Service Pack 2 - problem!

Boki DX-11

Zainteresovan član
Poruka
262
Pokrenem setup fajl, zatim se neohodni fajlovi za instalaciju kopiraju na E particiju, a onda bi trebalo da se pokrene instalacija, medjutim toga nema...
posle par trenutaka kopiranu fajlovi nestaju...

Vec sam instalirao SP2, al' sad nece...Zasto???!
 
Evo bas sam danas saznao od jednog profe, posle casova pichila neka konsultacija i ispostavilo se da ukoliko imate licenciran SP2 on ce se instalirati na vasoj masini tako sto ce prvo pogledati koji ste cd-key koristili za instalaciju Operativnog sistema Xp-a, zatim ukoliko SP2 prepozna taj cd-key nastavice instalaciju u suprotonom iskopirace fajlove na hdd, a zatim kada bude trebao da instalira, prekinuce instalaciju bez ikakvog upozorenja, jer ne nalazi u svojoj listi takav cd-key.

Boki DX-11 Nadam se da moze i ovo da ti pomogne, kao i ostalima, javi ako opet ne uspe da probamo nesto drugo.
 
@BGD-Platform
licenciran SP2

Ne znam da MS nije od skora uveo i licencu za SP2, inace koliko ja znam SP2 (service Pack 2) je Free ili ti potpuno besplatan..

Kad smo vec kod toga pratim temu i cekam da vidim da li mozete da nadjete rjesenje ali niko da se sjeti da kaze da je problem u samom CD-u, jer je vjerovatno ostecen..

Koliko se takodje sjecam, SP2 nije pravio probleme (bar meni) ni sa originalnim Windowsom a ni sa piratom kojeg sam silom prilika u par navrata morao da koristim..
Dakle, lik sa pocetka price je vec ranije instalirao SP2 vise puta sve do ovaj put, sto znaci da je najvjerovatnije doslo do ostecenja CD-a na kom se nalazi SP2..

Da se ne mucis mucenice..

SP2 (service pack2) mozes naci u gotovo svakom oktobarskom broju nekog informatickog casopisa iz 2004. godine..

Dakle, ovo bi bio problem..

Poz.
 
GZ:
@BGD-Platform
licenciran SP2

Ne znam da MS nije od skora uveo i licencu za SP2, inace koliko ja znam SP2 (service Pack 2) je Free ili ti potpuno besplatan..
Poz.

@GZ, da znam druze na sta mislis, ali nisam naveo jednu vaznu stavku, a to je, da recimo kod nekih , kucnih ili ti pak firmi, imas licenciran operativni sistem tipa XP - Xperience, i sada narucis od strane Micorosofta - SP2 podrsku, oni pogledaju koji su cd-key dali korisniku i na osnovu toga cd-key"a" moze da instalira SP2 jer su pre slanja napravili SP2 koji sluzi samo za taj cd-key, pa sam pomislio da mozda nije koristio original cd-key za njegov OS.

Ma uglavnom, ostecen je cd :wink:
Da se nemucimo objasnjavajuci, ni ti ni ja...Blah...
 
E, a sada ja da vam navedem moj slučaj: treba mi Servica Pack 2 zbog Visual Studia 2005, inače na XP Professioanl. SP2 sam uzeo sa diska koji ide uz "PC Press", pustio instalaciju, i javio mi je da postoji problem sa licencom, ili tako nešto. U svakom slučaju problem je u mom Windows-u koji je piratski. Da li je moguće zaobići ovu proveru? I jel treba SP1 (jel postoji uopšte?) pre SP2?


Btw. MOJA JUBILARNA 300. PORUKA!!!!! :lol: :lol: :lol:
 
Hehehehe, ja lepo rekoh...
Pa procitaj gore napisano ti je kako funkcionise licenca za taj SP2.

A, da li ima razlike izmedju instalacije prvo SP1 pa SP2, naravno da nema, naime u SP2 se nalazi i podrska za SP1 i ostali dodaci... Samo malo procitaj, ne budi lenj... 8)

I ja isto imam instaliran Visual Studio 2005, tako da bez SP2 nema sanse da ti radi druze...

Ps: Sacekaj mozda jos neko ima ideju kako da se zaobidje taj problem u vesi VS 2005.
 
A ja sam pročitao, i izgleda da stvarno ne mogu da ukapiram to što piše! Nigde eksplicitno ne piše išta što bi moglo da mi pomogne da zaobiđem proveru cd-key-a. Zato, molim te, da li bi bio ljubazan da mi ukažeš na post gde je rešenje mog problema? Unapred zahvalan.
 
@BGD-Platform
sto se tice tvog gornjeg posta lupio si i to dobro.
Ako se nesto moze instalirati samo na jednom CDu, zasto je onda free i zasto pise na svakom da ga nesebicno podelis sa prijateljima?
Razlog zbog kojeg ne moze da se instalira na piratske windowse je taj sto postoje serijski brojevi koji su na black listi i sa tim serijskim borjem nema sanse instalirati sp2. Ovaj broj se naravno moze promeniti.

@GZ
ne mora da znaci da je ostecen CD, jer sam i ja imao istog iskustva. Dakle, prekopiram ceo CD na hard bez greske i sl. bas zbog toga. Jednostavno pojavi se Autorun, a instalacija nece da krene. I nakon nekoliko pokusaja i restarta uglavnom prokine.
Kada je ostecen CD uvek se javi greska (cyclic redundancy error) ili kaze koji fajl tacno ne moze da prekopira.

P.S. Veliki pzdrav za tebe.
 
Кулиража:
@BGD-Platform
sto se tice tvog gornjeg posta lupio si i to dobro.
Ako se nesto moze instalirati samo na jednom CDu, zasto je onda free i zasto pise na svakom da ga nesebicno podelis sa prijateljima?
Razlog zbog kojeg ne moze da se instalira na piratske windowse je taj sto postoje serijski brojevi koji su na black listi i sa tim serijskim borjem nema sanse instalirati sp2. Ovaj broj se naravno moze promeniti.

@Кулиража

Dobro...
 

Back
Top