lopatice na ledjima

A

a a

Gost
ovo pitanje je posebno za dr pa je molim da mi odgovori na ledjima su mi lopatice izasle a ja imam 14 godina pa se bojim da ce mi tako i ostati. :? zasto se je to desilo i kako da ih vratim u normalan polozaj?
 
Kako to mislis izasle?Lopatice su tu ceo zivot.
Imas 14 godina i ulazis u period najveceg rasta i razvoja sto znaci da ces imati utisak da su ti duze i ruke i noge nego sto bitrebalo.Kad se tvoje telo bude razvilo kako treba ,sad neki delovi rastu brze u odnosu na druge delove,sve ce biti skladno,ne brini.Jedino o cemu moras voditi racuna jeste pravilno drzanje tela.
Pozdrav!
 
dr:
Kako to mislis izasle?Lopatice su tu ceo zivot.
Imas 14 godina i ulazis u period najveceg rasta i razvoja sto znaci da ces imati utisak da su ti duze i ruke i noge nego sto bitrebalo.Kad se tvoje telo bude razvilo kako treba ,sad neki delovi rastu brze u odnosu na druge delove,sve ce biti skladno,ne brini.Jedino o cemu moras voditi racuna jeste pravilno drzanje tela.
Pozdrav!
nisam lepo objasnio gledajte lopatice su izasle i izgledaju kao male kamiline grbe.a moji drugovi ih nemaju a da li se to moze dogoditi zbog toga sto ramena malo savijam jer ako ih drzim pravo izgledacu kao robot.znam da sam dosadan ali bih opet zamolio dr da mi kaze da li ono sto je vec rekla stoji ili se menja s obzirom na opsirnije podatke koje sam uneo.hvala.
 
Budes li savijao ramena iskrivices kicmu pa ces imati pravu grbu na ledjima.Moras da vodis racuna o tome kako sedis,ne da izgledas kao da si progutao motku nego siris svoj grudni kos,ramena vuces nazad.Tvoj skelet sad ulazi u period najveceg razvoja,misici ce ti ojacati i iz decackog izgleda ces polako preci u izgled mladog muskarca.Nisi jedini koji prolazi kroz te promene.Ali to kako ces izgledati za par godina u dobroj meri zavisi od toga kako se sad ponasas sa svojim telom.Nije lose da se bavis nekim sportom.Plivanje je dobro za razvoj grudnog kosa,ramena,ledjnih misica.
Veruj mi za par godina ima da hodas kao robot,sad se salim :lol: ali kad se budes sepurio pred devojkama ima da se prsis i vise nego sto bi trebao.
Ne sekiraj se ,mozes da se javis i svom skolskom lekaru pa da ti pokaze vezbice za pravilno drzanje tela.
Pozdrav!
 

Back
Top