Kako da sipam boju u ketridz?

Da li si boju sipao spricom? Ako jesi, i ako spric nisi pravilno napunio moguce je da je ostao vazduh. Ne razumem se u vrste stampaca, ali tvoj stampac bi trebao imati opciju za oslobadjanje vazduha ili stucanje...

A mozda dugo nisi nista stampao na njemu, pa se boja zapekla. U tom slucaju treba da ocistis glavu alkoholom. Ako nisi siguran, najbolje da ga odneses na servis...
 
Zdravo !
Molim te nemoj da se salis sa Epson stampacem! On za razliku od HP-a i LEXMARK-a nema glave na ketridzima vec ih nosi na sebi. Nije preporucljivo dopunjavanje jer je IZUZETNO cesta pojava da mu nakon dosipanja boje zapekne glava, a to znaci - kupi novi stampac!!! jer je popravka minimum 20 - 25 evrica. Zato pravac najbliza prodavnica i kupi originalni ketridz jer je to JEDINI nacin da ti Epson potraje. Crni kosta oko 1200 din.
 
NN:
Uspeo sam da sipam boju ali sto nece i dalje da radi? Ajde ljudi,treba mi pomoc!

Hmmmm...ne znam za taj stampac ali verujem da je ista stvar, elem, ketridzi na sebi imaju odredjen cip koji signalizira koliko je ketridz napunjen. Kada se on isprazni, cip to procita. Kada ga napunis, on jeste fizicki pun, ali cip je "zacrtao" sebi da je prazan i nece da stampa. Moguce je reprogramiranje cipa ali ja se stvarno ne bih zezao s tim. U pravu su ljudi kada ti kazu da kupis nove ketridze! :)
 
otvori propert, za tim utiliti, startuj klir , markiraj i crnu i boje, i cekaj da komjuter odradi sve ostalo, startuj test da vidis sta se digadja, probaj vise puta.
2. ukljuci stampac pa iz njega na zivo iskljuci kabal za 229 volti, malo kasnija ga ukljuci i startuj stampac, odradice sam sve prethodno ako to ne pomogne pravac servis.
 

Back
Top