Knjige za tinejdzere.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
neven:
Da li citate knjige za tinejdzere i ako je odgovor potvrdan preporucite mi neku.Evo ja vama mogu da preporucim "zurku" i "svirku" od milenka matickog. :shock:

Uh, one su nacisto bezveze... mnogo su za decu! Zasto ne citate nesto za mladje odrasle, recimo "Beskrajnu pricu", "Sofijin svet" ili bilo sta drugo od Justejna Gordera. Ili nesto duhovito, predlazem "Tajni dnevnik Adrijana Mola" i njegov nastavak "Novi jadi Adrijana Mola", serijal "Hajduk (U Beogradu, Protiv vetrenjaca, Sa druge strane i Na Dunavu)", "Beleske jedne Ane" (to je za devojcice).
 
"Beskrajna prica" od Mihaela Endea je super knjiga.

"Svirka" i "Zurka" spadaju u one decje knjige koje citaju deca koja sebe SMATRAJU tinejdzerima.

"Tajni dnevnik" i "Nove jade Adrijana Mola" nisam citao, ali znam da su to knjige koje je izdala Laguna, pa bi trebalo da su dobre.

Vecina knjiga koje izda Laguna su dobre.
E, da, postoji Lagunina knjiga "Angus, tange i ljubljenje s vatanjem" Tinejdzeri (a posebno tinejdzerke) se odusevljavaju tom knjigom, valjaju se od smeha, a meni je iskreno bila smor knjiga. Ali, dobro, ko voli, nek izvoli :lol:

Nego, preporucio bih vam romane Terija Praceta. Ja njega obozavam. Imam sve njegove knjige koje su izasle kod nas. A bice ih jos :)
 
Najbolje su knjige Enid Blajton,serijal Pet prijatelja sam citala vise puta i knjige su super. Dobre su knjige i iz serijala Hajduk Gradimira Stojkovica.Ako vas zanimaju i neke smesne stvari procitajte Nusicevu Gospodja ministarka.
 
Evo super teme! Mogu da pricam dva dana i tri noci, ali nemam vremena, pa cu pozuriti! Ovako.... sto se Hajduka tice, odlicne su, znaci: ,,Hajduk'' i to u Beogradu, na Dunavu, Protiv vetrenjaca, S druge strane, Cuva domovinu, Ostaje Hajduk, U 4 slike, a ima i jedna strasno dobra Sve moje gluposti. Tajni dnevnik i Adrijana Mola su super. ,,Angus, tange i ljubljenje s vatanjem'' sam procitala nedavno, dobila za rodjus, i odusevila me. Preporucujem i nesto sto ovde nije navedeno, a to je ,,Princezin dnevnik'' by Meg Kebot u izdanju Draganica. Sto se Pet prijatelja tice, citala sam ih negde u 3. i 4. razredu, isto kao i Tajnu sedmorku od iste autorke, tad mi je bilo OK, ali vise je onako za decu od oko desetak godina. Vesna Aleksic stvarno pise ok price, ja bih spomenula ,,Ja se zovem Jelena Shuman'' i ,,Brbljivo srce'', ,,Karta za letenje''..... Eto, to je sve za sad. I naravno jedinstveni i neponovljivi Hari Poter koji je za sve uzraste. Najtoplije preporucujem Red feniksa onima koji jos nisu procitali.
 
Electra:
Evo super teme! Mogu da pricam dva dana i tri noci, ali nemam vremena, pa cu pozuriti! Ovako.... sto se Hajduka tice, odlicne su, znaci: ,,Hajduk'' i to u Beogradu, na Dunavu, Protiv vetrenjaca, S druge strane, Cuva domovinu, Ostaje Hajduk, U 4 slike, a ima i jedna strasno dobra Sve moje gluposti. Tajni dnevnik i Adrijana Mola su super. ,,Angus, tange i ljubljenje s vatanjem'' sam procitala nedavno, dobila za rodjus, i odusevila me. Preporucujem i nesto sto ovde nije navedeno, a to je ,,Princezin dnevnik'' by Meg Kebot u izdanju Draganica. Sto se Pet prijatelja tice, citala sam ih negde u 3. i 4. razredu, isto kao i Tajnu sedmorku od iste autorke, tad mi je bilo OK, ali vise je onako za decu od oko desetak godina. Vesna Aleksic stvarno pise ok price, ja bih spomenula ,,Ja se zovem Jelena Shuman'' i ,,Brbljivo srce'', ,,Karta za letenje''..... Eto, to je sve za sad. I naravno jedinstveni i neponovljivi Hari Poter koji je za sve uzraste. Najtoplije preporucujem Red feniksa onima koji jos nisu procitali.
pa od navedenih sam procitao sve od hajduka sem ovu najnoviju u cetiri slike procitao sam i "sve moje gluposti" a i od vesne aleksic sve ali cu dnevnik tog adriijana mola 100% procitati.sto se tice hp-a procitao sam sve delove i to je najbolja knjiga svih vremena!!!!
 
ma teri prachet je najbolji. hari poter takodje, mada malo pocinje da smara, hajduk dodje kao opste obrazovna knjiga kako da zeznete sve oko sebe....
neko bese pomenuo pet prijatelja, e taj serijal je stvarno bio super, ali trebalo bi da probate stripove, ipak je i to sasvim pristojna literatura ako se malo potrudite da nadjete dobar primerak i sto bi se reklo "cena, prava sitnica" :lol:
 
Citala sam adrijana mola, obe knjige....lude su
ahahahahha....

pa sta ja znam..." mi deca sa stanice zoo" je bas ostavila utisak na mene...tacnije bila sam polu-luda posle ove knjige....

hm...a pre jedno 2 godine mi je drugarica donela iz skolske biblioteke- njene skole_Pravne u gradu) neke
knjige..."Ples sitnih demona" i "Djavo je moj drug"
od nekog Marka S(pa neko prezime ne secjam se)...
radi se o nekom pankeru koji se zaljubljuje u hippie devojku....super knjiga za sve koji slusaju rock-punk ili nesto slicno0...a jos su i tinejdzeri..

:D
 
silvereye:
Citala sam adrijana mola, obe knjige....lude su
ahahahahha....

pa sta ja znam..." mi deca sa stanice zoo" je bas ostavila utisak na mene...tacnije bila sam polu-luda posle ove knjige....

hm...a pre jedno 2 godine mi je drugarica donela iz skolske biblioteke- njene skole_Pravne u gradu) neke
knjige..."Ples sitnih demona" i "Djavo je moj drug"
od nekog Marka S(pa neko prezime ne secjam se)...
radi se o nekom pankeru koji se zaljubljuje u hippie devojku....super knjiga za sve koji slusaju rock-punk ili nesto slicno0...a jos su i tinejdzeri..

:D
Hmmm,vis ti to...nego,MI DECA SA STANICE ZOO. Knjiga bez koje se ne moze u "svet odraslih" i koja se definitivno MORA procitati! Na mene je ostavila tako snazan utisak da sam je bezbroj puta uzimala iz biblioteke i citala opet i opet...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top