Vojna gimnazija u Beogradu...

Pa prvo i osnovno procitaj sta si ti napisao u svom prvom postu : da u VOJNU GIMNAZIJU idu TELAD , a da su svi VOLOVI !!! I nakon toga da ti ja kazem decko svaka ti cast .... nece moci druze ove noci .... kad ti promenis ono sto si pisao gluposti menjam i ja !!!!! Ti si taj koji je poceo prvi da vredja ... pogledaj stranu br. 1 !!!!
 
whitenicky:
Pa prvo i osnovno procitaj sta si ti napisao u svom prvom postu : da u VOJNU GIMNAZIJU idu TELAD , a da su svi VOLOVI !!! I nakon toga da ti ja kazem decko svaka ti cast .... nece moci druze ove noci .... kad ti promenis ono sto si pisao gluposti menjam i ja !!!!! Ti si taj koji je poceo prvi da vredja ... pogledaj stranu br. 1 !!!!
sta se palis bre, pusti ga neka prica.
Njegova prica govori o njemu.samo cool!
 
whitenicky:
Pa prvo i osnovno procitaj sta si ti napisao u svom prvom postu : da u VOJNU GIMNAZIJU idu TELAD , a da su svi VOLOVI !!! I nakon toga da ti ja kazem decko svaka ti cast .... nece moci druze ove noci .... kad ti promenis ono sto si pisao gluposti menjam i ja !!!!! Ti si taj koji je poceo prvi da vredja ... pogledaj stranu br. 1 !!!!


Sto, pa nisi valjda isao u vojnu gimnaziju....??????....:shock:

Ja sam lepo obrazlozio na osnovu kojih sam iskustava one podoficire koji su bili samnom u puku nazvao volovima i pri tome ostajem...jer je to za njih cak pohvala. Navodno su tamo bili da me necemu nauce, a jedino cemu su bili sposobni da me nauce je psovanje.
 
PODOFICIRI nema sanse da su zavrsili VOJNU GIMNAZIJU ja sam poslednja generacija 4 godisnjeg skolovanja i napisao sam ti nas 15 je zavrsilo takvu vrstu skolovanja , 2 godine Vojne gimnazije i 2 godine SVS , ja sam 24.klasa VOGI i 47.klasa SVS ....`94-`98 ... uvredilo me to zato sto da bi se upisao u takvu jednu skolu treba da si psihofizicki sposoban i otpada veliki broj kandidata , da bi radio gde ja sada radim treba da prodjes PSIHO testove : matematicke zadatke pod slusalicama u kojima se cuju tonovi detonacije , vristanja , pucanja .... a to ko prodje mora da bude smiren i sposoban , a ti tvoji vodnici su zavrsili 9 meseci i ne trpaj ih u isti kos sa ostalima koji su isli 4 godine u skolu od svoje 14 godine i prosli sve i svasta ... DOGOVORENO ?
 
whitenicky:
PODOFICIRI nema sanse da su zavrsili VOJNU GIMNAZIJU ja sam poslednja generacija 4 godisnjeg skolovanja i napisao sam ti nas 15 je zavrsilo takvu vrstu skolovanja , 2 godine Vojne gimnazije i 2 godine SVS , ja sam 24.klasa VOGI i 47.klasa SVS ....`94-`98 ... uvredilo me to zato sto da bi se upisao u takvu jednu skolu treba da si psihofizicki sposoban i otpada veliki broj kandidata , da bi radio gde ja sada radim treba da prodjes PSIHO testove : matematicke zadatke pod slusalicama u kojima se cuju tonovi detonacije , vristanja , pucanja .... a to ko prodje mora da bude smiren i sposoban , a ti tvoji vodnici su zavrsili 9 meseci i ne trpaj ih u isti kos sa ostalima koji su isli 4 godine u skolu od svoje 14 godine i prosli sve i svasta ... DOGOVORENO ?


Polako, covece, cemu tolika zestina...??...ja "progutam" tvoju pricu kako su mene roditelji doneli na svet degenericnog, a ti ovako.

Sada pokusavam da se prisetim...ne mogu da garantujem, ali te "staresine" koji su bili u mom puku su, cini mi se, zvali "mladjim oficirima" ili tako nesto. Naravno da ne mogu da garantujem, ali sam skoro siguran da su svi imali zavrsenu neku od srednjih vojnih skola ili vojnu gimnaziju jer su bili topografi, racunaci, veziste itd.

Ne bi trebalo da vas cudi ako ponesto zaboravim, ipak sam ja vojni rok sluzio pre 25 godina...u to vreme je nacelnih Vojne gimnazije valjda bio pukovnik Markovic (cisto da vidite da i ja nesto znam).
 
Tex707:
Polako, covece, cemu tolika zestina...??...ja "progutam" tvoju pricu kako su mene roditelji doneli na svet degenericnog, a ti ovako.

Sada pokusavam da se prisetim...ne mogu da garantujem, ali te "staresine" koji su bili u mom puku su, cini mi se, zvali "mladjim oficirima" ili tako nesto. Naravno da ne mogu da garantujem, ali sam skoro siguran da su svi imali zavrsenu neku od srednjih vojnih skola ili vojnu gimnaziju jer su bili topografi, racunaci, veziste itd.

Ne bi trebalo da vas cudi ako ponesto zaboravim, ipak sam ja vojni rok sluzio pre 25 godina...u to vreme je nacelnih Vojne gimnazije valjda bio pukovnik Markovic (cisto da vidite da i ja nesto znam).


Pa covece ljudi , temu je postavio momak koji hoce u vojnu skolu a vi mu pricate kako vam je bilo u vojsci , kakve veze ima sa temom ... njemu trebaju informacije , sta kako gde i iskustva nas koji smo tamo bili i prosli sve to , a ne vas koji ste bili u vojsci ... vama je bilo 1000 puta gore nego pitomcu koji ima sve sto pozeli , odlicnu hrani , smestaj dok ne dodje u u jedinicu , onda vidi gde je tek dosao ...ali posto znam kakvu sam troturu prosao kroz 4 godine vojne skole i ja sam sa 16 godina radio sto rade vojnici sa svojih 18 - 27 godina i da mi takav kaze da mu je tesko nece moci ove noci !!!!
 
whitenicky:
Pa covece ljudi , temu je postavio momak koji hoce u vojnu skolu a vi mu pricate kako vam je bilo u vojsci , kakve veze ima sa temom ... njemu trebaju informacije , sta kako gde i iskustva nas koji smo tamo bili i prosli sve to , a ne vas koji ste bili u vojsci ... vama je bilo 1000 puta gore nego pitomcu koji ima sve sto pozeli , odlicnu hrani , smestaj dok ne dodje u u jedinicu , onda vidi gde je tek dosao ...ali posto znam kakvu sam troturu prosao kroz 4 godine vojne skole i ja sam sa 16 godina radio sto rade vojnici sa svojih 18 - 27 godina i da mi takav kaze da mu je tesko nece moci ove noci !!!!

Nisam primetio da ti je neko rekao da mu je tesko.

Nemas pojma sta su mene terali da radim tokom te 12-mesecne obuke, pa je malo verovatno da mozes uspesno da pravis uporedjenja. Jednom od mojih najblizih drugova su amputirali jedan prst na desnoj ruci, a ja sam se jedva izvukao od amputacije cele desne ruke. Trojca su otisla kuci u sanduku, a bilo nas je samo oko 300 u puku i bio je MIR.

Sto se tice toga da coveku trebaju informacije u vezi vojne skole to je OK, ali ne znaci da ja nisam dobronameran sto pokusavam da ga od toga odvratim (iako znam da od toga nema nista jer ko zna sta se zapravo desava na ovom topicu).
 
@ TEX - zato i postoji period prilagodjavanja od 15 dana , gde sam moze covek da odluci sta u zivotu hoce i zeli , dali je to zelje njegovih roditelja , dali je to zelja nekog rodjaka koji je vojno lice ili nebitno sta je , ili je to njegova zelja ... jel spreman da samostalno ostane odvojen od roditelja od svoje 14 godine , jel moze da izdrzi pritisak i disciplinu .... TO SAM MORA DA VIDI , a nasi postovi mu samo sluze da se informise o skoli i da pita kako je tamo ... procitaj sta coveka interesuje ... sta njega briga sto je meni dobro sada na poslu , njega je interesovalo moje misljenje kako je meni bili , a ne mora da znaci da ce njemu tako biti .... NEKA PROBA , zato mi se svidja ona emisija MBS1 ... ne mogu svi da budu POBEDNICI ... prihvati nekad i poraz .....
 
Pishi propalo!
Danas sam bio u Vojnom Odseku u Subotici, i rekli su mi da nemam shanse sa krivom kichmom!!!Ne mogu da vam opishem koliko mi je sada krivo shto nisam nastavio sa vezhbama za ispravljanje...Ali ne predajem se!!!

@Winner
Uredu je skont'o sam!Hotjesh da kazhesh da ne znam da pishem...OK!!! 8)
 
Ako imas stvarno problema sa kichmom, onda treniraj nesto, radi, vezbaj.
Dok to ne popravis, bolje je da ne pravis samom sebi probleme u Vojnoj gimnaziji.
Ali ako se ne radi o "deformitetu", tj, ako TI mislis da je to problem, onda ne spominji strucnjacima u vojnom odseku, oni nemaju pojma.
Klinac si ti jos, razvijas se, mozda dodje na svoje mesto - to je normalno.

Inace, lekarski pregled (temeljan) je obavezan, pa ako doktori sa VMA kazu da nisi prosao, bar ces znati sta da radis sa kichmom i sta da radis da je popravis.

>>STA JE DOBRO, STA NAM TREBA - KICHME, KICHME DISCIPLINA<<
 
Ako hoces da dozivis vojsku, disciplinu, oruzje ili izazov odsluzi vojsku i proci ce te. Ako mislis da citav zivot provedes kao oficir u prasini, rovu, dok ti neka budala naredjuje da rizikujes zivot za neki glupi cilj onda idi na vojno skolovanje.
Po tvojim rezultatima vidi se da si inteligentan momak i najbolje da ides u civilnu skolu i zavrsis civil. fakultet i da radis nesto od cega ima hljeba.
Ovo ti pricam jer je moj drug dosao iz 2. razreda vojne gimnazije u civilnu skolu.
[/B]VOJSKA I VOJNO SKOLOVANJE JE U RASPADU.
PS. Zamisli skolu u kojoj nema cura!?!?!?!?!?!?

 
nokia88:
Ako hoces da dozivis vojsku, disciplinu, oruzje ili izazov odsluzi vojsku i proci ce te. Ako mislis da citav zivot provedes kao oficir u prasini, rovu, dok ti neka budala naredjuje da rizikujes zivot za neki glupi cilj onda idi na vojno skolovanje.
Po tvojim rezultatima vidi se da si inteligentan momak i najbolje da ides u civilnu skolu i zavrsis civil. fakultet i da radis nesto od cega ima hljeba.
Ovo ti pricam jer je moj drug dosao iz 2. razreda vojne gimnazije u civilnu skolu.
[/B]VOJSKA I VOJNO SKOLOVANJE JE U RASPADU.
PS. Zamisli skolu u kojoj nema cura!?!?!?!?!?!?




Sto se poslednjeg argumenta tice...postoje i civilne srednje skole u kojima nema cura...ja sam zavrsio dve upravo takve.
 
nokia88:
Ako hoces da dozivis vojsku, disciplinu, oruzje ili izazov odsluzi vojsku i proci ce te. Ako mislis da citav zivot provedes kao oficir u prasini, rovu, dok ti neka budala naredjuje da rizikujes zivot za neki glupi cilj onda idi na vojno skolovanje.
Po tvojim rezultatima vidi se da si inteligentan momak i najbolje da ides u civilnu skolu i zavrsis civil. fakultet i da radis nesto od cega ima hljeba.
Ovo ti pricam jer je moj drug dosao iz 2. razreda vojne gimnazije u civilnu skolu.
[/B]VOJSKA I VOJNO SKOLOVANJE JE U RASPADU.
PS. Zamisli skolu u kojoj nema cura!?!?!?!?!?!?


o da, bogami ima ih i to svake veceri!Kroz moju sobu je prodefilovalo pola zenske populacije srednje uciteljske i svih medicinskih skola.Ne zato sto sam ja bio faca vec mi je soba bila na kraju, pa su je svi koristili kao ilegalni ulaz.
 
uostalom, nemoras se ti baviti vojnim pozivom, ali ti svakako preporucujem da tu skolu zavrsis.A ako i posle nje budes imao volje za akademiju, ok.Ako ne, svakako ces dobiti odlicno obrazovanje, odlicnu zdravstvenu zastitu, uslove za sport, naviku za zivot u kolektivu i ostalo.
 

Back
Top