dobili ste putovanje cmc- ha ha

Svratila sam na ovu temu jer sam konkurisala za posao u Savana travelu na sajtu Infostuda: http://poslovi.infostud.com/posao/Savana_Travel_d.o.o./Prodavac_turistickih_aranzmana/o50625
Sad mi je malo smanjen entuzijazam da ću naći posao konačno :(

Inače, pre oko godinu dana sam išla na razgovor u agenciji CMC...Nisam ostala na obuci, jer sam imala druge obaveze, ali mi se i nije dopala agencija. Menadžerka koja treba da mi bude šef ima samo srednju školu?!!! A i primetila sam da CMC agencija, kao i Savana, na svakih par meseci traže nove radnike, a to mi je mutno.
 
Svratila sam na ovu temu jer sam konkurisala za posao u Savana travelu na sajtu Infostuda: http://poslovi.infostud.com/posao/Savana_Travel_d.o.o./Prodavac_turistickih_aranzmana/o50625
Sad mi je malo smanjen entuzijazam da ću naći posao konačno :(

Inače, pre oko godinu dana sam išla na razgovor u agenciji CMC...Nisam ostala na obuci, jer sam imala druge obaveze, ali mi se i nije dopala agencija. Menadžerka koja treba da mi bude šef ima samo srednju školu?!!! A i primetila sam da CMC agencija, kao i Savana, na svakih par meseci traže nove radnike, a to mi je mutno.

Budi svesna toga da Savana Travel nema klasicne turisticke aranzmane, tamo ne postoji radno mesto-prodavac turistickih aranzmana! Sestro, zovu te u sektu da prodajes time shearing ili ti poene! Iskopiracu ti ovde moj post o njima.. Napisala sam sledece:

Pogledajte njihov sajt...http://www.savana.rs/

1. Savana Fly ne postoji, avionske karte im radi CMC

2.Nude razne destinacije, a u stvari se uopste ne bave klasicnim turizmom..Okrenite njihov broj i pitajte npr. koliko kosta put za Egipat i kada mozete doci da uplatite..Devojka ce vam reci-mi smo novi (a posluju vec godinu dana), jos uvek ne radimo klasicni turizam..Niti ga rade, niti ce ga raditi..Oni se samo bave prodajom time shearing-a i pranjem para..

3.Pogledajte ovu recenicu-Ukoliko ste na svoju adresu, na osnovu predhodne saglasnosti, dobili dopis u kome Vas obaveštavamo da ste konačni dobitnik poklona, čestitamo Vam!

U ovome je problem -na osnovu prethodne saglasnosti??? Koje prethodne saglasnosti??? Pa oni vas i ne pitaju (a morali bi to da urade po zakonu) da li zelite uopste da vam na adresu stigne njihov dopis..
A znate li kada je vlasnik Savane, odnosno gangster ubacio ovu recenicu? Kada sam ja zapocela postupak protiv njega..Tada mu je nalozeno da pre nego sto posalje pismo nekome, mora tog nekog da kontaktira i pita ga za dozvolu..Naravno da on to ne radi, ovu recenicu je napisao njegov advokat samo iz fazona! Da se pokrije!
Pa oni dnevno posalju 700 pisama nasumice pa ko se upeca! Pa zamislite vi koliko oni nedeljno ovakvih besplatnih smestaja podele? A ja znam da nedeljno imaju 10 prezentacija , prosek ljudi u sali je 5..Izracunajte samo..Za nedelju dana 50 ljudi "preuzme" poklon..
E zbog toga nastupaju oni problemi oko bukiranja o kojima sam pisala..Na to putovanje ce otici oni koji imaju time shearing kod njih (moraju prvo njih da ispostuju, mada i oni najcesce izvise, samo sto ih je blam da priznaju), pa onda lovatori..

Ali, ja njih nisam tuzila zbog toga, imam ja para sama da odem na Tenerife, vec iz inata! Zato sto su me zavlacili i pravili budalom! A sve zato sto nisam htela da kupim te njihove budjave "poene"! I zato sto me je vlasnik gledao kao buba svabu kada sam dosla da civilizovano popricam sa njim..Na kraju je on ispao buba svaba..

Znam i direktorku Savane..Ona me je molila da prekinem da ih ganjam jer ce izgubiti licencu, a njoj zauvek zabraniti da radi u turizmu...A licencu su naravno dobili preko nje iako se uopste ne bave klasicnim turizmom, vec prodajom magle (ljudi kada vide da imaju licencu lakse odlucuju da kupuju "poene")..Naime, Savana se vodi na nju, jer je vlasnik firme obicni gangster sa jedva zavrsenom trogodisnjm skolom i kao takav NIKADA ne bi mogao da radi u turizmu! Zna se koji su uslovi potrebni da se licenca dobije, pa je postavio doticnu za direktora..

I jos nesto..Savana kobajagi Travel uskoro nece ni postojati..Meseci su u pitanju..Gangster ce se preorijentisati na neki novi biznis, ali i sha ga briga..Imaju poslovnicu u Makedoniji koja super radi, u Beogradu sve manje ljudi naseda na prevaru time shearing, pa mu se vise ne isplati da i dalje posluje..
 
Svratila sam na ovu temu jer sam konkurisala za posao u Savana travelu na sajtu Infostuda: http://poslovi.infostud.com/posao/Savana_Travel_d.o.o./Prodavac_turistickih_aranzmana/o50625
Sad mi je malo smanjen entuzijazam da ću naći posao konačno :(

Inače, pre oko godinu dana sam išla na razgovor u agenciji CMC...Nisam ostala na obuci, jer sam imala druge obaveze, ali mi se i nije dopala agencija. Menadžerka koja treba da mi bude šef ima samo srednju školu?!!! A i primetila sam da CMC agencija, kao i Savana, na svakih par meseci traže nove radnike, a to mi je mutno.
Па наравно, зар мислиш да је тако лако регрутовати нове "продавце магле"?! Треба се добрано "помучити". :)
 
Dobro je, nisu me ni zvali :)
Dečko mi je odmah rekao da je tu nešto mutno, jer je neko koga on zna išao tamo na razgovor i radi se na procenat, a to niko normalan neće da radi.
@grace82
Ako izgube licencu, otvoriće novo uagenciju pod drugim imenom i opet raditi isto. Klasika :)
 
Odustani, covece, ukinute su vize, ne pada narod vise na te vase "nedelje"..Sto ljudi vise putuju i "mesaju se sa svetom" to vise shvataju kakav je lopovluk u pitanju..Ni jedno pravo potrosaca ne postujete, pa ni ono osnovno, da musterija ZNA sta u stravi kupuje..U katalogu pokazujete jedan hotel, npr. Atrijum kada je Grcka u pitanju, a kada taj neko ko je kupio te vase nedelje hoce u Atrijum (koji je i platio), vi ga posaljete u onu rupu Kriopigi Beach..I tako UVEK..Ljudi plate jedno ( i to nije mali novac u pitanju), a dobiju drugo-jeftino, prljavo, daleko od plaze..

Kao kada bih ja tebi nudila koznu jaknu na prodaju, ali ti je ne dam u ruke, vec ti samo pokazujem slike te jakne..A ti mi poverujes, das mi novac, ja ga uzmem, a sutradan ti isporucim jaknu od skaja..Istu kao na slici, ali od skaja-a ti platio kozu..

Ne zaludjuj ovaj narod! Nedelje i time shearing su isto ****** samo drugo pakovanje!
Ne razumem...od cega to treba da odustanem? Od svig misljenja? Mogla bih to, ali samo ako imas razumne argumente da me ubedis u suprotno. Ove tvoje reci pune gneva nicemu ne vode, jer je ocigledno da ne prihvatas da se nekome sistem klupskog turizma dopada. Meni se dopada, clan sam kluba CMC od 2007 godine, zadovoljna sam i kad potrosim nedelje koje sam kupila obnovicu paket. Naravno, to ne znaci da ti, ili bilo ko drugi treba da uradi to isto, ali ne razumem zasto pljujes po onima kojima se to dopada.
Sto se Savane tice, samo sam cula za postojanje te agencije, a ko su, i cime se bave ne znam, i ne zanima me. Pretpostavljam da si imala opravdane razloge da ih tuzis (cim si to uradila), i drago mi je sto si se izborila za svoja prava.
Ponavljam da time shearing i ulazak u clanstvo CMC grupe (ili nedelje - kako ih ti zoves) nije isto iz prostog razloga sto time shearig znaci koriscenje apartmana nedelju dana uvek u isto vreme, a kupovina nedelja ti omogucava da apartman koristis kad god hoces i koliko god hoces (u skladu sa brojem kupljenih nedelja),
I na kraju - to sto su ukinute vize meni odgovara, jer sad mogu, bez ikakve bojazni da ce me odbiti za vizu, da putujem gde hocu.
Zakljucak je vrlo jednostavan: postoje klasicne agencije, postoji klupski turizam, postojimo mi kao potrosaci - birajte ljudi, niko vam ne brani. Idite gde hocete i sa kim hocete, i ne brinite o tome da li ce one druge (koji ne misle kao vi) neko da prevari
 
Juče smo bili kod mojih na ručku i zazvoni telefon. Ja se javim i sa druge strane krene ženski glas sa pričom, neka turistička agencija je u pitanju, ako se ne varam na Terazijama su. Počne sa pričom kako smo dobili putovanje za dve osobe u Grčku, Španiju ili Austriju, ukoliko imamo između 30-ak i 65 godina (ne sećam se tačnog broja, ali tu negde) i ukoliko je neko od nas dvoje zaposlen( poznato?). Ja je odmah zaustavim i kažem da me ne zanima ako je tajm šering ili nešto poput CMC agencije a ona kako nije to u pitanju, već promocija agencije. Dobro... ali da li vi odlučujete gde ću da putujem? Da, oni to određuju (poznato vam ovo?). Mene ne zanima neko ubeđivanje i prodaja nekih paketa i slučno, ona kaže da nije tako. Vidim ja kako kruži, pa joj kažem: ukoliko ta vaša promocija traje duže od dolaska i uzimana tog vašeg poklona, tj,. duže od nekih 10-15 minuta, ne zanima me. Ona mi se na to zahvali i kaže da nema potreba više da pričamo, pozdravi me i prekine vezu. :mrgreen:
 
:hahaha: ... petnajs poruka, za pola godine, i svih petnajs odbrana CMC-a od zlih forumaša... :rotf:
I baš te ništa drugo ne golica da odgovoriš, nego samo ova tema... 'zadovoljna uslugom'? :mrgreen:

Briljantno... :klap:

Ovo je bilo iznosenje mog misljenja, a ne odbrana CMC-a, a posto je tema ovog foruma nagradno putovanje koje daje pomenuta agencija, ne znam sta bi to drugo moglo da me "zagolica" da odgovorim. Ostajem pri tome da sam veoma zadovoljna nacinom kako se putuje preko CMC kluba, a ti nastavi da brojis moje brilijantne odgovore iz svoje fotelje.
 
E, lepo... sada ću i ja da podignem ovu temu. Znam da moderatori od toga dobijaju ospice na kockice, ali baš me briga...valjda sam zaslužio kada sam već pročitao temu "od korica do korica", a nije mala stvar pročitati 70 stranica na kojima ima gomila gluposti, tj, tema ne bi trebala realno da ima više od 30 stranica, al' 'ajd.

Dakle, ovako... I ja sam, kao i mnogi drugi građani ove jadne Srbije, evropske Kolumbije, eldorada za kriminalce, manipulatore i prevarante svake vrste, dobio pozivno pismo CMC-a. Ja, naravno, odmah prokomentarisah da je to sranye i rekoh ženi da baci u smeće. No, žena k'o žena, radoznala, ne baci, nego pročita sve šta su tamo na tom pismu "nabacali", i krene mi sa pričom da to izgleda nisu šarene laže, kao masa onih koje su postojale ranijih godina, i da bi trebalo možda nazvati. Ja joj nezainteresovano rekoh da zove ako hoće, misleći da neće, ali ona to sutradan ipak učini. Prenese mi da su joj rekli da nije nikakav pokušaj utrapljivanja bilo čega, nego samo predstavljanje kompanije i preuzimanje vaučera za besplatan boravak u hotelu.
"Hajde, dobro...", rekoh. I, nakon nekoliko dana, moja žena dobije poziv da smo dobili termin tog i tog dana u 17h, i da treba da odvojimo 2 sata vremena. Odmah mi je bilo sumnjivo...čuj, dva sata...šta ima da mi predstavljaju firmu dva sata, ako neće usput da me za nešto muntaju? Ali, pošto sam video da se žena primila, izašao sam joj u susret i pristao da odemo.

Sumnjajući da je u pitanju to što se kasnije ispostavilo da jeste, odnosno da će nas tamo dočekati ekipa mamipara, odlučih da se namerno obučem bzvz, odnosno neprikladno za bilo kakve sastanke "na nivou". U pitanju je "samo preuzimanje nagrade", zar ne. :mrgreen: I, tako, obukoh se sportski, opuštena varijanta, patike trenerka, duks. Računao sam kada me vide takvog, sigurno im neću delovati kao neko ko ima para. Još me i žena iskritikovala, kakao sam mogao tako da se obučem, kao da sam krenuo na džoging. :)
Međutim, nisam ih prevario. Iskusni su to "lovci". Nije im promaklo da je i ta "džoging odeća" firmirana. Bilo je tu još dva para, ali su se na mene i ženu obrušili najstrašnije. I tačno je ono što je neko pomenuo, drugi su dobili "uniformisane" hostese, ne baš naročito atraktivne, a nas je dopala odlično obučena, prelepa zgodna plavuša.

Neću da prepričavam samu prezentaciju, jer je o tome toliko mnogo na ovoj temi rečeno, pa da ne ponavljam. Samo ću reći da sam ja u mom životu radio razne poslove, pa sam i veliki broj godina proveo u marketingu. I to kako... počeo sam kao običan akviziter u jednoj od kompanija koje su prodavale određene pakete firmama, da bih dogurao do šefa poslovnice, a toliko sam bio uspešan u obrađivanju potencijalnih kupaca, da sam na kraju držao predavanja na temu "prodajni razgovor" na stručnim seminarima koji su se održavali za akvizitere u Interkontinentalu. Verujte mi, bio sam sposoban da prodam Eskimu zamrzivač. :lol: Ina kraju, došao sam do mesta direktora prodaje u jednoj drugoj marketinškoj firmi, te sam pokrivao celu tadašnju SRJ.

Oni u CMC-u, naravno, nisu znali s kim imaju posla, pa sam odlučio da prihvatim "žvaku", i da se malo poigram s njima.
Pažljivo sam pratio kompletnu prezentaciju. Nijedan detalj nije mogao da mi promakne, i već iskusan, tačno sam prepoznavao svaki njihov "marketinški" trik, svaku grimasu, izgovorenu biranu reč, i svako ciljano pitanje postavlčjeno prisutnima, bilo od prezenterke, bilo od hostese, koju sam ja, neiskusnu jadnicu, "animirao" umesto ona nas. Razbio sam joj koncepciju nastupa prema nama, jer sam tačno znao kuda vodi svaka njena "žvaka", tako da smo mi sve vreme razgovarali, ali onako kako sam ja hteo, a ne kako su nju obučili. :mrgreen:
I tu ja njoj, kao nehajno, saopštim kako imam uspešnu firmu (nisam slagao, čak sam joj dao i vizitku).
Jadnica se isprimala najstrašnije. Ali što ona, nego što i taj neki njihov, nazovi menadžer, čovek koji ima izgled i stav da mi ne bi mogao prodati ni paklo papirnih maramica. Džabe mu odelo... Nije uspelo da sakrije da se ispod tog odela krije sirovina, nervozna u pokušaju da bilo kome izvuče iz džepa bilo koju sumu, a "nabrijan" što bi rekli puregeri, da to veče to učini upravo meni.
Naravno, nije mi promaklo ni to da je u toku prezentacije žena koja ju je držala posebnu pažnju (pogledima, gestikulacijom i pitanjima) posvetila nama, tačnije meni. Ah kakva greška...:hahaha: Isto tako, taj nazovi menadžer je malo-malo dolazio samo do našeg stola, svesno pokazujući kako smo mi kao na njegovom nivou, a ovi drugi ne zavređuju njegovu pažnju. Oni su "buranija". :dash:

Malo mi je falilo da prasnem u smeh kako sam zbunio hostesu, kada sam joj, nakon prezentacije, rekao: "I, naravno, ne treba ni da pitam vas koliko ovo košta. To će mi, jel'te saopštiti menadžer". :lol:

E, onda je on došao, pun prividne samouverenosti, a sa stavom kao da sam ja već posegao za novčanikom, i on samo treba da mi kaže koliko da izbrojim.
Naravno, odyebao sam ga k'o 21. On je onda popizdeo, ustao od stola, i bez pozdrava, a kamo li rukovanja, otišao u dno sale. Zaboravih napomenuti da smo u međuvremenu samo mi ostali u sali. Ostale parove su već odavno otperjali napolje.

Ono što je sumnjivo, i što upućuje čoveka, koji se iole razume u sklapanje poslova (a to je, priznaćete, sklapanje dugoročnog posla), da se radi o prevari ili bar obmani i manipulaciji, jeste to da ti traže da odlučiš odmah, i da daš pare odmah.
Alo, majmuni (CMC-ovci), pa jel' vam ja ličim na vevericu?

Ako neko prodaje, nudi, dobru stvar, a oni u svojoj prezentaciji tvrde da prodaju najbolju stvar u sferi turizma, čemu toliko požurivanje da se prihvati sad ili nikad? Treba da vam dam 12.000 €, a da vas ne proverim? Jeste li vi normalni? Pa, ni Bil Gejts ne bi izvadio 12.000 € i dao ih nekome ko tvrdi da prodaje dobru stvar. Jel' biste i njega omalovažavali da je bednik koji nema para i koji nema kulturu putovanja?

Evo kako bi to trebalo da izgleda u kompaniji koja nudi, i zna da nudi, najpovoljniju stvar na svetu:
Dođeš, niko te ne smara, niko ne ulazi nepristojnim pitanjima u tvoju intimu, niko ti ne zaviruje bezobrazno u džep. Predstavi ti se proizvod ili usluga, na najbolji način, i tu se pokazuje umešnost prodavca, a ne presingom "kupi, inače si fukara", a kasnije se razgovara o tome. Ako potencijalnom kupcu nešto nije jasno, objasni mu se, ništa se ne prećuti, sve se radi potpuno transparentno, objasne se popusti, koji ne smeju da se vezuju za "odmah", ali mogu recimo da se vezuju za "u celosti", i na kraju se da ugovor na uvid, odnosno primerak ili kopija ugovora, koji stranka može da ponese sa sobom, jer sigurno nije znala (a i to je sakriveno) da će mu neko ponuditi da sklopi ugovor vredan 12.000 €, te nije povela sa sobom svog pravnika, koji bi proučio ugovor pre potpisivanja.
Pošto neko ko prodaje "pravu stvar" zna da ima kvalitet na svojoj strani, nema čega da se plaši. Onaj ko voli i želi takvu vrstu proizvoda/usluge će, nakon što proveri i uveri se da je sve ok, postati vaš kupac/klijent.
I, u tom grmu leži zec. Ne prodaju ništa kvalitetno, iako to tvrde, odnosno pokazuju. Kao što se ispostavilo, ne možeš putovati kada hoćeš, i ne možeš dobiti smeštaj u hotelu u kome hoćeš, jer eto sve je prebukirano. Ma, 'leba ti? :roll:

E, a da je sve to tako kao što oni tvrde da jeste, oni bi vas sa smeškom ispratili, a ruke bi vam napunili svojim prospektima, i naravno, cenovnikom, koji bi morao da bude po sistemu: 1 nedelja - xy €, 10 nedelja - xy €, 30 nedelja - xy €, 50 nedelja... Naravno, da vi ne morate da kupite 1 ili 10 ili 30, nego da možete i 4 nedelje, i 22, i 39, ili koliko vam padne na pamet. Naravno, razlika u ceni da bude za isplatu u celosti i isplatu na rate.
E, onda vi lepo na miru sednete kući i dogovorite se sa porodicom koji ćete paket da kupite i na koji ćete način da platite.

Šta npr. da se meni sve to svidelo, i da sam čak i odlučio za tih 10 min. da potpišem ugovor, ali da ne želim da vadim nikakav keš iz džepa, jer na računu svoje firme imam dovoljno sredstava, a koje mi država ne da da izvadim u gotovom, pa bih da uplatim sa tim sredstvima, preko računa?
Za tako nešto je potrebno da mi izdaju predračun, a ja to mogu da uplatim tek sutradan, jer zašto bih to radio, i ako mogu elektronski, u gluvo doba noći? Da li bi mi ijedna ozbiljna firma to odbila, jer zaboga nisam platio ODMAH?

Dakle, CMC f-off! :bye:
 
Poslednja izmena:
Moja malenkost je još jedan od "slučajnih" primalaca pisma od CMC-a.
Iako sam bio sumnjičav, ipak reših da ih pozovem jer je radoznalost preovladala.

Mio glasić sa druge strane n akon poziva me je zamolio da sačekam nekoliko minuta ji da će me oni pozvati, jer su u velikoj gužvi. Tih nekoliko minuta se pretvorilo u sat i nekoliko minuta.
Elem, pozvali su i najljubaznije moguće krenuli sa već poznatom pričom u kojoj te ne lažu ali i ne udostoje te odgovora na direktna pitanja.Ok, zakazali su mi sastanak ali tek tada dolazi do problematične situacije:

Na sastanak OBAVEZNO moraju doći oba bračna druga. S obzirom da imam troje dece od kojih je jedno beba koja se isključivo hrani majčinim mlekom, pokušao sam da objasnim devojci da supruga ne može ostaviti bebu (iz razumljivih razloga) a da je povedemo sa sobonm ne dolazi u obzir.

Onda počinje čuđenje "kako to da ne možemo ostaviti bebu nekome", "kako smo MI izabrani i da neznamo šta šta prpopuštamo".......
Naravno da sam otkazao dolazak, jer kada oni nemaju razumevanje za ovakve slučajeve kao što je moj, mogu zamisliti na šta i dokle su spremni da idu...

Potvrdu da sam postupio ispravno dobio sam na ovom forumu pročitavši svih 70-tak stranica "u dahu".

Pozdrav za sve i što bi naš narod rekao "pamet u glavu, nema `leba bez motike"
 
I ja sam dobio nagradno putovanje i poziv da preuzmemo vaucer. Posle malo radovanja, resih da procunjam po netu da proverim tu CMC agenciju (Srbin je Srbin, u sve mora da se posumnja).
Takodje sam procitao sve strane ove teme, i ne samo da necu ici na Tenerife, nego cak ni u Beograd da preuzmem vaucere, jer put u prestonicu ce nas kostati oko 100e.
I mrzim sve to tako uvijeno, imate ovo, uslov je ono, za ovo platite, a ono obezbedite sami. Ili mi brate nesto daj, ili nemoj, a ne ovako polovicno. Seljak sam ti ja za Tenerife...
 
Hoce li iko ikada objasniti sta to znaci klubsko putovanje,tj clanstvo u klubu CMC?CMC je zvanicni prodavac RCI...a to i nije tako lose,al ajde...

Definitivno pristup prema klijentima im nije na najvisem nivou,ali to cemo tesko mi promeniti...

Postati clan CMC kluba znaci da ulaskom u clenstvo (sto u ovom slucaju podrazumeva kupovinu odredjenog broja clanskih nedelja) sticete pravo da boravite u objektima koji pripadaju RCI-u, i koje mogu da posecuju samo clanovi kluba po veoma povoljnoj ceni (zato se zove klupski turizam). Inace, CMC je zvanicni zastunik RCI-a u ovom delu Evrope.
Verovatno znate da je clanstvo u klubovima stvar prestiza u svetu, i da ljudi clanstvo u odredjenom klubu placaju jako mnogo na godisnjem nivou, tako da je kupovina nedelja kao ulazak u clanstvo CMC kluba sasvim nomalna (nije otimacina para, kako to ovde pojedinci zele da predstave).

Da se odmah ogradim - ne nagovaram Vas da postanete clan kluba, ne ubedjujem Vas kako je to prava stvar...zakljucak o tome prepustam Vama...samo pokusavam da odgovorim na Vase pitanje, i nadam se da sam uspela bar malo da Vam pomognem.
 
Poslednja izmena:
Postati clan CMC kluba znaci da ulaskom u clenstvo (sto u ovom slucaju podrazumeva kupovinu odredjenog broja clanskih nedelja) sticete pravo da boravite u objektima koji pripadaju RCI-u, i koje mogu da posecuju samo clanovi kluba po veoma povoljnoj ceni (zato se zove klupski turizam). Inace, CMC je zvanicni zastunik RCI-a u ovom delu Evrope.
Verovatno znate da je clanstvo u klubovima stvar prestiza u svetu, i da ljudi clanstvo u odredjenom klubu placaju jako mnogo na godisnjem nivou, tako da je kupovina nedelja kao ulazak u clanstvo CMC kluba sasvim nomalna (nije otimacina para, kako to ovde pojedinci zele da predstave).

Da se odmah ogradim - ne nagovaram Vas da postanete clan kluba, ne ubedjujem Vas kako je to prava stvar...zakljucak o tome prepustam Vama...samo pokusavam da odgovorim na Vase pitanje, i nadam se da sam uspela bar malo da Vam pomognem.

Meni su neke stvari savrseno jasne,ali mnogima nisu.Imam prijateljicu koja je clan u RCi i prezadovoljna je .Takodje sam upoznat da clanstvo u RCi nije ni malo jeftino,ali to ni nije osmisljeno za bilo koga,nazalost,vec za klijentelu koja ima nesto iznad proseka srednjeg staleza i kome su putovanja u raznim zemljama sasvim normalna stvar.

Ja podrzavam klubski turizam ali naglasavam da to clanstvo u pocetku nije ni malo jeftino.
 
Nas narod je mnogo pamtan, pa shodno tome ima i divnih i poucnih izreka i poslovica.
Vasem komentaru bi odgovarala izreka ..."sto je babi milo to joj se i snilo"

Naš narod je mnogo pametan, pa shodno tome ima puno napisanih stranica o CMC agenciji, i mnogo onih koji nemaju želju da svoje vreme potroše na ovakve sive zone.
A to šta se babi snilo je babina lična stvar i niko od nas nije pozvan da joj o tome sudi. Kako napisano govori o nama, tako i ovo gore napisano govori o autoru.
I još jednom, pre nego što naše/vaše supruge krenu da se raduju kad dobiju pismo od CMC agencije (zar još uvek ima nekoga ko to nije dobio?) idite u neku od opština i potražite besplatne edukativne brošure, naročito onu koja upozorava građane o "besplatnim" letovanjima.
 
Naš narod je mnogo pametan, pa shodno tome ima puno napisanih stranica o CMC agenciji, i mnogo onih koji nemaju želju da svoje vreme potroše na ovakve sive zone.
A to šta se babi snilo je babina lična stvar i niko od nas nije pozvan da joj o tome sudi. Kako napisano govori o nama, tako i ovo gore napisano govori o autoru.
I još jednom, pre nego što naše/vaše supruge krenu da se raduju kad dobiju pismo od CMC agencije (zar još uvek ima nekoga ko to nije dobio?) idite u neku od opština i potražite besplatne edukativne brošure, naročito onu koja upozorava građane o "besplatnim" letovanjima.

Najzd se u necemu slazemo. Apsolutno ste u pravu...treba se dobro raspitati i doneti odluku...pa kakva god ta odluka bila nasa je, i licno cemo ili snositi posledice ili uzivati, zavisi ko kako dozivljava ovo sto CMC agencija nudi.
 
Sta god da ti kazem ti vec "znas" da ja radim u pomenutoj agenciji, tako da je besmisleno da bilo sta kazem, ali ono sta mene interesuje je - pa sta i da radim? Da radim za njih jos vise bih se trudila da ukazem na prednosti ovog nacina putovanja, i ne vidim sta bi bilo lose u tome.

:eek: ... pa pristojno sam upitao, šta se bečiš odmah... da radiš kod njih, samo zbog ovog odgovora vam nikada prag ne bih prešao... još je besmislenije ako ne radiš tamo.
Bolesnog li naroda, i agresivne li kampanje... ovakvim antimarketingom nikada nećeš privući nove korisnike. Jadna je ta agencija koju ti promovišeš, za pare ili pro bono...
Sačuvaj me Bože, lude li promoterke... :lol:
 
vidim ima raznih misljenja pa reko da podelim svoja iskustva:

ja i zena smo bili proletos na tanerifima za vreme uskrsa. poziv smo dobli od savane, otisli na smornu prezentaciju izdrzali sat vremena gluposti i sat vremena ubedjivanja kako cemo za male pare moci da letujemo narednih 20 god... inace taj fazon nije bas za nas mentalitet i vidi se da su ga smilili glupi ameri... nesto kao direktna prodaja time shearing-a na nacin kako prodaju kirby usisivace :) i pri kraju smaranja od oko 2 sata kazu dobicete jedno od 3 putovanja - grcka, dominikana ili tenerifi.. i svi kao dobismo tenerife. zasto dele bas tenerife? zato sto misle da ce vecina likova koji zele samo da iskoriste vaucer i ne kupe time shearing odustati od iskoriscavanja istog jer je potrebno dati rel dosta novca za put do tamo.... tako se i ponasa vecina likova na ovom forumu, te prevara te gluposti... jeste da smaraju ali ti lepo kazu dobio si samo apartman na koriscenje 7 dana tamo i tamo bez icega - sto i na kraju dobijes.

mi smo od ranije culi od prijatelja prijatelja koji su bili pre par god istu pricu da nema prevare oko smestaja.

nasao sam kao najpovoljnije karte do tamo preko kelna i u povratku barselone u budimpeste (za nas dvoje oko 850) uplatio mesec dana unapred (to traze iz savane kao i kopije elektronskih karti) i otisli. posle duzeg puta stigosmo tamo, udjosmo u hotel (Flamingo club u playa las americas), pokazasmo vaucer, smestise nas u apartman (kazu de luxe ali je meni bio suvise kicerica, ali sasvim u skladu sa 5 *) uzese depozit od 300 e - ako nesto syebes). odmah nas je pozvao od ranije najavljeni domacin ivo i dosao sledece jutro da nam pozeli dobrodoslicu i castio nas je kafom. izuzetno korektan lik koji je rekao da jedno jutro odvojimo za njega i jos jedan set smaranja od 2 sata. pokazao nam je gde da idemo a gde ne i to je to.

osim jos jednog smaranja i ubedjivanja da kupimo taj time shearing sve je drugo bilo ok. ako mozes da izdrzis ubedjivanje da kupis i sl. onda vredi iskorititi taj besplatan smestaj. generalno ne ustedis nesto mnogo (da platis samo smestaj bio bi oko 400-500 e za 7 dana za 2 osobe), tako da ako te pare zelite da ustedite iskorisite promotivno putovanje ako vam je sve jedno onda i nemojte....

cene po restoranima na setalistu kao u bgd-u, negde malo skuplje, negde malo jeftinije, ako spremas hranu sam, odes u supermakket zvani MERCADONA (cene kao u bgd i malo jeftinije) i kupis sta ti treba, a u apartmanu imas ful kuhinju. (nas dvoje potrosismo 46 e tamo za 7 dana)

ako hocete da obidjete ostrvo imate mogucnost da iznajmite kola po povoljnim cenama. ja sam iznajmio reno klija 5 dana za 100 e i obisao sve sto je bilo za obilaznjenje. bolja je varijanta da iznajmite kola ne na aerodromu nego kod nekog lokalca - manje para i ne traze straobalne depozite (500 i vise evra). gorivo je duplo jeftinije nego u bgd-u tako da je to jeftinija varijanta od placanja ekskurzija po 50 e po osobi - uzmes kola i sam odes kad i gde hoces.

zasto otici tamo? meni je prvi pik klima. tako nesto nema na ovim prostorima i vredi doziveti. za 7 dana koliko smo bili tamo varijacije temperatura su bile izmedju 19 i 24 C svo vreme. na tih 24 C se mozes opusteno kupati u okeanu, ali i obuci jaknu a da se ne znojis. stvarno je klima neopisiva. na juznoj obali ima niz malih mesta koja su super za krace izlete i obilaske - san huan je moj favorit.

osoblje po hotelu zna perfektno engleski ali se to tu i zavrsava. svi na ulici pricaju samo spanski, osim smaraca indijaca kojih ima dosta i koji pokusavaju da ti uvale jeftinu tehnicku robu...

obavezno otici na vulkan (prethodno se dobro obuci jer je gore ledara), loro park i glavni grad. ostalo kako se stigne...

sve u svemu zakljucak je da vredi iskoristiti to "promotivno" putovanje od kojeg dobijes samo besplatni smestaj. posebno sto je sad bolja situacija sa avio letovima posto sad postoje letovi iz bgd za barselonu, pa se ne mora ici do nemacke ili budimpeste... iz barselone postoje letovi za tenerife skoro na svakih sat...
 
Poslednja izmena:
Btw, novac koji je meni isplatio vlasnik Savana Travela, kum vlasnika CMC i njegov perac para (to su iste firme), bice dovoljan za nekoliko putovanja na Tenerife za dvoje, ali racunajuci i smestaj (5*) i hranu i prevoz.Cisto da ovim agentima CMC i Savane koji se ovde javljaju ne bi li zatupljivali narod-krene voda na usta jer oni Tenerife, s obzirom na zarade koje ostvaruju u datim firmama mogu gledati samo na internetu!

I jos nesto.Taj Srdjan vlasnik CMC i nije pravi vlasnik, sve to drzi jedan stranac iz Svedske, ne biste verovali kakva je to masinerija za pljacku. Ovaj je samo obicni potrcko, polupismeni gangster. Mogla bih da pisem o njima do sutra, npr. kako su kupili jednu nasu poznatu firmu i cije majke placu zbog toga. Jer, ja iako imam samo 28 godina, iako vecinu vremena provodim van Srbije dugo sam u privatnom biznisu, samim tim imam mnogo keceva u rukavu i znam mnogo toga.

iskusna zena od 28 god u biznisu nema vremena da se bakce po ovakvim forumima... bez obzira kakav je biznis u pitanju :)
 
Najvaznije niko ne pominje: ne radi se o time shearingu, niti zakupljujete bila sta. Kupujete nedelje, a to podrazumeva 7 dana boravka za do 4 osobe na nekoj od lokacija RCI-a, a ima ih preko 4000 u celom svetu. Da li cete iskoristiti sve kupljene nedelje odjednom, ili svake godine po jednu, dve ili koliko zelite, zavisi iskljucivo od Vas. Znaci - zaboravite vise pricu o tome da ste vezani samo sedam dana iskljucivo za Tenerife jednom godisnje.

zaboravio si da napomenes da u vecini slucajeva moras da doplatis odredjene pare da bi zamenio nedelju na tenerifima za negde drugde. sve ukupno kad saberes i oduzmes ne isplati ti se da kupis to, ali da iskoristis jedno "promotivno " putovanje sigurno da. jer im u sustini nista ne dajes....
 

Back
Top