ambalazha

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
je l vam treba neka flashica kao ambalaza...steta da bacim ok je, staklena je..a shta s tim :I od dezodoransa staklena

je l bacate ambalazhu opusteno ili gomilate
da li cuvate s ciljem tipa (od ove flashice cu praviti ... to i to) ili ovako samo cuvate
imam i neke kutije
ma nije toliko ali...
mogla bi da prodajem :evil: tj teoretski

e tegle su zakon, to se nakupi, ali mislim da to neko cak i uzima
 
ja sam pa jednom htela da napravim svetlost u sobi kao dugu, pa sam prefarbala sijalicu u 20 boja....
.........sijalica je pukla, soba je smrdela, a sada izbegavam sve sto lici na "uradi sam"emisije
 
e to je vezano za babe...za vreme...mislim ranije nije bilo toliko staklarije...niti je bilo toliko proizvoda...pa su ljudi chuveli kao eto zatrebatje za neshto...to je bilo neshto chega ima al ne kao sad...to je valjda to potroshachko drushtvo...koje guta i reciklira i guta i reciklira...pa recimo i ljude...nema nekako tih sitnih zayebancija...sve je qpish potroshish bacish...nema da neshto sachuvash pa kao znash setjanje...ok imaju ljudi slike i metju ih na police...al to je ona fora "e ovde smo bili na letovanju...a ovo je milosh sa 7godina...a ovo je bla bla bla"...nema tih nekih samo tvojih zezalica il chega vetj...nego iz ovog stana u onaj stan ostavi matore zhivi sam jedi na nogama lezi spavaj idi qpuj idi jedi radi vozi id dzogiraj idi jedi vozi radi...nekako je to ta mashina a?...mozhda i nije i preterujem al to mi tako neshto izgleda...
 
Ja sam skupljala lepe flasice i onda sam u njih redjala u slojevima od po 2-3 cm neko sareno zrnevlje npr. neko narandzasto socivo, pirinac, soju, kafu i sl. Sad mi to stoji na polici i jako lepo izgleda.
 
Bacam sve sto mi ne treba. Neke stvari imaju zaista prelepu ambalazu, ali ako nije upotrebljiva... koja je poenta takve kolekcije?

Imam sada jednu prelepu i neobicnu flasu od likera, mislim od ribizla.. vec sam odlucila da cu da je koristim kao flasu za moja ulja za masazu... samo da skinem etiketu.
 
bacam sve sto mi dodje pod ruku, a da nije u upotrebi.non stop idem kroz kucu i trazim sta moze da se baci. tako sam jednom bacila dva para maminih cizama, bilo leto i rekoh sta ce ti to? nije mogla cudom da se nacudi.po tom pitanju sam drugima malo manijakalna.sto manje stvari, sto vise prostora.nemam uspomene u materijalnom smislu.ne vezujem se za stvari, ali cuvam jednu teglu.ima neobican oblik :lol: samo da joj nadjem primenu u dekorativnom smislu.
 
Što sam starija postajem praktičnija tj. neću da čuvam nikakve flašice, kutijice sad da bi ih kroy pola godine bacila. Pošiyim ybog tih gluposti koje moja sestra slaže po polici, niti je lepo, niti redovno skida prašinu s toga, niti je moguće da se emotivno vežeš za 30 staklenih bočica. Možda to vezivanje ima veze sa odrastanjem ili sazrevanjem ličnosti. Šta mislite?
 
vezivanje za stvari ima veze sa nostalgicno pateticnom potrebom za vracanjem u proslost i zadrzavanjem nekih momenata.kada budem pocela da gomilam stvari pomislicu da sam ostarila.mada ne verujem da to moze da mi se desi.starim ljudima sve treba.sve ih na nesto asocira.mada meni je sve to bezrazlozno.sta ako se desi zemljotres ili neki pozar sve proguta? tada cu ostati bez secanja? tesko.mene to gomilanje i skupljanje stvari podseca na hrckov kavez.
 

Back
Top