Promena loseg karaktera

Melanija24

Početnik
Poruka
39
Da li je moguce da se osoba promeni? Kako da malo vise zavolim svet i ljude oko sebe? Nista mi ne fali, imam sve sto mi treba u zivotu trenutno (mislim na osnovne materijalne stvari), a sto se emotivnih tice ja malo po malo udaljvam ljude od sebe mojim ponasanjem i nestrpljenjem. U zadnje vreme sam imala neke lose emotivne veze. Inace, uopsteno receno, u pocetku se trudim da ostavim dobar utisak svima koje upoznam, ali cim se malo vise zblizim sa nekim pokaze se moja prava narav, moja netolerancija, nestpljenje, etc. Pomalo sam sebicna (kao sto je skoro svako pomalo), volim da neke stvari budu po mom, sto se naravno cesto ne desi i tada se iznerviram. Uvek sebi posle nekog ispada kazem da je to bila glupost, samo sto u momentu planem pred osobom, ili se iznerviram i unervozim... Ovo traje vec neko vreme. Ustvari oduvek sam bila pomalo takva, medjutim sada to dolazi do izrazaja. Da li znate nekog ko je bio takav i uspeo da se promeni? Znam da je jako tesko promeniti licnost, ili bolje reci los deo licnosti, ali kako to da ucinim? Ponekad se potrudim, ali to ne potraje dugo, desi se neka nova situacija i tada se dvostruko iznerviram... Kako neko ko je navikao na neku svoju rutinu, na to da treba nesto tako i tako da se desi, da uspe normalno da odreaguje kada ne bude sve kao po unapred zamisljenom planu? A ne da mi oko gluposti skace pritisak?
Uvek sam se zgrazavala onim zajedljivim ljudima koji ne zele drugima srecu, a sada sam uhvatila sebe kako sam ljubomorna na ljude koji imaju ono sto ja zelim (ne mislim toliko na materijalnu, koliko na emotivnu srecu). Prosto ne mogu da verujem da sam postala takva, zelim da se promenim, ali se nekako uvek vratim na isto. Nesrecna sam. :(
 
Izađi iz prividnog konfora, pod hitno.
Svet je očaravajući.
Nebitno je dali ćeš uleteti u loš ili dobar dan.
Bitno je da ti je album polepljen raznoraznim sličicama.

Iz tebe kljuca nezadovoljstvo, jer si verovatno sve tvoje strahove i nesigurnost sakrila slikom, o jakoj ženi koja je dovoljna sama sebi.

Ovako ces samo stajati na "kibicfensteru" i pomatrati život.

Uzjaši vetar....
 
Idi kod psihologa! Nije to nista sramota, ne mora niko ni da zna da si bila, to je tvoja privatna stvar. Ispricaj zeni sve, olaksaj dusu, lepo ce te saslusati, dati neki koristan savet.. Bila moja drugarica zbog problema sa ucenjem , kaze : " ja se ispricala, zena me saslusala, izasla sam preporodjena!"
 
pikax:
Ucinila si prvi korak, sada se opusti i prepusti....
To i ja htjedoh da kazem.
Uvidjela si svoju negativnu stranu licnosti (sto mnogi nikad ne uvide) sad da malo razgovaras sama sa sobom, sa najblizima (mamom, tatom, naj drugaricom...), da se trudis da vidis kako da obuzdas svoje "napade"....a ako ti to ne pomogne...mozda nije lose da se obratis psihologu......
Veliki pozdrav i puno srece!
 
Melanija, pocni da dajes i da pruzas drugima ne razmisljajuci mnogo o tome koliko i kada. Davanje je mnogo vece zadovljstvo nego primanje i posle nekog vremena ces videti da si ispunjena onim sto osecas da ti nedostaje.
 
e citala sam tvoje ranije teme.
zamisli se i vidi koliko je tesko da se promenis zbog sebe same, zato sto ti tako zelis jer se verovatno ne osecas dobro u svojoj kozi, pa ces onda skontati koliko je tesko drugim ljudima da rade ono sto ne zele zbog tebe.
nemoguce je da ljudi rade ono sto ne zele a da se pri tome ne osecaju lose. nemoguce. skontaj to za pocetak i potrudi se da nateras sebe da bar pokusas da postujes tudju volju, svidjala ti se ili ne.
i da, veoma je moguce da se osoba promeni.
 
I meni se čini da imaš manjak obaveza:?
Ili su to obaveze koje radiš zato što se mora; ništa te valjda ne ispunjava dovoljno... Zato si i opterećena time što nemaš momka, a kad ga nađeš, ne daš mu da mrdne igde bez tebe.
Pronađi se u nečemu:wink:
A jeste najvažnije da si shvatila da nisi zadovoljna sobom i da ŽELIŠ da se menjaš:-)
 
ako mislis da je ovo ozbiljnije od ciste dokolice i njenih posledica, onda je mozda stvarno najbolje da porazgovaras sa psihologom. I moja dobra drugarica je isla jedno vreme na te razgovore, bas joj je prijalo.
 
Melanija24:
Da li je moguce da se osoba promeni? Kako da malo vise zavolim svet i ljude oko sebe? Nista mi ne fali, imam sve sto mi treba u zivotu trenutno (mislim na osnovne materijalne stvari), a sto se emotivnih tice ja malo po malo udaljvam ljude od sebe mojim ponasanjem i nestrpljenjem. U zadnje vreme sam imala neke lose emotivne veze. Inace, uopsteno receno, u pocetku se trudim da ostavim dobar utisak svima koje upoznam, ali cim se malo vise zblizim sa nekim pokaze se moja prava narav, moja netolerancija, nestpljenje, etc. Pomalo sam sebicna (kao sto je skoro svako pomalo), volim da neke stvari budu po mom, sto se naravno cesto ne desi i tada se iznerviram. Uvek sebi posle nekog ispada kazem da je to bila glupost, samo sto u momentu planem pred osobom, ili se iznerviram i unervozim... Ovo traje vec neko vreme. Ustvari oduvek sam bila pomalo takva, medjutim sada to dolazi do izrazaja. Da li znate nekog ko je bio takav i uspeo da se promeni? Znam da je jako tesko promeniti licnost, ili bolje reci los deo licnosti, ali kako to da ucinim? Ponekad se potrudim, ali to ne potraje dugo, desi se neka nova situacija i tada se dvostruko iznerviram... Kako neko ko je navikao na neku svoju rutinu, na to da treba nesto tako i tako da se desi, da uspe normalno da odreaguje kada ne bude sve kao po unapred zamisljenom planu? A ne da mi oko gluposti skace pritisak?
Uvek sam se zgrazavala onim zajedljivim ljudima koji ne zele drugima srecu, a sada sam uhvatila sebe kako sam ljubomorna na ljude koji imaju ono sto ja zelim (ne mislim toliko na materijalnu, koliko na emotivnu srecu). Prosto ne mogu da verujem da sam postala takva, zelim da se promenim, ali se nekako uvek vratim na isto. Nesrecna sam. :(


Ja ne vidim sta si ti nenormalna. Ista si kao i drugi. I drugi ljudi su ljubomorni na druge to je sasvim uobicajena pojava samo sto to nece priznati ni sebi ni drugima.
A ovo ostalo je sve normalno malo si naglija osoba i sta. Zivi svoj zivot i boli te kita sta drugi misle. Ako im se nesvidja tvoj stav ko ih sisa.
 
gurmanci:
dinamika cisti misli, daje volju i energiju, samopouzdanje i raspolozenje.

ovo gore ti je najbolji savet...jer meni ovo liči na nezadovoljstvo...sobom. moraš da nađeš nešto čemu ćeš da se raduješ. idi na neki sport, dramsku sekciju, kurs ikebane, folklor, hor, kurs jezika...slikaj...ne znam šta ti ide od ruke...piši knjigu...pesme...kad si zadovoljna sobom, komunikacija sa ljudima je mnogo lakša. :)
 
Hteo sam i ranije da ti odgovorim, ali mi je bilo malo bezveze... Ali pošto vidim da svi sve znaju, ajde da ti kažem šta ja mislim.
Skoro 100% sam siguran da znam u čemu je tvoj problem. Ali ne vredi da ti to ja kažem, ili bilo ko drugi. Prvo zato što do takvog odgovora moraš sama da dodješ a drugo... moguće je i da grešim, takve stvari ne možeš da saznaš iz par rečenica.
Jedini, pravi i najbolji savet kojeg ti neko može dati je da popričaš sa psihologom. Nije tvoj problem ni strašan, ni veliki i verovatno ćeš ga i sama rešiti. Jednom.

I, btw, to nije tvoja ličnost ;) Tako da nećeš ličnost menjati...

Učini sebi uslugu, ne traži odgovore na ovakva pitanja na forumu.
 
Ako te dobro razumem - ti si impulsivna i bojiš sa da tvoje impulsivne reakcije odbijaju ljude od tebe?
Eh, žao mi je što ne poznaješ neke moje drugove... to se zove IMPULSIVNOST. I sredili se ljudi, emotivno mislim... I sve je na kraju bilo okej.

Niko nije savršen.
Niko.
A neke stvari (reakcije na primer) kod sebe možeš da godinama da promeniš... prirodno će se umiriti.

Ako si baš nestrpljiva - popričaj sa nekim psihologom. :D
Puno sreće, videćeš da će sve biti okej.
 
temperament se ne može promeniti, ali način reagovanja, kao i samo ponašanje - može, na sreću ;)
Ima neka knjigica, zove se otprilike "ne nervirajte se zbog malih stvari" - za 200 ili 300 din. pregršt saveta :) Nekima se ne bismo sami dosetili iako su vrlo jednostavni, zato: preporučujem je SVIMA :D
Broj do 10, za početak, time odlažeš reakciju i smanjuješ joj intenzitet.
Vežba, kao i sve drugo.
I optimizam se vežba :P
Samo ne daj da te nosi to, neko ščepaj konce, da tako kažem, broj do 10.


...a što se ljubomore tiče - razmisli šta je to što bi I TI volela da imaš (emtivnu sreću, kažeš) , i uradi nešto po tom pitanju. Zašto ne bi i ti mogla tako? Šta je tu loše? :)
 
Ne mislim da je moguce promeniti svoj karakter,prirodu,temperament.Ali moguce je korigovati ono sto nam kod sebe smeta u kontaktu s drugima ili nama samima i ne dozvoljava nam da budemo saglasni sami sa sobom,duhovno mirni,zadovoljni.Volela bih da gresim ali mislim da ces uspeti da korigujes svoje nedostatke tek kad udjes u neke ozbiljnije godine,kada te lose iskustvo nauci da moras to da uradis jer ces u suprotnom izgubiti ljude do kojih ti je stalo a uzgred,mrzeces i sebe sve vise.Dakle,iskustvo i godine su neophodne..I jos nesto,mozda najvaznije..Moras stalno da radis na sebi.U tome ti mogu pomoci psiholoski prirucnici.Mada neki pljuju na popularnu psihologiju,ja verujem da nam i takve knjige mogu pomoci da nadjemo svoj put i prepoznamo se na njemu.
 
Meni se cini da si lepo shvatila, da je problem u tebi. A uzrok je nezadovoljstvo sobom.
Neko ti je vec dao najbolji savet, a to je DA RADIS NA SEBI! Na svim planovima, od fizickog do mentalnog! Nije stvar da menjas karakter, jer nije u njemu greska. Samo u osecanju nezadovoljstva, zbog njega reagujes kako reagujes. Veruj mi tako se najbolje covek lezi. Verujem da ti treba i emotivno zadovoljenje, da se osecas voljenom i vrednom, al' to sustinski ne resava problem. Prvo zavoli sebe tako sto ces na sebi raditi, a onda ce sve samo doci na svoje mesto.

Pre neki dan sam imala slicnu reakciju. Treba da ucim, ja se razvlacim ceo dan i bas kad sam se namercila da sednem, najavi mi se ortak, kaze "Dolazim!". I sta se desava? Ja pop*izdim sto covek hoce da me vidi! :shock: Naravno, kad je dosao sve me proslo, bilo nam lepo, i ja jedino sto sam mogla da zakljucim je da sam neorganizovani kreten. :D
 
King 7:
Melanija, pocni da dajes i da pruzas drugima ne razmisljajuci mnogo o tome koliko i kada. Davanje je mnogo vece zadovljstvo nego primanje i posle nekog vremena ces videti da si ispunjena onim sto osecas da ti nedostaje.

ohoho..neke bi proglasili svakakvim sto to rade

melanija, probaj da promenis ime...
 

Back
Top