jedno pitanjce...hvala

Jednom sam naišao na jedan audio CD, kada sam ga ripovao u MP3 imao sam šta da čujem. Samo se čuo šum. Isto se čulo i pri ovtaranju pesmama u WAV formatu. Međutim, bio sam vredan pa sam ga pustio u CD player-u i sve to snimio na kompu u Cool Edit-u.
Eto toliko o zaštiti.
 
Postoji niz tehnika za zaštitu (lažni veliki fajlovi, delimično oštećeni zapis koji se teško kopira, duple plejliste), ali sve je to prilično lako za rešiti. Naročito važi za muziku - svakako se može reprodukovati na jednom uređaju i "hvatati" na drugom, k'o što reče fluid...
 
EEVOO REEŠENIJAA!!!

Uzmeš šrafciger... "potpišeš se" na disku ( od rupe u sredini do ivice...)... i NEMA ŠANSE da bilo ko bilo šta iskopira sa tog diska!!! Istina, ni ti više nećeš moći da ga slušaš... ali SPREČIO SI KOPIRANJE!!! :D :D :D
 
Stara tema, ali da ne otvaram novu koja bi se slično zvala... :)
Dobila sam 5-6 filmova na diskovima u div-x formatu i sve mogu pogledati, otvoriti, učitaju se, ali kad ih hoću prebaciti na hard disk ne mogu, a nekad mi prijavi i cyclic redudancy check. U čemu je fora?
 
Naravno da te ne zezam, sta bih time dobio...

Pa isto sto i Virtual drive 7, samo sto chita razlichite tipove fajlova, i preskache zastitu na diskovima, i napredniji je uglavnom od ovoga programa napomenutog gore, imas vise opcija... mislim da ti ne preprichavam uglavnom "pametniji je od gornjeg programa". Ukoliko negde zapnes javni pa da probamo nesto drugo.
 
laa-laa:
Stara tema, ali da ne otvaram novu koja bi se slično zvala... :)
Dobila sam 5-6 filmova na diskovima u div-x formatu i sve mogu pogledati, otvoriti, učitaju se, ali kad ih hoću prebaciti na hard disk ne mogu, a nekad mi prijavi i cyclic redudancy check. U čemu je fora?
Probaj sa programom File Savage. Mali je, besplatan i bar meni veoma je bio koristan. Pa javi da li si uspela.
http://www.softella.com/fsalv/index.en.htm
 
Hvala vam obojici na pomoći.
Fluid, skinula sam taj program i pokušala da skeniram (ili šta god već on radi) film, trajalo je vječnost, ali kad je došao na 99% - produžilo se na dvije vječnosti! :)
Šalim se, ali doduše trajalo je par sati, pa reko' da priupitam - je li to normalno? I uzgred - nije završio proceduru, pošto sam morala na fax... :(
 
Ne mora uvek da završi proces jer nećeš ni da primetiš da ta mala greška postoji na filmu. Ne znam kako se izražava jer kao što rekoh ne može da se primeti. :-D Pa može se reći da je normalno što se tiče dužine procesa jer se ipak radi o spašavanju podataka.
Princip rada je, kao što si i sama videla, da on prvo prebaci sve što može da se prebacio u prvi mah pa se posle vrati po ostalo da rekonstruiše. On ti je prebacio film na hard sa tom eventualnom greškom od 1%. Je l' si reprodukovala film da vidiš da li je sve u redu?

P.S.
Je l' taj tužni smajlić zbog faxa ili...? :lol:
 
Nisam bila uopšte ukapirala kog vraga on to radi. :lol: Kad učim i spašavam filmove u isto vrijeme... :roll: U moju odbranu da kažem da me uopšte nije pitao gdje da smjesti ono što "spasi", pa sam ga ja pustila da radi po principu - skontaću kad završi.
Elem, sad nađoh gdje ga je stavio i jupiiii, radiii!! Hvala puno, programčić je mali, ali ubojit! ;)
A tužni smajlić je više jer sam mislila da ću morati ponoviti postupak...:roll:
 
E, super. Eto još jedan plus za ovaj programčić. :lol:
Hvala na informaciji u vezi tvog iskustva sa programom jer me baš živo interesuje da li je baš toliko svemoguć. Za sada jeste. Nije omanuo nijednom. :p
Preporuka svima. :)
 
laa-laa:
Nisam bila uopšte ukapirala kog vraga on to radi. :lol: Kad učim i spašavam filmove u isto vrijeme... :roll: U moju odbranu da kažem da me uopšte nije pitao gdje da smjesti ono što "spasi", pa sam ga ja pustila da radi po principu - skontaću kad završi.
Elem, sad nađoh gdje ga je stavio i jupiiii, radiii!! Hvala puno, programčić je mali, ali ubojit! ;)
A tužni smajlić je više jer sam mislila da ću morati ponoviti postupak...:roll:
A da. Zaboravio sam da ti kažem da možeš da čekiraš opciju da one najsitnije blokove preskoči tako da ćeš time smanjiti vreme rekonstrukcije podataka. ;)
 
E pa,ja sam smislio najbolju zastitu za CD-ove i nemoze se rezati nit umnozavati,a mozes instalirati samo.

E ide 'vako,uzmes jednu iglu i probodes disk bilo gde.Rupa da bude velicine do 2mm.Verujte mi,isprobano i radi garantovano.Takav sam disk jednom uzeo od druga (Na disku je bila igra Generals),bas uocljiva rupa je bila na CDu ali je radilo
 

Back
Top