Zasto muskarci vole akvarijumske ribice?

Da li akvarijumske ribice imate u nekom planu?


  • Ukupno glasova
    18
  • Anketa je zatvorena .
raindog:
shta bre lazhem, pa bila i tema na kucnim ljubimcima :-(
garant je sedela na rubu akvarijuma i dozivala ga pesmom sirena, dok joj on jadan i naivan nije doshao na dohvat peraja, a onda ga je najgnusnije udavila u istom

eee shta ti je ljuborna ribica :-?
mom decku se pre nedelju dana zaledio akvarijum. ja kazem "tripujes se.sta, ako su umrle, isplivace na povrsinu".
on mi je samo rekao da se ne pomeraju. stoje iz profila kao da i dalje plivaju, samo se ne micu.

moj bivsi decko je imao ribicu koju je nazvao po meni. odmah je crkla :cry:
 
loop:
Ne znam, ne kapiram tvoj smisao za salu :?

Episode: 215
Spookyfish
First Aired: 10/28/1998
Aunt Flow makes her monthly visit to the Marsh's and she gives Stan a freaky deeky fish, Stan is scared of the new fish, as it goes on a killing spree, all these dead bodies are found in Stan's room, while Sharon attempts to cover her son up saying it's alright. The boys try to solve the problem, and find a parallel universe, with an evil Cartman, who is actually very nice
215.jpg


ribica koja ispisuje na staklu akvarijuma KILL KILL KILL :lol:
 
Da, cuvao sam ribice.
Iako su razliciti motivi onih koji cuvaju ribice, znam da akvaristika moze imati i terapeutsko dejstvo.
Mislim da je ona od onih alhemijskih stvari - omogucuje poniranje i komunikaciju sa nesvesnim, u kom su voda i vodeni svet jako bitni igraci.
Nastojanje da se uspostavi harmonija u akvarijumu, paralelno je zapravo sa radom na sebi, eksternalizovanje arhetipskog sna, priblizavanje istom i uzimanje ucesca u tome...

A sto se polova tice, moguce da je ova simbolika primamljivija muskoj psihi mada treba biti oprezan sa zakljucivanjem. Kako sam cesto visio u akviristickoj radnji kod druga, sretao sam i zene svih uzrasta da kupuju, iako redje.
A secam se jedne prelepe devojke, koja je dolazila i kupovala hranu svake nedelje, kao da ima dvesta ribica pa onoliko pojedu, zaljubio sam se bio malo u nju. U citavoj plejadi silnih akvarijuma koji su nas opkoljavali, delovala mi kao da i sama pripada vodenom svetu, lako je ponela projekciju anime...
 
?:
moj brat drzi kornjache i ogromne su !!!! znate one male kornjache iz akva radnji

e sad su ko slonovi...i ima veliki akvarijum
ali nije imao ribice, ali drugi brat jeste, ali on je biolog

a uros nije imao ribice ni micko. mislim da su lenji da se petljaju oko toga.
mnogi od momaka koje znam nemaju ribice, ali mozda ne bi imali nista protiv\

silvija je imala ribice znaci da je ona mushko

ovo sam doshla posle...a mnoge ih pa znam, a znam i da li imaju akvarijum...do mojega

Svašta!
Pa da je stavio kornjače u akvarijum sa ribicama, ribice bi bile pojedene.
Si normalna?
Čuj porasla kornjača?
Ako kornjače drži u malom akvarijumu deformisaće se i ubrzo uginuti.
A to što su porasle je iz istog razloga što je onoj babi porasla Cica pa sad gleda da je se otarasi.
Ma gledala si na TVB1 onu babu što je našla svinjče pa odnela kući...
Što po ceo dan gleda Discovery pa pomislila da zovne da uslika i svoju Cicu...

Šteta što se ta životinja navikla na ljude pa neće skapirati šta žele u stvari da joj urade.
Svi koji misle da su svinje prljave ili glupe, grdno se varaju...
To što su sabijene u 3x3 i bez tuš kabine je razlog što su prljave!
 
frozen1982.:
Setio sam se! :D ....znam i da citam i da pisem al sam zaboravio...bolje da brzo odgovorim na temu pre nego sto ponovo zaboravim.... :rolleyes:

Ja mislim da je to sa akvarijumima materijalizacija latentnog homosexualizma u nama.


P.S.Tvoj avatar je neki drecav listi iz leksikona. :razz:

Savez Akvarista Srbije i Crne Gore (SASCG) se sprema da ti uradi nešto RUŽNO!
:lol:
 
loop:
Ribice...pa jesu lepe ali ih nemam, vise volim pse.
Drzao bi ih jedino da imam neki ogroman akvarijum ugradjen u zid, sa nekim neprobojnim staklom gde moze komotno da stane najmanje 50 ribica.
Cuo sam da imaju neki borci koji se ubijaju medjusobno dok samo jedan ne preostane.E svaki dan bih kupovao po par komada i organizovao turnire :twisted:
Ali to bi bilo u zasebnom delu, a u drugom bih drzao sve one lepotice duginih boja...
Ma stvarno smo mi gloopi za te stvari :idea:

Jel si ti normalan da staviš dva borca?
Čak da staviš i dve ženke ima da se "počupaju" za frajera!
Na svu sreću dovoljno su skupi tako da od tih tvojih "turnira" - ništa!

Fantazija ribice tj crtani film su DISKUSI
Gledaš i očima ne veruješ!
Čudo prirode!
 
етотако:
Ako bi neko drzao prazan akvarijum u stanu, bez ribica... ili nesto, mozete i to da kazete, ali to nije tema. A nije ni tema to sto sam vam rekla da ste uglavnom glupi, ne muskarci, nego generalno. Sta vas briga sta ja mislim o vama :D

Akvarijum je u stvari posuda sa podvodnim biljem.
Obično se pomisli na ribice...
Ponavljam, one su poslednje što se stavlja u PRAVI akvarijum...
 
ne znam nekako jeste ko skrinsejver...al mozhda je bash u obavezi fora?...da kao imash neshto shto morash i shto zavisi od tebe...trenirash se il neshto...ja sam kao imo prilike da vidim jedan od onih 4x4 akvarijuma na zidu...neki debeli nemac je imao ceo jedan zid -akvarijum...bilo je davno ne setjam se shta je gajio...al sad neshto kad pomislim...shta lepshe mozhesh imati na zidu?...sliq?...ne znam nekako deluje kao neki najlepshi ukras...ok nije humano zhivotinja a ukras...al kad namikerish rasvetu da bude kako treba...ma ugodjaj je...a i nije da nema interakcije...deca znaju bash da se vezhu za ribice i kornjache i tako kojeshta shto i ne mashe repom...valjda kasnije izgubish taj neki abiliti...otupish shta li...il jednostavno vidish kako rade i mica pojedu 50toro dece pa ti se to pomalo smuchi...
 
Čula sam da se u Zemunu pojavio neki batica koji valja akvarijume sa pumpama i opremom po nekoj smešnoj ceni -recimo da je akvarijum od 80l sa sve opremom nekih 60 evrića, a negde kod pančevačkog mosta ima radnja sa ribicama u kojoj se najskuplje ribice (neke ajkulice) valjaju po ceni od 100 kinti...
Pa eto... ako treba više info, ja ću ih imati do sutra :wink:
 
To su te cene, majče.
Nekada je akvaristika bila veoma skup hobi. Doduše, i danas je, mada za ciklide i akvarijum srednje veličine može da uštedi i školarac.

Borci su fenomenalne ribe, neverovatno ćudljive. Može da živi u vodi dubokjoj svega 3cm, raskošan je lepote, imam jednog bordo-crvenog, koji se izvali na leđa i leži na filteru, lenština jedna. Mnogo je smešan.
Kada ga hranim,dođe i kao maćak mi prede oko prsta, voli da se mazi. A onda mu dodje žuta minuta i pojuri sve ribice okolo, napada ih, on jeste agresivan i ne sme da bude u paru, jer se dva borca kidaju do smrti...
Od ostalih aqua ribica najinteresantnija koju imam je molika, sa srebrnim telom i crvenom kapicom na glavi, toliko je debela, da mislim da će da joj stomak eskplodira, nekad pliva sa strane ili se valja po pesku...Imam i par ajkulica, hitre su i miroljubive... Još mnogo zanimljivih bića tu pliva...
Posmatranje ribica u akvarijumu, naučno je dokazano, smanjuje hipertenziju. Estetski lepo, oplemenjuje prostorije u stanu jer je deo prirode. A uspostaviti bio-hemijsku ravnotežu u akvarijumu nije jednostavno, tako da je veliko zadovoljstvo, najpre oformiti, a zatim i biti kreativan pri uređivanju. Švašta tu može da se smišlja i radi..


Borac je moja ooomiljena akvarijumska ribetina...
 
Ja nisam znala da je to tako pristupačno :shock:
Znam da je ranije bilo skupo, imali smo akvarijum - al' mi je brat od tetke je pojeo sve ribice... Bukvalno je shvatio komentar ,,Što su slatke'' i tako... ostadosmo bez njega vremenom...
Imala sam i ja dva borca - teget, al' nisu hteli da se druže - jedan je ubio drugog na kraju (i ako su me ubeđivali da su različitog pola, nisam im nikad poverovala) ksifoforusa i gupika je bio pun akvarijum, oni čistači su me nervirali, bili su mi gadni kad se prilepe onim ustima - ružnim za staklo, par pužića je isto bilo - ali i oni su grozni... Sećam se da je u jednom trenutku sve vrvrilo od malih puževa, molike su super - al' moje su sve bile crne... A te ajkulice i ta čuda nisam imala... bilo bre skupo to... Sećam se, štedela sam džeparac i skupljala pare od užine za ribice - gore kod mene je bila ona radnja ,,Zlatna ribica'' - skupim parice pa ko prava uletim u trolu i spičim se dole, pa ih gledam sto godina i razmišljam da li da kupim jednu veliku lepu ribicu ili bar dve tri manje - jeftinije :wink:
Posle sam čuvala babušku u tegli - nju je ćale dovukao u kofi s pecanja i bila je najsitnija ribica u kofi, i živela je u tegli dobrih 6 meseci dok ,,pametnoj'' nije palo na pamet da je došla zima i da bi trebalo da joj se stavi toplija voda :roll:
A baš sam htela da je na proleće vratim u reku...
Sad bih stvarno mogla da ga kupim - i sredim extra...
Nebe, ajde daj mi fotku tvog akvarijuma :P
 
Ribice nisam drzao. A od ostalih zivotinja sam imao zivotinjsko carstvo! :lol:
Sto sam imao kerove...uuuu! Shaban,Milinko i Rambo! Rambo je bio najgori,napadao i ljude,pa je keva morala da ga se otarasi. A kad su bili mali...spasao sam Ramba od Shabana...malo je falilo da ga zadavi. :D Shaban missing in action. :D Rambo me je mnogo voleo! Milinko je bio dobrocudan.
Imao sam i macke...Milku i Arkana. Milka je bila hladnokrvni ubica,a Arkan je bio najludje stvorenje koje sam ja video. :lol:
Imao sam i zeceve (bez imena)...I papagaje...nekoliko komada.
Secam se da mi je jedan pobegao za rodjendan kada sam bio klinac. Jurio sam ga puskom...da ga ubijem,mamu mu ***** izdajnicku. :lol:
Imali smo i malu kornjacu i pache. Njih je Pavle (brat od ujaka) mnogo maltretirao,pa je morao da dobije par puta preko njuske. :D
Najjaca mi je fora od pre neki dan...kada je devojka od jednom mog poznanika (ruskinja) trazila da joj kupi misha ili prase,da ih drzi u kuci. A on joj rekao "mogu samo da ti kupim muvu u tegli ili mrava". :lol:
 

Back
Top