Svekrve...neicrpna tema

redovno idem na "decje bisere" jer cine dan lepsim, a ovde svracam jer sam citala duhovite komentare, ali ovo sada - prosto horor! Ma, ja bih joj dala tu casu vode, nek' vidi da bez mene (dobre i plemenite!) ne moze ni da se napije...
 
Queen_:
ne znam samo kako su naši muževi ispali tako divni muškarci, a imali su tako grozne roditelje :roll: . ko li je zaslužan što su oni postali onakvi kakvi jesu? Komšije, možda:roll:
Ni moja svekrva nije bajna, ali je poštujem jer je majka mog muža. On ne bi bio ovakva osoba da nije bilo nje, odnosno njih, njegovih roditelja.
Ja danas bas volim da se slazem sa Kraljicom. :D
Naravno da ima ekstremnih slucajeva gde su svekrve uzas nad uzasima ali postovanje mora da postoji. Ipak je to majka coveka sa kojim ste izabrali da delite zivot. Ja ne mogu i ne zelim da zamislim da se picim sa buducom svekrvom oko gluposti. I ne mogu da zamislim da je ne oslovljavam sa Vi. :?
 
ell@:
Ja jos nisam u braku, ali kako godinama vec zivim sa deckom, kao i da jesam.
Ne mogu da kazem da JA imam nekih problema u odnosu sa ( buducom) svekrvom, ali me izludjuje odnos koji ona ima prema svom sinu, koji je po njoj najlepsi, najpametniji, najidealniji, 100% nepogresiv isl.
Kako je mom decku otac umro kada je bio mali, a on je jedinac, njegova majka ceo zivot pokusava da nametne sinu osecaj zahvalnosti za bezgranicnu ljubav prema njemu ( jedna od njenih "prica" je kako su mnoge majke u slicnim situacijama ostavile svoju decu babama i dedama a one se ponovo udale, no ona nije tako, nego je ceo zivot posvetila NJEMU... )Moram da priznam da je on dosta pod njenim uticajem, u smislu da stvarno veruje da je ona ucinila nesto nesvakidasnje time sto se nije ponovo udala, i sto ga nije ostavila i sl., i nikada ne zeli da joj se suprotstavi, iako se ne slaze sa njom u necemu, jer ne zeli da je povredi i uvredi?!?

pa sto si s njim onda deluje kao neki sajko
psiho
 
teardrop:
Nikad, ali nikad dok živim i dišem neću zaboraviti reči pokojnog svekra... Nesrećna '99, suprug mobilisan, a moj svekar kaže: "Ti da se spakuješ i da ideš kući!". Na moje pitanje zašto da idem, odgovara: "Sa mojim sinom nemaš ništa, nemaš dece, znači - nisi mu ništa. Tako, ni meni nisi ništa i u mojoj kući mi ne trebaš." Pamtiću i ton kojim je to rekao, neka mi Bog oprosti.

:cry:
jauu....

slučaj iz mog (našeg, jel) komšiluka je još gori: sve to isto, plus svekar je TUKAO SNAJKU
dok ona nije bukvalno pobegla :?
mučio je na razne načine :evil:
 
COKICA:
E pa ljudi moji o ovome mogu tri dana da pricam,ja sto sam imala svekrvu najgorem neprijatelju je ne bi pozelela.Ali boga ima ima da crkne kao ker nek mi Bog oprosti ali sticice je kazna za sve sto mi je uradila rastavila me od njenog sina koji me voli kao boga ali dokle god mu je tu majka mi nepostojimo.Inace ona ima 70 god.moj bivsi muz 33god.a ja 27god.Samo pogledajte tu kombinaciju godina i nemoram nista vise da vam pricam.Savet za sve ZAJEDNICA NIKOM DOBRO NIJE DONELA i to dosta zena zna jer su one te koje ispastaju.POZDRAV
cokice uz dužno poštovanje mislim da nisi u pravu ...
ako je tvog muškarca majka ili bilo ko grugi mogao tek tako da ubedi da raskine sa tobom onda smatraj da si odlično prošla ...
tvoj stav me podseća na one roditelje čija su deca divna i fina ali su upala u loše društvo ...
 
?:
pa sto si s njim onda deluje kao neki sajko
psiho


Pa sreca da zivimo na nekih 2 000km udaljeni od nje, a vidjamo se jednom ili 2x godisnje :lol:
Mozda da zivimo blize bih morala svaki dan da slusam te hvalospeve pa bih izludela, ovako je podnosljivo. Ali kako sto sam vec rekla, ona je prema meni sasvim korektna, nikada od nje nisam dozivela nikakvu neprijatnost. A i on je sasvim normalan, osim te cudne "zahvalnosti" svojoj majci.
Samo se nadam da ja sutra, ako budem imala sina, necu praviti slicne greske i graditi takav posesivno-edipovski odnos sa njim :???:
 
vd:
cokice uz dužno poštovanje mislim da nisi u pravu ...
ako je tvog muškarca majka ili bilo ko grugi mogao tek tako da ubedi da raskine sa tobom onda smatraj da si odlično prošla ...
tvoj stav me podseća na one roditelje čija su deca divna i fina ali su upala u loše društvo ...
Ne nije bilo to da je ona njemu rekla e moras da je ostavis ili da mu je nekako to stavila do znanja ona je to uradila sasvim lukavo kad on ode na posao i tad meni pocinje pravi pakao upada u sobu da mi prati da me cak i udari a kad ja kazem mom suprugu on ode kod nje i pita je ona kaze da mi nista od toga nije rekla ni uradila tu zena puca psihicki ja sam dozivela nervni slom veruj mi ja sam rekla moj brak nikom ne bi pozelela .On nije hteo da ode od mame zato sto ima 70 godina i boji se da joj nesto nebude a ko mene pita jel sam ja dobro nju boli uvo sto ce njen sin da pati njoj je boi cilj da ja samo odem iz te kuce.Uspela je danas nas dvoje nismo vise zajedno ali cujemo se i vidjamo i neznam ni koliko je to dobro on je tek sad video kakva mu je majka jer kad god mene nazove ona mu kaze sta je zivkas sta ce ti i tako to ali j.. ja kad sam govorila nije mi verovao zato kazem da zajednica nikom dobro nije donela najbolje je ono "dodji mi doci cu ti".Svako ima neka svoja iskustva i misljenja a moje je ovakvo i nikad ga necu promeniti a verujem da ima i onih dobrih koje svoje snaje drze kao malo vode na dlanu.POZDRAV
 
boga mi...da meni zamahne....plašim se da bi joj to bilo i poslednje :|
bivša devojka mog muža je dobila šamar...jer se nešto suprostavila....a onda je vratila matoroj...koja je krenula iz stana ka dvorištu i svom ulazu...i kukala tipa...
mužžžuuu gurnula me niz stepeniceeee...
ja sam joj prvom prilikom onako u nevezanom razgovoru rekla da bi ja vratila svakome ko pokuša...
sada me drži na odstojanju...dalekom:p
 
:neutral:
takođe. Mislim na reflex. Poštovanje je ili uzjamno, ili je u pitanju gola sila, ne možeš da POŠTUJEŠ nekoga ko bi tebe da bije, ne razumem :?

18.gif
 
Betty:
:neutral:
takođe. Mislim na reflex. Poštovanje je ili uzjamno, ili je u pitanju gola sila, ne možeš da POŠTUJEŠ nekoga ko bi tebe da bije, ne razumem :?

18.gif
Ma kakvi nemogu stvarno da zamislim da udarim nekog ko ima 70 godina a znas kako kod mene ti je to da ja uvek sebi kazem Boga ima on ce se postarati za to nikog ne kunem daleko od toga kako budes radio tako ce ti se i vratiti.A postovala sam je zato sto je majka moga supruga da i zbog toga trpela ali na svu moju srecu sad zivim normalan zivot bez straha da me neko zajebava i za drugu udaju cu dobro da razmislim :lol:
 
E a zamislite zene stvarno da vam lupi samar, i recimo da se iskontrolisete i ne vratite joj (jer ja to sebi ne bih mogla da oprostim,da udarim nekoga, to je valjda stvar samopostovanja), sta onda?
Kako preci preko takvog ponizenja?
Nikad vise ni rec ne progovoriti? Sta onda?
 

Back
Top