Anksioznost, tahikardija... nesto trece?

s.and.i

Primećen član
Poruka
614
Pozdrav svima!

Ovo je moja prva poruka ovde, sasvim sam slucajno naletela na ovo mesto pokusavajuci da dokucim sta mi se zapravo sinoc dogodilo. Iscitala sam uglavnom sve teme ali nadam se da necete zameriti sto cu zapoceti ovu iako je slicnih vec bilo.
Ja sam literalno shvatila ovo "pre postavljanja obavezno procitati" tako da se unapred izvinjavam ako nekoga smorim duzinom posta, sve je to u cilju da bih evenutalno pomogla i ljudima koji se malo (i mnogo) vise razumeju u ovakve stvari da mi pomognu :)

Dakle, imam 29 godina, radim u jednoj privatnoj firmi kao sluzbenik call centra (radno vreme je po smenama, sinoc kada mi se izdesavalo to sto jeste je konkretno bila 3. u pitanju), jos uvek (nazalost) zivim sa mojima iako je u planu da decko sa kojim se zabavljam i ja pocnemo da zivimo zajedno.

Elem, 1997. godine sam dozivela saobracajnu nesrecu koja je bila poprilicno ozbiljna, srecom glava ostade na ramenima iz nekog razloga :D. Nakon toga su se pojavili prvi simptomi anksioznosti i panicnih napada koji su se ogledali u tome npr. imala sam nevidjenu frku kada prelazim most (da li sam u GSP ili autu nije bilo bitno), ulasci u stanje depresije koji su se narocito odrazavali kada cujem da je neko od mojih poznanika/prijatelja preminuo. Vrhunac je bio kada mi je 2000. ili 2001. preminuo drug sa fakulteta... bio je 3 meseca mladji od mene, rak. Bila sam ubedjena da sam ja sledeca :roll:
Posto je stanje bilo neizdrzivo na kraju sam potrazila strucnu pomoc, isla kod psihijatra (prepisan mi je Rivotril 3 x po 1/4 tabletice, 4/4 ako osetim da je napad blizu). Moja terapija je trajala neke 2 godine i zaista sam pomislila da sam izlecena... Rivotril se i dalje nalazi u mojoj torbici, sigurnosti radi, medjutim zivot je postao opet OK. Pojedinacni napadi koje sam imala su po intenzitetu bili ni blizu onih sa pocetka price, naucila sam da se izborim sa njima i iskontrolisem ih cesto i bez pomoci leka.

Onda, pre nekih godinu i po dana sam imala jako stresnu situaciju u porodici nakon koje sam primetila da svaki put kada se iznerviram malo vise mene boli leva ruka, nekad pocne i da trne, medjutim kako se ja smirim tako bol prodje i sve je cini mi se u redu.
Medjutim, napadi nisu ucestali, cak sta vise do pre nekih 2 meseca ne pamtim kad sam poslednji put imala napad... onda negde pred Novu godinu sam primetila da ponovo upadam u stanje depresije. Naravno, prvo to nisam htela sebi da priznam, pomislila da je u pitanju stres, napetost oko praznika, znaci stereotipi koji idu uz docek NG, medjutim simptomi su mi bili jasno prepoznatljivi.. Pocela sam ponovo da pijem Rivotril i opet stanje se vratilo manje vise u normalu... podrska od strane decka i porodice nije izostala i verujem i da mi je to pomoglo dosta. :)

Ovo je sve uvod u pricu koja me je zapravo i "naterala" da napisem ovaj post... OK, moj posao je kancelarijski, smene su mi grozne (zaista mislim da jedino medicinski radnici imaju gore od nas u firmi) ali posao volim i zadovoljna sam... da nije tako sad bih vec sigurno trazila nesto drugo. Na moju zalost nemam previse vremena za fizicke aktivnosti tipa aerobika ili teretane, nekog fitnesa... jedina rekreacija mi je setnja i... ;)
U prethodnih mesec dana se desavalo da konstantno imam temperaturu izmedju 37. - 37.6... osecam jako veliko umaranje pri samom hodanju, tromija sam nego inace a pri tom nisam dobila na kilazi, cak naprotiv smrsala sam 1 kg. Bila sam kod doktora opste prakse, ona mi je prvo prepisala Baktrim, nakon toga Penicilin (lekovi) ali temperatura je i dalje tu... ona iritirajuca, 37. Sinoc sam krenula na posao, prelazim potez od Zelenog V. do Trga gde treba da promenim prevoz stajem na stanicu i istog trenutka pocinjem da osecam srce koje toliko lupa da sam pomislila da ce da iskoci :oops: Takvo stanje se nastavilo i kad sam stigla na posao, naredna 3 sata... posle toga sam zvala Hitnu (btw. 5 minuta sam cekala da se neko javi, sta bi bilo da je nekome stvarno zivot zavisio od njih :? ) da pitam da li smem da popijem Rivotril kada su mi simptomi ti kakvi su. Rece osoba sa druge strane telefonske zice da smem i da obavezno sutra popricam sa psihijatrom...rece da je u pitanju tahikardija.
Sve ovo ne bih kucala da u porodici nemam istoriju srcanih bolesti (moja mama je srcani bolesnik, dijagnoza joj je postavljenja kad je bila otprilike u mojim godinama) pa me zanima misljenje svih vas ovde.... da li je bio jos jedan napad panike ili nesto drugo?
Moja rodjaka je medicinska sestra, cula sam se danas sa njom, kaze da i usled malokrvnosti moze da nastupi tahikardija... zaista nisam krvnu sliku kontrolisala dugo, to cu svakako uciniti medjutim kazem ne bih sve ovo kucala da su simptomi bili "uobicajeni"... ovako nesto mi se zaista nikada nije desilo. U toku dana se nisam nervirala pa da kazem da je mozda to bio triger, zvucace smesno mozda ali mi je cak palo na pamet da je mozda zbog klope :oops: (moj dragi i ja smo smazali par sati pre toga prvo onu veliku kesu Chipsyja a nakon toga Napolitanke) pa mi je cak palo na pamet da je mozda uzrok svemu bio i mix slano - slatko :oops: Lupam gluposti... nagadjam, zaista pokusavam da skapiram sta je...
Jos jednom se izvinjavam na duzini posta mozda nije bilo potrebe za OVOLIKIM detaljisanjem, al' sta cu, bese jace od mene :)

Hvala unapred na svim odgovorima!
s.and.i
 
Draga moja, prepoznala sam se u tvom problemu jer me je to pratilo neko vreme pre 5-6 godina ,u mojoj 25 god, posle rayvoda roditelja, materijalnih problema i sl. Krenulo je sa anemijom.
Ja nisam strucno lice, ali ti pisem kao neko ko dobro razume kroy sta prolazis.
Isla sam na raygovor kod neuropsihijatra i rekla mi je da ce moji problemi vremenom nestati bvas tako kako su se i pojavili, i bila je u pravu. Pila sam demetrin, koga uvek imam sa sobom u torbici kao i ti. I ja se lako uznemirim, brinem se i kad treba i kad ne treba i t.d.
Ali posto imas temperaturu mislim da najpre odes i izvadis krv da se vidi tvoja krvna slika. Da, ubrzano lupanje srca i umaranje hoce i od anemije. To za pocetak...Ne sekiraj se, izvadi krv da bi bila mirna...Pozz ;)
 
Krvna slika i biohemija, nalaz kardiologa i EKG, tiroidni hormoni OBAVEZNO. Ja bih razmisljala i o Koksaki virusu eventualno, dati krv na Torlak.
Ako su svi ovi parametri u redu, onda kod psihijatra. Ne znam sta znaci kad kazes da je 'terapija trajala 2 godine' - da li si pila Rivotril dve godine ili si isla na psihoterapiju 2 godine ili sta? takodje ne znam sta tacno podrazumevas pod tim 'stanje se nastavilo naredna 3 sata...' - da ti je bilo lose ili da ti je srce jednako jako ubrzano udaralo kao i na Zelenjaku? Kakav ti je krvni pritisak? Od lekara koji pisu antibiotike 'na nevidjeno', bez analiza, brisa itd kos ami se dize na glavi. Dijagnostika pa onda terapija a ne obratno! Mozda ti imas fobijske smetnje, ali treba prvo odraditi sve ono sto se tice telesnog.
I najzad, ako jeste u pitanju fobicna simptomatologija, svakako ne bih lecila problem Rivotrilom (ako si mislila da si 2 godine pila Rivotril, skandalizovacu se, mada ne i iznenaditi - nazalost moram da konstatujem da nasi neuropsihijatri starije generacije jednostavno NE UMEJU da se nose farmakoloski sa problemom koji se tice fobija i panicnih poremecaja!)
 
neogeo:
Pa najvise lici na panicne napade, mada ce se strucnjaci vec oglasiti. Ta leva ruka... Ispregledaj se obavezno. Ne znam u cemu je fora bas sa mostom, zasto skoro svi pa i ja (mislim sa panicnim napadima) tako reaguju na most. I ja u torbici drzim iseckan rivotril :-D.

Sto se mene tice (ne znam za druge) frka oko mosta je bila vise u fazonu "sta ako se zaglavim na njemu a bude mi lose, ko ce mi pomoci kako ce mi pomoci" :roll: i te gluposti... mislim sada mi deluju kao gluposti ali u ono vreme... joj ne volim ni da mislim o tome ;)
 
Posto nisam od onih koji vole da cekaju ja sam danas lepo otisla kod moje doktorke, izlozila joj problem i zena mi dade uput za osnovnu labaratorijsku analizu krvi, urina i sedimentacije. Medjutim, to mi ne bese dovoljno pa sam u jednoj privatnoj klinici resila da odradim i pregled kod interniste... kako to vec ide.
Ono sto me je malo zabrinulo jeste to sto doktorka kod koje sam otisla cim me je pogledala prvo pitanje je bilo "Da li ste nekada radili pregled stitaste zlezde?" Njena slobodna procena samo na osnovu vizuelnog bila je da je uvecana.
U slucaju da nista ne uradim ujutru u mom domu zdravlja (jer se vadjenje krvi zakazuje...) dobila sam uput i za labaratoriju te klinike sa detaljnim ispitivanjima nekih hormona i sega ostalog. Rece doktorka kada budem dobila rezultate da pokazem bilo kom lekaru tamo i da ce me na osnovu njih uputiti ili endokrinologu ili kardiologu. Mene da budem sasvim iskrena zabrinjava ta povisena telesna temperatura... evo pre 10 minuta sam izmerila - 37.4 :? Ne znam da li je i to samo rekla kazala ali cula sam od ranije da kad je takva situacija definitivno postoji neko zariste u organizmu, samo se treba otkriti sta je. Moji su vec poceli lagano da panice, a ja za divno cudo mirna :| Mislim zasto paniciti dva puta? :D

E sad da odgovorim i na post WW

WithdrawnWater:
Krvna slika i biohemija, nalaz kardiologa i EKG, tiroidni hormoni OBAVEZNO. Ja bih razmisljala i o Koksaki virusu eventualno, dati krv na Torlak.
Verujem da je sve ovo sto si pomenula obuhvaceno pregledom koji planiram da sutra obavim... ponavljam ipak sam laik totalni pa ako te konkretno zanima sta mi je savetovano da odradim poslacu ti spisak ili na private ili ovde... kako god je lakse tebi :)
Zanimljivo da si pomenula virus Koksaki. Ne znam kako se on tacno dobija ali ono sto mogu da ti kazem jeste da ga moja mama ima, mislim da sam vec pomenula u prvom postu da je ona srcani bolesnik. Ne znam tacno kakva je procedura oko toga, da li i to moze da se odradi u privatnim klinikama ili ne, videla sam na ovom uputu da imaju i tu opciju medjutim doktorka nije smatrala da je za sada potrebno da se radi.

WithdrawnWater:
Ne znam sta znaci kad kazes da je 'terapija trajala 2 godine' - da li si pila Rivotril dve godine ili si isla na psihoterapiju 2 godine ili sta? takodje ne znam sta tacno podrazumevas pod tim 'stanje se nastavilo naredna 3 sata...' - da ti je bilo lose ili da ti je srce jednako jako ubrzano udaralo kao i na Zelenjaku? Kakav ti je krvni pritisak?

Nisam bila dovoljno precizna, izvinjavam se. Podrazumevala sam da sam 2 godine isla u kliniku na terapiju. Za to vreme jesam pila Rivotril, na pocetku kako mi je doktorka prepisala, medjutim, vremenom kako sam osetila da mi je bolje ja sam pocela da smanjujem dozu (na svoju ruku, priznajem ali bilo mi je van pameti da uzimam 3. dnevno a pri tom se osecam dobro) tako da sam na kraju kazem prestala sasvim, uzimala bih tek ponekad 1/4 kad osetim uznemirenost.
"Stanje se nastavilo u naredna 3 sata" - ne, nije mi bilo lose, podrazumevala sam srce koje jako brzo kuca... sto je nazalost dovelo do neke vrste panike usled neobicnog, nepoznatog stanja u kom se po prvi put nalazim. Podigla mi se dijafragma, zeludac se naduo, standardni simptomi koje imam kad sam uznemirena.
Sto se krvnog pritiska tice od kad znam za sebe on je snizen 90/60... i super funkcionisem. Medjutim u poslednjih 10-ak dana za moje neke "uslove" je povisen... varira 110/80... 120/90...
Ne znam koliko je ovo vazno za citavu pricu, ali tad, posle ove terapije koju sam imala pocetkom februara (Baktrim, temperatura...) s vremena na vreme mi se javi ostar bol sa leve strane ispod grudi... prvo smo mislili da je klasicna prehlada, medjutim sad vise nisam toliko sigurna :(
Mozda i ja dramim, mozda je samo premor... a ko zna, mozda je i pticiji grip :D ;)
 
Ova temperatura koju kako kazes konstantno imas u poslednje vreme, malo zbunjuje zato bi svakako trebala da uradis analize i vidis o cemu je rec. Sto se tice ostalih simptoma koje si navela, iz licnog iskustva, mogu da da kazem da podsecaju na klasican panican napad pracen tahikardijom sto je i kod mene slucaj. "Strucnjaci" kazu da nije nista strasno ni opasno, pa se iskreno nadam da ces to ubrzo prebroditi.
Pozdrav!
 
ogic:
Ova temperatura koju kako kazes konstantno imas u poslednje vreme, malo zbunjuje zato bi svakako trebala da uradis analize i vidis o cemu je rec. Sto se tice ostalih simptoma koje si navela, iz licnog iskustva, mogu da da kazem da podsecaju na klasican panican napad pracen tahikardijom sto je i kod mene slucaj. "Strucnjaci" kazu da nije nista strasno ni opasno, pa se iskreno nadam da ces to ubrzo prebroditi.
Pozdrav!

Da, definitivno da nje nema pomislila bih da je klasican napad panike i znala bih kako sa tim da izadjem na kraj... i mene ona najvise zbunjuje.
Doduse, ranije, kada su mi se desavale takve stvari, ok bilo je ubrzanog lupanja srca ali NIKAD u ovolikoj meri i skoro svakodnevno... znaci, ponekad je dovoljno da napravim 5-6 koraka i da vec ko kuce ispruzim jezik jer osecam da sam umorna :(
Smara me to, nisam navikla :?
U svakom slucaju hvala na lepim zeljama i ja se nadam da ces se ti izboriti sa tvojim problemima (citala sam i tvoj post na tu temu ;))

Pozdrav!
 
Svakako prvo analize. Jedan moja koleginica ima oboljenje stitnjace i ta zamaranja i lupanja srca. Ako nije to, onda znas i sama, samo mi nikako nije jasan taj Rivotril. Sta je to WW, ja negde nacuh da je to kao nesto protiv epilepticnih napada, tako nesto. Otkud to u terapiji neuroza?
S.and.i svako dobro i javi nam rezultate.
 
Mirko65:
Svakako prvo analize. Jedan moja koleginica ima oboljenje stitnjace i ta zamaranja i lupanja srca. Ako nije to, onda znas i sama, samo mi nikako nije jasan taj Rivotril. Sta je to WW, ja negde nacuh da je to kao nesto protiv epilepticnih napada, tako nesto. Otkud to u terapiji neuroza?
S.and.i svako dobro i javi nam rezultate.

Danas posle 4 ce biti rezultati, javicu svakako, hvala na lepim zeljama :)

Sto se Rivotrila tice i ja bih volela da cujem misljenje kompetentne osobe ;) - moja doktorka, kada sam dobila prvi put taj lek mi je naglasila da, kada budem citala za sta se sve koristi me ne uplasi to sto pise da je za epilepsiju jer se totalno drugacija terapija daje kada je ta bolest u pitanju.... bila je ubedljiva ja joj poverovah :lol:

Nego moji sad prave dramu katastrofa, cale me tera da opet idem kod lekara o.p. i trazim joj uput da snimim pluca, kaze mozda nisam prelezala taj grip ili sta je vec bilo pre mesec dana pa se sad iskomplikovalo... ne znam samo zasto bi primera radi upala pluca bila povezna sa lupanjem srca i umaranjem? :shock:
 
s.and.i:
Sto se mene tice (ne znam za druge) frka oko mosta je bila vise u fazonu "sta ako se zaglavim na njemu a bude mi lose, ko ce mi pomoci kako ce mi pomoci" :roll: i te gluposti... mislim sada mi deluju kao gluposti ali u ono vreme... joj ne volim ni da mislim o tome ;)
E tako sam se i ja osecala i mislila, ali postoji i milion drugih "opasnih" situacija u kojima mi nije neka frka. Sve izgleda kao glupost kad prodje.
 
WithdrawnWater:
Antipanicnim protokolom lekova, kognitivno-bihevioralnim treningom i suportivnom psihoterapijom u kombinaciji. Svaki drugi nacin je potpuno besmislen i potpuno bezuspesan.
Ovo prvo srpski molim ;), drugo to je nesto kao postepeno izlaganje situacijama gde se javljaju napadi, trece suport=podrska nemam pojma.

Ne znam, ja odem, ona pita kako sam, ja kazem onako, ona me pita zasto, ja onda teoretisem i izlazem zasto, kao jasno mi je poreklo svega toga, i jeste. Ja uglavnom pricam, ona ponesto prokomentarise tipa ti si ljuta na nekog ili nesto. Ja kazem nisam.
Posto mi se slabo obraca, ja je pitam, pa dobro moj je utisak da sam se nekako navikla na odredjeno ponasanje prema zivotu, ljudima, koje mi ocigledno ne odgovara i dusa telo se buni, u glavi je sad to drugacije i treba valjda vremena i truda da se to usaglasi, ona kaze nesto trece i pita osh ksalol?! Imam utisak da ja nju cimam, a ne ona mene. Ima li u ovom smisla?

Sorry sto upadam u temu sa svojim problemom.
 
s.and.i. :

ako si imala grip moguce je da si zakacila koksaki zbog veceg pada imuniteta i da ti on uzrokuje probleme sa temperaturom i lupanjem srca. Ali pre toga, svakako tiroidna (stitna) zlezda ko sto sam ti odmah i rekla a doktor u ordinaciji i potvrdio, i osnovne analize. PA onda dalje. MOzes uraditi i privatno analizu na koksaki ako bude potrebe ali jedno po jedno. Javi rezultate. Moze da se radi i o obicnim panicnim napadima ali treba prvo iskljuciti sve druge fizicke uzroke.
 
neogeo:
Ovo prvo srpski molim ;), drugo to je nesto kao postepeno izlaganje situacijama gde se javljaju napadi, trece suport=podrska nemam pojma.

Ne znam, ja odem, ona pita kako sam, ja kazem onako, ona me pita zasto, ja onda teoretisem i izlazem zasto, kao jasno mi je poreklo svega toga, i jeste. Ja uglavnom pricam, ona ponesto prokomentarise tipa ti si ljuta na nekog ili nesto. Ja kazem nisam.
Posto mi se slabo obraca, ja je pitam, pa dobro moj je utisak da sam se nekako navikla na odredjeno ponasanje prema zivotu, ljudima, koje mi ocigledno ne odgovara i dusa telo se buni, u glavi je sad to drugacije i treba valjda vremena i truda da se to usaglasi, ona kaze nesto trece i pita osh ksalol?! Imam utisak da ja nju cimam, a ne ona mene. Ima li u ovom smisla?

Sorry sto upadam u temu sa svojim problemom.

Ne mogu i necu da ovde reklamiram lekove, 'antipanicni protokol' podrazumeva odredjeni antidepresiv koji je po funkciji i antipanik plus po potrebi anksiolitik (kao sto je Rivotril) na neko vreme i vremenom (relativno brzo) iskljucenje anksiolitika a ostavljanje u terapiji antidepresiva. Kognitivno bihevior terapija je promena ponasanja promenom razmisljanja, i ukljucuje i zlaganje situaciji koja provocira simptome postepeno (nesto slicno desenzibilizaciji na neku alergiju). Suport individualna psihoterapija (terapija podrske, nije dubinska analiticki orijentsana terapija).
Sto se Rivotrila tice (neko me je pitao ili vise vas): to je anksiolitik i antiepileptik, primarno spada u grupu lekova kojoj pripada na primer Bensedin (tzv. benzodiazepini). Ovi lekovi dugim i nekriticnim koriscenjem stvaraju JAKU zavisnost, iz ove grupe Rivotril je jedan od 3 najpotentnija leka za stvaranje zavisnosti. Zato se blago najezim kad cujem da ga ljudi koriste u kontinuitetu duze od 2-3 meseca, a na pomen dve godine prevrne mi se zeludac. Rivotril moze biti deo antipanicnog protokola ali ni u kom slucaju ne resava problem fobije niti panicnog poremecaja, i davanje Rivotrila u duzem vremenskom periodu a bez ukljucivanja antidepresiva je prosto receno BESMISLENO i GLUPO: problem se ne razresava uspesno bez integrativnog pristupa (lekovi-KB tretman -individualna terapija), a stvara se potencijalni zavisnik tabletoman koji i daje ne resava svoj problem jer je trajno vezan za ideju da mora d anosi Rivotril u tasni da bi smeo da krene preko mosta ili u autobus! Besmislica.
 
Evo, kao sto sam i obecala javljam rezultate.
Pre svega svi hormoni koji su ispitivani u vezi sa stitastom zlezdom su u granicama referentnih vrednosti. Endokrinolog koja radi u klinici je pogledala rezultate smatra da definitivno nije ona u pitanju, sto ce reci jedna briga manje ;)

Nakon toga je obavljen pregled kod kardiologa, EKG srca koliko sam pokapirala je OK, sinusni ritam f 65/min. Doktor kaze da bi bilo pozeljno jos da se odradi UZ srca (od srede neki dan) da se i tu sve mogucnosti iskljuce. On nije pominjao (bar za sada) varijantu testiranja na Koksaki virus...
S obzirom na to da sam u mom domu zdravlja vec uradila bris grla a bice mi gotov i nalaz urina da to sve ponesem sa sobom u sredu (verovatno cu tad ici) kad budem dolazila, pa ako ni UZ nista ne pokaze a temperatura se nastavi i u narednom periodu da se konsultuje infektolog? Pitao me i da li sam snimala pluca (to caletu ne smem ni da kazem, pocece odmah da panici :roll: )

Krvna slika - u granicama referentnih vrednosti i ona. Odredjeni "parametri" (ne znam kako drugacije da nazovem) - Eritrociti, Leukociti, Hematokrit, Kalijum, Fibrinogen- su na donjoj granici ali nista nije ispod granica sem Triglicerida. Ja pojma nemam da li to moze da bude neki pokazatelj anemije ili ne, sestra koja je gledala rezultate, koja mi ih je zapravo predala rece da je sve OK.

Sto se mene licno tice sve vise sam u fazonu daj Boze da je opet meni naislo neko "ludilo" kako volim da kazem nego da je nesto konkretno ;)
Kardiolog je misljenja da se to desava usled premora, stresan posao, rad po smenama itd...

To je to, valjda nisam nista zaboravila :)

@ WW
Hvala na pojasnjenju za Rivotril
 
PA tim bolje, ako nista nema - super. Eventualno snimanje pluca zbog toga sto upale pluca cesto mogu da se 'preleze' na nogama bez visoke temperatuire a sa osecajem malaksalosti bez vecih drugih znakova (posebno virusne). Svakako bih na tvom mestu otisla i do zubara i proverila zube: karijes cesto daje ovu subfebrilnost, ne mora cak ni da bude vidljiv niti bolan.
NAjzad, temperatura zaista moze da bude od poremecaja dnevno-nocnog ritma ako radis po smenama i pod naporom si. Da je Koksaki videle bi se neke promene na UZ i EKGu, tako da ces posle srede znati da li ima razloga za neko lecenje fizickog problema ili da nadjes DOBROG psihijatra (npr. mene! :) ) pa da lecis svoju fobiju! Salu na stranu, ako je sve u granicama normale onda je vreme da se pozabavis svojim psiholoskim stanjem. Pozdrav i srecno!
 
WW,
hvala ti puno, zaista si bila od velike pomoci svojim savetima, cenim to!
Poslusacu te i iskontrolisati i ove stvari koje si pomenula, just in case ;) pa ako sa te strane bude sve ok, zasto da ne - mozda potrazim i pomoc nekog dobrog psihijatra... npr tebe :P delujes (zakljucak zasnovan na osnovu ovih poruka na forumu) kao neko u koga bih mogla da se pouzdam (eto, nemoj sad da se uobrazis :D)
U svakom slucaju ako bude nekih dramaticnih promena do srede javicu, ako ne, svakako javljam u sredu posle UZ novosti :)

Hvala jos jednom i tebi i svima ostalima koji su bili aktivni na temi.
Podrska, cak i od kompletnih neznanaca, ocigleno zna da pomogne :))
 
E pa drugari,
eto mene sa nalazima.
Danas bila i na rengenu pluca i UZ srca.
Pluca su skroz OK, znaci nema na njima nista sto bi ukazivalo na proslu/trenutnu upalu, bilo virusnu bilo bakteriolosku (valjda napisah kako treba :) )
UZ srca - ako ima neki kardiolog na forumu rado bih ga pitala za misljenje nek me kontaktira na private.
U svakom slucaju ja kao laik skapirah sledece (ubice me medicinari kad vide kako cu da se frljam sa pojmovima :D):
1. Ona stvarcica (valjda je zalistak) koja prebacuje krv iz pretkomore u komoru nije mi u dobrom polozaju - spustena je, kako kaze doktor malo je potonula. (rece da se to zove "Bolest manekena" na sta sam se slatko nasmejala jer sve sam u zivotu mogla biti al manekenka ne :lol: )
2. Postoji neko zadebljanje sa te iste strane koje je posledica verovatno talozenja necega sto ja nazalost nisam razumela :oops:
3. Vise nije tako iskljuciv kao sto je bio u pocetku price po pitanju Koksaki virusa, dade mi uput za njihovu labaratoriju tako da cu ujutru to obaviti i onda cekam 4 dana rezultate pa ce da vidi da li ce posle toga da me upucuje na Torlak ili kako vec tu ide procedura... pojma nemam.

Sve u svemu pitah ga da li je moguce da taj "potonuli deo" meni pravi problem u smislu tih tahikardija aritmija i td. kaze da je moguce i rece mi da ne mora odma' operacija srca :shock: na sta sam ja ostala najblaze receno preplasena... sad sam se jos malo i smirila trebali ste da me vidite pre pola sata :oops:

Eto, to je to ... u slucaju da je nekog zanimalo :)
Pozdrav svima ;)
 
Iskreno se nadam da ovi nalazi ne predstavljaju nesto ozbiljno, ja nazalost nisam nikakav strucnjak iz ove oblasti da bi mogao nesto vise da ti kazem, osim da ti pozelim da sto pre ozdravis. Imam u planu da ovih dana uradim UZ srca zato sam sa nestrpljenjem ocekivao tvoje rezultate jer nam se vecina simptoma poklapa.
Veliki pozdrav!
PS. Da li si pusac?
 
Ne, u zivotu nisam zapalila cigaretu i popusila... lazem, probala dim u nekom 6. osnovne i to mi je bilo dovoljno da znam da nikad u zivotu necu zapaliti vise.

Konkretno moja dijagnoza glasi: "MVP gr laevis. Myopericarditis in obs." pa eto ako neko zna sta bi to moglo da znaci ;)

Hvala ti ogic na lepim zeljama, nadam se da ces i ti javiti svoje rezultate kad zavrsis sa pregledima i da ce biti sto kazu doktori b.o. :) ;)
 
Pa dobro, dakle pluca su ok, a sumnja je na Koksaki ko sto sam i pretpostavljala. Nista strasno i ako jeste, vazno je samo da se to zna i da se pravilno tretira, nemoj da panicis. Ovo sa zalistkom je prolaps mitralne valvule pretpostavljam, naravno nemam pojma sta tacno znaci gradus laevis (to je gradiranje po velicini prolapsa - ako se radi o tome). Sve u svemu - odmaraj se sto vise. Sto se operacijue srca tice, ni tu nemas razloga da panicis, danas se operacija valvula radi bez otvaranja grudnog kosa i rutinska je procedura (al;i to ti i onako nece trebati, lepo ti je covek rekao, no i da ti treba - ni to ne bi bila neka velika drama pa nema mesta tolikoj brizi). Opusti se i odmaraj se, dosta tecnosti, vitamina C, voca. Ali odmora na prvom mestu - to je ono sto ti je neophodno ako se radi o koksakiju, maksimalno mirovanje i nenaprezanje. JAvi sta je bilo, pozz.
 

Back
Top