KOLIKO MNOGO, DA BI BILO PREVISE

SkySpirit:
Slazem se da su stvari koje nam gode, mamac za ponavljanje slicnih dogadjaja. Mada, i stvari za koje nam se cine da su lepe, posle odredjenog ponavljanja, prestaju da to budu. Najcesce se i razocaramo, umesto da smo ostali u prvobitnom ushicenju.

možda je tu pitanje šta koga više određuje (lepe ili manje lepe stvari tj. događaji)
na lepo se lako navikne, pa se podrazumeva da je tu i da će uvek ostati takvo (lepo)
odn. da će nam uvek prijati. A s ovim manje lepim događajima, zanimljivo, izmišljaju se kojekakvi načini da se ono učini drugačijim ili više prihvatljivim, iz nekog razloga.
A možda su baš oni najbolje merilo svake samospoznaje.
A što se tiče merila za količinu istih, to treba pitati one kojima se retko događaju lepe stvari, oni bi to možda najbolje znali...
ne znam samo što se niko ne prijavljuje?
ovde obitavaju, čini se, samo srećne zvezde i zvezdice
(možda sam malo promašila temu :oops:
 
luckastalutkica:
Kad bi mi se jednom ponovila ista stvar to ne bih bila ja.Ne sme niti jednom.Niti moze.Ja sam uvek drugacija i ne reagujem isto na slicne stvari i nikad ne vodim dogadjaje u istom pravcu. Ne verujem ja u sudbinu.

Ok. Ima logike u tvom komentaru, obicno i za stvari za koje mislimo da ih ponavljamo, dogadjaju nam se uvek prvi put u drugom vremenu i u drugacijoj situaciji.Tj. uvek dozivljavamo sve sto nam se desava prvi put! Ma koliko neko od nas zeleo da je ponovi, ona(situacija) nikada nije i ne moze da bude ista.
Sta je to u sta verujes?
 

Back
Top