Vojna gimnazija u Beogradu...

Ja sam bio 24. kasa! Pozdrav svim gimnazijalcima!
@whitenicky
I to nije bila vojna gimnazija posle koje se postajalo vodnik vec SSVS koja je trajala 4 godine i poslednja generacija jeste zavrsila 1998!
neki os tih ljudi su nastavili vojnu gimnaziju posle druge godine SSVS! a
Ako si bio u toj klasi onda znas Pantu iz Kragujevca ili onog Velickovica koga su zvalai Ceca!

Ja sam bio 24 klasa , 4 odeljenje , soba 109 .....nacelnik klase Milicevic , Zelenovic , Poljanac i zastavnik Emil Spengler ....razredni Lazetic Obrad .... klasic sam sa Shumarom iz Batajnice sada porucnikom u Specijalnoj brigadi PTu , Petkom ( bivsim adjutantom NGSa i pripadnikom PTOd Kobri ) , Cupom ili Benkijem ( PT.. sada IDB u Pancevu ) ...... PANTA je 23klasa , a Ceca je bio koliko se secam 8 odeljenje ... ali tu je u toj klasi bilo mnogo vise faca poput : Andana , Skobe , Ante , Marijana , Vrbaskog , Vucka , Pamucara ... itd.

Inace kad si spomenuo PANTU ... bio je opasan fajter ...a poznat je po tome sto je sa opsteg smera presao u vazduhoplovni u 3 godini .....
 
Ja sam bio 24 klasa , 4 odeljenje , soba 109 .....nacelnik klase Milicevic , Zelenovic , Poljanac i zastavnik Emil Spengler ....razredni Lazetic Obrad .... klasic sam sa Shumarom iz Batajnice sada porucnikom u Specijalnoj brigadi PTu , Petkom ( bivsim adjutantom NGSa i pripadnikom PTOd Kobri ) , Cupom ili Benkijem ( PT.. sada IDB u Pancevu ) ...... PANTA je 23klasa , a Ceca je bio koliko se secam 8 odeljenje ... ali tu je u toj klasi bilo mnogo vise faca poput : Andana , Skobe , Ante , Marijana , Vrbaskog , Vucka , Pamucara ... itd.

Inace kad si spomenuo PANTU ... bio je opasan fajter ...a poznat je po tome sto je sa opsteg smera presao u vazduhoplovni u 3 godini .....

Mozda me se secas, mozda ne. 6. odeljenje, 24. klasa!
Nadimak Tarzan, i naravno da poznajem sve koje si nabrojao! Naravno, neki su mi beili extra prijatelji i dalje su! Pozdrav!
 
Mozda me se secas, mozda ne. 6. odeljenje, 24. klasa!
Nadimak Tarzan, i naravno da poznajem sve koje si nabrojao! Naravno, neki su mi beili extra prijatelji i dalje su! Pozdrav!

Pa naravno da te se secam TARZANE :lol: ....pa dugajliju od 2 metra i patikama br 47 :wink:

Tarzane .... u diskoteci VOGI ... Brica i ja smo bili glavni .... ti si nas cesto pustao na ulazu ..... bio si na 2 spratu koliko se secam .... idi bre nisam te ni prepoznao s tom beretkom :shock:
 
Lepa su to vremena bila! Ne kazem da ja VOGI savrsena skola ali ja bih ponovo upisao sigurno, bez razmisljanja!

Ima li jos koga iz 24. klase ovde na forumu?

ti si 2 :lol: samnom ....... mozda nekoga i ima ...ali to su sada sve porucnici koji grade svoju karijeru i boje se da neko od organa bezbednosti ne gleda njihove postove .... vecina mojih kolega tako razmislja i ne zele da stvaraju na taj nacin sebi probleme na poslu
 
Evo pronasao sam neke slike iz VOJNE GIMNAZIJE .... davno bese ta `94

VOJNAGIMNAZIJA-1.jpg


1. ispred internata ... * secam se lik koji je slikao pita koja kategorija je ovog hotela ...a ja mu pokazujem ... 5 ...( levo dole )
2. u diskoteci VOGI sa drustvom iz 23 klase .... i naravno slika sa vojne legitimacije
3. na Kopaoniku ...iza se vidi kosarkasko igraliste ... mislim samo kos .... posto je sneg 2 metra :)))
 
Evo pronasao sam neke slike iz VOJNE GIMNAZIJE .... davno bese ta `94

VOJNAGIMNAZIJA-2.jpg


1. ispred internata ... * secam se lik koji je slikao pita koja kategorija je ovog hotela ...a ja mu pokazujem ... 5 ...( levo dole )
2. u diskoteci VOGI sa drustvom iz 23 klase .... i naravno slika sa vojne legitimacije
3. na Kopaoniku ...iza se vidi kosarkasko igraliste ... mislim samo kos .... posto je sneg 2 metra :)))

све у свему лепо вам било?
 
све у свему лепо вам било?

sto kaze moj klasic Tarzan . . . da mogu ponovo da biram skolu to bi bila VOJNA GIMNAZIJA !

Ukoliko je upises veruj mi neces se pokajati ,a verujem da su sada uslovi bolji nego pre .

@despot stefan - Tarzane jel se secas nase 1 pitomacke plate od 7 dinara :)))? Taman smo imali za 2 pljeske na AUTOKONDI, ali zato smo uvek imali dobru hranu i 2 vrste jela . . .
 
sto kaze moj klasic Tarzan . . . da mogu ponovo da biram skolu to bi bila VOJNA GIMNAZIJA !

Ukoliko je upises veruj mi neces se pokajati ,a verujem da su sada uslovi bolji nego pre .

јел би било тешко да се ја пребацим у њу, нисам је уписао већ сам отишао у "регуларну" гимназију?
и јел би могао да ми на ПП кажеш нешто детаљније о њој?
 
@vozdovac ... mozes da se prebacis i nakon zavrsetka 1 godine u civilstvu samo se raspitaj u VOJNOM ODSEKU za proceduru ....... procitaj malo ovu temu i bice ti sve jasno ...ako bas imas nesto sto te konkretno zanima slobodno pitaj javno ..... ipak je VOJNA GIMNAZIJA skola o kojoj treba da se pise javno ...nema sta da se krije ;)
 
није ми јасно да ли су сви ученици у том интернату или иду кућама?

Pa svi su u internatu ..... jedino ako dobijes dozvolu od komandira da putujes od kuce u skolu ...* naravno odnosi se na beogradjane * ... izlazak u grad je: sreda , petak , subota i nedelja .... ako imas sve pozitivne ocene mozes da ides svaki dan ... tako je bilo u moje vreme ...mada mislim da se nista nije ni menjalo :wink: . Mozes svaki 2 vikend da ides kuci ..... mada kasnije su uveli da mozes bukvalno svaki vikend da putujes kuci .
 
a јел постоје неки "стручни" предмети типа лупам сад логистика?

druze to je skola u rangu sa matematickom civilnom gimnazijom ... gde nadje logistiku :shock::lol: ...... imas : srpski, latinski , engleski , ruski ili francuski , hemiju , fiziku , likovno, istoriju , geografiju , fizicko, muzicko , biologiju ..... itd. u drugoj godini secam se bila je psihologija ......
 
ма шта ја знам, исто ко што у економској има основе економије, ја предпоставио да у војној има нешто везано за ту струку, а логистика ми прва паде на памет. А што се тиче дисциплине као у војсци или ублажено?
 
ма шта ја знам, исто ко што у економској има основе економије, ја предпоставио да у војној има нешто везано за ту струку, а логистика ми прва паде на памет. А што се тиче дисциплине као у војсци или ублажено?

Kao u vojsci ...samo sto od 14 godine ucis sta je to rad , red i vojna disciplina .....to se postuje i vrednuje ... ranije sazrevas u odnosu na tvoje vrsnjake i sve ono sto sada prolaze vojnici sa svojih 20ak godina svi koji su bili u VOGI-ju mnogo ranije su se susreli s tim stvarima i nisu kukali kako sada kukaju vojnici na sluzenju vojnog roka ...njima je izgleda sve u zivotu tesko .... a to zakljucujes najbolje kad se posle zavrsetka vojnog roka pojave na forumu i pljuju vojsku da im je ona upropastila zivot .... da se neko izivljavao nad njima ... to su druze obicne gluposti u koje veruju mala deca ...doduse ni ona vise ne veruju u te price dok ne osete sta je to vojska na svojoj kozi ...a ako se boje onda odu na civilno sluzenje vojnog roka
 
ма шта ја знам, исто ко што у економској има основе економије, ја предпоставио да у војној има нешто везано за ту струку, а логистика ми прва паде на памет. А што се тиче дисциплине као у војсци или ублажено?

Disciplina je sigurno na visem nivou nego sto bi ti bila kuci, verovatno! Skolu ces zavrsiti sigurno ako si prosecno inteligentan, uz dobar rad naravno! Jedino vojni predmet u toku 4 godine ti je Vojna obuka u 3. godini koja obuhvata neka osnovna znanja o vojsci! Postoji veliki broj sekcija i fakultativnih aktivnosti na raspolaganju, neke od njih su stvarno korisne i zanimljive!
Ali prvo dobro razmisli jel si spreman da provedes zivot radeci u vojsci, ako jesi spreman onda ni skola nece biti problem!
 
Па ујак ми је био пуковник (сад је пензионисан), деда је био исто неки официр у 2. светском рату, мислим да ми војска и није тако страна, поготово што сам преживео 2 рата. Што се тиче дисциплине мислим да бих могао да издржим, а то што се прича да је неком војска упропастила живот-више би ми био живот упропашћен да служим "цивилно" па да се задеси неки рат, а ја будем на фронту са основним знањима из прања вц-а и превођења баба преко улица. Чуо сам да се по завршетку школе путује и наставља школовање у иностранству, јел то истина?
 

Back
Top