Najbolji kucni ljubimac

Uvek sam imala kucu, mačke, papagaja, hrčka, ribice, imala sam čak i kornjačice, dva zeca, jednog pripitomnjenog pauka, goluba sa slomljenim krilom, malenu pticu koja je ispala iz gnezda, neko vreme sam čak skupljala bube i čuvala ih u akvarijumu, babušku koju je tata dovukao sa pecanja a ja sam je čuvala sledećih 6 meseci...

Ta babuška mi je bila najdraža, svi su mislili da će da ugine a ona ko da je živela iz inata. Posle par meseci se mazila kad joj stavim prst u teglu i porasla je 3 cm
Sećam se da je bila puna kofa tih malih ribica i da sam se ja rastužila i uzela jednu, najmanju - zvala se Marica, kao Mara Trskara.
Čekala sam proleće da je vratim u reku a onda sam došla na idijotsku ideju da joj stavim topliju vodu u teglu i samo se izvrnula.
Ufff, to ne mogu da prežalim, ali ebiga bila sam mala i nisam znala bolje da je pazim.
Mislim da ne treba da kažem kako sam se drala kao magare i kako je sestra došla da iznese Maricu da je ja ne gledam više

Elem, najbolji kućni ljubimac?
Pa to nema pravila...
 
majcheki:
Uvek sam imala kucu, mačke, papagaja, hrčka, ribice, imala sam čak i kornjačice, dva zeca, jednog pripitomnjenog pauka, goluba sa slomljenim krilom, malenu pticu koja je ispala iz gnezda, neko vreme sam čak skupljala bube i čuvala ih u akvarijumu, babušku koju je tata dovukao sa pecanja a ja sam je čuvala sledećih 6 meseci...


Uh uh uh sto me nesto podsetila tvoj tekst na mene, ja sam oduvek bila ta koja je dovlacila svasta od zivotinja u kucu i koja je najvise izludjvala kevu zbog mojih bubica koje sam drzava u raznim teglama pa se na kraju desavalo da mi i koja pobegne kao i sada pobegla mi skorpija!!!! nema je nigde keva je htela da me ubije, jer skorpijica je majusna a ja ih obozavam, pa je sada keva mnogo skepticna kad god obuva papuce prvo ih dobro protrese i ispita da nije ona mozda unutra!!! xexexe
sada trenutno imam morsko prase, Tozu, keva ga obozava, belog misa, Zhozi, e njega nece ni da pipne, ribice njih samo ja volim..... i gomilu pasa i macaka preciznije 18 pasa i 4 macke koje su mi kod tetke u azilu...... jos malo pa cu da otvorim zooloski vrt!!!!
 
Zavisi od ličnosti, jako je individualno, ali ljudi koji vole životinje, vole sve njihove vrste.
E, sad, meni najviše odgovaraju psi i mačke, rado bih imao konja, ali nemam sredstava da ga zbrinem na hipodromu.
Oduvek sam imao pse i mačke, imam akvarijum i jedno vreme sam imao papagaja, poklonio asm dva srpska viskoletača, jer nemam uslove da ih držim...
 
Takodje,mislim da je pasic najbolji kucni ljubimac,...dobro i mace su cool,prave male maze i ne prave chuda kao psi,ali pasic ce uvek biti tu,...maca ode da se sheta,pa kad hocesh ti da se mazish sa ljubimcem,njega nema,..:D
 
Moja mala cerka je pronasla svog ljubimca u komsiluku,... subotom setaju, idu u biblioteku,...Nils je kucence koje su prvi vlasnici ostavili na ponovno usvajanje, star je tri godine,... uzela ga jedna Poljakinja na probu i zadrzala ga,... pametan je kao pcelica, sam je u stanu od 07:00 do 17:00, ima svoju sobu i igracke,... odaziva se kao zapeta puska, mnogo lepo seta uz nogu, voli da se vozi autom i ... voli da leti !!! Smejao sam se i pomislio da je avionom isao negde na odmor, ali moja cerka kaze da to nije ta ljubav, vec... voli da ga iz narucja bacaju na trosed,... onda se on vraca, skace u narucje i odusevljeno leti,... i tako u nedogled,... iskidao sam se od smeha...

 
... ima jos pasa koje moja cerka dovlaci, ponosno ih predstavlja, cima ona njih, cimaju oni nju, zivka ih bez posebnog razloga, a oni naculenih usiju cekaju komandu,... onda ja ostavim svoja posla i krenemo po okolini da setamo, da diskutujemo kako se pas vodi, ko je vodja, kad ga poziva treba i neku komandu da mu da,... i vec smo malo osvojili tu vestinu prepoznavanja karaktera ljubimca, skretanja paznje i stavljanja do znanja sta treba da uradi,... Jelena je odusevljena,... ali, Nils je pravi ljubimac postao,
... i svi drugi psi iz komsiluka su zlatni,... mali, srednji, veliki,... vlasnici su uglavnom starije osobe,... divni ljudi,... odgaili su svoje ljubimce sa tako puno paznje,... ja se istopim od miline kad ih vidim kako se lepo slazu, dogovaraju,...


 
... inace,... mi imamo nase pse, ali ih ne drzimo u stanu i, osim mene, druge osobe i ne primecuju,... mozete na trepavicama da dubite, nece vas pogledati,... i macora (nekastriranog) koji je sa nama u (prizemnom) stanu sam potpuno zaveo, licno sam ga odgaio i samo samnom ,,razgovara,, ... puno sam o njemu pisao i mnogo slika postavio,...
... ukratko, moj ljubimac je samo moj ljubimac,... i u nasoj kuci ko zeli ljubimca treba dobro da razmisli, izabere i da se neprikosnoveno sam o njemu stara,
... dobro ste me razumeli,... izraz ,,kucni ljubimac,, je cista zamena teza i to obicno znaci da je zivotinjica osrednje odnegovana u osrednjim uslovima, medju osrednje opredeljenim odgaivacima,...



http://forum.krstarica.com/threads/62914&page=1&pp=15
 
Ne,ne,za mene je pasic moj ili bilo koja zivotinja koja je uz mene kao moje dete,...mislim kao da mi je dete,nemam dece josh,ali za nju bih i ubila,...Stvarno,ima bolji tretman nego ja u rodjenoj kuci i mislim da je zadovoljna,samo shto je ponekad bezobrazna,ali na kraju krajeva,pa to je doberman:D Svaka tebi chast shto pruzash mnogo tim predivnim bicima,malo je ljudi koji sve daju njima,i ne bih nikada dala da Rea spava napolju,al' dobro,ja sam takva,...ona spava sa mnom u krevetu,..moje malo tele:DShta cesh,ona mi je sve,moj zivot,i njoj sad poklanjam sve,shto ne znachi da cu prestati ako dobijem dete:D
 
Tako je! Svako to malo bice neverovatno mnogo oseca i uzvraca,... samo malo treba oslusnuti i postupati,... uzivam u otkrivanju i negovanju te neobicne emotivne veze,... i sa velikim postovanjem se ophodim, stalno ucim, ljubiteljima savetujem,...mnogo je lepo i interesantno licno se zalagati i novo otkrivati u odgajanju jednog ljubimca,... prosto, oplemenjuje dusu licnosti i daje zivotu jedanu posebnu smislenost.


haski _________________________ sara _ i _ taro
 

Back
Top