Vojna gimnazija u Beogradu...

Е а шта спада у физички тест, прецизно пошто сам добијао информације типа: није тешко, боранија, за просечног дечка лак... али мене занима шта ме тамо тачно чека? И још нешто ако ми кева да а ћале неда да идем хоће ли ме примити? Јел постоји тест инталигенције
 
To ei je mini poligon, da ga tako nazovemo u kome odradis par prostih vezbica. krenes na znak profesora od vratila, uradis koliko mozes zgibova, skines se sa vratila i trcis lagano ka svedskom sanduku i strujnjacama koji su mozda 5m od vratila uradis kolut unapred preko tog sanduka, zatim se sa strujnjace penjes na gredu onu obicnu gimnazticku, hodas po njoj, na sredini se okrenes ikadadodjes do kraja skocis s nje. zatim uzmes kosarkasku loptu i vodis oko cunjeva levom pa desnom rukom. Kada to prodjes imas rukometnu loptu koju bacas tri puta u zid i hvatas. Zatim istrcis sprint nekih 30m mozda malo vise i zaista se ne secam da li smo radili skok u dalj iz mesta. Eto jel dovoljno detaljno?
 
Ja sam Stefan iz Pozarevca,idem u sedmi razred,ali na osnovu mojis sposobnosti odlucio sam da upisem vojnu gimnaziju.Citao sam o uslovima i u potpunosti sam zdrav,sposoban,za sport stvoren,iz matematike imam najjacu peticu u razredu.Otac mi je zastavnik,ali neznam da li to moze da mi koristi.Zanima me kakvi su zadaci za prijemni ispit iz matematike i iz srpskog!Da vidim koje su tezine!I bilo bi lepo ako bi mi neko dao neki zadatag sa tog prijemnog!Ima li nekoga ko bi zeleo da mi pomogne?MOLIM VAS
 
Ukoliko poslije zavrsene vojne gimnazije ne zelis da nastavis skolovanje na vojnoj akademiji duzan si da platis za 4godine skolovanja,ovo je pravilo od kada skola postoji,prijemni za akademiju nakon zavrsetka gimnazije se uvijek polagao ali je bio cista formalnost-dosta gimnazijalaca i ne polozi ovaj prijemni
 
To ei je mini poligon, da ga tako nazovemo u kome odradis par prostih vezbica. krenes na znak profesora od vratila, uradis koliko mozes zgibova, skines se sa vratila i trcis lagano ka svedskom sanduku i strujnjacama koji su mozda 5m od vratila uradis kolut unapred preko tog sanduka, zatim se sa strujnjace penjes na gredu onu obicnu gimnazticku, hodas po njoj, na sredini se okrenes ikadadodjes do kraja skocis s nje. zatim uzmes kosarkasku loptu i vodis oko cunjeva levom pa desnom rukom. Kada to prodjes imas rukometnu loptu koju bacas tri puta u zid i hvatas. Zatim istrcis sprint nekih 30m mozda malo vise i zaista se ne secam da li smo radili skok u dalj iz mesta. Eto jel dovoljno detaljno?

Хвала ти као рођеном брату! Биће фрка са колутом и згибом али остало је лако. Моја кева је имала 2 ортака која нису прошли, један је био превише дебео а други превише мршав, ја сам доста висок ( око 196-197цм) а скоро сам напунио 14, то није баш баш високо али сам доста висок, јел може то да буде проблем
 
Zdravo svima,imam jedno pitanje u vezi Vojne gimnazije.. jer za vazduhoplovni smer vaze ista pravila za upisivanje kao i u kopnenoj vojsci?Odgovorite mi vrlo me zanima,HVALA UNAPRED!!!

у војној гимназији имаш само 1 смер, општи тек се у четвртом издвоји групица која иде у авиацију, ако хо0ћеш да будеш војни пилот мораш ићи у војну гимназију јер не примају из цивилства пилоте, значи тест ти је исти ко и свима
 
Ja sam Stefan iz Pozarevca,idem u sedmi razred,ali na osnovu mojis sposobnosti odlucio sam da upisem vojnu gimnaziju.Citao sam o uslovima i u potpunosti sam zdrav,sposoban,za sport stvoren,iz matematike imam najjacu peticu u razredu.Otac mi je zastavnik,ali neznam da li to moze da mi koristi.Zanima me kakvi su zadaci za prijemni ispit iz matematike i iz srpskog!Da vidim koje su tezine!I bilo bi lepo ako bi mi neko dao neki zadatag sa tog prijemnog!Ima li nekoga ko bi zeleo da mi pomogne?MOLIM VAS

Задаци су као и за остле сколе кад уписујеш. Имаш као пријемни из српског и матерматике, горе наведени физички тест, психолошки и тест инталигенције. мораш испунити све основне услове и ако све то имаш онда се ваљда рангирају према томе успеху у сколи или по не знам чему... То и мене занима КАКО СЕ ПОСЛЕ РАНГИРАЈУ КАНДИДАТИ И КАДА СЕ ОТВАРА КОНКУРС ОВЕ ГОДИНЕ?
 
Ukoliko poslije zavrsene vojne gimnazije ne zelis da nastavis skolovanje na vojnoj akademiji duzan si da platis za 4godine skolovanja,ovo je pravilo od kada skola postoji,prijemni za akademiju nakon zavrsetka gimnazije se uvijek polagao ali je bio cista formalnost-dosta gimnazijalaca i ne polozi ovaj prijemni

Ако је чиста формалност како их онда доста не прође? Ако не прођу јел враћају паре
 
@ Max srbija
Ma nema problema tu smo da pomognemo. Nece biti problem, nije problem ni debelima. Te se stvari jedino gldeju u pregledu za vazduhoplovni smer.

Prijemni je uvek bio polagan za VA. 32 klasa je prva koja se na tome opekla jer su mislili da ce biti formalnost, ali nazalost vise nije. Primljeno je vise civila nego gimnazijalaca, zao mi je jer su mi drugovi ali sta se moze. Kazem ukoliko te odbace po bilo kom osnovu osim prijemnog ne moras da platis jer si odbacen, ako ne polozis ili sam napustis placas i kraj.

Ovaj momak sto je pitao u vezi prijemnog u vogi, okreni se brate malo nazad bar dve strane pa ces videti, pisali su ljudi 100 puta.
 
Skinuo sam sa neta sliku testa opste sposobnosti.Da li je bitno uraditi sto vise zgibova,koliko je visoka ona kutija(neznam tacno sta je)dok radimo kulut,sa koje daljine bacamo loptu u zid,i koliko je visok onaj prepon koji preskacemo u toku sprinta?Nadam se da vas ne gnjavim...
 
Драги млади пријатељи,будући српски официри,надамо се,

ја сам пре 16 година дошао у В.Г на прегледе и тестове а да нисам имао појма како изгледају. Био сам вуковац у основној,а физичко ми није била јача страна,био сам дебељуца. Много се,много оптерећујете. Ви имате период прилагођавања,10 дана на крају августа до почетка школе и тада ћете све видети како је. Тада можете одустати а да ништа не платите. Уживајте у последњим месецима основне школе и дођите на прегледе у воги. То је сјајна прилика да тестирате себе, а ништа не кошта. А да ви сада са својих 14 година гледате чак до пријемног за Академију, нема потребе. Конкурс ће бити објављен првих дана фебруара, вероватно слееће недеље. Добро нам дошли на тестове, па шта буде буде,само храбро и без нервозе.

Поздрав!
 

Back
Top