molim za savet

bedboy

Početnik
Poruka
7
imam jedan problem I bas bi mi znacilo ako bi neko mogao nesto PAMETNO da me posavetuje. Evo o cemu se radi. Imam 22 god I do sada sam imao samo jednu davojku za koju mogu da kazem da smo bili u ozbiljnijoj vezi. Ustvari, ni to nije bilo nista ozbiljno, nismo cak ni spavali ali smo zvanicno bili zajendo dva meseca, I to mi je jednini put da sam sa nekom devojkom bio duze od jedne veceri. Nisam neki kazanova ili tako nesto ali znate kako to u srednjoj skoli ide, uvek je mogla da se nadje po neka devocica na vece I a ja sam mislio da cu propustiti ne znam sta ako neko vreme budem samo sa jednom. Negde u cetvrtoj godini, znaci pre vise od tri god upoznao sam maju. Ima lepo lice, nije foto model ali je bas lepa. Gradjena je sasvim obicno, sa malim grudima, prilicno niska pogotovo za mene koji sam bas visok. Bila je dobra drugarica mog druga, tako da smo se sve xcesce vidjali, poceli da pricamo, nekada I satima I uskoro sam shvatio da se ja njoj svidjam. Nazalost ona se meni nije svidjala jer sam bio napaljen samo na plavuse obucene u minice, valjda kao I svaki 18togodisnjak. Ipak, jedne noci sam malo vise popio, ostao sam sa njom I naravno nisam izdrzao a da nepocnem da se ljubim... sutradan sam odlucio da mi ipak previse znaci tako da nisam zeleo da je odmah iskuliram pa smo od tada kao bili zajedno. Sledeca dva meseca bila su… pa nije mi bilo ruzno ali sve to mi se cinilo kao jedna obaveza a ja obaveze bas nevolim. Na kraju sam raskinuo sa njom, veruje te mi, ne sto je meni bilo dosadno vec zbog nje jer sa video da je bas pocela da se vezuje za mene. Neko vreme je bila ljuta ali smo ubrzo ponovo bili u super odnosima, svakim danaom sve bliskiji. Znao sam da joj se I dalje svidjam, ona je znala da ja to znam I cekla je. Prosle su dve godine, mi smo se vidjali bar jednom nedeljno, nekad I cesce, pricali satima telefonom, imao sam hiljadu prilika da opet budem sa njom ali ja to nisam zeleo… jednostavno nisam hteo da je povredim. Inace, uvek sam prema njoj bio ekstra fin I dobar. Konacno, pre tri meseca ona je nasla decka. Shvatio sam da je bila cesto usamljena, I da nasi razgovori nemogu da zamene neciji zagrljaj I poljubac. U pocetku mi to nije smetalo pogotovo sto smo poceli jos intenzivnoije da se cujemo tel. naime zadnjih 6 meseci nismo u istom gradu, ona je u bg, pa se samo cujemo. Videli smo se za novu god ponovo se druzili kao I pre, I video sam da je I dalje zaljubljena u mene. Medjutim vreme cini svoje a izgleda da je taj decko bas dobar prema njoj jer kada smo se konacno opet videli pre 7 dana shvato sam da je zaljubljnea u njega, I to svakim danom sve vise. Odjednom sam shvatio da mi to strasno smeta. Svaki put kad bi ga pomenula, svaki put kad bi pogledala na tel da vidi poruku…..nesto me je stezalo u grudima. Ona mi je pricala o njemu, ja sam cutao, jer je dogovor da ne komentarisemo jedno drugom veze. Ponovo smo proveli divno vece zajedno, pricali do zore sada cak jos I opustenije nego pre ali mene je nesto cepalo u grudima. O tada samo mislim na nju, bukvalno svakog trenutka kad sam budan. Ja znam da smo I dalje jednom drugom mnogo blizi nego sto njen decko moze da joj postane jos puno vremena ali… tako da sada neznam sta da radim. Nisam siguran da li je volim, ili sam samo bez razloga ljubomoran, ili ….. znam samo da nikad pre nisam voleo nekoga pa neznam kako ljubav izgleda a ovo sto osecam je nesto potpuno novo za neme. Svaki put kad zazvoni tel nadam se da je ona. Brojim dane do trenutka kada cu je cuti. I bukvalno stano mislim na nj. I stvarno neznam sta da radim. Cak I kad bih bio siguran da je volim I da zelim da budem sa njom ne bih joj nista rekao jer vidim da je srecna I da joj je lepo a ja joj srecu nikad necu kvariti. Trenutno, jednia stvar do koje mi je vise stalo nego do toga da bude pored mene jeste da bude srecna. Sta da radim?
Izvini te sto sam se ovako raspricao, ali nisam umeo krace da napisem
 
mislim da to nije prava ljubav sto osecas, vec da ti je sada krivo sto ona nije zaljubljena u tebe, shvatio si da je mozes izgubiti zauvek i zato si sad preokupiran njome. tvoja tastina se hranila znajuci da te ona voli i da je mozes imati kad pozelis, al sad se to sve promenilo, ona ti nije na tacni i zato ti mislis da ne mozes bez nje. sad kad bi ona raskinula s deckom, postala bi ti opet neinteresantna, zato sto bi ti put bio otvoren prema njoj. zato dobro razmisli o svemu pre nego sto probas da joj rasturis vezu.... :wink:
 
Šta da uradiš? Ništa. Ustvari, ne ništa... Možeš da izvučeš pouku i da je zaboraviš.
To što se tebi desilo je nešto što je u ljudskoj prirodi - tek kada nešto izgubiš, shvatiš koliko ti je značilo. Zato sada i ne možeš išta da uradiš pametno. A još ste u različitim gradovima. Samo možeš da kreneš dalje, a nju da polako izbacuješ iz svog sistema. Sve ostalo bi bilo mučenje. Za oboje.
 
slazem se s prethodnim postovima...tek kada nekog u potpunosti izgubish,shvatish koliko ti je taj neko znachio...mozda ti nisi zaljubljen,vec te samo muchi misao i saznanje da je ona nashla nekog ko ce se u potpunosti dati bez straha da bude povredjen...A upravo je to bila tvoja greshka.mislim da si se vishe ti plashio da ne budesh povredjen,nego mogucnost da cesh ti nekim tvojim postupkom povrediti nju..
ako ti je zaista stalo do nje,potrudi se...Nauchi da se dajesh u potpunosti i da se prepustish trenucima.
 
Vidi ovako ako si 100% siguran da je volis savetovala bih ti da se boris.A opet pre deluje da si samo sujetan i ljubomoran,pogotovo zbog nacina na koji pricas o njoj.U tom slucaju dzabe razbijas glavu proce samo od sebe.
 
Prvo pricas ko da si zaljubljen, a onda pricas da ne znas ni da li bi hteo da budes sa njom. Sredi ti u svojoj glavi sta ti zelis, pa onda tako reaguj. A dok ne sredis preporucujem ti da budes drug sa njom, od tog ne moz glava da te boli....
A vremenom ces vec postati svestan da si se zaebao... :lol:
I ne opterecuj se previse sa tim, zezaj se opusteno...
 
Jbga batice, sam si sebe zaebo. Al' dobro, boze moj, to te nece ubiti (:
Kazes ne volis obaveze, nisi nikad bio u dugoj i stalnoj vezi. Znaci dosad si bio iskljucivo freelancer, muv'o se tamo muv'o vamo... radio onako kako ti odgovara. Sad, kljucna je stvar dal' ces i ako ces, kad ces, povuci crtu i odluciti da je red da osetis malo i ozbiljnu vezu. Ne znam, mozda si takav tip da ti to nikad nece biti potrebno, a mozda i nisi. A ovo ti je ustvari bila prva prilika koja ti je pokazala sta znaci biti neciji i imati nekoga. Tvoje je sad da odlucis kom' ces se principu prikloniti... dal je to taj momenat kad ces povuci crtu i reci: E lepo je bilo dok sam se zezao, ajd sad idemo dalje, zelim ipak nesto vise...
Osetio si kako izgleda imati nekoga (i sta si izgubio, onda kad vise nije tvoje), pa sad vidi jel' ti je to vrednije od te nesputanosti zbog koje si prekinuo sve. Moras ga prelomiti. Ovaj voz ti je zasad prosao, al' nista boli te uvo teraj dalje po svome... naletece ti nova prilika jednom... a do tada razmisljaj koliko ti nedostaje ta privrzenost nekome, a koliko te mozda smorio taj freelancing.
I da... full respect za to sto neces sebi dozvoliti da joj pokvaris srecu. Ja sam nesto slicno davno uradio i veruj mi nije tesko, inace ne znam ikoga dosad ko je tako postupio, zato respect. Ne daj samo da te guja ujede i da popustis! I uvek se usput nadaj da ta njena veza moze da prestane jednog dana i da ti dobijes drugu sansu ;)
 
Oboje ste neiskusni i možda je i bolje što je ona sada sa drugim dečkom jer je očigledno da vam vreme u kome ste bili zajedno nije bilo naklonjeno.U životu ništa nije nemoguće pa ni mogućnost da jednog dana ipak budeš sa tom devojkom u pravoj vezi.
Treba da ostaneš njen prijatelj a vreme će već učiniti svoje.
 
Ubuduce ako moze krace i sazeto...Dok sam procitao sve zaboravio pocetak tako da ti nemogu
pomoci jer si me bacio sa ovim pismom u neznanje...Rado bih ti pomogao kad bih u dve tri reci od tebe
saznao problem koji te muci...
 
geisha:
mislim da to nije prava ljubav sto osecas, vec da ti je sada krivo sto ona nije zaljubljena u tebe, shvatio si da je mozes izgubiti zauvek i zato si sad preokupiran njome. tvoja tastina se hranila znajuci da te ona voli i da je mozes imati kad pozelis, al sad se to sve promenilo, ona ti nije na tacni i zato ti mislis da ne mozes bez nje. sad kad bi ona raskinula s deckom, postala bi ti opet neinteresantna, zato sto bi ti put bio otvoren prema njoj. zato dobro razmisli o svemu pre nego sto probas da joj rasturis vezu.... :wink:

potpuno se slazem nemam sta da dodam
 
bedboy:
imam jedan problem I bas bi mi znacilo ako bi neko mogao nesto PAMETNO da me posavetuje. Evo o cemu se radi. Imam 22 god I do sada sam imao samo jednu davojku za koju mogu da kazem da smo bili u ozbiljnijoj vezi. Ustvari, ni to nije bilo nista ozbiljno, nismo cak ni spavali ali smo zvanicno bili zajendo dva meseca, I to mi je jednini put da sam sa nekom devojkom bio duze od jedne veceri. Nisam neki kazanova ili tako nesto ali znate kako to u srednjoj skoli ide, uvek je mogla da se nadje po neka devocica na vece I a ja sam mislio da cu propustiti ne znam sta ako neko vreme budem samo sa jednom. Negde u cetvrtoj godini, znaci pre vise od tri god upoznao sam maju. Ima lepo lice, nije foto model ali je bas lepa. Gradjena je sasvim obicno, sa malim grudima, prilicno niska pogotovo za mene koji sam bas visok. Bila je dobra drugarica mog druga, tako da smo se sve xcesce vidjali, poceli da pricamo, nekada I satima I uskoro sam shvatio da se ja njoj svidjam. Nazalost ona se meni nije svidjala jer sam bio napaljen samo na plavuse obucene u minice, valjda kao I svaki 18togodisnjak. Ipak, jedne noci sam malo vise popio, ostao sam sa njom I naravno nisam izdrzao a da nepocnem da se ljubim... sutradan sam odlucio da mi ipak previse znaci tako da nisam zeleo da je odmah iskuliram pa smo od tada kao bili zajedno. Sledeca dva meseca bila su… pa nije mi bilo ruzno ali sve to mi se cinilo kao jedna obaveza a ja obaveze bas nevolim. Na kraju sam raskinuo sa njom, veruje te mi, ne sto je meni bilo dosadno vec zbog nje jer sa video da je bas pocela da se vezuje za mene. Neko vreme je bila ljuta ali smo ubrzo ponovo bili u super odnosima, svakim danaom sve bliskiji. Znao sam da joj se I dalje svidjam, ona je znala da ja to znam I cekla je. Prosle su dve godine, mi smo se vidjali bar jednom nedeljno, nekad I cesce, pricali satima telefonom, imao sam hiljadu prilika da opet budem sa njom ali ja to nisam zeleo… jednostavno nisam hteo da je povredim. Inace, uvek sam prema njoj bio ekstra fin I dobar. Konacno, pre tri meseca ona je nasla decka. Shvatio sam da je bila cesto usamljena, I da nasi razgovori nemogu da zamene neciji zagrljaj I poljubac. U pocetku mi to nije smetalo pogotovo sto smo poceli jos intenzivnoije da se cujemo tel. naime zadnjih 6 meseci nismo u istom gradu, ona je u bg, pa se samo cujemo. Videli smo se za novu god ponovo se druzili kao I pre, I video sam da je I dalje zaljubljena u mene. Medjutim vreme cini svoje a izgleda da je taj decko bas dobar prema njoj jer kada smo se konacno opet videli pre 7 dana shvato sam da je zaljubljnea u njega, I to svakim danom sve vise. Odjednom sam shvatio da mi to strasno smeta. Svaki put kad bi ga pomenula, svaki put kad bi pogledala na tel da vidi poruku…..nesto me je stezalo u grudima. Ona mi je pricala o njemu, ja sam cutao, jer je dogovor da ne komentarisemo jedno drugom veze. Ponovo smo proveli divno vece zajedno, pricali do zore sada cak jos I opustenije nego pre ali mene je nesto cepalo u grudima. O tada samo mislim na nju, bukvalno svakog trenutka kad sam budan. Ja znam da smo I dalje jednom drugom mnogo blizi nego sto njen decko moze da joj postane jos puno vremena ali… tako da sada neznam sta da radim. Nisam siguran da li je volim, ili sam samo bez razloga ljubomoran, ili ….. znam samo da nikad pre nisam voleo nekoga pa neznam kako ljubav izgleda a ovo sto osecam je nesto potpuno novo za neme. Svaki put kad zazvoni tel nadam se da je ona. Brojim dane do trenutka kada cu je cuti. I bukvalno stano mislim na nj. I stvarno neznam sta da radim. Cak I kad bih bio siguran da je volim I da zelim da budem sa njom ne bih joj nista rekao jer vidim da je srecna I da joj je lepo a ja joj srecu nikad necu kvariti. Trenutno, jednia stvar do koje mi je vise stalo nego do toga da bude pored mene jeste da bude srecna. Sta da radim?
Izvini te sto sam se ovako raspricao, ali nisam umeo krace da napisem

Nemoj da odustajes, moras sve od sebe da das!
Bori se, ako je zaista iskreno volis bori se i bori se i ako ne uspe, opet se bori!
Ne dozvoli da drugi utichu na tvoje misljenje, sledi svoje instikte, objasni joj to dogovorite se da se nadjete cisto radi nekih objasnjenja koja ti (ona duguje) 8).
Objasni joj sta osecas prema njoj i dan danas, i ne ispustaj je dok ne posustane, trudi se ******, pa muskarac si pokazi malo ovo ono daj mu ga (znas na sta mislim).
Pa valjda bi trebalo da popusti.. Sa srecom~
Bori se! Jedino nam ljubav ostaje!~
 
A!? :|
Nego sta treba da uradi decko?
Da joj sad kad se ona zaljubila u drugoga i kad sa drugim trazi srecu, da on opet uleti u pricu samo zato sto je osetio sta je imao tek kad je izgubio? I onda da je rastrza na dve strane? Zar nije to malo pokvareno i sebicno?
Kad ti neko nesto znaci i kad ga stvarno volis, nekad moras da zrtvujes sebe da ga ne bi povredio.
I pazi rekoh da sam ja bio u slicnog situaciji, SLICNOJ donekle! A to sam rekao ne da bih se duvkao ko sto ti mislis nego da bi coveku dao do znanja da sam imao slicno iskustvo i da znam da preko toga moze da se predje... cisto ako izgubi samopouzdanje.
 
Kad_LupimLupim:
A!? :|
Nego sta treba da uradi decko?
Da joj sad kad se ona zaljubila u drugoga i kad sa drugim trazi srecu, da on opet uleti u pricu samo zato sto je osetio sta je imao tek kad je izgubio? I onda da je rastrza na dve strane? Zar nije to malo pokvareno i sebicno?
Kad ti neko nesto znaci i kad ga stvarno volis, nekad moras da zrtvujes sebe da ga ne bi povredio.
I pazi rekoh da sam ja bio u slicnog situaciji, SLICNOJ donekle! A to sam rekao ne da bih se duvkao ko sto ti mislis nego da bi coveku dao do znanja da sam imao slicno iskustvo i da znam da preko toga moze da se predje... cisto ako izgubi samopouzdanje.
Ebes mi sve ako ti sam razumes svoje postove. :lol:
Pa nek se povuce ako je ona srecna sa drugim, ako ona voli drugog.

A malopre si napisao da si se ti mesao a sad pricao kako je to pokvareno i sebicno. :lol:
 
@Pera

Gde sam, bre, napisao da sam se UMESAO, 'bem te blesava?

On je rekao da nece sad da se mesa da joj ne bi kvario srecu. Ja iskazujem postovanje za takav cin i dodajem da sam i sam jednom davno tako nesto uradio. Misli se na ono sto je on uradio: ODUSTAO!

A ti Pero ili namerno nekad pogresno tumacis druge, samo da bi mogao da im spustis (ja sam ti vidim postao draga meta) ili imas problema sa logikom.
 
BGD-Platform:
Nemoj da odustajes, moras sve od sebe da das!
Bori se, ako je zaista iskreno volis bori se i bori se i ako ne uspe, opet se bori!
Ne dozvoli da drugi utichu na tvoje misljenje, sledi svoje instikte, objasni joj to dogovorite se da se nadjete cisto radi nekih objasnjenja koja ti (ona duguje) 8).
Objasni joj sta osecas prema njoj i dan danas, i ne ispustaj je dok ne posustane, trudi se ******, pa muskarac si pokazi malo ovo ono daj mu ga (znas na sta mislim).
Pa valjda bi trebalo da popusti.. Sa srecom~
Bori se! Jedino nam ljubav ostaje!~

Nemoj da se boriš. Kao što rekoh, nema smisla. To pravilo generalno važi, ali ne i u ovoj situaciji.
 
Kad_LupimLupim:
A!? :|
Nego sta treba da uradi decko?
Da joj sad kad se ona zaljubila u drugoga i kad sa drugim trazi srecu, da on opet uleti u pricu samo zato sto je osetio sta je imao tek kad je izgubio? I onda da je rastrza na dve strane? Zar nije to malo pokvareno i sebicno?
Kad ti neko nesto znaci i kad ga stvarno volis, nekad moras da zrtvujes sebe da ga ne bi povredio.
I pazi rekoh da sam ja bio u slicnog situaciji, SLICNOJ donekle! A to sam rekao ne da bih se duvkao ko sto ti mislis nego da bi coveku dao do znanja da sam imao slicno iskustvo i da znam da preko toga moze da se predje... cisto ako izgubi samopouzdanje.
Ti si dobrica i sunce, osvezio si mi dan ;)
 
Ako ne verujes njemu, jer mozda nema iskustva, veruj meni.
A veruj i logici.
Ne radi se o tome da on sad oce, a ona nece. Pa da se on sad tu nesto grbavi i bori, nego se radi o tome da, se ona dugo nadala da ce joj se on vratiti. Nije se vratio, ona je nasla novu zanimaciju i digla ruke od njega. Sto nikako ne znaci da i dalje ne gaji osecanja prema njemu. E sad, ako joj on bude pokazao da je ipak zeli, devojka ce se naci u procepu izmedju njega i novog decka. A ta stvar moze da ispadne jako losa, pogotovo ako joj taj novi ipak znaci malo vise.
 
pazi, da si se za'eb'o, za'eb'o si se... definitivno iz tebe progovara sujeta, barem sam tako ja tumacila dok sam citala tvoj mali sazeti post (i da znas, mrzela sam te potajno, ti mala muska svinjo)
MEDJUTIM, kako minuti odmicu, mogu da ti kazem da mozda i moze to sve da ispadne dobro sa njom, ipak se ona zesce lozila na tebe, a kad je tako, to obicno ne izbledi odmah... uostalom, ona je s tim deckom jer joj je vise dozlogrdilo ('de nadjo' ovu rec) da ceka na tebe dok te prodje pubertet i teen godine.
ja mislim da ti ona time salje poruku "'alo, pogledaj me ponovo" i tako to. ali, ako nameravas da joj raskrinkas vezu, a posle nista posebno, brale, ima zesce da te namrzne (iskustvo govori iz mene) i pozelece da te nema ne za prijatelja, nego bre ni za poznanika
 

Back
Top