Koliko vas plasi nepoznato...

kosmicka_nada

Početnik
Poruka
24
i jeste li spremni suociti se sa neobicnim situacijama??? Budite iskreni!
Da li biste bili hrabri upoznati vanzemaljca, ili doziveti nesto sto bismo nazvali onostranim?

Kada sam ja u pitanju, imam utisak da bez obzira na moju veliku radoznalost, nemam hrabrosti za iskustva te vrste. Rekla bih da se jos uvek nisam oslobodila straha od onostranog.
Mislim da nas taj strah udaljuje od brojnih potencijalnih novih mogucnosti i da zbog toga ostajemo usamljeni u svemiru?

Imala sam ponekad neobicna iskustva kada su u pitanju snovi i realnost, ali ne bih sad o tome da pisem jer je noc...pisacu o tome sutra kada svane dan!!! :-P
 
ne vjerujem da su vanzemaljci agresivni i zli kako ih uglavnom prikazuju u filmovima, ali taman da su najpitomiji ne bih se nesto susretao s njima. bas danas mi pade napamet, sta li je sve prolazilo kroz glavu nilu armstrongu u trenutku dok je silazio iz apola 11 na mjesec. sad nama to zvuci smijesno, ali u ono vrijeme su za to trebala m... ko u gnua.
ali ne brini, ova nasa planeta je puna budala i da sad slucajno otkriju vanzemaljce npr. na onom jupiterovom satelitu evropi, za sat vremena bi se naslo hiljade dobrovoljaca koji bi otisli tamo da ih posjete.
sudeci kako si gore opisala tvoj strah od nepoznatog, sticem utisak kao da si vec imala neki "bliski susret trece vrste". da ti nisi mozda molderova sestra? :)
 
Ha,ha,ha...nisam Molderova sestra i iskreno to bas i ne bih volela biti.
Moj susret "trece vrste" cesto se dogadjao preko snova, tako sto sam sanjala dogadjaje koji su se u buducnosti i pojavili. Ponekad su to bile lepe, a povremeno i ruznije stvari. Onda sam pocela voditi dnevnik svojih snova, tako da sam shvatila da je moja podsvest izuzetno aktivna. Kao da su informacije iz buducnosti dolazile u moju sadasnjost, a podsvest je bila njihov posrednik.
 
ja sam od onih osoba koji bi stalno nesto novo istrazivali, mada postoje stvari kojih se plasim, koje su nepoznate (jos uvek) i koje ne bih ''istrazivala'' - ne znam zasto. ne mogu objasniti. kad se setim - napisacu.

a za vanzemaljca? pa, evo ovako - mislim da nikako ne mozemo biti ''sami u svemiru'' jer ako je vasiona beskonacan prostor, nekako nema teroje da smo mi sami...ko zna koliko jos zemalja ima...mozda ima jos jedno ''sunce''... i ja vanzemaljca ne dozivljavam kao cudoviste...
iskreno - ne znam sta bih uradila...
 
Hmmmmm, veoma zanimljiva tema ,I ja imam isti problem kao i ti sa snovima ranije sam cak znala da pomesam svet snova i realnost jako cudno da bi se na kraju to sto sam mislila da se desilo , desavalo koju nedelju kasnije!!! A sto se tice vanzemaljaca, pomislite samo na crne rupe !!! Sta je izvan crne rupe??? Nemoguce da je nista !!! Hej a mozda smo mi u crnoj rupi a napolju vanzemaljci ,ovo zvuci smesno ali i moguce veoma moguce( u pozadini se cuju zvuci muzike iz helloween-a) ha ha !!! Naravno ovo je sirok pojam , pa nadam se da cemo ga razglabati danima da ubijemo dosadu , a mozda i nadjemo isinu( opet zvuci muzike iz helloween-a) ISTINA JE NEGDE TAMO
 
Obersturmfuehrer:
ova izjava je na mestu samo ukoliko postoji nesto 'posle' crne rupe...za sad je to i dalje samo teorija.
to nepoznato prvo treba traziti u klasicnom svemiru, a tek onda ici na paralelne svemire...
Znas ad cemo mi istraziti klasican svemir nikad!!! A sto se tice crnih rupa , nesto mora da postoji ne bi se zvale crne RUPE!!! A i dokazano je da ima nesto tacnije crne rupe su progutale dosta asteroida i sl. stvari, zar ne?!!!!
 
Pozdrav svima ovde.
Zar niste već raspravljali o crnim rupama?Pošto one gutaju materiju u njima je ta materija, sabijena toliko da je prostor/vreme zakrivljen toliko da ništa nemože napolje.Kakvi drugi kosmosi?
A kosmos je neograničen, a ne beskonačan.
A nepoznatog se bojim, naravno, to je mera opreza.
 
dan555:
Pozdrav svima ovde.
Zar niste već raspravljali o crnim rupama?Pošto one gutaju materiju u njima je ta materija, sabijena toliko da je prostor/vreme zakrivljen toliko da ništa nemože napolje.Kakvi drugi kosmosi?
A kosmos je neograničen, a ne beskonačan.
A nepoznatog se bojim, naravno, to je mera opreza.
Ma to im i ja pricam sve vreme-neogranicen!
Za crne rupe-spekulacije,spekulacije....po nekima omogucavaju putovanje u proslost cak do velikog praska,ali ko zna...
Matematicka teorija superstruna ipak predvidja vise svemira...
Oprez!
Achtung Panzer!:)
Zasto se uopste bojati? Nepoznato ne mora da znaci i lose,moze biti i nesto dobro!
Strah od nepoznatog je sasvim druga stvar od vase teme,anksioznost,adrenalin i tako to,sto i nije lose, prodrma se covek malo.
 

Back
Top