Zone Alarm security suite

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Reinstalirao sam sistem, sve mi lepo napravio jedan prijatelj.
I stavio od zaštite SAMO navedeni Z.A. Navodno vrh ponude u ZA, ima u sebi anty-spyware, firewall i antivirus. I naglasi da mi ne treba antivirusni program, a imam legalan KAV kod sebe... Ima li istine i šta da radim? Da li je dovoljno i da li će doći do konflikta ili smetnji ako instaliram Kaspersky? Svi ovde pričamo da je jedan antivirus dosta i da ne treba više, čak da je nepoželjno. Zvao sam više servisa i ljudi koji se razumeju u računare i dobio mnoooogo različitih, da ne kažem suprotnih mišljenja i saveta. Bilo je i par njih koji kažu da oni imaju dva, a jedan čak i tri AV programa. Dajte savet pre nego pohvatam neka čudesa...
 
Komšija, možeš ti imati koliko hoćeš AVP-a na računaljKi, ali je preporučljivo samo jedan da bude aktivan (baš me zanima taj što ima tri aktivna, kako ih je podesio :idea: ), i pod uslovom da su u pitanju stvarno AVP-i!!

Da sam na tvom mestu, Kaspera bi postavio kao AVP, a od ZA samo Firewall (pošto nisam, a i mnogi koje znam, pristalica "multipraktik" rešenja).
Pogotovo ako su neke "vesti" u vezi ZA, istinite!!

No, o tome ćemo ako bidne diskusije zvane "Teorija zavere"!!

F.
 
Ja koristim ZA vec niz godina, a uz njega AVG i jos Ad-aware za spyware
Sa ZA sam jako zadovoljan (nijedan doduse firewall nije savrsen) a AVG i ovaj za spyware, dobro mi odradjuju posao. Zadnji puta sam zakacio neku glupost kad sam u nameri da nesto testriam, ukinuo za momenat ZA i jos startovao IE - momentalno sam zaradio blastera!
Kad sam se virusa konacno kurtalisao, vratio sve kako je bilo, od onda mirno spavam
 
A da li da probam da stavim Kaspersky? Šta može da se desi? Možda prvo da isključim virus protection u ZA suite?
I ja sam imao KAV i ZA, ali ZA je bio free, dakle samo firewall, a sada je i Antivirus...
 
jomini:
A da li da probam da stavim Kaspersky? Šta može da se desi? Možda prvo da isključim virus protection u ZA suite?
I ja sam imao KAV i ZA, ali ZA je bio free, dakle samo firewall, a sada je i Antivirus...
KAV i ZA se ne podnose, bar sam imao takvo iskustvo.
Ali ako je ZA sa antivirusom onda nikako neki drugi antivirus.
 
Samo isključi antivirus Zone Alarm-a i stavi KAV. Bez obzira na priče da se ne podnose Zone Alarm i KAV kod mene to radi perfektno već godinu i po. A počeo sam sa Zone Alarm 4.5, a sada imam 6-icu. I opet je sve OK. Samo dobro podesi. Videćeš u toku rada kako sve to funkcioniše i tako ćeš podešavati Zone Alarm. Fora je samo u podešavanju, a to ćeš videti tek kad to sve zajedno radi. Ovako su priče uzaludne da li se nešto podnosi ili ne.
 
Prijaviće ti KAV ako primeti još jedan antivirus koji je aktivan, u slučaju da nisi isključio ovaj iz Zone Alarm-a. Nemoj da ih aktiviraš zajedno nikako.
A ako nešto zaškripi jednostavno stavi Zone Alarm koji nema antivirus i koji ti i onako, ako staviš KAV, neće biti potreban.
 
Dugo godina koristim Zone alarm koji je bez problema radio sa KAV 5. Sada koristim NOD 32 koji opet radi lepo sa ZA a cak sam vratio KAV tako da imam 2 AV programa koji se lepo slazu i nemaju problema sa ZA. Jedino ti preostaje da pokusas da instaliras KAV pa ako bude problema - da ga izbacis. Moze se dogoditi da ti cak komp zablokira ( da se jako tesko digne sistem i da se programi sporp otvaraju ) u tom slucaju deinstalirati KAV u safe - modu. Nista bez probe neces postici.
 
Stavio sam i KAV. Ipak nisam izdržao. Još prilikom prvog update-a je odbio tri napada, ne sećam se oznaka, a pri prvom skeniranju našao i obrisao jedan trojan-downloader. Zadovoljan sam, nema negativnih nuspojava. Jedino me buni kada sam upgrade-ovao ZA sec-suite i naravno instalacijom istog izbacio prozor gde kaže da ne nalazi na kompu neki AV i pita me da li da aktivira svoj antivirus... I pitao me na kraju da li da registrujem verziju zbog upgrade-a (kliknuo sam da neću da registrujem, jesam dobro uradio?)... Ako je onaj bio registrovan (čim mi je ponudio upgrade, je l'?) zašto me je to pitao i da li će opet biti opcije upgrade u nekom narednom periodu?
Hvala vam na strpljenju i odgovorima...
 
Ako ti KAV radi nema potrebe da aktiviras ZA antivirus ( nije ni lose imati ih par na kompu iz mog iskustva ako se slazu samo i ne koce masinu ). ZA je prvenstveno firewall dok su KAV, NOD i drugi - antivirusi. ZA se ne apdejtuje jer se update placa. Moja je preporuka da ga koristis kako rekoh, kao firewall, KAV kao AV, pored njih Spybot S&D i Ad - Aware radi malware i spyware uhoda a posebno Opera browswer koji jedini nema "rupe" koje dozvoljavaju takvim stvarima da upadaju u sistem. IE nikad ne koristi, najgori je po tom pitanju. Znaci, ZA security suite moze biti nesto novo i interesantno ali ponavljam, ZA je dokazan kao firewall a za antivirus koristi takodje proveren program kao sto je KAV i ako se " lepo slazu " u tvojoj masini ( pozeljno je imati veci ram ) onda nema problema.
 
Pa uradio sam sve to što si rekao. Instalirao KAV i Ad-Aware personal, samo što sam ostavio da probam ZA sa uključenim antivirusom... Slušam ja, nije problem. Nego nisam hteo da stavim SpyBot S&D jer i ranije nije hteo da mi radi update. Samo je skidao jezik i neke sitnice, nikakvu bazu podataka....
Nisam ti se zahvalio na PP, pa ovom prilikom ispravljam svoju grešku, hvala ti...
 
jomini:
samo što sam ostavio da probam ZA sa uključenim antivirusom... Slušam ja, nije problem.

Ej Serife.. i dalje ces da imas problem.. Opste je poznato da se dva AV programa ne trpe izmedju sebe.. Dakle postoji opravadna mogucnost da ces da imas konflikte izmedju KAV-a i ZA kao antivirusa.. Dakle, sto se tice ZA u funkciju stavi ZA samo kao Firewall..

Poz.
 
jomini:
Pa uradio sam sve to što si rekao. Instalirao KAV i Ad-Aware personal, samo što sam ostavio da probam ZA sa uključenim antivirusom... Slušam ja, nije problem. Nego nisam hteo da stavim SpyBot S&D jer i ranije nije hteo da mi radi update. Samo je skidao jezik i neke sitnice, nikakvu bazu podataka....
Nisam ti se zahvalio na PP, pa ovom prilikom ispravljam svoju grešku, hvala ti...

Pa zar ti SpyBot S&D ne ponudi šta hoćeš da ažuriraš?? Ti treba da čekiraš, 'oćeš li ruski help ili engleski descriptions ili detecetion rules!!!

Da li si SpyBot S&D skinu sa nekog sigurnog sajta ili si kao ja, pa sad moram proveravati unutar njega
 
Komšija, pa bar to nije problem!!
Deinstaliraj postojeću, preuzmi sa prvog ogledala i instaliraj ga.

Pri instalaciji, ostavi NEčekiran kvadratić gde ti nudi update odmah, to uradi preko Wizard-a koji će ti ponuditi kad ga pokreneš.

Skeniraj, a onda pogledaj one stavke o kojima sam već pisao.
 
Da... Videću da ga skinem. Sad ga nemam, tako da nisam mogao proveriti ono sa tvog linka, ali verovatno ću uraditi. Kažu mi da ne pretrpavam komp sa raznoraznim programima i da to usporava rad. Istina? Možda zato i malo smirujem strasti sa silnim zaštitama... Da su AdAware i Spybot sa realtime zaštitom....
 
AdAware Profesional ima Ad-Watch sa realtime zaštitu (koju možeš u svakom trenutku isključiti), i odličan je u kombinaciji sa SpywareBlasterom, neprimetiš ih!!
SpyBot nema!!

Obično ti kod instaliranja nude ili Realtime Protection ili nekakav Guard koji možeš i naknadno aktivirati!!

Opet, sve ti zavisi i od računaljke!!
 
Zone Alarm je odlican profesionalan program, ali kao vecina profesionalnih programa, mora se znati pravilno podesiti, inace ti je dzaba instaliran.

Ja sam jedno vreme imao KAV i NOD32, zato sto nisam jos uvek pravilno znao da podesim NOD32, pa su mi proletali virusi, koje mi je onda KAV presretao...

Od 2 antivirusa mi je malo kocila masina, ali moralo se...
Kad sam naucio da podesim NOD32, vise nije bilo potrebe za KAV-om, pa sad imam:

NOD32
ZoneAlarm pro
AdAware SE pro
Spybot Search & Destoy
Najnovije windows hotfix i patcheve...putem Autopatchera
i Nirsoft current ports

i to je moj security config

sutra pocinjem testiranje Avast-a, AVG-a, a uskoro cu na savet prijatelja da probam jos dva firewall-a koja su se dobro pokazala - Steganos i Armored

kao i Trojan Hunter gold

Evo to ti je moj savet..manje je uvek vise...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top