Vojna gimnazija u Beogradu... - Strana 28
Strana 28 od 149 PrvaPrva ... 182425262728293031323878128 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 676 do 700 od 3722

Tema: Vojna gimnazija u Beogradu...

Zainteresovan član SKYLARK (avatar)
    Učlanjen
    03.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Re: Vojna gimnazija u Beogradu...

ne znam iskreno koja je politika skole po tom pitanju, da ne lupam gluposti bezveze. Inace mislim da to zavisi od slucaja do slucaja, da li odlazis svojom voljom ili su te odbacili na nekim pregledima za VA itd.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Е а шта спада у физички тест, прецизно пошто сам добијао информације типа: није тешко, боранија, за просечног дечка лак... али мене занима шта ме тамо тачно чека? И још нешто ако ми кева да а ћале неда да идем хоће ли ме примити? Јел постоји тест инталигенције

Učlanjen
    03.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

To ei je mini poligon, da ga tako nazovemo u kome odradis par prostih vezbica. krenes na znak profesora od vratila, uradis koliko mozes zgibova, skines se sa vratila i trcis lagano ka svedskom sanduku i strujnjacama koji su mozda 5m od vratila uradis kolut unapred preko tog sanduka, zatim se sa strujnjace penjes na gredu onu obicnu gimnazticku, hodas po njoj, na sredini se okrenes ikadadodjes do kraja skocis s nje. zatim uzmes kosarkasku loptu i vodis oko cunjeva levom pa desnom rukom. Kada to prodjes imas rukometnu loptu koju bacas tri puta u zid i hvatas. Zatim istrcis sprint nekih 30m mozda malo vise i zaista se ne secam da li smo radili skok u dalj iz mesta. Eto jel dovoljno detaljno?

Obećava fiuma (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Dobro pitanje si postavio Nikola; stvarno ako neko zna neka odgovori.
    Šta se dešava ako hoćeš da upišeš neki drugi faks?

Nov član
    Učlanjen
    27.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

36.klasa je prva generacija koja mora da polozi prijemni za VA.tako pise u ugovoru.znaci posle gimnazije moras da upises akademiju.ako ne upises placas sve troskove,osim ako nisi zdravstveno sposoban.

Nov član
    Učlanjen
    16.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: Vojna gimnazija u Beogradu...

Zdravo svima,imam jedno pitanje u vezi Vojne gimnazije.. jer za vazduhoplovni smer vaze ista pravila za upisivanje kao i u kopnenoj vojsci?Odgovorite mi vrlo me zanima,HVALA UNAPRED!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Ja sam Stefan iz Pozarevca,idem u sedmi razred,ali na osnovu mojis sposobnosti odlucio sam da upisem vojnu gimnaziju.Citao sam o uslovima i u potpunosti sam zdrav,sposoban,za sport stvoren,iz matematike imam najjacu peticu u razredu.Otac mi je zastavnik,ali neznam da li to moze da mi koristi.Zanima me kakvi su zadaci za prijemni ispit iz matematike i iz srpskog!Da vidim koje su tezine!I bilo bi lepo ako bi mi neko dao neki zadatag sa tog prijemnog!Ima li nekoga ko bi zeleo da mi pomogne?MOLIM VAS

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

tesko

Obećava milo-van (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Ukoliko poslije zavrsene vojne gimnazije ne zelis da nastavis skolovanje na vojnoj akademiji duzan si da platis za 4godine skolovanja,ovo je pravilo od kada skola postoji,prijemni za akademiju nakon zavrsetka gimnazije se uvijek polagao ali je bio cista formalnost-dosta gimnazijalaca i ne polozi ovaj prijemni

Domaćin Homoljac (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

cekaj ako padnes na upisu za VA dali i posle toga placas ??? npr padnes kod psihologa ili iz matematike??
    Nikola Pasic: Izgubili smo sve ali smo sacuvali obraz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio SKYLARK Pogledaj poruku
    To ei je mini poligon, da ga tako nazovemo u kome odradis par prostih vezbica. krenes na znak profesora od vratila, uradis koliko mozes zgibova, skines se sa vratila i trcis lagano ka svedskom sanduku i strujnjacama koji su mozda 5m od vratila uradis kolut unapred preko tog sanduka, zatim se sa strujnjace penjes na gredu onu obicnu gimnazticku, hodas po njoj, na sredini se okrenes ikadadodjes do kraja skocis s nje. zatim uzmes kosarkasku loptu i vodis oko cunjeva levom pa desnom rukom. Kada to prodjes imas rukometnu loptu koju bacas tri puta u zid i hvatas. Zatim istrcis sprint nekih 30m mozda malo vise i zaista se ne secam da li smo radili skok u dalj iz mesta. Eto jel dovoljno detaljno?
    Хвала ти као рођеном брату! Биће фрка са колутом и згибом али остало је лако. Моја кева је имала 2 ортака која нису прошли, један је био превише дебео а други превише мршав, ја сам доста висок ( око 196-197цм) а скоро сам напунио 14, то није баш баш високо али сам доста висок, јел може то да буде проблем

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio Nelepele Pogledaj poruku
    Zdravo svima,imam jedno pitanje u vezi Vojne gimnazije.. jer za vazduhoplovni smer vaze ista pravila za upisivanje kao i u kopnenoj vojsci?Odgovorite mi vrlo me zanima,HVALA UNAPRED!!!
    у војној гимназији имаш само 1 смер, општи тек се у четвртом издвоји групица која иде у авиацију, ако хо0ћеш да будеш војни пилот мораш ићи у војну гимназију јер не примају из цивилства пилоте, значи тест ти је исти ко и свима

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio alkatraz95 Pogledaj poruku
    Ja sam Stefan iz Pozarevca,idem u sedmi razred,ali na osnovu mojis sposobnosti odlucio sam da upisem vojnu gimnaziju.Citao sam o uslovima i u potpunosti sam zdrav,sposoban,za sport stvoren,iz matematike imam najjacu peticu u razredu.Otac mi je zastavnik,ali neznam da li to moze da mi koristi.Zanima me kakvi su zadaci za prijemni ispit iz matematike i iz srpskog!Da vidim koje su tezine!I bilo bi lepo ako bi mi neko dao neki zadatag sa tog prijemnog!Ima li nekoga ko bi zeleo da mi pomogne?MOLIM VAS
    Задаци су као и за остле сколе кад уписујеш. Имаш као пријемни из српског и матерматике, горе наведени физички тест, психолошки и тест инталигенције. мораш испунити све основне услове и ако све то имаш онда се ваљда рангирају према томе успеху у сколи или по не знам чему... То и мене занима КАКО СЕ ПОСЛЕ РАНГИРАЈУ КАНДИДАТИ И КАДА СЕ ОТВАРА КОНКУРС ОВЕ ГОДИНЕ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Lightbulb Re: Vojna gimnazija u Beogradu...

Citat Original postavio milo-van Pogledaj poruku
    Ukoliko poslije zavrsene vojne gimnazije ne zelis da nastavis skolovanje na vojnoj akademiji duzan si da platis za 4godine skolovanja,ovo je pravilo od kada skola postoji,prijemni za akademiju nakon zavrsetka gimnazije se uvijek polagao ali je bio cista formalnost-dosta gimnazijalaca i ne polozi ovaj prijemni
    Ако је чиста формалност како их онда доста не прође? Ако не прођу јел враћају паре

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Wink Re: Vojna gimnazija u Beogradu...

ево и од мене мало доприноса за очување србске историје и ћирилице па теофилос стварно је лепси осећај

Učlanjen
    03.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

@ Max srbija
    Ma nema problema tu smo da pomognemo. Nece biti problem, nije problem ni debelima. Te se stvari jedino gldeju u pregledu za vazduhoplovni smer.

Prijemni je uvek bio polagan za VA. 32 klasa je prva koja se na tome opekla jer su mislili da ce biti formalnost, ali nazalost vise nije. Primljeno je vise civila nego gimnazijalaca, zao mi je jer su mi drugovi ali sta se moze. Kazem ukoliko te odbace po bilo kom osnovu osim prijemnog ne moras da platis jer si odbacen, ako ne polozis ili sam napustis placas i kraj.

Ovaj momak sto je pitao u vezi prijemnog u vogi, okreni se brate malo nazad bar dve strane pa ces videti, pisali su ljudi 100 puta.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Hvala puno!!!Ako mi jos nesto zatreba,obraticu vam se...

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

јеси ли ти академију ѕавршавао у америци????

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

хвала пуно за информације а да те питам несто лицно ако смем јеси ли ти академију завршавао у америци????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Skinuo sam sa neta sliku testa opste sposobnosti.Da li je bitno uraditi sto vise zgibova,koliko je visoka ona kutija(neznam tacno sta je)dok radimo kulut,sa koje daljine bacamo loptu u zid,i koliko je visok onaj prepon koji preskacemo u toku sprinta?Nadam se da vas ne gnjavim...

Nov član
    Učlanjen
    16.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: Vojna gimnazija u Beogradu...

A je li teska gimnazija i kolko se placa ako npr. u 3 godini skolovanja odes u civilstvo?

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio Nelepele Pogledaj poruku
    A je li teska gimnazija i kolko se placa ako npr. u 3 godini skolovanja odes u civilstvo?
    600000 дин.

Obećava fiuma (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    23

Pa VOGI ima skuplju godinu nego medicinski fakultet.... Koliko vremena ti daju da to otplatis?

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio fiuma Pogledaj poruku
    Pa VOGI ima skuplju godinu nego medicinski fakultet
    pa dali ti na medicinskom fakultetu ides na kopaonik??

teofilos nije na forumu
    За христољубиву српску војску!
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    26

Драги млади пријатељи,будући српски официри,надамо се,

ја сам пре 16 година дошао у В.Г на прегледе и тестове а да нисам имао појма како изгледају. Био сам вуковац у основној,а физичко ми није била јача страна,био сам дебељуца. Много се,много оптерећујете. Ви имате период прилагођавања,10 дана на крају августа до почетка школе и тада ћете све видети како је. Тада можете одустати а да ништа не платите. Уживајте у последњим месецима основне школе и дођите на прегледе у воги. То је сјајна прилика да тестирате себе, а ништа не кошта. А да ви сада са својих 14 година гледате чак до пријемног за Академију, нема потребе. Конкурс ће бити објављен првих дана фебруара, вероватно слееће недеље. Добро нам дошли на тестове, па шта буде буде,само храбро и без нервозе.

Поздрав!

Slične teme

1. Vojna gimnazija
    Autor StefanSR u forumu Škole
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.04.2009., 01:03
  2. vojna gimnazija
    Autor aka' 91 u forumu Škole
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2007., 17:51
  3. Vojna gimnazija
    Autor Nikola tragac u forumu Škole