Najbolji kucni ljubimac

Pas!
pas-najstariji-x.jpg
:bye:
 
Evo bas razmisljam da kupim jednog psa.Treba mi jedan porodicni,familijaran pas,sa kojim bi deca mogla da se igraju,a i odrasli... :D
Prvo sam bila zainteresovana za Westie,ali sam cula da njihova dlaka zahteva preveliku paznju...u suprotnom,pozuti. Zatim su mi se dopali Zlatni retriveri,ali ih ima previse,sada svaki drugi covek ima retrivera.Prijatelj mi je rekao da mogu da kupim Labradora,ali ne znam mnogo toga o njemu,i nekako mi je zlatni retriver lepsi.

Sta mislite,koji je pas najbolji za cetvoroclanu porodicu sa velikom kucom i ogromnim dvoristem (i dvoje dece)? z:)

Videla sam na internetu rasu Chow chow ,ali sam cula da nisu mnogo drustveni psi....cak su i lenji... :D Takodje sam videla i rasu Cavalier King Charles Spaniel .Mozete li mi reci nesto vise o ovim rasama,ili mi makar preporuciti koja je rasa najbolja za moju porodicu?

Veliki pozdrav za sve! z:poz:
 
Poslednja izmena:
a da usvojite mozda nekog mesanca? :)
ima stvarno pasa divne umiljate naravi koji su kao stvoreni za ljubimca a jadni lunjaju po ulicama
mozda u vasoj okolini ima neki dobri pas kog bi mogli da usvojite?
ja imam mesanku koja nije uzeta sa ulice i imala sam dosta pasa sa ulice,u prolazu dok se ne udome i verovali ili ne,mnogo su zahvalniji i poslusniji nego ovo bezobrazno dlakavo chudo
preporucujem starije stene ,staro 4 ili 5 meseci,posto se karakter lepo vidi,brze nauci da nuzdu ne obavlja u kuci i zna kako je na ulici,pa ce biti divan zahvalan i poslusan prijatelj
 
Koji je po vama najbolji kucni ljubimac?
Po vasim kriterijumima, nista nije zadato.

Moguci odgovori su: macka, pas, hrcak, zec, kunic, kornjaca, ribica, ezgoticne zivotinje, ptica, itd, itd, itd,..

Ljubimac ce izabrati vas.
Upravo tako je kod mene bilo, cijelog zivota.
Dolazili su mi psi, lutalice, naravno nisu ostajali dugo, nakon par godina bi stradali od sintora( zivim u zgradi).

Kasnije su mi pocele dolaziti i macke, njih sam prihvatala u kucu, samo su izlazile van kad pozele...ali i one bi stradavale pod tockovima auta...zivim pored magistrale.

Eh, onda su me pocele pronalaziti ptice, ziva istina.
Sve ptice koje sma imala( njih 5), same su me pronasle, vani bi mi sletjeli pred noge ili na rame, papagaji, jednog sam ganjala po drvetu jer mi je bilo zao da ugine vani, jednog malo poganjala ispred zgrade...i svi su dom nasli kod mene.

Jos imam dva, ostali su uginuli o dstarosti, nakon 10, 12, i 9 godina.

A svaki ljubimac je dobar ako ga volite i posvetite mu se.
 
Sto se mesanca tice,meni ne bi smetalo da imam jednog.Ali smetalo bi mom suprugu.On drzi odgajivacnicu nemackih kratkodlakih pticara (koji nisu ni za decu,ni za igru) ,pa se izjasnio da bi zeleo da imamo psa iz jedne od FCI grupa.

A sto se tice tog pronalazenja ljubimca...Moguce je da ste Vi imali srece,jer se to meni nikada nije dogodilo.Uvek sam ja birala kog cu ljubimca da imam,jos od malena,i uvek sam se lepo igrala sa njim. :) Zavisi od coveka do coveka...i od srece,moram da priznam.
Meni samo treba pas koji ce se igrati i samnom ali i sa decom,i koga cemo voleti i razmaziti...koji ce nam biti kao clan porodice. :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top