nokti

zlajka

Zainteresovan član
Poruka
348
Pocili su da mi se krzaju nokti iz korena :roll:
Kad sam slucajno otkinula jedan deo koji mi je smetao katastrofa.
Pocelo jeda mi izlazi nesto kao zivo meso i boli u pocetku.
Inace sam grickala nokte do tada 25 god sam ih zdrala.
I sad panika sta mi je.Ne diram ih vise ali izgleda da je kasno :cry:
 
Posto nisam znala za pravila evo dodatnih informacija.
Imam42god. Probleme sa srcem,neuropsihijatrijske probleme-depresija recidiva
osteoporozu,i ostcenje levog centra za ravnotezu 50 posto ,dijabeticar..
Ovo sa noktima mi se desili pre 4 dana prvi put .Pokidala sam nesto u krenu nokta?
I ostali nokti su poceli tako da se krzaju.Prave se rupe u korenu nokta :?:
 
Mislim da bi bilo pametno da se javis dermatologu, oni resavaju bolesti noktiju i dermatolog ce ti najbolje reci za koji eventualno drugi zdravstveni problem moze da bude vezano propadanje korena nokta. Nemoj cupati nista sama jer postoji verovatnoca da napravis vise stete no koristi i dovedes sebe do upalu nokatne ploce odnosno prsta. Idi da ti to neko pogleda.
 
khm, izvinjavam se sto dizem temu od pre 3 godine.... ali konkretno za sve bolesti noktiju je potrebno obratiti se dermatologu ?
elem, imam problem sa rebrastim noktima.. pa reko ako neko zna kud sta, gde ? :P
 
Kod vecih problema gljivica i td. dermatologu, kod rebrastih noktiju(horizontalne strafte-rebra)su odraz disharmonije u organizmu,98 % psihicko stanje nervoza, dobro mi je, nije mi dobro, a 2% ljudima je uzrok nedostatak vitamina.Naravno najvise se vidi na palcu jer je najveca noktna ploca,vidi se i kod zadebljalih noktiju, za ovaj problem pedikir koji polira nokte ili sami turpiju pa polako, bolje pedikir jer mozete preterati u tanjenju pa da vas boli prilikom hoda.
 

Back
Top