u vezi snimanja sa mikrofonom?

Hmmm..

Ako je los kvalitet zvuka koji dobijes iz mikrofona, mozes da pogledas sledece..

Prva i osnovna stvar je kakav je i koji kvalitet mikrofona, a zatim sva podesavanja u vezi istog mozes da uradis u ControlPanel-u u opcijama Sounds.

dakle nema mnogo mucenja oko toga nego se orijentisi iskljucivo na podesavanje zvuka u pomenutoj opciji i testiranje hardvera koje tamo postoji i vrlo brzo ces doci do jaceg i kvalitetnijeg zvuka..

Pored toga, kada to zavrsis pogledaj u opcijama programa koje budes koristio, takodje podesavanja za mikrofon i naravno opcije samog snimanja zvuka, vrlo je to bitno..

Ja sam eto nekad radio sa 22050, a sada se radi sa 44 koliko se sjecam..

Poz. (od radilice foruma)
 
CD kvalitet podrazumeva 44KHz...
inace ne znam sta podrazumevas pod pojmom 'slabasan'
slab kvalitet zvuka, ili nizak nivo signala?
kazi nam to pa cemo da resavamo dalje....naravno pre toga pogledaj prethodne postove i velika je verovatnoca da ces da resis problem :)
 
Eto ja sam bas radio neki projekat za skolu oko programiranja i zeleo sam da ubacim zvuk u svoj program, koristio sam sound forge snimio svoj glas i dodao par efekata, posto hoces da pojacas ton svoga glasa pokrenes forge odes na proccess/volume... za dodatne efecte i ciscenje zvuka mozes da odes na opciju effects...
 
Za chishcenje zvuka najbolje da nadjesh neki plugin za Sound Forge. Ima dobrih. Recimo, Ozone.

Ako zelish da pojachash zvuk chesto nije dovoljno samo da otpanjish volume u S. Forgu jer tako moze da dodje do clippinga, odnosno distorzije signala, a da ti jachina i dalje nije zadovoljavajuca. Bolje radi sa Wave hammer komandom.

Uputstva za podeshavanje prilikom snimanja nadji u help-u tvoje zvuchne kartice.
 
Iskreno receno, dok sam radio sa tonom na radio stanici koristio sam iskljucivo mikrofine firme SHURE i mogu reci da sam bio zadovoljan dobijenim.. Mikrofoni su inace bili sirokopojasni, pa samim tim i zvuk koji sam dobijao od spikera je imao sumova s obzirom da studio nije bio najbolje uradjen, ali sam se snalazio..

Sto se tice podesavanja sounda u Control Panelu, pokusaj da to odradis ovako
Pokreni Audio Device u Control Panelu i izaberi Opciju VOICE..

U dnu ces vidjeti opciju Test Hardvare.. Pokreni opciju i sledi uputstva i vidjeces gdje, zasto i zbog cega ti je los zvuk sa mikrofona, takodje kada to aktiviras imaces opcije i detaljnijeg podesavanja mikrofona..

Mislim da ti je to rjesenje.
P.S. Skoro sam imao problem u jednom muzickoj skoli sa ovim i to sam rijesio bas pomocu ovih opcija..

Poz.
 
LePiaf:
Ako zelish da pojachash zvuk chesto nije dovoljno samo da otpanjish volume u S. Forgu jer tako moze da dodje do clippinga, odnosno distorzije signala, a da ti jachina i dalje nije zadovoljavajuca. Bolje radi sa Wave hammer komandom.

Pa da moze, moze i tako i plus moze ionako kako sam ja napisao LePiaf da pojaca preko proccess pa na volume, a ako dodje do distorizacije zvuka moze zatim da ode na Proccess pa na normalize zvuk i ton. ;)
Mada je wavehamer, ipak prakticniji za rukovanje kao sto si rekao, al cisto moze i ovako.
 
Pa nista, pokrenes Forge 7 i uvuces zvucni fajl koji hoces, odaberes effects, wavehamer izabers tu opciju i podesis suzbijanje glasova do odredjenog decibala, ako kojim slucajem nemas tu opciju, baci mail pa da ti posaljem novi Forge sa dodatnim pluginovima (Sony-evim) novim... Eto...
 

Back
Top