Osnovan Pokret Otpora (borba za slobodu i prava na Krstarici)

@...

O cemu pricate, bas ne kapiram.. Ako je sala da je prihvatim a ako je ozbiljno, onda cu da umrem od smijeha..

Ako krstarica nije ta na kojoj je dozvoljeno mnogo toga, bez onih najgorih i najcrnjih stvari, ja stvarno ne poznajem ni jedan ozbiljan forum na kome postoji ovakva sloboda govora i izrazavanja..

A koliko vidim, postavljac teme je veoma mlad clan a vec bi da bude predsjednik "NEKE VLADE"..

ccccccc.
 
GZ:
@...
Ako krstarica nije ta na kojoj je dozvoljeno mnogo toga, bez onih najgorih i najcrnjih stvari, ja stvarno ne poznajem ni jedan ozbiljan forum na kome postoji ovakva sloboda govora i izrazavanja..


mislim da je ovo sto se desava na krstarici daleko od onoga sto se zove 'sloboda govora'. Sloboda govora ne podrazumeva pijacno i vasarsko ponasanje, psovanje, spam i ostalo.
Da ne govorimo o samom forumu krstarice, reklamama i trojancima koje korisnik ovde moze da navuce.
 
GZ:
@...

O cemu pricate, bas ne kapiram.. Ako je sala da je prihvatim a ako je ozbiljno, onda cu da umrem od smijeha..

Ako krstarica nije ta na kojoj je dozvoljeno mnogo toga, bez onih najgorih i najcrnjih stvari, ja stvarno ne poznajem ni jedan ozbiljan forum na kome postoji ovakva sloboda govora i izrazavanja..

A koliko vidim, postavljac teme je veoma mlad clan a vec bi da bude predsjednik "NEKE VLADE"..

ccccccc.
pricamo o Chatu na Krstarici,a ne o forumu.
Dosta je bilo diktature tamo,sloboda izrazavanja je skroz ugusena.

To se mora suzbiti!!!!!!!!!!!! Vreme je da se uzvrati udarac!!! Samo okupljanjem korisnika toje moguce!!!! Zato nam treba svako od vas,kako bismo svi zajedno postigli nesto,kako bismo se izborili za nase plemenite i uzvisene ciljeve!!!!!!


p.s.Svi koji zele da se prikljuce su dorbrodosli i dobice funkcije po izboru,dok god su t funkcije upraznjene
 
Hmmmm..

Na cat ne idem, tako da i ne znam.. Sad nisi naveo da se radi o catu.. To pravo da ti kazem ne znam sta bih rekao.. Dakle nemam pojma sta se desava na catu..

@Fireru..

U neku ruku se slazem sa tobom, ima svega, ali ipak u svemu tome se prepoznaju ljudi koji imaju kucnog vaspitanja, a o obrazovanju nije potrebno govoriti..

Dakle, prepoznaju se oni koji imaju kulturu uopste, da ne govorim o kulturi izrazavanja..

Pored toga, ja ne obracam mnogo paznje na takve ispade i istupe pojedinaca..

Veliki pozdrav...
 
Al Pacino:
pricamo o Chatu na Krstarici,a ne o forumu.
Dosta je bilo diktature tamo,sloboda izrazavanja je skroz ugusena.

To se mora suzbiti!!!!!!!!!!!! Vreme je da se uzvrati udarac!!! Samo okupljanjem korisnika toje moguce!!!! Zato nam treba svako od vas,kako bismo svi zajedno postigli nesto,kako bismo se izborili za nase plemenite i uzvisene ciljeve!!!!!!


p.s.Svi koji zele da se prikljuce su dorbrodosli i dobice funkcije po izboru,dok god su t funkcije upraznjene
Ajde, navedi najpre, sta ti podrazumevas pod slobodom govora? I sta konkretno ti je zabranjeno? Ako se bunis sto ne smes da psujes, da vredjas (na rasnoj ili bilo kojoj osnovi), da spamujes, da podmeces lazi, da smaras, da .... onda si promasio.
Ili je nesto drugo u pitanju, objasni kakvu slobodu trazis, pa da izdiskutujemo.
 
codemaker:
Ajde, navedi najpre, sta ti podrazumevas pod slobodom govora? I sta konkretno ti je zabranjeno? Ako se bunis sto ne smes da psujes, da vredjas (na rasnoj ili bilo kojoj osnovi), da spamujes, da podmeces lazi, da smaras, da .... onda si promasio.
Ili je nesto drugo u pitanju, objasni kakvu slobodu trazis, pa da izdiskutujemo.
Pa ocigledno se ne slazemo,mi smo protiv tih oblika cenzure,psovke treba dozvoliti,kao i podmetanje lazi.

Sto se tice vredjanja na RASNOJ osnovi,moram da priznam da toga do sad nikada nije bilo,ili je bar nezabelezeno na Krstarici,jer smo uglavnom svi iste,bele rase,a i ako je bilo crnaca ili zutih nisu se zalili.Sto se tice vredjanja na naionalnosj,verskoj i politickoj osnovi,to ne treba cenzurisati,jer chat treba da obezbedi ljudima zabravu bez tipicnih i uobicajenih klisea i predrasuda.


p.s.funkcije jos malo pa nestalo
 
@al pacino
mislim da se konverzacija moze voditi i bez psovanja...ako tu i tamo kazes k*** pi** go*** si** - ok...svakom se omakne, i zato postoje i ove zvezdice...
inace kada je vredjanje na rasnoj ili verskoj osnovi u pitanju...heh...poseti forum Politika ili Kultne stvari i sve ce ti biti jasno...To naravno TREBA cenzurisati jer takvo baljezganje ne vodi nigde...tj vodi - daljem psovanju i omalovazavanju...Argument u raspravi nije "Pi*ka ti materina bosanska" i slicno...

Dakle ja ciljam na jedan normalan tok diskusije, a koji je jako tesko ostvarljiv upravo zbog takve slobode koju ti spominjes. Od 10 postova na Politici 8 je najobicnije vredjanje. Cak nije ni prepucavanje, neko cisto psovanje i laprdanje.

I na kraju, kazes podmetanje lazi treba dozvoliti. Zasto? Ako nemas cvrste argumente za svoj stav, zasto ga uopste branis?
 
codemaker:
Ajde, navedi najpre, sta ti podrazumevas pod slobodom govora? I sta konkretno ti je zabranjeno? Ako se bunis sto ne smes da psujes, da vredjas (na rasnoj ili bilo kojoj osnovi), da spamujes, da podmeces lazi, da smaras, da .... onda si promasio.
Ili je nesto drugo u pitanju, objasni kakvu slobodu trazis, pa da izdiskutujemo.
pazi ja sam nekad kad je to bilo novo i interesantno isao na chat (i to ne na krstaricu tad nije ni postojala vec na serbian cafe)
Sad vise ne idem ali po nekad se pojavim preko mirca jer me povremeno neko iscima da mu objasnim kako se koristi i najlakse mi je da se oboje nakacimo na net i usput mu objasnjavam sta da klikce sta da radi i slicno.
Sustina je.
Jednom prilikom sam se smarao (onaj na drugoj strani nije bio preveliko bistra osoba) :) i dok je on polako kliktao ja sam umirao od dosade i promenim ja nick u bajadojaja da bih se malo zezao.
E pazi sta se desilo.
Izbacili me iz sobe pod obrazlozenjem kako imam neprikladan nick. Narednih pola sata sam se isvadjao sa Op-om sobe (koja je usput bila zensko (ona se nasla uvredjena mojim nickom) Sve bih ja to mogao da razumem ali razlog zbog kojeg sam se potkacio sa njom je bio sto sam ja izbacen zbog onakvog nicka a u isto vreme je bilo brdo nickova tipa
DOMINANTAN, ROB, LEZ, SEXI, VRUCA, i slicno. Tamo definitivno postoje dvostruki standardi i opovi se ponasaju kao mali bogovi. Sva sreca da ne dolazim cesto tamo.
 
Jasno je meni sta kazes. To i jeste primer o cemu govorim. Nick koji si pomenuo nije nikakvo vredjanje ili slicno. Hocu da kazem ako ono sto momci predlazu kao slobodu, prihvate na Krstarici, to nece biti nikakva sloboda, vec cista anarhija. Cemu to onda?
Veruj mi, na pamet mi ne pada da se na bilo kom forumu susrecem sa neizzivljenim budalama, koji misle da je vrhunac inteligencije, slobode i nesputanosti da mogu da psuju, vredjaju, lazu, podmecu itd... To neka rade kod svoje kuce, na ulici ili u svom drustvu.
Niko nije dosao na ovaj forum da bi se susretao sa ljudima koji ne mogu da odole vec usput traze i slobodu da se tako ponasaju.
Zar misle da ce popraviti nesto? Poboljsati komunikaciju? Saznati nesto?
jednostavno, to shvatanje slobode mi ne ide u glavu. Neka se pickaraju na chatu do milje volje dok ih ne banuju, ali na forumu bi trebalo da se zna neki okvirni oblik ponasanja.
besmisleno je to o cemu pricaju. Da se mozda ne osacaju uskraceni u izrazavanju svoje licnosti ili misli? Ako je nacin da se izraze psovanje, laganje, podmetanje i lupetanje bez kontrole, onda sa njihovim shvatanjem slobode nesto debelo ne valja.

I dalje sam za to da takve treba odmah banovati, pa nek osnuju neki svoj "slobodni" forum, pa se do mile volje psuju, ionako forumi nicu kao pecurke posle kise, naci ce vec sebi "slobodno" mesto... Samo sto tamo nece biti onih koji nesto drugo hoce, bave se "neslobodnijim" stvarima i izrazavaju se sa postovanjem jedni prema drugima.
 
Hmmm. Kako sam vec napomenuo.. Na catove ne idem, jer, smatram da je to cisto gubljenje vremena.. Dakako ima likova (i to mnogo) koji trose vrijeme na to.. Naravno da i sam komuniciram, preko drugih vidova, ali sa osobama koje poznajem, koje mi na neki nacin znace i sa kojima imam o cemu da pricam.. Dakle, cat i gore navedeno da je dozvoli ovo ili ono NE podrzavam..
Koja nebuloza da podrzim vrijedjanje, psovke i podvale.. Preksio bih tim svoje neke norme ponasanja..

Sto se tice foruma, vec sam napisao da na pisce koji upucuju takve tekstove koji vode ka bezobrastini i rekao bih nevaspitanju i ne obracam paznju, istina ponekad i reagujem, ali sve rjedje..

No, na kraju krajeva.. Ova tema je glupost da bi toliko pisali o ovom kad je u osnovi jasno..

Poz.
 

Back
Top