sta mislite o marihuani?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesi li razmisljala da valja da je ne bi toliko ocrnjivali?!
Kao i svaki narkotik,poenta je da se stvara lep osecaj,pa zar mislis da bi ga neko ponovo uzimao da stvara los osecaj.
Mozda ti se nece nista desiti a moze ti se svasta desiti,da ceo zivot budes bogalj zbog toga.Ovo je za one koji je redovno konzumiraju i koji tvrde da nemaju nikakve posledice,ja sam sa druge strane se nagledala sirokog dijapazona posledica i ne bih je nikome preporucila.Prvo marihuana pa ce ti se svideti i nesto jace a onda ulazis u zacarani krug u kome ti gubis.Ja ne znam koliko si jak karakter da ne probas i nesto drugo.
Tvoj izbor!
 
Ne može normalan čovek da shvati da neko pita za takve stvari! Pa dete uzmi šta god ti duša želi,puši, špricaj se, drogiraj se do mile volje, pij onu otrovnu i drogiranu koka kolu, uništavaj sebe i jednog dana umri,sahraniće te i ništa neće se dogoditi, svet neće propasti zbog budala koje ne znaju da vladaju sobom.Nije to bolest to je bahatost, razvratnost,obest u stilu "čula žaba da se kuju konji, pa i ona digla nogu da se potkuje". Slobodno uzmi tu marihuanu, pa nastavi dalje do te vaše najteže droge i umri. Niko te neće žaliti, a i ne treba!
 
dr:
Jesi li razmisljala da valja da je ne bi toliko ocrnjivali?!
Kao i svaki narkotik,poenta je da se stvara lep osecaj,pa zar mislis da bi ga neko ponovo uzimao da stvara los osecaj.
Mozda ti se nece nista desiti a moze ti se svasta desiti,da ceo zivot budes bogalj zbog toga.Ovo je za one koji je redovno konzumiraju i koji tvrde da nemaju nikakve posledice,ja sam sa druge strane se nagledala sirokog dijapazona posledica i ne bih je nikome preporucila.Prvo marihuana pa ce ti se svideti i nesto jace a onda ulazis u zacarani krug u kome ti gubis.Ja ne znam koliko si jak karakter da ne probas i nesto drugo.
Tvoj izbor!

Slažem se DR ali nisi rekao dali marihuana ima štetnih dejstva i ako ima koliko (normalno zavisi od količine konzumiranja).
Pozdrav! :wink:
 
Nisam rekla,ja sam zensko.
Ima stetnih dejstava,ostavlja trajne promene na psihi onoga ko je konzumira.Vrlo lako se moze desiti da osoba aktivira okidac za psihoticnu reakciju dakle da udje u stanje koje je narodu poznato kao sizofrenija.Moze doziveti halucinacije ali ne one prijatne zbog kojih svi pocinju da je konzumiraju nego vrlo neprijatne da cak takva osoba moze pod dejstvom marihuane da pokusa da izvrsi samoubistvo.
Poenta je da niko od nas ne zna sta nosi u sebi,predispoziciju ka kom psihickom oboljenju tako da konzumiranjem marihuane mozda nesvesno pokrenemo reakciju.Sto se tice kolicine koja se konzumira,to je isto kao sa seksom neko ce spavati sa 100 osoba nece zakaciti nista a neko moze da spava samo sa jednom pa da dobije hiv.Neko ce reci da konzumira godinama i da mu nije nista a neko ce prvi put da je koristi pa da skrene,sto zbog marihuane,sto zbog krize savesti.
Licni izbor,pa ko voli nek izvoli.Po meni droga je droga,ja je ne delim na tesku i laku.Sve je to manje vise isto.
Pozdrav svima!
 
Cudno je da lekari toliko robuju predrasudama.
Da je to bas tako, da li bi marihuana bila legalizovana, kao sto jeste u Holandiji?
Da li bi se koristila kao lek (analgetik) za teske bolesnike?
Tacno je da neki ljudi imaju predispozicije za psihoze i da marihuana moze za njih biti losa. Ali ne mesajte uzrok i posledicu.
Sem toga,posto nema apstinencijalnog sindroma, nema ni fizicke zavisnosti od marihuane,i po tome se razlikuje od teskih droga.
Alkohol je mnogo opasniji a niko ga ne smatra drogom i vecina ljudi pije. Think about it!
 
Uopste ne robujem predrasudama.Nemojte brkati babe i zabe.Ovde pitanje nije postavila osoba koja boluje od neizlecive bolesti,kojoj treba olaksati muke vec mlada osoba koja vrlo lako moze otici u krajnost i svoj zivot prokockati.Tu postoji velika razlika a tema se nije odnosila na alkohol nego na marihuanu.
 
dr:
Uopste ne robujem predrasudama.Nemojte brkati babe i zabe.Ovde pitanje nije postavila osoba koja boluje od neizlecive bolesti,kojoj treba olaksati muke vec mlada osoba koja vrlo lako moze otici u krajnost i svoj zivot prokockati.Tu postoji velika razlika a tema se nije odnosila na alkohol nego na marihuanu.


Koje dokaze imate za tvrdnju da jednokratno konzumiranje marihuane moze biti okidac za shizofreniju?
Na osnovu onoga sto ja znam, veza izmedju marihuane i mentalnih bolesti je utvrdjena samo kod ljudi koji su dugogodisnji redovni korisnici, a poceli su u adolescenciji, i pritom imaju genetske predispozicije. (Pogledajte www.Newscientsit.org).
Poenta u vezi marihuane nije da je ona neskodljiva, vec da se ne moze izjednaciti sa heroinom, kokainom, amfetaminima...Mladi ljudi u razvoju svakako ne treba da koriste marihuanu, kao sto ne treba ni da puse, ni da piju. Ali ako im kazete da ce posle jednog dzointa poludeti, to je ocigledna laz. Upoznala sam dosta ljudi koji koriste marihuanu i najgore sto se ikom desilo bio je prolazni strah i panika. Mozda vi imate neke podatke za koje ja ne znam, pa budite ljubazni i objavite o kojim je studijama rec. Dakle, sluzite se iskljucivo cinjenicama,pa je sve ok.
A za devojku koja je trazila savet: najbolje je ne koristiti nista. Ako vec nesto uzmes, neka to nikada i ni pod kojim uslova ne bude herion, ni neka pilula u kojoj ne znas sta je. Pamet u glavu.
 
Ja sam od onih koji veruju pre svojim ocima nego nekim studijama koje su radjene u svetu.Videla sam u najblizem okruzenju sta marihuana radi i ne treba mi nikakav sajt na tu temu.
Slazem se da je poenta price da je svaka droga stetna ali bih na to dodala da je bolje da ova mlada osoba se zabavi sportom ili necim korisnim nego sto razmislja kako ce da se uduva da joj bude lepo.
U ostalom droga kao i alkohol su licni izbor,nikoga necete spreciti da proba ako je to naumio ali ne treba tretirati tu problematiku kao da je nesto normalno.I onako zivimo u stresnom vremenu i drzavi pa sta bi trebali,cela nacija da se uduva da nam bude lakse?To je samo nacin da se pobegne od svakodnevnih problema a morate se sloziti samnom da postoje i zdraviji nacini za opustanje.
Pozdrav!
 
dr:
Ovo je za one koji je redovno konzumiraju i koji tvrde da nemaju nikakve posledice,ja sam sa druge strane se nagledala sirokog dijapazona posledica i ne bih je nikome preporucila.

kakvih tacno, da li su bili i neki slucajevi koji uzimaju redje?

Prvo marihuana pa ce ti se svideti i nesto jace a onda ulazis u zacarani krug u kome ti gubis.Ja ne znam koliko si jak karakter da ne probas i nesto drugo.

ok to je tacno, ali masa ljudi to pusi i ne prelazi na nesto drugo?
 
Anonymous:
Da je to bas tako, da li bi marihuana bila legalizovana, kao sto jeste u Holandiji?
Da li bi se koristila kao lek (analgetik) za teske bolesnike?
!

znate li za multipla sklerozu? i lek marihuana?

mada mozda je bolje da s to legalizuje, iovako ionako se konzumira, a onako se mozhe uzeti porez i eventualno kontrola? i manje je zanimljiva
 
Anonymous:
dr:
Ovo je za one koji je redovno konzumiraju i koji tvrde da nemaju nikakve posledice,ja sam sa druge strane se nagledala sirokog dijapazona posledica i ne bih je nikome preporucila.

kakvih tacno, da li su bili i neki slucajevi koji uzimaju redje?

Prvo marihuana pa ce ti se svideti i nesto jace a onda ulazis u zacarani krug u kome ti gubis.Ja ne znam koliko si jak karakter da ne probas i nesto drugo.

ok to je tacno, ali masa ljudi to pusi i ne prelazi na nesto drugo?

hm. prvo sve procitaj pa odgovaraj. to ja sebi
 
Anonymous:
Anonymous:
Da je to bas tako, da li bi marihuana bila legalizovana, kao sto jeste u Holandiji?
Da li bi se koristila kao lek (analgetik) za teske bolesnike?
!

znate li za multipla sklerozu? i lek marihuana?

mada mozda je bolje da s to legalizuje, iovako ionako se konzumira, a onako se mozhe uzeti porez i eventualno kontrola? i manje je zanimljiva
Ja ne bih da zapocinjem temu marihuane kao leka.Ako neko boluje od vrlo teske bolesti ne postoji to sto mu ne bih dala da mu olaksam muke,pa i marihuanu ali ponovo se vracam na ono sto sam vec rekla ovde nije postavila temu bolesna osoba vec mlada i radoznala.
Mozda bi bila dobra ideja da se legalizuje,ali ne zato sto je to nesto dobro za siroku upotrebu nego sto ne bi bilo interesantno u tolikoj meri.
A sto se tice poredjenja sa Holandijom ili nekom drugom stranom zemljom dajte nemojte me zasmejavati :lol: .Kad kod nas sve ostalo bude funkcionisalo kao tamo onda mozemo da pricamo na tu temu kako mi a kako oni.Do tada zaista je smesno baviti se poredjenjima te vrste.Cudo bozije kako ne umemo da se pozabavimo onim sto ne valja kod nas ali smo zato uvek spremni da se po pitanju nekih stvari poredimo sa svetom od koga smo daleko svetlosne godine.
 
Tya:
Marihuana je zdraviji nachin opushtanja nego bensedin, alkohol... ili neshto jache..

Da tu si u pravu ali veruj mi na rec imaces makar manje posledice od gandze. To je opustanje "na silu" i to mora pre ili kasnije da se reflektuje na tvoju psihu, mozda u vidu nervoze (kao kod mene) ili cega vec. Ja to zovem post narkotic neurosis ha ha ha
Sada ozbiljno , ne preterivati
 
MOj decko cesto konzumira marihuanu.Ono sto sam primetila i sto me uzasno nervira kod njega je da se on nikada ni priblizno ne provodi u gradu kao ja ako ne uzme bar par pluca.Kad to zavrsi,nakon nekolikocasovnog zadovoljstva,uzasno se izbedaci.Nemoj da dozvolis da tvoje raspolozenje zavisi od necega.Uzivaj u zivotu,uzivaj u tome da mozes da se kontrolises,da tvoje ponasanje bude prirodno.Ne znam zasto,ali po glavi mi se motaju i druge neprirodne stvari,silikoni i sl.I to se radi iz nekog zadovoljstva valjda.MIslimmm...gluposti.Svet je poludeo,sta sve nije legalizovano(****** i te stvari...)pa ne znaci da je to normalno.Kao ajde i mi da budemo moderni.
Procitala sam negde da zene koje u mladosti konzumiraju travu mogu kasnije da imaju probleme sa sterilnoscu.Kako neko onda moze da kaze da ne ostavlja posledice?
 
Porodica koja zivi u Holandiji dolazi na odmor u Srbiju, ja ih upoznajem na jednoj plazi a oni mrtvi hladni izvadise marihuanu. Ja sam imala svoj stav da cu jednom da probam da me radoznalost ne bi povukla na pogresnom mestu u pogresno vreme. Ja sam sama trazila i uzela sam samo nekoliko puta, sto je bilo otprilike trecina cigare. Pocela sam da haluciniram, cega se naravno ne secam nego su mi oni pricali, osecala sam se uzasno lose, sledeca faza zaboravljala sam postavljeno pitanje cim bi mi neko odgovorio, odvratno. Za par sati sam trebala da se vidim sa nekim ljudima pa sam morala da otkazem. Od tada je proslo 8 godina, puno puta sam se slucajno nasla u prilici ali nikada nikada vise nisam ni pomislila da probam, jer mi je zaista bilo odvratno, i srecna sam zbog toga. :)
 
- Konzumiranje bilo kakvih opojnih sredstava predstavlja vid bekstva iz stvarnosti. Uzroci takvog bega mogu biti razliciti i u njih necu ulaziti.
Svako ko daje argumente za konzumiranje droge, nalazi se na korak od njenog uzimanja, ili ju je vec uzimao.
- Psihicki stabilna osoba (u psiholoskim terminima: dobro integrisana, sa razvijenim identitetom) ima realan uvid u svoje dobre i lose strane. Razvila je dobre nacine prevazilazenja problema (suocavanje sa problemom kroz podrsku porodice, prijatelja i drugih osoba). Nezrele, neinformisane, osobe u krizi i socijalno neprihvacene osobe su podlozne prihvatanju raznih sugestija, kako bi ojacale svoje ego (osetile se sigurnije, prihvacenije, lepse, pametnije, potentnije). Secate li se onih gluposti: cigareta posle seksa je super, ne mogu da se probudim bez duple kafe, popijmo nesto da se opustimo, ja sa droge mogu da se skinem kada hocu, itd.... Sta ovo znaci? Da nepusaci ne znaju da uzivaju u seksu (tacnije, radi se o uzivanju u cigaretama), da je kafa neophodna za budjenje? da je alkohol "lek" za opustanje? da je droga kao zvaka? Budimo realni - ljudi ne mogu da se odreknu cigareta i kafe, koka-kole, slatkisa, a ovde se cuje kako je droga sitnica i igracka za malu decu.
- Dakle: slabici su uvek meta tipova koji ih mogu uvesti u taj svet. Jaka licnost nece nasesti na takve trikove.
- Hajdemo ovako: zapitajte se kada ste poceli da pusite cigarete? Najverovatnije jos u osnovnoj skoli.
Zasto? Sigurno ne zato sto ste znali da cigareta ima super ukus. Sigurno ne zato sto ste bili pod stresom.
Ali, sigurno zato sto vam je to bila "ulaznica" u drustvo vrsnjaka kako biste bili prihvaceni. Svaki klinac zeli da pronadje svoje mesto u grupi. Ko uspe na tom uzrastu da se odupre takvim "pozivima", zezanju i sl. taj vec pokazuje da je psihicki i socijalno zreo i mala je verovatnoca da ce kasnije pokajati i krenuti pogresnim putem. Da se vratim na temu - kao sa cigaretama, ista je stvar sa drogom, sektama i sl.
- Savet za sve one koji se razmisljaju da li uzeti ili ne marihuanu: upravljajte sobom. Nadjite se u necemu: sportu, racunarima, programirajte, slikajte, procitajte knjigu, napisite knjigu, bilo sta, ali pre svega ako hocete da se ratosiljate droge - promenite "drustvo". Drug i drugarica ce vam pozajmiti lovu - narkoman nikada!
- Zapad i legalizacija droge? Sto vise narkomana, to vise posla za psihijatre i lekare. Ako i umru, nije steta, ostace oni najsposobniji (uvek se narkomani prozivaju kao dezurni krivci za sve i svasta - nikada oni koji ih snabdevaju drogom ili oni koji im legalizacijom stvaraju pravne okvire za trovanje). Sto se klincima vise ispere mozak, to ce biti vise dobrovoljaca za Irak, Avganistan i slicna simpaticna mesta po svetu. Zar nije lakse upravljati masom koja je u polusvesnom stanju i kojoj joint znaci sve na svetu i nista je ne interesuje? Ameri su slali drogu svojim trupama za vreme Vijetnamskog rata u istoj meri u kojoj su snabdevali hipike po Americi. Kome nije jasno, neka procita neku knjigu o drustvenim konfliktima.

Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top