Vojna gimnazija u Beogradu...

Sasvim si u pravu njih smo zaboravili.z:lol: Pa zaboravili smo i rumune.A Grci su presli na novi kalendar.Naravno ima pravoslavaca i u Istambulu, Americi, Albaniji, Poljskoj, Rpublici Srpskoj, Republici Srpskoj Krajni,Jordanu, Jerusalimu itd.
 
Poslednja izmena:
150 000 000, druzina mala ali odabrana, ( ne ko ove ostale mlakonje, sta je za nas 1 000 000 000 muslimana koji su u porastu, deca)! Sad mi nista nije jasno, odakle je Teofilis? Momci imam jos samo 2 pitanja u vezi upisa u VOGI: Ako mene cela porodica podrzava da upisem VOGI samo cale ne da jesam li ja u bedaku? Kad kazete da je fizicki test boranija to znaci da ne moram da uradim zgib (malo me je blam, ali ne mogu, iskreno, nisam ni 3 puta u zivotu ni pokusavao). Jel mogu da me izbace ako sam prervisok ( skoro sam napunio 14 i imam 195 cm, ostlo je sve ok)? Koliko ima pravoslavaca u albaniji (nisam slucajno napisao malim slovom)
 
Neznam tacno sve podatke ali znam da ih je pre 74 god. Enverhodza skroz poalbanicio spalio im crkve oduzeo im zvanje srba i samo ih je ostavio u zivotu.Ali u njima tece srbska krv(namerno sam rekao srbska jer smo mi srbi a ne srpi)sada ih ima samo u Skadru oko 20000 a u celoj Albaniji se nezna tacan podatak samo se nagadja da ih ima oko 100000.ma ko ce ih brojati u toj divljini.A ako nisi znao prava teritorija Kosmeta i Metohije se prostire i na teritoriji danasnje Albanije.
 
Ех,момчадијо,јако ми је драго колико сте добро информисани и колико сте тога читали а тек сте 8. разред! Похваљујем вас,свака част момци,радујем се вашем доласку у Воги. Е сад,много сте питали...Идемо редом...
Воги:
- формира се најчешће 4 одељења у праву сте. Школска зграда се налази на заиста лепом месту поред великог парка на Сењаку, а интернат око 1,5км од ње поред самог Партизановог стадиона. Свакога дана када идете на наставу шетате кроз тај заиста леп парк. По собама је четворица момака. А цела генерација је смештена на истом спрату.
-да вас не лажем конкуренција је велика, дешава се да у неким годинама на једно место конкурише и по 7 момака,али не плашите се ,доживите то као један добар тест самог себе,ако успете успете,ако не, главу горе,млади сте и гурајте напред
-гариша из НС мало вежбај те згибове, веруј ми да се то постиже вежбом. Мислим да би морао бар један или два згиба да урадиш. Успећеш,само вежбај до пролећа.

календари:
-дечаци,морам мало да вас исправим,али само мало:
-Румунска Православна Црква је на новом календару
-за Копте сте у праву да су на старом,али они нису православни,они припадају групи раних хришћана које називамо монофизити. Врло су нам слични али нису православни. Боже здравља,учићемо то у своје време,надам се заједно...
- У Етиопији и Нигерији има православних који су под јурисдикцијом Александријске Патријаршије(грчке) и они су на новом календару,мада су и у овим земљама махом монофизити
-на старом календару су још једном Руска Православна Црква,Српска Православна Црква, Грузијска Православна Црква, Јерусалимска Патријаршија, Света Гора, Руска Загранична Црква, неке групе гркокатолика(унијата) нпр. поједина места у Војводини где живе Русини, већина монофизита (Копти,Етиопија,Нигерија,Сирија, Јерменија и сл) као и свугде где се протеже јурисдикција ових цркава у свету
-јако лепо сте информисани о стању у Албанији у прошлости и Хоџином добу. Да Србима је тамо јако тешко. У Елбасану су мошти првог нашег владара светитеља Јована Владимира из 11.века. Та црква је била минирана пре пет година. Срби из северне Албаније су под јурисдикцијом Цетињске митрополије и митрополита Амфилохија,али власти у Албанији не дају митрополиту да чешће посећује тамошње Србе
-АААААААААААЛИИИИИИИИИИ,Богу хвала Албанија има Цркву, Албанска Православна Црква постоји,то је грчка јурисдикција са архиепископом Анастасиосом на челу. Броји око 500 000 људи и у великом је узлету. Рецимо до 2000. је имала свега 100 000 верника.
- Па није дечаци ствар само у броју. Можемо ми имати и 5 милијарди православаца на папиру а у животу да живе сасвим другачијим животом. Боље је да будемо квалитетни људи и да се снажимо ризницама нашег светог Православља и да се не прљамо мржњом. Знате тон наше вере је такав да волимо људе без обзира на веру,нацију и сл. Али то свакако не значи да будемо наивни и глупи и да дозволимо да будемо асимиловани неким новим философијама у свету.
-Па поздрављан вас омладинци!
 
Da da znam za konkurenciju i uopste se nenadam da cu proci ali zelim da okusam srecu hehe.i bas ovih dana trazim mogucu rezervnu skolu al mi neide neznam sta da upise a da imam volju da je zavrsim jer mi bas tesko pada da sednem da ucim bez razloga i jake volje.neznam dali ima neka gimnazija opsteg smera kakve su sve ali da ima malo vise veze sa politikom i istorijom naseg naroda.
 
Mada ono sto me brine kod vojske jesto to cemu ona sluzi i zasto se uopste daje zakletva svaki vojnik se zaklinje da ce zivotom branito suverenitet i teritorijalni integritet a kosovo su nam uzeli i niko nije maknuo prstom .vise nema vodje nema vise Draze,nema ni Tita a i Sloba je pod zemljom.Ponos je smenjen zbog toga sto je trazio nesto sto bi stvarno trebalo da se promeni...
 
Drago mi je sto postoje kako vidim i vece patriote od mene, u Novom Sadu sve ***** same *****. Nikola: Tito je vodio u propast, uspelo mu je, Seselj je ziv a rodice se ili se vec rodio neko novi ( mozda neko od nas trojie, sto da ne)!
Tarabici su rekli da ce mo (ako negresim ):svi Srbi stati pod jednu sljivu ( ili neku drugu vocku) a onda cemo postati veliki i jaki! Rusi ce nadjacati zapad, mi stati iza Rusa, doduse sibace se na nasoj teritoriji ali sve ce biti ok ( ima Boga, sve smo izgurali, docekacemo i ova vremena), ali dosta o tarabicima.
Ako ne uspes vojnu (a upisaces, sto ne bi) upisi bilo koju drugu gimnaziju ( imas milion knjiga i casopisa ( ja znam samo za geopolitiku i evropa-nacija) koji govore istinu ali malo vise o ovim novijim desavanjima, sve mozes saznati i sam( pa cak i vise nego u Vojnoj).
Teofilos: Hvala na podrsci! Zato sam i pitao kad se polazu testovi ( feb-mart ili maj-jun-jul) da znam koliko imam vremena da vezbam)
Nisam upoznat sa tim zasto su smenili Ponosa
 
sa ovakvim natalitetom (nasim a i siptarskim )stacemo pod maslacak i bez da se guramo a i to ce nam naplacivati .ali dobro citao sam da su albanci (mesavina srba i ilira i tatara)pa dobro bar ce i dalje ziveti neki poreklom srbi .hehe nedaj boze ja Tarabicima ne verujem a sto se tice onoga sto ja predvidjam (a nisam prorok)ostacemo mi Beogradski pasalik opet ali sta da se radi sa ovakvom vojnom komandom i to je dobro.
 
Momci svaka cast i samo napred. Samo imam mali savet za vas, ako hocete u vojsku bez politike, apogotovu ovako javno preko foruma. Cuvajte misljenje i osecanja za sebe a kada dodje vreme u kome vi odlucujete iskoristite to na najbolji moguci nacin i budite bolji od onih koje niste gotivili. Pozdrav od vogijevca 32 klasa
 
Ljudi opusteno, ako ja uradim zgib i odem u vojnu sve ce biti u redu sa ovom zemljom, obecavam. z:lol: Aco jel ti ides sa nama dvojicom dogodine. Buduci vogijevci nadjite Maksim Lalic na facebook-u.
Nikola mnogo si negativan oces u vojsku da pomognes zemlji a verujes da se ne moze pomoci. GLAVU GORE SRBI sad smo na dnu(ili bar blizu) mozem samo ici ka boljem drugog nem. A sto se tice siptara oni su srbi poturice koji hoce da nam objasne da su kao iliri da bi se folirali kako balkan u stvari pripada njima. Ja vise necu da vodim svetsku politiku, bar ne na ovoj temi!
 
Е па хааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа
жао ми је дечаци иако буду примали девојчице,не да нећете имати заједничка купатила већ нећете имати ни заједнички интернат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ЗИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИД!
Уосталом,ви би требало те ваше колегинице да чувате као очи у глави јер ће њима бити незгодно. Вас ће бити много више. Ако то уопште буде,јер се ништа о томе још не зна.
 

Back
Top