VOLIMO, MOLIMO I SOKOLIMO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Krstan

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
156
ВОЛИМО, МОЛИМО и СОКОЛИМО

Браћо Срби и сестре Српкиње

Пресрећан сам што јавно, даном сваким све више, на овом и сваком другом форуму, даме и господо, саопштавате да сте део оне већинске Србије и СРПСТВА који срцем осећају оно што сам срцем пишем. Моје речи нису плач над развалинама Јерусалимског храма, већ срцем срочен диктат душе Србинове. Срби не јадикујемо већ кроз елегије исказујемо да смо били јесмо и да ћемо увек бити победници над свим непријатељима својим. Не проклињемо,већ презиремо. Не кунемо, већ се и за непријатеље своје молимо. Не мрзимо, већ љубављу мржњу талимо. Знам да нас и због тога мрзе многобројни непријатељи наши, но ми не маримо много због тога јер је то њихова мука. Мрзе нас отпадници Народа нашег, Вере Христове и Отаџбине од небеса сотворене само због тога што нисмо као они бедни, неумни и кукавице. Додворице, потурице, ДОС-манлијске издајице, у разврат огрезле кукавице,вештице и дангубице нас мрзе зато што смо били, јесмо и увек ћемо бити све оно што они никада неће да могу - људи, Срби и Хришћани. Нека нас мрзе, њихова мржња само јача нашу љубав. Нека нам прете, јер њихова претња нас приближава бесмртницима. Нека нас псују, њихова псовка јача нашу веру. Нека уживају у свом издајништву, разврату, криминалу и србомрзју јер то ће само јачати наше отаџбинољубље, честитост, доброчинство и човекољубље. Жалимо их, молимо се за њих и свакодневно дозивамо да се врате свом Народу, Христу и Отаџбини, наш вапај је искрен као дечија суза, но неће имати ефекта све дотле док и они сами не почну да се сажаљевају на себе саме, док сами не почну да се скрушено моле и док не затраже опроштај од Господа, Српатва и Отаџбине своје. Све док се не одрекну демоновог триумвирата ( Тадић, Вук, Карић), све док не схвате и прихвате да је овоземаљскост само увертира у небеску вечност, док срцем не осете да смо им браћа и док мржњу не замену љубављу сваки њихов покушај да се врате Народу, Вери и мајци Србији биће безуспешан. Светом Тројству ће се вратити само онда када се одрекну сатаниног трилинга – Тадића, Вука и Лабуса. Тек када тежину тих срцем изговорених речи срцем осете моћиће да буду нама слични. Молимо се за њих, бодримо их и дозивајмо, браћо Срби и сестре Српкиње. Волимо, молимо и соколимо јер смо део светиње над светињама која се зове С Р П С Т В О. Спасимо бар једну једину душу демоном препојену !

Многогрешни раб Господњи,

Крстан Ђ. Ковјенић

_________________
С вером у Бога, васколико С Р П С Т В О, уједињење свих земаља С Р П С К И Х и РАДИКАЛНО БОЉЕ сутра за СРБЕ, мајку СРБИЈУ и све друге земље С Р Б И Н О В Е !!!
 
Kazanova:
Krstane brate, je l' proslo nedelju dana otkako te banovali sa jednog foruma... ili mozda nema jos.

Поштовани,

Српских непријатеља је туштма и тма, нарочито оних најгорих ДОС-манлијских издајника, развратника и васколиких бедника. То што ме банују је само доказ више да је истина оно од чега беже као ђаво од крста. Не смета ми то, поготово знајући да су и Господа Исуса Христа исти такви бедници на крст разапели само због Истине коју изговара. Теби и њима препоручујем ово своје пасторално дело које написах пре неколико година под насловом „ХОЋУ ДА СЕ ОДТУРЧИМ !!!“ које се налази на: http://www.raskaoblast.com/forum/viewtopic.php?t=456 Нешто више о „умности, храбрости и чојству“ декларисаних ДОС-манлијских србомрза можете прочитати у мом душом исписаном коментару који назвах „СРЦЕПАРАЈУЋА ИСПОВЕСТ СЕСТРЕ ЈЕФИМИЈЕ“ који се налази на: http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/15/007282389.html?1140254810 Хвала Богу да ме ти и такви нарко-манијаци банује. Пљунуо бих на себе када то они не би чинули. Да, морам то посебно нагласити, за нијансу, не већу од дебљине длаке, су „демократскији“ од очева својих, поганих тито-комуњара. Када то не би били, већ поодавно би својим иродијадама поклонили моју главу. Ђилас јуниор, шеф Францетићеве „народне канцеларије“ , гебелсовизмима, черчилизмима и ватиканско-усташким фалсификатима показује и доказује да из кукавичијег јајета може само кукавица да се ископили (Видите његово "умотворство" на сајтовима које је посветио мојој маленкости на: http://krstan.kovjenic.wasarrested.com/prostitute и
http://www.krle=superheroj.eu.kz/
„Демократија“ нема шта !

С поштовањем,

Крстан Ђ. Ковјенић

 
PAC-PAC:
Па шта ће човек, нема му друге кад се дружи са младићима.

Полуписмени злонамерниче,

Пошто видим да не познајеш сва слова Вукове азбуке, чак Ти и на брњици уместо ПАС пише "РАС"молио бих те да убудуће преферираш овај мој савет. Дакле није "РАС" него ПАС и није "РАС-РАС" назив за побеснелог шарпланинца, већ, онако српски сочно, БЕСНА ЏУКЕЛА. Са овим изменама на Твојој брњици свако ће већ на први поглед моћи да зна ко си, какав си и чији си.
 
Bas tako revolucijo. Ali sto je najzanimljivije, covek posecuje samo srpske sajtove, pa jos i one nacionalne pa se pretstavlja kako veliki nacionalista i time bruka same nacionaliste a sto je jos zanimljivije, oni, nacionalisti, ga uopste ne prihvataju. On se namece, pise srceparajuce tekstove, sve je u pravu... i kada prodje neko vreme pokazuje svoje pravo lice. Inace prof. drk. mrk. krk. radi u dezeli i spijunira za slovencku tajnu sluzbu (evo mene je spijunirao i otkrio sam spijuna po imenu Krsta... to vam je opasan spijun, ako ga zateknete u kompjuteru, plasim se da ne postane virus, inace odose vam kompjuteri. Dakle, pazljivo).

Uskoro ce poceti da navodi neke svoje neprijatelje, koji ga proganjaju i svi su oni Djilas, ali i ljubitelje, svalerke dok je bio profesor. Najzaludjenija je neka njegova Romana.

Krstan je neunistiv.
 
Krstan:
Полуписмени злонамерниче,

Пошто видим да не познајеш сва слова Вукове азбуке, чак Ти и на брњици уместо ПАС пише "РАС"молио бих те да убудуће преферираш овај мој савет. Дакле није "РАС" него ПАС и није "РАС-РАС" назив за побеснелог шарпланинца, већ, онако српски сочно, БЕСНА ЏУКЕЛА. Са овим изменама на Твојој брњици свако ће већ на први поглед моћи да зна ко си, какав си и чији си.

Krstane Đ. Kovjeniću

Zamolio bih Vas da okačite neku malo veću fotografiju,da svi vide kako izgleda pravi Srbin,vernik,radikal i pre svega veliki intelektualac,nemojte one sličice,želimo da cela Krstarice vidi na koga treba da se ugleda.


S' poštovanjem

Elvin
 
Kazanova:
Bas tako revolucijo. Ali sto je najzanimljivije, covek posecuje samo srpske sajtove, pa jos i one nacionalne pa se pretstavlja kako veliki nacionalista i time bruka same nacionaliste a sto je jos zanimljivije, oni, nacionalisti, ga uopste ne prihvataju. On se namece, pise srceparajuce tekstove, sve je u pravu... i kada prodje neko vreme pokazuje svoje pravo lice. Inace prof. drk. mrk. krk. radi u dezeli i spijunira za slovencku tajnu sluzbu (evo mene je spijunirao i otkrio sam spijuna po imenu Krsta... to vam je opasan spijun, ako ga zateknete u kompjuteru, plasim se da ne postane virus, inace odose vam kompjuteri. Dakle, pazljivo).

Uskoro ce poceti da navodi neke svoje neprijatelje, koji ga proganjaju i svi su oni Djilas, ali i ljubitelje, svalerke dok je bio profesor. Najzaludjenija je neka njegova Romana.

Krstan je neunistiv.

...е свашта... ма да ли Ти ово озбиљно или се зезаш... ја имам утисак да је учесник Крстан такав зато што му је страдао син за време бомбардовања (како је и сам навео) ???
 
НЕЈАКИ КРСТАН


СИНОЋ МАЈКА ОЖЕНИЛА КРСТАНА,
ЉУТО КУНЕ УДАТА ДЕВОЈКА:
”ТЕШКО СВАКОЈ БЕДНОЈ ОНОЈ МАЈЦИ
КОЈА ДАЈЕ ЈАКУ ЗА НЕЈАКА...

ЗОРА БЕЛА, А ЈА ЈОШТЕ ЦЕЛА!
ИЗ‘О ***** КО ТЕ ОЖЕНИО!
ДИЖИ НОГЕ, ОТПАЛЕ ТИ РУКЕ,
ВРАНЕ ТИ СЕ НА ***** ОСРАЛЕ!"
 
Zezao sam se samokada sam rekao za spijune u kompjuteru, ostalo je sve ozbiljno a evo ti jedan tekst, coveka koji je bas trazio Krstana:

G. Kovjenić za sebe tvrdi, između ostalog, da je profesor klasične filologije i prevodilac Platona na slovenački...

Vodjen tom sumnjom, dao sam Googleu da potraži njegovo ime i prezime. Malobrojni rezultati koje sam dobio odnosili su se uglavnom na njegove poruke po raznim srpskim internet forumima, a nije bilo nijednog jedinog sajta na kome bi se mogle naći informacije o njegovom navodnom naučnom i prevodilačkom radu, što mi je bilo jako čudno s obzirom da je, prema sopstvenim tvrdnjama, on intelektualac vanserijskog kalibra.

Ovo je samo još više pojačalo moje sumnje u vezi sa g. Kovjenićem i nagnalo me da intenziviram svoje malo istraživanje njegove ličnosti na internetu. Saznanja do kojih sam došao iznenadiće, a verovatno i zaprepastiti, mnoge cenjene učesnike ovoga foruma, mada naslućujem da neki već znaju istinu o g. Kovjeniću. Ja ovo pišem radi onih koji to još ne znaju i koji ga i dalje u svom neznanju oslovljavaju sa \\\\\\\\\\\\\\\„profesore\\\\\\\\\\\\\\\”. A istina je, naime, da g. Kovjenić ne samo da nije niti je ikada bio profesor klasične filologije u Ljubljani ili bilo gde drugde nego nikada nije čak ni diplomirao klasičnu filologiju. Najviše što je završio od škola jeste gimnazija.

Istina, upisao je klasičnu filologiju na Univerzitetu u Ljubljani 70-ih godina, ali je napustio studije posle nekoliko semestara. Isto tako, nije preveo nijedno od dela antičke književnosti koja tvrdi da je preveo niti je ikada učestvovao u radu bilo kojeg od stručnih časopisa koje navodi u svojoj \\\\\\\\\\\\\\\„autobiografiji\\\\\\\\\\\\\\\”, kako je on naziva.

Reč je o velikom obmanjivanju korisnika ovoga i drugih foruma – ali ne svesnom obmanjivanju, što ću docnije da pojasnim. Dokaze u raskrinkavanju g. Kovjenića koje ću predstaviti u daljem tekstu prikupio sam uglavnom sa zvaničnog sajta Odseka za klasičnu filologiju (Oddelek za klasično filologijo) Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani (http://www.ff.uni-lj.si/Klasfilol/default.htm ).

Razlog zašto istina o g. Kovjeniću već ranije nije izašla na videlo krije se, možda, u činjenici da su informacije koje bi ga razotkrile iskazane na slovenačkom i stoga nedostupne onima koji taj jezik ne razumeju, ali ja ću, zahvaljujući vlastitom poznavanju slovenačkog, sve takve relevantne informacije za cenjene posetioce ovog foruma prevesti na srpski.

Pa da počnem. Oni koji veruju da je g. Kovjenić profesor klasične filologije ili bilo čega drugoga lako će se razuveriti ako kliknu na sledeći link: http://www.gov.si/ljubljana/volitve2001/seznam_mol1.htm (zvanični sajt slovenačke vlade – spisak kandidata na lokalnim izborima u izbornoj jedinici Črnuče u Gradskoj opštini Ljubljana 2001.g.). Na listi Liberalne demokracije Slovenije, pod brojem 6 nalazi se ime Krstana Kovjenića. Ono što je ovde bitno jesu informacije koje iz jednog jedinog retka na prvoj strani ovoga sajta možemo da saznamo o g. Kovjeniću:

\\\\\\\\\\\\\\\„6. Krstan KOVJENIĆ, roj. 01.04.1953, Cesta 24.junija 74,poklic: gimnazijski maturant, delo: nezaposlen\\\\\\\\\\\\\\\”
(prevod: \\\\\\\\\\\\\\\„6. Krstan KOVJENIĆ, rođen 01.04.1953, Cesta 24. junija 74, zanimanje: maturant gimnazije, posao: nezaposlen\\\\\\\\\\\\\\\”).

Dakle, prema zvaničnim podacima, ne prema onome što g. Kovjenić tvrdi o sebi, on nije dogurao dalje od srednje škole, a, barem, u vreme održavanja gore pomenutih izbora, nije imao ni posao.

Uzgred, ukoliko nekoga zanima kako je g. Kovjenić prošao na gore pomenutim izborima, to može saznati na sledećoj internet adresi: http://www.gov.si/ljubljana/volitve2001/rez_ka1.htm. Ukupno je svojoj stranci doneo 7 glasova.

Ali da vidimo šta sam g. Kovjenić kaže o svojim kvalifikacijama. Evo pasusa iz jedne njegove poruke na ovom forumu od 23.04.2005. u kojem je sažeto data njegova \\\\\\\\\\\\\\\„autobiografija\\\\\\\\\\\\\\\”:

Posle zavrsetka Sremsko-karlovacke bogoslovije upisao sam se na katedru za klasicnu filologiju na Filozofskom fakultetu u Ljubljani. Strucno sam se usavrsavao na pariskoj Sorboni i u Atini. Izradio sam disertaciju na »Izginjanje perfekta v pozni grscini« i habilitaciju »O sintaksi Joanesa Moshosa«. Iz antickog sveta sam preveo na slovenacki jezik dva osnovna dela anticke filosofije – Platonovu »Državu« i »Zakone«. Cuveni su, takođe, moji prevodi iz antike: Aristofanove Zborovalke, Platonov Protagoras, Menander… Bio sam jedan od urednika »Ziva antika«, revija za klasicnu filologiju koja je izlazila u Skoplju još od davne 1959. godine. Posle raspada SFRJ pored prosvetiteljskog rada bio sam i jedan od glavnih promotora strucnih revija: KERIA - Studia Latina et Graeca, »CLASSICAL PHILOLOGY«, »Didaskalia«, VERGILIUS… i mnogim drugim. Nazalost, gotovo ništa značajno nisam napisao i na svom maternjem SRPSKOM jeziku. Verujem da ću tu nepravdu uskoro ispraviti, pogotovo zbog cinjenice da sam apsolutno matrijalno zbrinut do kraja svoje ovozemaljskosti, nemam potrebe da vise opismenjavam tudje narode, slobodan sam kao ptica i celoga sebe sam, svesno, namerno i s velikom ljubavlju, upregao u jaram SRPSTVA živeci u nadi da ću bar za jotu da pomognem svom ispacenom Narodu, svom svetom SVETOSAVLJU, majci Srbiji i svim drugim zemljama srpskim i Srbinovim, a pogotovo da će se i moj vapaj cuti i pomoći da se proširi Istina o Narodu, Veri i Otadzbinstvu kojemu celim svojim bicem pripadam. (tekst masnim slovima označio kzsystof).
 
Kao što sam napomenuo, g. Kovjenić je zaista upisao klasičnu filologiju u Ljubljani, ali je ubrzo napustio studije. S obzirom da je on samo svršeni gimnazijalac, nimalo ne čudi da njegovog imena nema na zvaničnoj stranici na sajtu Odseka za klasičnu filologiju na kojoj se nalaze imena onih koji su diplomirali i magistrirali na ovom Odsek. Link za ovu stranicu je: http://www.ff.uni-lj.si/klasfilol/diplnal.html#sedemdeset:SEZNAM DIPLOMSKIH NALOG NA ODDELKU ZA KLASIČNO FILOLOGIJO (prevod: spisak diplomskih radova na Odseku za klasičnu filologiju). Jednostavnom potragom za imenom i prezimenom g. Kovjenića na ovoj stranici može se ustanoviti da njega tamo nema. Dakle, upisao je fakultet, ali nikada nije završio ni ove ni bilo koje druge studije, kao što se vidi sa ove stranice, a i iz gore navedenih informacija o kandidatima na lokalnim izborima u Ljubljani. To što se g. Kovjenić lažno predstavlja kao profesor samo po sebi je dovoljno jadno i nedostojno jednog poštenog čoveka, Srbina i patriote. Nažalost, ova laž nije čak ni njegova najgora laž. Na sledećoj stranici Odseka za klasičnu filologiju http://www.ff.uni-lj.si/klasfilol/zgodovina.html (ZGODOVINA ODDELKA ZA KLASIČNO FILOLOGIJO) dat je istorijat Odseka za klasičnu filologiju. Treba li uopšte i reći da se ime g. Kovjenića tu nigde ne pominje. Obratite, međutim, pažnju na sledeći odlomak sa ove stranice:

Leta 1951 je postala asistentka Erika Mihevc-Gabrovec. Izpopolnjevala se je na pariški Sorboni in v Atenah, izdelala disertacijo o izginjanju perfekta v pozni grščini (1955) in habilitacijo o sintaksi Joanesa Moshosa. (prevod: \\\\\\\\\\\\\\\„Godine 1951. Erika Mihevc-Gabrovec primljena je kao asistent. Usavršavala se na pariskoj Sorboni i u Atini i izradila disertaciju o gubljenju perfekta u poznom grčkom (1955) i habilitaciju o sintaksi Joanesa Moshosa.\\\\\\\\\\\\\\\”)

Uporedite sada to sa sledećim rečenicama g. Kovjenića iz gore citiranog pasusa iz njegove poruke od 23.04.2005:

Strucno sam se usavrsavao na pariskoj Sorboni i u Atini. Izradio sam disertaciju na »Izginjanje perfekta v pozni grscini« i habilitaciju »O sintaksi Joanesa Moshosa«.

Dakle, samozvani profesor Kovjenić ne samo da se lažno predstavlja, nego je sebi i pripisao naučne radove nekoga drugoga, tj. Erike Mihevc-Gabrovec.

Naš \\\\\\\\\\\\\\\„profesor\\\\\\\\\\\\\\\” nastavlja u istom stilu, kradući tuđe prevode. Uporedite njegove tvrdnje da je preveo Platonova i Aristofanova dela sa sledećim odlomcima sa gore navedene stranice o istorijatu Odseka za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani:

Prevajaju iz novogrščine in utrjevanju povezav med Slovenijo in sodobno Grčijo se je posvetil Marijan Tavčar, ki je objavil tudi nekaj prevodov iz antike (Aristofanove Zborovalke, Platonov Protagoras, Menander). Izjemne zasluge za razmah literarnega življenja na Štajerskem ima Jože Košar (1908 – 1982), dolgoletni ravnatelj mariborske založbe Obzorja (po njegovi zaslugi je založba Obzorja začela izdajati zbirko Iz antičnega sveta, tudi sam je prevedel dve temeljni deli antične filozofije – Platonovo Državo in Zakone. (prevod: \\\\\\\\\\\\\\\„Prevođenju sa novogrčkog i utvrđivanju veza između Slovenije i savremene Grčke posvetio se i Marijan Tavčar, koji je objavio i nekoliko prevoda iz antičke književnosti (Aristofanove Zborovalke, Platonov Protagoras, Menander). Posebne zasluge za razmah književnog života u Štajerskoj ima Jože Košar (1908-1982), dugogodišnji direktor mariborske izdavačke kuće Obzorja (njegovom zaslugom izdavačka kuća Obzorja počela je da objavljuje zbirku Iz antičkog sveta, a i sam je preveo dva osnovna dela antičke filozofije – Platonovu Državu i Zakone.\\\\\\\\\\\\\\\”)

Dakle, naš je g. Kovjenić praktično prepisao ove rečenice sa zvaničnog sajta Odseka za klasičnu filologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani, preveo ih sa slovenačkog na srpski i ubacio u svoju poruku, zamenivši samo imena pravih autora svojim, nakitivši se tako tuđim naučnim i prevodilačkim perjem.

G. Kovjenić tvrdi da je bio jedan od glavnih \\\\\\\\\\\\\\\„promotora\\\\\\\\\\\\\\\” (valjda je hteo da kaže promotera) niza naučnih revija. Ništa od toga, naravno, nije tačno. Dovoljno je otići na sajt revije Keria (http://www.ff.uni-lj.si/klasfilol/Keria/default.htm) koju pominje g. Kovjenić i utvrditi da se njegovo ime ne pominje ni u jednom kontekstu: ni kao člana Uredništva ni kao autora u bilo kom od brojeva Kerie.

Međutim, g. Kovjenić ne krade samo od slovenačkih autora. U istoj poruci, odgovarajući korisniku \\\\\\\\\\\\\\\„srpkinja33\\\\\\\\\\\\\\\” koja ga je zamolila za neki link o njegovom naučnom radu, on kaže:

vinova-lozica (posmatrac) - 21. januar 2006. u 04.45 (registrovani član)

Ako iskopirate bilo koji string iz citiranog teksta bez naših slova (npr. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„da niko ne gladuje i niko ne\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”) i date Googleu da ga traži, Google će vam izbaciti sledeći sajt: http://www.sac.org.yu/komunikacija/casopisi/starinar/XLIX_ns/d26/show_ht ml?stdlang=gb. To je stranica časopisa Komunikacija, gde se nalazi tekst identičan citiranom i gde se vidi da je pravi autor citiranog govora zapravo pokojna Fanula Papazoglu sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, a ne samozvani \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„profesor \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\” Kovjenić.

Moram reći da g. Kovjenić pokazuje priličnu maštovitost, čak idući dotle da izmišlja likove i situacije koje bi trebalo da nas dodatno ubede da je on baš to za šta se izdaje.

Evo još jednog primera njegove razigrane mašte. Radi se o poruci \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„Kako sam doživeo 5. oktobar 2000. godine\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\” od 08.03.2005.

Негде око 19. часова 5. октобра 2000. године завршио сам посао на факултету и имао намеру да кренем у свој стан. Замном, као опарена, готово вриштећи, улетела је моја асистентик&# 1114;а, дограбила даљински управљач од ТВ-апарата, мислим да је пронашла ТВ „Пинк”... Боже, кад тада нисам пресвиснуо од муке, стида и беса нећу никад...

Da li treba uopšte reći da g. Kovjenić, budući da je 2001.g. bio tek svršeni srednjoškolac, nikako 2000.g. nije mogao da ima posao na fakultetu na kome bi imao nekakvu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„asistent kinju\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”? On čak ne bi mogao ni sam da bude \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„asistent kinja\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\” bilo kome na fakultetu pošto za to nema potrebne kvalifikacije.

Postavlja se pitanje zašto g. Kovjenić sve ovo radi. Zašto je izmislio svoju grandomansku univerzitetsku i naučnu karijeru koja se nikada nije dogodila? Zašto obmanjuje ljude navodeći ih da mu persiraju i obraćaju mu se sa \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„profesor e\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\”?

Pitanje je: zašto bi neko pisao takve očigledne laži koje se jednostavnom pretragom po Internetu mogu lako razobličiti i to čak činio pod svojim punim imenom i prezimenom?

Odgovor će mnoge iznenaditi: g. Kovjenić verovatno u velikoj meri i sam veruje u bajku koju je o sebi ispreo. O uzrocima takvog njegovog ponašanja dosta se može naslutiti sa sledeće Web stranice:
http://24ur.com/bin/experts.php?esection_id=27&expert=lidijas&q_id=2892 .
 
Na toj stranici g. Kovjenić – ili Kovjenič, kako se tu potpisao – postavlja pitanje g. Lidiji Stare, specijalistkinji neurologije u vezi sa moždanim udarom koji je doživeo 2002. godine. Da se radi o istoj osobi jasno je iz njegove tvrdnje da ima 49 godina, a pošto je poruka pisana 2002. godine, znači da je rođen 1953. godine. Pošto je njegovo pitanje na slovenačkom i veoma je dugačko, ukratko ću samo prepričati da je g. Kovjenić, prema vlastitom iskazu, 29.01.2002. imao moždani udar (šlog), povezan s nizom zdravstvenih problema (vrtoglavica, nesvestica, glavobolja, povraćanje, govorne smetnje, smetnje vida, pamćenja itd.) i da je bio hospitalizovan na Staroj neurološkoj klinici, a zatim se od 19.03. do 14.08 2002. godine lečio u Institutu Republike Slovenije (lekar gdja Antonian Šel). Citiraću nekoliko indikativnih fragmenta iz samog pitanja g. Kovjenića:

V moje zdravljenje je vključila tudi dr. Toneta BREJC, dipl.psiholog. Gospod dr. BREJC je (03. 04. 2002) podal Mnenje iz katerega je razvidno, da: »gre za specifične upade prrceptualnih in mnestičnih sposobnosti ter splošne mentalne vzdržljivosti, ki skupaj z anksioznim in depresivnim emocionalnim odgovorom, pogojenim tako s strukturo njegove osebnosti kot objektivne socialne ogroženosti, znižujejo njegovo njegovo mentalno učinkovitost, ter stopnjuje občutke nemoči in brezizhodnosti… S sedanjimi težavami ni sposoben za svoje delo, zato naj nadaljuje z zdravljenjem… Kontrolni pregled čez tri mesece« (prevod: U moje lečenje [dr Šel] uključila je i dr. Toneta Brejca, diplomiranog psihologa. Dr Brejc je 03.04.2002. dao mišljenje iz kojeg je očigledno da \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„se radi o specifičnim padovima perceptualnih i mnestičnih sposobnosti i opšte mentalne izdržljivosti, što zajedno sa anksioznim i depresivnim emocionalnim odgovorom, uslovljenim kako strukturom njegove ličnosti tako i objektivnom socijalnom ugroženošću, smanjuju njegovu mentalnu efikasnost i povećavaju osećanja nemoći i bezizlaznosti... Uz sadašnje probleme on nije sposoban za svoj posao i zato treba da nastavi s lečenjem... Kontrolni pregled kroz tri meseca.)

vinova-lozica (posmatrac) - 21. januar 2006. u 04.45 (registrovani član)

Na kontrolnem pregledu dne 26. 07. 2002 pri psihologu dr. BREJCU so bili ugotovljeni in opisani »deficiti« ter podano Mnenje, da:« sicer prišlo do manjšega, vendar za obnovo delovne sposobnosti nebistvenega izboljšanja pozornosti, spomina in mentalne zmogljivosti, hkrati pa so se pričele bolj uveljavljati nekateri znaki deficitarneg procesiranja informacij, zlasti na področju konceptualnega (logičnega) mišljenja… in indicirana predstavitev IK, ki naj odloči glede ocene invalidnosti…«.(prevod: Na kontrolnom pregledu dana 26.07.2002.g. kod psihologa dr Brejca ustanovljeni su i opisani \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„deficiti\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\” i dato je mišljenje da \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„iako je došlo do manjeg, mada za obnovu radne sposobnosti beznačajnog poboljšanja pažnje, pamćenja i mentalne efikasnosti, istovremeno su se ispoljili određeni znaci deficitarne obrade informacija, naročito u oblasti pojmovnog (logičkog) mišljenja... i indikovano je slanje na invalidsku komisiju, koja treba da odluči o proceni invaliditeta...\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”

Na pregledu, ki sem ga opravil dne 07. 10. 2002 na Psihiatrični kliniki Ljubljana pri mag.sci.dr. Borutu Samastur je podana dg.: Mešane anksiozne in depresivne motnje F 41.2, Vaskularna demenca F 01.9, predlagana terapija z Coaxil 3 x 1 in priporočena ocena na IK. (prevod: \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„Na pregledu, koji sam obavio dana 07.10.2002.g. na Psihijatrijskoj klinici Ljubljana kod mag.sci.dr. Boruta Samastura, data je dijagnoza: kombinovane anksiozne i depresivne smetnje F 41.2, Vaskularna demencija F 01.9, predložena terapija sa Koaksilom 3 x 1 i preporučena ocena Invalidske komisije.)

Dakle, g. Kovjenić ne samo da nije nikakav profesor, već se radi o čoveku sa ozbiljnim psihijatrijskim problemima – toliko ozbiljnim da su ga specijalisti uputili na invalidsku komisiju. Pretpostavljam da mu je invalidska penzija i dodeljena i da je na to mislio kada je u svojoj poruci korisniku \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”srpkinja33\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \„ rekao

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”da sam apsolutno matrijalno zbrinut do kraja svoje ovozemaljskosti\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„.

Kad je reč o \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”objektivnoj socijalnoj ugroženosti\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„ koju pominje dr. Brejc u svojoj dijagnozi, treba otići na sledeći sajt: http://www.ljubljana.si/zamescane/izmestneuprave/razpisi/objava-seznama. pdf.
Tu se nalazi spisak građana koji imaju pravo na tzv. neprofitne stanove koje dodeljuje Javni stambeni fond gradske opštine Ljubljana. Radi se o stanovima koji se dodeljuju socijalno ugroženima i na koje se ili uopšte ne plaća stanarina ili se plaća samo participacija. G. Kovjenič se, sa 580 bodova, nalazi na 100. mestu na spisku A1, a to je spisak onih koji uopšte ne plaćaju stanarinu. Radi se, dakle, o najugroženijim licima, socijalnim slučajevima.

Da bi se stekla potpuna slika o psihološkom profilu g. Kovjenića, treba obratiti pažnju na neke njegove konstatacije o samome sebi i svom izmišljenom naučnom stvaralaštvu koje se svako malo pojavljuju u njegovim porukama. Navešću samo neke:

- За разлику од Вас ја сам искључиво захваљујућ&# 1080; свом сопственом раду, труду и свесрдној Господњој помоћи постао неко чије име се у научном свету веома цени, поштује и уважа...

- Verujem da su ti reci proizasle iz srca te zbog toga i želim da nešto pametno i naucis i iz ovog mog srcem napisanog diktata duse moje. (Radi se o gore pomenutom govoru o Nikoli Vuliću, koji, kao što smo videli uopšte nije napisao g. Kovjenić.)

- Cuveni su, takođe, moji prevodi iz antike...

- Dame i gospodo, apsolutno sam apoliticna i politicke teme me zaista ne zanimaju. Ne razumem ništa o onome o cemu i profesor Krsta piše, ali vidim da mu opet njegovi Srbi pakoste, da ga i dalje ne razumeju i da su još ujek neprijateljski raspoloženi prema jednom kolosalnom umu, dobricini i postenjacini. (iz jedne od poruka tzv. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”Romane\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„ tj. samoga g. Kovjenića koji piše pod tim pseudonimom)

- Vise nego sigurna sam u cinjenicu da vladajuca ”elita„ u Srbiji nema nacina da se suprostavi, valjano odgovori, na dokaze koje na ovom forumu javno iznosi međunarodno poznati i priznati stručnjak, istinoljubac i humanista prof. dr Krstan Dj. Kovjenic (\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”Romana\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„)

- Nazalost, gotovo ništa značajno nisam napisao i na svom maternjem SRPSKOM jeziku. Verujem da ću tu nepravdu uskoro ispraviti, pogotovo zbog cinjenice da sam apsolutno matrijalno zbrinut do kraja svoje ovozemaljskosti, nemam potrebe da vise opismenjavam tudje narode (\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\”Romana\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\„ kobajagi citirajući g. Kovjenića)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top