Zaljubila sam se u momka druge vere

Tolerancija ne znaci spremnost da se hebes sa nekim samo zato sto je drugaciji od tebe. Mislim da je to vazno da shvatite.
Sa kim cu da provedem ceo zivot je pitanje mojih licnih preferencija. Ukidanje tog mog prava je nemoguce. Ne postoje danas instrumenti kojima neko moze da mi nametne partnera.
Nije isto odabirati partnera za zivot i onemogucavati druge da zive svoj zivot slobodno ako su po nekom pitanju drugaciji.

Znaci, nikad nisam zelela partnera muslimana... ali to ne znaci da ja njih ne volim ili da sam netolerantna prema njima.
 
Ja nemam nista protiv nekoga ko je druge vere. Mom bivsem decku je otac hrvat i nikada nisam pravila pitanje oko toga. Ako je neko covek, covek je bilo kojoj veri da pripada.
E sad moram da priznam da me nerviraju ovi muslimani kod mene. :roll: Valjda su se najvece seljacine skupile ovde u Norveskoj. :roll:
Nerviraju me komentari tipa: "ja nikada ne bih bila sa srbinom ili hrvatom jer ne zelim da mislim na to kako ce deca da mi se zovu" ili "sta, vi to slavite srpsku novu godinu, to se nikada pre nije slavilo (iskolutaju se :roll: ), valjda se zna koja se nova godina slavi" a za mesec dana odu da slave arapsku! :lol:
Nervira me kada dodju da nam cestitaju bozic i ljube nas 2 puta. To bi bilo isto kao kada bih ja isla da cestitam bajram i ljubim ih 3 puta. :roll:
Iznerviralo me je kada je jedna prijateljica moje mame (muslimanka) izjavila kako se njoj ne dopada mesec i zvezda, bezveze joj je a kada je jedna sto se druzi sa njima kupila krst privezak za lancic ova je odmah isla da kupi privezak mesec i zvezdu. :roll: Ovo mi je ustvari vise bilo smesno, o boze sa cim se sve ljudi opterecuju. :lol:
Nervira me kada pocnu da pricaju o ratu jer je to uvek kenjaza na kub. :roll:
Ima tu jos puno stvari, ne mogu sada da se setim. Kada vidim ove ovde onda pomislim da je bolje da se nikada ne mesamo, ali to su samo ove seljacine ovde, sigurna sam da ima normalnih ljudi :) samo sto ti nisu dosli u Norvesku. :lol:
 
A uuu ala se ovde rasplamsale strasti ......
Da vam pravo kazem ja o tome i nemam neko precizno misljenje kada se radi o ljudima iz okruzenja zato sto smo svi poprilicno izmesani pa nam je narav ista sto ce reci pogana uglavnom ! ali samo vas molim zene nase lude ... dobro razmislite pre nego sto se udate za arapina i odete sa njim negde u neku nedodjiju .... ja iz prve ruke znam nekoliko zena koje su posle morale ( a jedva su i uspele da stupe u kontakt sa porodicom) da organizuju citave akcije da bi pobegle sa bliskog istoka .... oni su ovde fini do dzadza i puni love a guske na to nasednu , a posle kad pocnu da dobijaju batine za ono za sta nisu verovale da ce ikad biti onda je kasno ... mnoge se nikad nisu vratile ne zato sto nisu htele nego zato sto nisu mogle i one sada i dalje gorko pate zbog svoje gluposti iz mladosti...
ne kazem ima i onih koje su dobro prosle , ali takvih je na prste obogaljene ruke! ! ! ! :evil:
pamet u glavu !
 
cupko:
Uzas!!! Prvenstveno kao osoba a zatim i kao muslimaka nebi smela tako da govoris o svojim roditeljima. Vrlo dobro znas da su u Islamu roditelji na prvom mestu(ako znas?), ali cak i da ne spominjem Islam zvuci vrlo ruzno kad za bilo koga kazes ko ih j*** a kamo li za roditelje. Ako ono 17 oznacava tvoje godine...donekle mogu da razumem, ALI samo donekle.
Sto se tice tvoje veze, moje misljenje je da tu nema buducnosti. Naravno ja vam je zelim iz sveg srca: najlepsu, najblistaviju, but>>> Kad ta vasa veza jednom recimo preraste u brak, nakon par godina a narocito kad dodju deca, iznenada ces ti postati velika muslimanka a on pak veliki srbin iako do tada to niste bili. Neminovno. Neznam zasto ali vecinom tako biva. Poznajem puno parova iz mesovitog braka koji savrseno funkcionisu decenijama, ali isto tako (nazalost vecina) onih drugih kojima to nije uspelo. Razmisli sama. Prvenstveno sam se javila zbog onog tvog -ko ih j*** upuceno roditeljima, a sve ostalo je vrlo diskutabilno i stvar licnog vaspitanja, misljenja, zelja itd.itd. Sve najbolje.

Rekla sam ko jih j*** zato sto sam ljuta na njih. Znam da su roditelji u Islamu na prvom mestu i to dobro! Postujem ja njih ali moraju i oni postovati mene barem malo,da me saslusaju sta ja zelim njima da kazem sa tim...da volim srbina! Ali nece ni da slusaju!

Sto se tice braka i dece...mozda ce biti tako sto ti kazes da cu ja odjednom postati velika muslimanka a on veliki srbin...a dosta sam i o tome pricala sa momkom sta ce da bude sa decom nasom,koje vjere ce da bude ?? A nikad se nezna mozda nece da bude tako...zivot jest tezak i donosti dosta bolove ali ima i dobrih stvarih. Znam ja dobro da ce biti dosta problema sa vjerom ali ako se budemo dosta trudili znam da cemo uspjeti. Hvala cupko za svoje misljenje!
 
chokolada:
E sad moram da priznam da me nerviraju ovi muslimani kod mene. :roll: Valjda su se najvece seljacine skupile ovde u Norveskoj. :roll:
Nerviraju me komentari tipa: "ja nikada ne bih bila sa srbinom ili hrvatom jer ne zelim da mislim na to kako ce deca da mi se zovu" ili "sta, vi to slavite srpsku novu godinu, to se nikada pre nije slavilo (iskolutaju se :roll: ), valjda se zna koja se nova godina slavi" a za mesec dana odu da slave arapsku! :lol:
Nervira me kada dodju da nam cestitaju bozic i ljube nas 2 puta. To bi bilo isto kao kada bih ja isla da cestitam bajram i ljubim ih 3 puta. :roll:
Iznerviralo me je kada je jedna prijateljica moje mame (muslimanka) izjavila kako se njoj ne dopada mesec i zvezda, bezveze joj je a kada je jedna sto se druzi sa njima kupila krst privezak za lancic ova je odmah isla da kupi privezak mesec i zvezdu. :roll: Ovo mi je ustvari vise bilo smesno, o boze sa cim se sve ljudi opterecuju. :lol:
Nervira me kada pocnu da pricaju o ratu jer je to uvek kenjaza na kub. :roll:
Ima tu jos puno stvari, ne mogu sada da se setim. Kada vidim ove ovde onda pomislim da je bolje da se nikada ne mesamo, ali to su samo ove seljacine ovde, sigurna sam da ima normalnih ljudi :) samo sto ti nisu dosli u Norvesku. :lol:

Pa ima takvih Muslimana dosta...ali nisu svi isti. Neki se ne brinu za to...ja necu da gledam koje ime da dam svoji deci ako bude muslimansko ili srpsko meni je svejedno..ako se meni i mom muzu (ako budemo u braku bili ja i on) svidja to ime,onda je super :) Neki su seljaci a neki nisu....svak po svome misli...ako se hoce ko opterecujat sa tim onda nek se...to je ipak njihov zivot!
 
majcheki:
Ja se uplašila da je suprotno :lol:
Ma super - do yaya je to :D :D :D
A zasto uplasila??? Poznajem puno srpkinja koje su udate za muslimane. Vecina njih zivi u BG ili Srbiji. Neki od njih savrseno funkcionisu zajedno dosta dugo -decenijama-, neki malo krace ali ima i onih kojima nije uspelo. Ako postoji kombinacija muslimanka-srbin,
naravno da ce postijati i obrnuto. Sad, kako se to kome svidja ili ne i koliko je pamenta bilo koja kombinacija stvar je licnog opredeljenja.
 
CaLiMeRo:
Meni deluje da je Anakin htela da kaže da bi od nekoga ko je iz mešanog braka (tvoje ime navedeno samo kao ilustracija toga) čovek očekivao manje nacionalističkih izjava, a više tolerancije u ovakvim temama. Tako sam je ja razumela.

Na osnovu ovoga što govoriš na temi, izvlačim zaključak da tvoji roditelji uopšte nije trebalo da se venčaju, a još manje imaju decu. I što te duže čitam, sve više sam ubeđena da si u pravu.

Devojci koja je postavila temu - živimo u u.sranoj sredini, i u.sranom vremenu. To sa ljubavlju nema veze. Niti bi trebalo da ima. Svakako je teško ljudima koji su različitih vera, jer im smaračka i zatupljena okolina pravi probleme.


e bas to...
jer znam da je etotako iz "mesanog" braka, sto niko, normalnog mozga, ne bi shvatio negativno...
osim naravno same etotako koja je protiv toga...

covece, ako je meni nesto jasno...

btw, za devojku koja je otvorila temu - yebe ti se sta ko misli... shvati da niko nema prava da te vredja ili odbacuje po nacionalnoj osnovi...
sta god da si, nisi manje vredna od jednog srbina samo zato sto ti nisi....isti smo ljudi, razlika je u onome sto je iznutra...
 

Back
Top