dobili ste putovanje cmc- ha ha

Ja i moj suprug smo bili prosle nedelje na prezentaciji i izabrali Grcku.Nedelje nismo kupili i dobro je sto sada moze da se bira,i onako smo planirali Grcku za jun 2012.(kad nismo u mogucnosti za nesto bolje),tako da smo resili da rizikujemo.Ne znam da li je neko ove godine bio,bas bih volela da cujem utiske i da li cemo stvarno dobiti smestaj,mislim,da nas ne ispale...Kada cete Vi rezervisati apartman i gde biste zeleli da odete?Nama su u ponudi ELINOTEL POLIS 3*- HANIOTI , THEOXENIA 4* - OURANOUPOLIS, ATOS , AKTI OURANOPOLI 3* - OURANOUPOLIS, ATOS , PETRIDIS , KORALI I , VILA IOANNIS PARADISE.
 
dankobananko interesuje me da li ste vi birali gde cete odsesti i da li ste bili u hotelu ili privatan smestaj?Koliko osoba,molim vas ako vam nije problem da napisete nesto o tome.Pozdrav

Bio je apartmanski smeštaj u Pefkohoriju, sredinom septembra, ali mislim da imaju u ponudi i hotele i druge termine. Moguće je da se u hotelima uplati i polupansion po nekim zaista promotivnim cenama. Ponudili su mi nekoliko opcija u tom trenutku, kada sam se javio za putovanje, pa smo se dogovorili oko detalja. Izabrali smo apartman za dve osobe u septembru. Nisam imao neku zamerku. Koliko znam ranije nije moglo da se bira, ali ne znam do kada im traje ova sada akcija. Nas dvoje je putovalo, mada koliko se sećam moguće je da se povedu i deca, ako ih imate. U mom slučaju išli smo samo devojka i ja. Obzirom da je bilo besplatno, bilo bi bezobrazno sa moje strane da sad još imam neku zamerku. Bilo je skroz korektno. Pre dve godine sam putovao preko njih na Skiatos, tako što sam platio aranžman u CMC-u, pa nisam ni razmišljao o svemu ovome kao o nekakvom "problemu".
 
Mislim da za renome firme CMC ne ide u ruku da odgovarate ovako ljudima koji imaju realna mišljenja o vama. Na svaki post vidim da imate odgovor i time zaključujem da niste firma koja će meni adekvatno odgovoriti ako ne budem zadovoljan vašom uslugom već će se raspravljati sa mnom i ubeđivati me da nisam u pravu, a mušterija je UVEK U PRAVU.

Izgleda da ipak ovako napadna i agresivna prodaja neke vrste timeshare-a zahteva određenu vrstu ljudi.

Konkretno pišem da podelim svoje nedavno iskustvo sa CMC:

- Dobio sam poziv poštom, po pozivu mi je rečeno da ću morati da dođem da pokupim to i da se upoznam sa firmom u nekim slobodnim terminima. Izabrao sam termin, i onda sam JA pitao da li se putovanje odmah "pokupi" ili ima još nešto - pa mi je rečeno da ima i neka prezentacija da se odgleda. Moj osećaj (iako sve besplatno "smrdi") je bio nada - nadao sam se da ću moći da najzad nađem neku turističku agenciju kojoj ću biti lojalan a ona će to ceniti. Pomislio sam, "u redu, odgledaću prezentaciju, to su verovatno aranžmani agencije, to je ok pa ako sam zadovoljan besplatnim putovanjem, bukiraću ubuduće kod njih". Kada sam stigao, rečeno mi je da prezentacija traje 2 sata (sve je trajalo nešto ispod 3 inače), što mi nije rečeno telefonom.
- Kada stignete dobijete čašu soka i postave vam host-a (domaćina) a to je jedna osoba koje sedi sve vreme pored vas - dakle imate jednu osobu pored vas 3 sata.Zadatak host-a je da vas malo ispita i da malo opipa da li ćete biti zainteresovani za ponudu koju imaju.
- E onda kreće - prezentacija - u stvari CMC pokušava da vam TO VEČE proda neku vrstu timeshare odmora - dakle ne prezentuju svoje aranžmane pa vi kasnijete da odlučite već oni ODMAH hoće da vas učlanoe u njihov klub i to košta 5400 evra!!! ali samo ako odlučite to veče, ako ne onda košta 7700 evra - da ne ulazim u detalje, suština je da sa članstom vi dobijate 40 nedelje odmora koje i dalje plaćate ali jeftinije.
- To traje 2 sata i niko vam ne govori ovu cenu, već ide neki video Dreams Come True, pa priča o nekim VIP karticama, super bonusima, gomile cifri kako je to sve jeftino itd itd
- Posle 2 sata nastupa menadžer koji pokušava da vam to veče uzme barem 2000 evra i kaže da bi se popust iskoristio, fiskalni račun mora to veče da se iskoristi - KO NASEDA NA OVO? Ne znam, ali neko naseda očigledno - kad kažem naseda, da budem fer, ovo je možda i ok ponuda ali CMC Group ne ostavlja vam prostor da "dišete" da se raspitate, razmislite, istražite da li je to možda prevara itd. NE, oni hoće ODMAH, TO VEČE da vam uzmu pare. Ako nećete 40 nedelja, imaju alternative, spuste na 10 nedelja. Nećete i dalje? Onda pokušaju samo VIP karticu za koju su rekli da vredi 900 evra, da vam sada prodaju za 650 evra.
- Kada sam rekao da neću kupiti, menadžer je bio neprijatan, očigledno ljut i rekao je nešto što je imalo efekat "ma nemaš ti ni para za ovo, neću sa nesposobnima da poslujem" - nije doslovno to rekao ali nešto što je meni takav utisak ostavilo u glavi.
- Na kraju balade, daju vam papir sa nekim besplatnim putovanjem, (ne znam da li to uopšte stvarno posle može da se iskoristi i kakav bi stvarno smeštaj bio) ali nisam imao želju da to putovanje iskoristim jer sam izgubio poverenje u celu firmu.

Epilog - otišao sam se nadom da ću naći dobru agenciju, a vratio se razočaran i ljut na CMC. Toliko psihološki "ubiju" osobu da sam se pitao da li će me auto čekati napolju kada izađem - dobio sam osećaj da neko hoće na brzinu da mi nešto "uvali", da me "obradi" da me "ošiša" itd itd. Menadžer nije bio neprijatan ali je očigledno bio iznerviran što nije uspeo da proda i uputio je neke subtilne uvrede na moj račun, tip uvreda na koji čovek pomisli "ma nije ništa loše mislio" ali se realno loše osećaš. 2 sata prezentacije i sat vremena ubeđivanja da kupim nešto što sam rekao da je možda ok, ali neću sigurno odlučiti u sat vremena da potrošim par hiljada evra - klijentu se da prostora da razmisli i onda se kasnije čujete. Čak sam i ostavio mogućnost da se vratim kasnije i koristim njihove usluge ali menadžer nije ostavio ni vizit kartu (jer očigledno rade po večeri a ne u kontinuitetu) i rekli su da ne rade odvojeno aranžmane - samo ih rade za članove.

PS - tu je bilo i brdo različitih marketinških trikova - podele cenu po danu, pa izostave ovo, pa ubace vip karticu pa nju koriste da umanje sumu - pa onda smanje sumu koja mora odmah da se kupi, pa daju još neke besplatne odmore ako uplatite odmah 2.000e pa neke pogrešne informacije koje znam da zakonski nisu tačne itd itd, brdo stvari da aktiviraju publiku i da povećaju šanse prodaje - moj zaključak je da je moj instinkt bio dobar "otići ćeš tamo i neko će pokušati da na brzinu zaradi na tebi" i to se obistinilo - postoji pravilo - ako je nešto previše dobro da bi bilo istino, stvarno i nije istinito - Nadam se da će ovo koristiti drugima, a u raspravu sigurno neću ulaziti. Inače čuo sam da ne dozvoljavaju da parovi budu istog pola što je diskriminacija po našim propisima (da, zahtevaju da budete parovi da biste dobili besplatno putovanje, što je ok ali nisam spomenuo)
 
Mislim da za renome firme CMC ne ide u ruku da odgovarate ovako ljudima koji imaju realna mišljenja o vama. Na svaki post vidim da imate odgovor i time zaključujem da niste firma koja će meni adekvatno odgovoriti ako ne budem zadovoljan vašom uslugom već će se raspravljati sa mnom i ubeđivati me da nisam u pravu, a mušterija je UVEK U PRAVU.

Izgleda da ipak ovako napadna i agresivna prodaja neke vrste timeshare-a zahteva određenu vrstu ljudi.

Konkretno pišem da podelim svoje nedavno iskustvo sa CMC:

- Dobio sam poziv poštom, po pozivu mi je rečeno da ću morati da dođem da pokupim to i da se upoznam sa firmom u nekim slobodnim terminima. Izabrao sam termin, i onda sam JA pitao da li se putovanje odmah "pokupi" ili ima još nešto - pa mi je rečeno da ima i neka prezentacija da se odgleda. Moj osećaj (iako sve besplatno "smrdi") je bio nada - nadao sam se da ću moći da najzad nađem neku turističku agenciju kojoj ću biti lojalan a ona će to ceniti. Pomislio sam, "u redu, odgledaću prezentaciju, to su verovatno aranžmani agencije, to je ok pa ako sam zadovoljan besplatnim putovanjem, bukiraću ubuduće kod njih". Kada sam stigao, rečeno mi je da prezentacija traje 2 sata (sve je trajalo nešto ispod 3 inače), što mi nije rečeno telefonom.
- Kada stignete dobijete čašu soka i postave vam host-a (domaćina) a to je jedna osoba koje sedi sve vreme pored vas - dakle imate jednu osobu pored vas 3 sata.Zadatak host-a je da vas malo ispita i da malo opipa da li ćete biti zainteresovani za ponudu koju imaju.
- E onda kreće - prezentacija - u stvari CMC pokušava da vam TO VEČE proda neku vrstu timeshare odmora - dakle ne prezentuju svoje aranžmane pa vi kasnijete da odlučite već oni ODMAH hoće da vas učlanoe u njihov klub i to košta 5400 evra!!! ali samo ako odlučite to veče, ako ne onda košta 7700 evra - da ne ulazim u detalje, suština je da sa članstom vi dobijate 40 nedelje odmora koje i dalje plaćate ali jeftinije.
- To traje 2 sata i niko vam ne govori ovu cenu, već ide neki video Dreams Come True, pa priča o nekim VIP karticama, super bonusima, gomile cifri kako je to sve jeftino itd itd
- Posle 2 sata nastupa menadžer koji pokušava da vam to veče uzme barem 2000 evra i kaže da bi se popust iskoristio, fiskalni račun mora to veče da se iskoristi - KO NASEDA NA OVO? Ne znam, ali neko naseda očigledno - kad kažem naseda, da budem fer, ovo je možda i ok ponuda ali CMC Group ne ostavlja vam prostor da "dišete" da se raspitate, razmislite, istražite da li je to možda prevara itd. NE, oni hoće ODMAH, TO VEČE da vam uzmu pare. Ako nećete 40 nedelja, imaju alternative, spuste na 10 nedelja. Nećete i dalje? Onda pokušaju samo VIP karticu za koju su rekli da vredi 900 evra, da vam sada prodaju za 650 evra.
- Kada sam rekao da neću kupiti, menadžer je bio neprijatan, očigledno ljut i rekao je nešto što je imalo efekat "ma nemaš ti ni para za ovo, neću sa nesposobnima da poslujem" - nije doslovno to rekao ali nešto što je meni takav utisak ostavilo u glavi.
- Na kraju balade, daju vam papir sa nekim besplatnim putovanjem, (ne znam da li to uopšte stvarno posle može da se iskoristi i kakav bi stvarno smeštaj bio) ali nisam imao želju da to putovanje iskoristim jer sam izgubio poverenje u celu firmu.

Epilog - otišao sam se nadom da ću naći dobru agenciju, a vratio se razočaran i ljut na CMC. Toliko psihološki "ubiju" osobu da sam se pitao da li će me auto čekati napolju kada izađem - dobio sam osećaj da neko hoće na brzinu da mi nešto "uvali", da me "obradi" da me "ošiša" itd itd. Menadžer nije bio neprijatan ali je očigledno bio iznerviran što nije uspeo da proda i uputio je neke subtilne uvrede na moj račun, tip uvreda na koji čovek pomisli "ma nije ništa loše mislio" ali se realno loše osećaš. 2 sata prezentacije i sat vremena ubeđivanja da kupim nešto što sam rekao da je možda ok, ali neću sigurno odlučiti u sat vremena da potrošim par hiljada evra - klijentu se da prostora da razmisli i onda se kasnije čujete. Čak sam i ostavio mogućnost da se vratim kasnije i koristim njihove usluge ali menadžer nije ostavio ni vizit kartu (jer očigledno rade po večeri a ne u kontinuitetu) i rekli su da ne rade odvojeno aranžmane - samo ih rade za članove.

PS - tu je bilo i brdo različitih marketinških trikova - podele cenu po danu, pa izostave ovo, pa ubace vip karticu pa nju koriste da umanje sumu - pa onda smanje sumu koja mora odmah da se kupi, pa daju još neke besplatne odmore ako uplatite odmah 2.000e pa neke pogrešne informacije koje znam da zakonski nisu tačne itd itd, brdo stvari da aktiviraju publiku i da povećaju šanse prodaje - moj zaključak je da je moj instinkt bio dobar "otići ćeš tamo i neko će pokušati da na brzinu zaradi na tebi" i to se obistinilo - postoji pravilo - ako je nešto previše dobro da bi bilo istino, stvarno i nije istinito - Nadam se da će ovo koristiti drugima, a u raspravu sigurno neću ulaziti. Inače čuo sam da ne dozvoljavaju da parovi budu istog pola što je diskriminacija po našim propisima (da, zahtevaju da budete parovi da biste dobili besplatno putovanje, što je ok ali nisam spomenuo, a tek su nam na kraju rekli da je uslov da se koristi besplatno putovanje jeste da bude avionska karta kupljena??? Nelogično, jer mogu do Grčke i da vozim)
 
Ja i moj suprug smo bili prosle nedelje na prezentaciji i izabrali Grcku.Nedelje nismo kupili i dobro je sto sada moze da se bira,i onako smo planirali Grcku za jun 2012.(kad nismo u mogucnosti za nesto bolje),tako da smo resili da rizikujemo.Ne znam da li je neko ove godine bio,bas bih volela da cujem utiske i da li cemo stvarno dobiti smestaj,mislim,da nas ne ispale...Kada cete Vi rezervisati apartman i gde biste zeleli da odete?Nama su u ponudi ELINOTEL POLIS 3*- HANIOTI , THEOXENIA 4* - OURANOUPOLIS, ATOS , AKTI OURANOPOLI 3* - OURANOUPOLIS, ATOS , PETRIDIS , KORALI I , VILA IOANNIS PARADISE.
da, da , birali Grcku... kako da ne! Ne znam ko se krije iza imena ali ovo je bezobrazluk sto pricate neistine .. Opstepoznata cinjenica je da SVI, bez izuzetka, dobijaju Tenerife.. da ne komentarisem dalje..
 
Bio malopre. Ne mogu da verujem koliki sam magarac ispao. Znao sam da je prevara ali kao sto rece 2bnoble neka nada me povela. U svakom slucaju sekta ali prava. Dolaze vam likovi koji govore tekstove vec pripremljene i naucene napamet. Pored toga sto daju, reklamiraju i neku knjigu tipa "Kako obraditi nekoga" koju je ako sam skapirao napisao nihov vlasnik. Sve u svemu isprani mozgovi pokusavaju i vama da isperu. NIKAKO NE PRISUSTVOVATI!!!

ps. Sta mislite koju smo destinaciju dobili? Pa naravno Tenerifi. Kada smo se malo preracunali pored toga sto navodno daju besplatno trebalo bi nam jos oko 2-3000 evra za put i hranu.
 
******* mi dobili grcku...tacnije da se ispravim dobili smo da biramo i mi trazli grcku jer smo vec iovako planirali grcku i idemo u avgustu...nije mi jasno u cemu ljudi misle da je prevara,jesu nas smarali sa tom pricom o klubu,jesu rekli za knjigu uspeha njihovog gazde,devojka koja je pokusala da nas smori je cak ispala korektna i ljubazna ...elem idemo u avgustu u grcku pa ako bude za kukanje kukacu ovde a ako bude za hvalu hvalicu ovde...
 
Poslednja izmena:
******* mi dobili grcku...tacnije da se ispravim dobili smo da biramo i mi trazli grcku jer smo vec iovako planirali grcku i idemo u avgustu...nije mi jasno u cemu ljudi misle da je prevara,jesu nas smarali sa tom pricom o klubu,jesu rekli za knjigu uspeha njihovog gazde,devojka koja je pokusala da nas smori je cak ispala korektna i ljubazna ...elem idemo u avgustu u grcku pa ako bude za kukanje kukacu ovde a ako bude za hvalu hvalicu ovde...

Како сте ВИ добили да бирате, кад сви позвани добију исто?! Е, то ме занима! Мислим, ми смо два пута покушавали да изаберемо...а не знам никог ко је успео. Молим за појашњење.
 
Како сте ВИ добили да бирате, кад сви позвани добију исто?! Е, то ме занима! Мислим, ми смо два пута покушавали да изаберемо...а не знам никог ко је успео. Молим за појашњење.

najiskrenije nama su jos to vece,to jest celoj grupi dali da bira ko ce gde da ode mislim iskreno imas/imate samo moju casnu rec ako to vredi...to vece ja sa nama bila bas velika grupa i bogami trajalo je jedno dva do dva i po sata...
iskreno ja sma slucajno poslovno nabasao pre tri godine na Satelit na Zlatiboru i isao sma poslovno vise puta i veoma sam zadovoljan i jos tamo sma se upoznao sa tom pricom i mozda je stvarno dobra za one koji imaju dosta kesa...elem ako nam prodje da odemo preko njih u Grcku ja cu preneti ovde utiske onako kako je bilo...nadam se da ce biti lepo
 
Ovako znaci...Ja sam iz Makedonije i kao i svi vas dobila sam taj besplatni smestaj od neke agencije koja se kod nas zove Travel House ili Travel Group (jedna ista agencija za 2 imena jer na dvema je isti tel. broj).
Ja jos uvjek nisam bila na tu njihovu prezentaciju ili sta vec, samo sam ih zvala i rekli su mu da ce me obavetiti telefonim kad mogu da idem kog njih da mi objasne sta sam dobila i kako mogu to iskoristiti. U vauceru sta sam dobila po posti pise da mogu birati Grcku 10 dana za 4 osobe ili Spaniju 7dana za 2 osobe (ne pise iskljucivo da se radi o Tenerifama, a i da se radi bilo bi lepo jer sam ovo leto i onako tamo planirala ic jer sad se avio karte nalaze i za 220eura).
Nisam zainteresirana da kupim bilo kakav tajm shere apartman ili im dati 10 000 eura kako neki od clanova kazu, samo sam zainteresovana da iskoristim tih 7 dana besplatan smestaj! E sad mene interesuje dali je neko bio, da ne ispadne odoh ja na Tenerife i hotel koji nude ne postoji ili nesto tako! Radi se o ovome hotelu ako je nekome poznat www.regencyresorts.com
Znaci samo to me interesuje dali besplatni smestaj je istinit nista drugo......ovo smaranje od 2 sata cu istrpjeti ako je smestaj uistinu besplatan :think:

Izvinjavam se na ne tako gobrom Srpskom jeziku :rumenko:
 

Back
Top