moje dobre koleginice

_honeybunny_

Primećen član
Poruka
851
Moram negde da se pozalim… i treba mi savet!
Imala sam problem sa sefom…sada imam problem s koleginicama…cvrsto su resile da me sklone,na neki nacin ja sam im konkurencija,trn u oku,ne znam :roll: …smetam im.
Prema njima sam sasvim ok i ne vidim razlog za tako nesto….
Provalila sam da mi rade iza ledja,i nisam paranoicna,to su primetile i druge koleginice da ove nesto muljaju…namerno mi daju pogresne informacije,da bih ja napravila gresku,.slucajno sam proverila par puta(eh sta je intuicija),i shvatila da je to fatalna greska i da bih ja izvukla deblji kraj… :evil:
Naravno one su iskusnije u tom poslu pa im se moze…osim toga sa sefom su u vrlo dobrim odnosima(za razliku od mene koja ne moze da ga podnese) i to su sa "vi" presli na “ti”:”Bobane,donesi nam ovo-ono”,Boban ih vozi kuci posle posla……one se druze sa Bobanom……ali zato ja radim njihove poslove…
I sada ne znam koliko je pametno pricati sa “sefom”-Bobanom o svemu tome,koji je dobrim odnosima sa njima…ili obaviti razgovor sa “dragim” koleginicama,koje mogu tada namerno da mi smeste nesto jos gore….ili da cutim,trpim i dobijem otkaz…pa boze moj…Sta vi mislite o tome?
 
Izduvala si. Rekao bih ti da budesh otvorena sa shefom, ali poshto ni sa njim nisi u dobrim odnosima... izduvala si.
Trazi novi posao. I razmisli o tome zashto te ne vole i petljaju ti iza ledja. Mozda ti pomogne da ti se to ne desi i na sledecem poslu.
 
pre par godina bila sam u slucnoj situaciji.radilo se o periodu kada je trebalo da sa rada na odredjeno predjem za stalno.posto nikada nikome nisam uplivavala,pojavio se neki problem ljubomore kod dve miljenice mog tadasnjeg direktora.prica je komplikovana i sapunskog karaktera,da se zdrav covek ispovraca, ali nema potrebe da je prepricavam.isle su do takvih mizerija da sam se cesto grohotom smejala.medjutim, ovakva kakva sam nisam sklona dugom trpljenju nepravde.desavalo mi se da skocim i da im se u sred kancelarije pred drugima najebem mile majke,bez problema, svesna da mogu da letim zbog toga i pre isteka roka.njih troje su me doveli do toga da sam u jednom momentu pokucala na vrata generalnog direktora, spremna da mi se daju neka objasnjenja.nije bio tu,sekretarica je brze bolje pozvala mog direktora, i ovaj me sretne na hodniku i pocne da mi drzi pridike, da sam nevaspitana i kako ja smem da idem kod glave kuce.e onda je strujin bes kulminirao, na sred hodnika, dok su ljudi prolazili, rekla sam mu vrlo povisenim glasom da mi pre svega ne vredja roditelje, jer su me sasvim dobro vaspitali, a da ja imam pravo da idem gde hocu, da to ne moze niko da mi uskrati, i na kraju sam ga pitala da nece mozda on da mi pomogne, ako ne pomognem sebi?svasta je tu jos palo, ali bio je sledjen.ostala sam gde sam, ali sam isto tako naglasila da cu ako dobijem otkaz otici u sva sredstva javnog informisanja oblatiti ih i da cu tuziti firmu,jer kao samohrana majka imam sva prava da ostanem na poslu.pri tome, da me ne shvatite pogresno, posao sam obavljala besprekorno, jer mi je to nesto sto se podrazumeva.tu sam imala i podrsku mog tadasnjeg sefa koji je rekao da se ne igraju sa takvim stvarima i da ono sto ja uradim od obaveza retko ko medju njima moze.ostala sam gde sam, garnitura ljudi se promenila,moj tadasnji direktor sedi sada kao moj sef sa mnom u istoj kancelariji.naucio je da me postuje i hvali me kada god moze.ne mozes uvek povlacenjem i lepim resiti stvari, mada sam ja zagovornik toga, i ako sam dala sasvim suprotan primer.ali kada si u pravu ti si planina koju ne moze niko pomeriti.
 
Ti samo odrađuj svoj posao potpuno profesionalno i bez greške,tako da i kada te prozovu nemaju argumente protiv tebe! Klasičan primer ljubomornih koleginica,ali što se njih tiče hladno i distancirano,ali ljubazno i neka ne primete da te sve to pogađa. Šefu za sad ni reči jer možda on pomisli da si ti ljubomorna na te svoje koleginice. Budi strpljiva, sve to mora doći na svoje,i ja sam imala sličan problem. Kiss
 
Postoji mogućnost da i u drugoj firmi bude isto , ali onda će već da se zapita šta ona to čini pa se ne uklapa u okolinu....
Kod društvenih odnosa nije bitno etičko dobro ponašanje (biti meden medju osama je jako kritično).
Bitno je činiti ono što moraš da bi opstao , ali da je u skladu sa onim što možeš da se ne bi mrzeo....

Bio sam šef i radnik na mestu gde ima sa 4 razreda i prevejanaca vrhunskog kalibra, gde su im političari srbije boranija....
Misliš da nisam grešio.Naravno da sam grešio. Iako sam znao da se spletkari, lobira, i prelobira, a moj put je bio budi dobar sa svakim i izvan lobija , opet sam grešio....

U takvim situacijama iskrenost nije vrlina već zakopavanje , tako da se može postaviti pitanje koliko se mora biti licemer.....jer te drugi nagone na to.....
Ja sam imao prednost u odnosu na tvoju situaciju , jer sam znanjem odskakao , pa sam mogao da čekam da kolege kiksiraju , jedan po jedan....što kod tebe nije slučaj....iskustvo je na njihovoj strani....

Savet je obično , nadji 1 polukoleginicu ili kolegu....Znači ne potpuno poverljivu , već svog informatora i podršku (ne bezrezervnu) i nadji jednog atašea za javnost, tj. osobu za koju znaš da će sve razlajati ali joj sve pričaš "u poverenju". Tako polako uspostavljaš tokove informacija koji te ne zaobilaze , jer svaka od koleginica mora da ispriča svoj doprinos , makar kad je ljuta na nekoga....

Ljudi se isprovociraju ogovarati druge više , kad umeš da se zapitaš , začudiš , zaprepastiš, nego kad sabiraš , tuliš , muliš, bez obzira što te ne interesuje i što ćeš zaboraviti za 5 minuta....
Ono što su izlanuli , njih veže za tebe, ti tu ništa ne činiš......Od 10 ljudi , bar jedan oseća malu zahvalnost kad ga pogodiš u ono do čega mu je stalo.....
 
Opet moj slucaj slican Strujkinom. :lol:
Ja sam otisla kod glavnog, koji je jos izogovarao mog urednika, padali su neki otkazi, svi smo se nadali da ce go*vno da odleti, al' je otkaz popio glavni, a umesto njega dosao ortak mog urednika koji ga je u novinu i dovukao. I kod njega sam bila, al' dzaba. Banda je banda. Samo sto je ovaj moj vrhunski licemer, pa kad sam mu rekla sta sam imala i bila spremna da odem, molio me je da ne idem. :confused:

Ja sam bila ubedjena da su to redji slucajevi, a ono standard! :|
 
_honeybunny_:
Moram negde da se pozalim… i treba mi savet!
Imala sam problem sa sefom…sada imam problem s koleginicama…cvrsto su resile da me sklone,na neki nacin ja sam im konkurencija,trn u oku,ne znam :roll: …smetam im.
Prema njima sam sasvim ok i ne vidim razlog za tako nesto….
Provalila sam da mi rade iza ledja,i nisam paranoicna,to su primetile i druge koleginice da ove nesto muljaju…namerno mi daju pogresne informacije,da bih ja napravila gresku,.slucajno sam proverila par puta(eh sta je intuicija),i shvatila da je to fatalna greska i da bih ja izvukla deblji kraj… :evil:
Naravno one su iskusnije u tom poslu pa im se moze…osim toga sa sefom su u vrlo dobrim odnosima(za razliku od mene koja ne moze da ga podnese) i to su sa "vi" presli na “ti”:”Bobane,donesi nam ovo-ono”,Boban ih vozi kuci posle posla……one se druze sa Bobanom……ali zato ja radim njihove poslove…
I sada ne znam koliko je pametno pricati sa “sefom”-Bobanom o svemu tome,koji je dobrim odnosima sa njima…ili obaviti razgovor sa “dragim” koleginicama,koje mogu tada namerno da mi smeste nesto jos gore….ili da cutim,trpim i dobijem otkaz…pa boze moj…Sta vi mislite o tome?
ko te gazi-gazi i ti njega! ali suptilno i `kurvinski`.To se zove licemerje i ume da bude vrlo efikasno, ali vodi racuna da ne izgubis kontrolu.O licemerju je jedan veliki nas, jos neafirmisani, pisac, otvorio temu na forumu negde.Velicina duhovne nadgradnje coveka je u tome da se savlada.Ako ti trebaju ideje, pisi na pp, opisi desavanja sa konkretnim primerima, pa cemo smisliti par caka.
 
je l v olish svoj posao

a kako te zle koleginice nisu napale tu grupu koja je potvrdila tvoje sumnje nego samo tebe

ne optuzujem nego je taj detalj nerazjashnjen. mozda i sebi da razjasnish.

ee da si neko ne bi ih se plasila nego bi bila prijatelj sa zlima...ali posto to ne moze onda mozda treba da reagujesh na svaku nepravilnost koju vidis ali mirno. kao ju ju greska
 
Gle...ja i zaboravila na ovo... :oops: :lol:
Hvala svima na savetima...zavrsilo se tako da je jedna dobila otkaz,ali za to nisam ja kriva,vec ova druga... eto dok sam ja mozgala sta cu...i citala vase savete...druga je odradila sve...zalila se sefu,i ona koleginica je dobila otkaz...:roll: Ja jednostavno nisam mogla da se zalim sefu pa sam ovde kukala...ali za razliku od mene neki ne misle mnogo vec odmah odrade sve... :roll:
 

Back
Top