko kojih se ne slažemo-ali moj dragi rešava priču rečenicom-Mama ja živim sa njom!ili nas dve padnemo u raspravu koja se na svu sreću završava uvek dobrom kafom i kolačima-bez obzira na ishod.
Kako god verovatno je veliki plus u celoj priči to što ne živimo zajedno,jer bi jaz u godinama i drugačije vaspitanje urodili plodom.
Ne dajte se !!!!!!!! :D
 
Joooj, baš ste me uplašili... ma, znam ja da je neslaganje između svekrva i snajki već legendarno. A ja uskoro treba da postanem snajka. Doduše, već kao da jesam, spavam tamo stalno, perem sudove... Moja svekrva mi se oduvek činila, a i čini mi se kao dobra žena. a već je imala jednu snajku u kući, od starijeg sina. Inače je udovica, a izuzetno patrijarhalna, pa SVE ZA PORODICU. Moj momak, tj. njen mlađi sin je oduvek bio problematičan, crna ovca u familiji. jedini nije završio fax, iza njega su godine ludovanja, pijančenja, drogiranja...
Onda se zaljubio u mene, i manje-više smirio. Zbog svega toga, na početku naše veze, ona me OBOŽAVALA! a sada, kad se navikla da joj sin živi mirnijim životom, sada joj smeta i kad jednom nedeljno izađemo, malo zaglavimo sa društvom, ili popijemo (u normalnim količinama) na nekom slavlju... Onda meni postavlja bezbroj pitanja o tome šta i koliko je ON popio, sa kime se druži, kakvi su mu drugari, da bi na kraju završila sa :''ZAŠTO SI MU DOPUSTILA?''
Da li je normalno da ja prevaspitavam njenog sina, kad već ona nije uspela da ga vaspita?! da ne spominjem da sam već dosta toga uradila... Ma, ne ja, nego on sam, pa nije dete, kada je shvatio da želi da se veže i provede sa mnom ostatak života.
 
mackica ns:
Joooj, baš ste me uplašili... ma, znam ja da je neslaganje između svekrva i snajki već legendarno. A ja uskoro treba da postanem snajka. Doduše, već kao da jesam, spavam tamo stalno, perem sudove... Moja svekrva mi se oduvek činila, a i čini mi se kao dobra žena. a već je imala jednu snajku u kući, od starijeg sina. Inače je udovica, a izuzetno patrijarhalna, pa SVE ZA PORODICU. Moj momak, tj. njen mlađi sin je oduvek bio problematičan, crna ovca u familiji. jedini nije završio fax, iza njega su godine ludovanja, pijančenja, drogiranja...
Onda se zaljubio u mene, i manje-više smirio. Zbog svega toga, na početku naše veze, ona me OBOŽAVALA! a sada, kad se navikla da joj sin živi mirnijim životom, sada joj smeta i kad jednom nedeljno izađemo, malo zaglavimo sa društvom, ili popijemo (u normalnim količinama) na nekom slavlju... Onda meni postavlja bezbroj pitanja o tome šta i koliko je ON popio, sa kime se druži, kakvi su mu drugari, da bi na kraju završila sa :''ZAŠTO SI MU DOPUSTILA?''
Da li je normalno da ja prevaspitavam njenog sina, kad već ona nije uspela da ga vaspita?! da ne spominjem da sam već dosta toga uradila... Ma, ne ja, nego on sam, pa nije dete, kada je shvatio da želi da se veže i provede sa mnom ostatak života.
Sestro slatka, sve su one fine dok se zabavljamo sa njihovim sinovima...kad udjes u brak onda pokazuju svoje pravo lice...ne kazem, mozda ima jos tolerantnih svekrva na svetu...npr. moja keva i njena svekrva su se uvek dobro slagale...moja baka je uvek na kevinoj strani, kad izbije neka rasprava sa caletom.Al bre neke su mnogo gadne...al nedaj se...jeste tacno da ako joj volis sina moras i nju da postujes,keva mu je, al ipak gledaj da zivite sami, pa se sa svekrvom postuj na daljinu.To je najbolje.Srecno
 
mackica ns:
Joooj, baš ste me uplašili... ma, znam ja da je neslaganje između svekrva i snajki već legendarno. A ja uskoro treba da postanem snajka. Doduše, već kao da jesam, spavam tamo stalno, perem sudove... Moja svekrva mi se oduvek činila, a i čini mi se kao dobra žena. a već je imala jednu snajku u kući, od starijeg sina. Inače je udovica, a izuzetno patrijarhalna, pa SVE ZA PORODICU. Moj momak, tj. njen mlađi sin je oduvek bio problematičan, crna ovca u familiji. jedini nije završio fax, iza njega su godine ludovanja, pijančenja, drogiranja...
Onda se zaljubio u mene, i manje-više smirio. Zbog svega toga, na početku naše veze, ona me OBOŽAVALA! a sada, kad se navikla da joj sin živi mirnijim životom, sada joj smeta i kad jednom nedeljno izađemo, malo zaglavimo sa društvom, ili popijemo (u normalnim količinama) na nekom slavlju... Onda meni postavlja bezbroj pitanja o tome šta i koliko je ON popio, sa kime se druži, kakvi su mu drugari, da bi na kraju završila sa :''ZAŠTO SI MU DOPUSTILA?''
Da li je normalno da ja prevaspitavam njenog sina, kad već ona nije uspela da ga vaspita?! da ne spominjem da sam već dosta toga uradila... Ma, ne ja, nego on sam, pa nije dete, kada je shvatio da želi da se veže i provede sa mnom ostatak života.

Suviše ti je tu demokratije za moj ukus :roll:
 
Ne znate vi sta je zla zena.
15 dana posle mog porodjaja mi je umro otac. :cry: I da zlo bude vece to je bio 31. decembar. Ona kao "dobra svekrva" dodje kao da nas odvede kod nje da ne budemo ja i mala u guzvi (suprug nije bio u BGD). Dodjemo mi kod nje, a ona nas ostavi, ide riba da ceka Novu Godinu!!!!!!!!!!!!!!
Inace zena koja je prestala da radi kad je moj suprug napunio 18 (a sto bi moze sin da je izdrzava). I naravno to stanje je i dan danas prisutno. Ona sedi, pusi cigaru, pije kafu i vice kako je umorna!!!!!!!!!! Inace moj suprug je bio super student, ali je morao da prekine, naravno zbog nje (pa ko ce da privredjuje, mora ona da pije kafe).
Sledeca scena: Suprug dobije poziv za vojsku, a njena reakcija na to: Jaoj, a sta cu jadna ja sad? (naravno po pitanju finansija).
I tako cutala ja jedno vreme i padne mi mrak na oci, svasta joj kazem i zabranim joj da dolazi u moju kucu (inace smo ziveli u mojoj kuci). Inace to je GOSPODJI odgovaralo da bi se oslobodila obaveza oko deteta (a nije ih fala bogu ni imala).
Elem uspela je da razdvoji supruga i mene, sa njenim smicalicama i sl. stvarima. Proslo je 7 meseci od toga, ja i suprug polako opet pronalazimo zajednicki jezik, a ona je zauvek odstranjena iz mog zivota!
 
ime ruze:
Ne znate vi sta je zla zena.
15 dana posle mog porodjaja mi je umro otac. :cry: I da zlo bude vece to je bio 31. decembar. Ona kao "dobra svekrva" dodje kao da nas odvede kod nje da ne budemo ja i mala u guzvi (suprug nije bio u BGD). Dodjemo mi kod nje, a ona nas ostavi, ide riba da ceka Novu Godinu!!!!!!!!!!!!!!
Inace zena koja je prestala da radi kad je moj suprug napunio 18 (a sto bi moze sin da je izdrzava). I naravno to stanje je i dan danas prisutno. Ona sedi, pusi cigaru, pije kafu i vice kako je umorna!!!!!!!!!! Inace moj suprug je bio super student, ali je morao da prekine, naravno zbog nje (pa ko ce da privredjuje, mora ona da pije kafe).
Sledeca scena: Suprug dobije poziv za vojsku, a njena reakcija na to: Jaoj, a sta cu jadna ja sad? (naravno po pitanju finansija).
I tako cutala ja jedno vreme i padne mi mrak na oci, svasta joj kazem i zabranim joj da dolazi u moju kucu (inace smo ziveli u mojoj kuci). Inace to je GOSPODJI odgovaralo da bi se oslobodila obaveza oko deteta (a nije ih fala bogu ni imala).
Elem uspela je da razdvoji supruga i mene, sa njenim smicalicama i sl. stvarima. Proslo je 7 meseci od toga, ja i suprug polako opet pronalazimo zajednicki jezik, a ona je zauvek odstranjena iz mog zivota!
e.kod mene slicno.samo sto sam posle porodjaja ja bila ni tamo ni ovamo...i tako moja majka i moj muz cekaju,i nadaju se dobrim vestima...a ona dodje sa pricom,pa ako umre tu sam ja da odgajam dete! ja sam eto dosla kuci...mnogo sam se svadjala sa muzem. i uvek samo zbog nje...dok je on nije odstranio.sada nam je super,ako se i zakacimo to je nesto bez veze,nema vise teskih reci.godine su prosle,mi zivimo u istoj kuci samo u razl.stanovima...sada imam 2 dece,i nikada ni jedno nije pricuvala,napravila neki slatkis da ih pozove malo ...a okolo, po komsiluku prica kako joj sin i ona njegova nedaju da vidja decu....ali posto sam se ja udala za komsiju,svi me znaju kakva sam i ko sam...pa joj se podsmevaju, sto je eto moja osvetica.
 
sto nekome vise pruzis, vise ce od tebe hteti.
milion puta potvrdjeno, nebitno jel ti rod, drug, svekrva... i kad jednom kazes da je dosta e onda nastaje pljuvacina.
sveto pravilo koje ja primenjujem: sve ima svoje granice, pa i "druzenje" sa svekrvom, isto ko i sa mojom mamom. i sto manje znaju, manji im je manevarski prostor za smaranje.
vidjanje jednom u 10 dana, poneka kafa u gradu, razvuman broj tel. poziva... i sve je ok.
 
kokicaaaa:
slažem se sve je to tako ne gotivim ni ja moju..,nego me muči ŠTO ĆU I JA BITI DUPLA SVEKRVA :twisted:
hajde da te utesim , nisi jedina...
ma sve je SUPER kada niste pored GOSPODJE MAME na pljunometar ( u istom dvoristu ), e , onda je shou program ...
uvlaci se , preko sina , naravno , u sve pore vaseg stana , od kuhinje, kupatila .. sve do kreveta ( gde vam muz detaljno izlaze najnoviji MAMIN elaborat o planiranju VASE trudnoce )
ali , posle par iskrenih :twisted: razgovora , svekrva se smiruje i umesto vas , pocinje da gnjavi svekra ( koji je inace na nju imun)
 
Neka vrsta negativnosti prema svekrvama mislim da je izrazena i kad se radi o vrlo dobrim i tolerantnim svekrvama. Odakle to potice ne znam ali ja sam razmisljala i o mogucoj ljubomori snaje prema svekrvama, iako vidim da postoje osobe koje vole svoje svekrve i imaju lep odnos s njima. Sta mislite o tome?
Kako je moguce da neko cak i ako ima svekrvu koja se ne mesa u bracni zivot sina, barem ne otvoreno, da je ipak antipaticna snaji. Nema nekih velikih problema jednostavno se svekrva ne dopada snaji jer su drugacije, jer imaju drugacije misljenje o svemu, jer snaja jednostavno ne voli osobe koje joj govore ono sto ne misle: “da, da u pravu si, jeste, i ja mislim kao ti… “ a zappavo te ni ne slusa, samo je ubedjena da ti imas potrebu da ti ona stalno da pravo (osecaj superiornosti prema tebi ili tvoje inferiornosti u odnosu na nju, ne znam) A vi vidite da sin iako ne posecuje svakodnevno majku, iako naizgled nema nista nezdravo u njihovom odnosu, da ipak nesto ne stima. Da taj sin izgovara recenice koje izgovara majka, misli na isti nacin na koji misli majka ( o vecini stvari) i o osobama o kojima majka misli na odredjen nacin, on isto tako misli. Da li je po vama moguce da neko ima toliko dobar odnos s majkom da misli kao ona, da joj se nikada ne suprotstavi (mislim verbalno) i da se cesto plasi da joj bila sta kaze jer je ona jaaaaaaaaaaaaaako dobra i ne zna se kako bi podnela, dakle sin stalno mora da se trudi da ne povredi mamu i njenu sliku o njemu.
Uh, valida je neko nesto ukapirao.
 
Ja bi mogla da napisem roman, ma to cu i da uradim, bar da se obogatim od njene pakosti. Ima da bude bestseler, garant. A onda cu da napisem i zahvalnicu da joj ga zavucem, Mojoj dragoj svekrvi koja mi je dala tako puno inspiracija jer bez nje ovog romana ne bi ni bilo! Nemate vi pojma sta znaci biti zao, par izuzetaka ovde sto sam procitala, al moja izbacuje djubre iz korpe po podu da pokaze kako sam prljava(posto sam je 15 min pre toga sve lepopocistila) il najvise volim kad place i valja se po podu i glumi zrtvu, ja sam dosla i sve joj uzela, izvredja me da sam ulicarka, slepica, siromasna itd,a za par dana trazi i da joj se izivnem, a ja rec nisam progovorila! Nazalost moram da zivim sa njom, mislim jos neko vreme, a onda ce valjda doci i mojih 5 min, pa kad mi je dalekood ociju nek se valja do mile volje.
Ja sam se prvo trudila da joj udovoljim, al kad sam videla ko je i sta je, sad ko pored groblja, prolazim i ne dodirujem je, rec ne progovaram sa njom, pa necu da mi ona uzme najlepsi deo zivota! A decu cu da pravim tek posto ne zivim sa njom, ne treba mi njena pomoc, samo nek mi ne odmaze! Kad zvoni tel i za mene je, ako se ona javi kaze da nisam kuci bez pardona, a ja na metar od nje. A da ne pricam kako mi brcka po stvarima da vidi sta imam, dal sam nesto kupila, a nedaj Boze da mi muz nesto kupi, katapultirala bi me! Otvara nam pisma, izvestaje iz banke... pa sad ... ovo je samo da vas zainteresujem, sve ostalo cete naci u mojoj knjizi za par meseci!
Pozdrav svima i srecno sa svekrvama! Jednog dana cemo valjda i mi biti na toj strani! :twisted:
 
Ni ja nisam bolje sreće sa svekrvom nego većina vas. Srećom, ne živimo sa njom (mi živimo u iznajmljenom stanu, a ona u svom, a nije se ni setila na nas zove da živimo kod nje.) Ona je žena koja valjda nikada nikome nije rekla lepu reč, pa ni svojoj deci. Meni je rekla da sam joj ukrala sina, da sam ja njoj niko i ništa i slične stvari, ali to sve usput, inače smo kao normalno komunicirale. :roll: Sada komuniciramo samo za praznike, konačno mi je pukao film kada mi je rekla (kad sam ostala trudna) da je lud onaj ko u današnje vreme rađa decu. Srećom, moj muž nije vezan za nju, jer je ona izuzetno hladna i žena koja oko sebe širi negativnu energiju. Inače, obožava da izigrava mučenicu, ona ima sve bolesti ovoga sveta. Svoje unučiće od svojih ćerki nikada nije pričuvala, a ne dolazi im ni na rođendane. Nama je prvo dete na putu, ali mi je drago što ona nije zainteresovana za unučiće, da ne bi vršila loš uticaj na moju decu. A što se tiče bakine ljubavi imaće je dovoljno sa moje strane. Inače ja mislim da je problem kod svekrva patološka ljubomora na žene koje su im ''ukrale '' sinove. A ne shvataju da će ih sinovi više voleti ako prihvate njihove žene, nego ako izigravaju veštice.
 
lyra:
Ni ja nisam bolje sreće sa svekrvom nego većina vas. Srećom, ne živimo sa njom (mi živimo u iznajmljenom stanu, a ona u svom, a nije se ni setila na nas zove da živimo kod nje.) Ona je žena koja valjda nikada nikome nije rekla lepu reč, pa ni svojoj deci. Meni je rekla da sam joj ukrala sina, da sam ja njoj niko i ništa i slične stvari, ali to sve usput, inače smo kao normalno komunicirale. :roll: Sada komuniciramo samo za praznike, konačno mi je pukao film kada mi je rekla (kad sam ostala trudna) da je lud onaj ko u današnje vreme rađa decu. Srećom, moj muž nije vezan za nju, jer je ona izuzetno hladna i žena koja oko sebe širi negativnu energiju. Inače, obožava da izigrava mučenicu, ona ima sve bolesti ovoga sveta. Svoje unučiće od svojih ćerki nikada nije pričuvala, a ne dolazi im ni na rođendane. Nama je prvo dete na putu, ali mi je drago što ona nije zainteresovana za unučiće, da ne bi vršila loš uticaj na moju decu. A što se tiče bakine ljubavi imaće je dovoljno sa moje strane. Inače ja mislim da je problem kod svekrva patološka ljubomora na žene koje su im ''ukrale '' sinove. A ne shvataju da će ih sinovi više voleti ako prihvate njihove žene, nego ako izigravaju veštice.
a ja mislila da je moja jedina....
moja svekrva je "imala hematom na cmaru i otisla je kod lekara koji joj ga je izvadio!!!"i onda se prenemagala danima...ali sinovi je ne zarez.ni malo...jer je bas takva kao ova predhodna...led.al za sebe...zrtva no1 :roll:
moja ima 4 unucica.nikad cokoladica!mazi ih samo ispred kuce-ako nekood komsija naleti....uhhhhh...
 
AURA:
Ja bi mogla da napisem roman, ma to cu i da uradim, bar da se obogatim od njene pakosti. Ima da bude bestseler, garant. A onda cu da napisem i zahvalnicu da joj ga zavucem, Mojoj dragoj svekrvi koja mi je dala tako puno inspiracija jer bez nje ovog romana ne bi ni bilo! Nemate vi pojma sta znaci biti zao, par izuzetaka ovde sto sam procitala, al moja izbacuje djubre iz korpe po podu da pokaze kako sam prljava(posto sam je 15 min pre toga sve lepopocistila) il najvise volim kad place i valja se po podu i glumi zrtvu, ja sam dosla i sve joj uzela, izvredja me da sam ulicarka, slepica, siromasna itd,a za par dana trazi i da joj se izivnem, a ja rec nisam progovorila! Nazalost moram da zivim sa njom, mislim jos neko vreme, a onda ce valjda doci i mojih 5 min, pa kad mi je dalekood ociju nek se valja do mile volje.
Ja sam se prvo trudila da joj udovoljim, al kad sam videla ko je i sta je, sad ko pored groblja, prolazim i ne dodirujem je, rec ne progovaram sa njom, pa necu da mi ona uzme najlepsi deo zivota! A decu cu da pravim tek posto ne zivim sa njom, ne treba mi njena pomoc, samo nek mi ne odmaze! Kad zvoni tel i za mene je, ako se ona javi kaze da nisam kuci bez pardona, a ja na metar od nje. A da ne pricam kako mi brcka po stvarima da vidi sta imam, dal sam nesto kupila, a nedaj Boze da mi muz nesto kupi, katapultirala bi me! Otvara nam pisma, izvestaje iz banke... pa sad ... ovo je samo da vas zainteresujem, sve ostalo cete naci u mojoj knjizi za par meseci!
Pozdrav svima i srecno sa svekrvama! Jednog dana cemo valjda i mi biti na toj strani! :twisted:

Biće bestseler, garantovano, sedi i piši!!! Au, ženo svaka ti čast kako to podnosiš. Ovako nešto kad čujem, dodje mi da otrčim kod one moje i da je izljubim....ustvari, bez ovog na kraju...ipak
 

Back
Top