SLOBODA

imaju ga ali je cini mi se mnogo manje izrazen od muskih...npr...zena ce se sigurno pre odluciti za zajdnicki zivot..ili brak...ili dete...nego muskarac...cim mu se ucini da je stvar ozbiljna...retko koji ostaje...ili se vidi da je preplasen...po ponasanju...
 
Bliss:
imaju ga ali je cini mi se mnogo manje izrazen od muskih...npr...zena ce se sigurno pre odluciti za zajdnicki zivot..ili brak...ili dete...nego muskarac...cim mu se ucini da je stvar ozbiljna...retko koji ostaje...ili se vidi da je preplasen...po ponasanju...

priroda je tako htela... za njih je brak obaveza vise... a sto se tice dece- dovoljno je reci majcinski instikt... to je ono sto oni nemaju...
 
...svi mi pricamo o ljubavi i to je lepo...ali kad situacija postane ozbiljna...uglavnom se bezi...ja se izvinjavam ali ono sto sam ja videla je izrazenije kod muskih...da li ce to biti beg iz veze...beg na taj nacin sto ce varati svoju devojku...beg tako sto ce uvesti restrikcije na vidjanje zajednickih prijatelja kojisu u braku...postoji 1001 mehanizam...
...zene obicno traze slobodu u vezi...ali cini mi se da su mnogo spremnije na ozbiljnije stvari od muskaraca...
 
Bliss:
imaju ga ali je cini mi se mnogo manje izrazen od muskih...npr...zena ce se sigurno pre odluciti za zajdnicki zivot..ili brak...ili dete...nego muskarac...cim mu se ucini da je stvar ozbiljna...retko koji ostaje...ili se vidi da je preplasen...po ponasanju...

ne slazem se...
i jeste razlog za strah - gubitak slobode...ja ih potpuno razumem...
s tim sto slobodu nemoj da shvatis kao izivljavanje...
ja recimo imam otpor prema simbiozi...to me cini klaustrofobicnom...
 
Kao psiho mogu retji (pod prinudom) da su mushkarci od detinjstva razmazeniji i nesigurniji
u svoje mogutjnosti...Vetjina mushkaraca odrasta bez ikakvih obaveza i odgovornosti jer ih
majke shtede ili cuvaju ...
 
Imaju i zene taj strah.
To je neki strah od neizvesne buducnosti. Od vezivanja... pa samim tim se sve vise vremenom namece i prica o braku... koju obicno devojka potencira... i to uvek pruranjeno...
Daklem za neke krupne korake kao sto su promena celokupnog dosadasnjeg zivota i covek i zena hoce biti sigurni da se nisu zahebali da ce sve biti ok u buducnosti, da ce lepo i normalno ziveti. Niko im ne daje tu garanciju, treba verovati na rec a to je ono sto je strasno. Pogotovo danas kad vidimo toliko malo vernosti i postenja i sve vise propalih veza i brakova, nerazumevanja i lose komunikacije.

Druga stvar je sto uglavnom ljudi kad krecu u neke veze i seme razmisljaju samo o sexu i ne razmisljaju mnogo unapred. Daklem kad im te ideje o napred stanu ispred lica to je onda "uppsss stani malo, pa nismo tako pricali, nismo o tome razmisljali".

Tacno je da devojke imaju taj majcinski instikt i da znaju da im vreme prolazi, sto tipovi u principu nisu toliko svesni toga. I mislim da je stvarno neopravdana frka kod devojaka da se udaju sto pre. I sa tom frkom i zurbom stvaraju neprimerenu i nepozeljnu tenziju koja nije dobra i izaziva strah.
 
ne znam dal je bash tako...u sushtini na pochetq ti i nisu bitne razlike...mislim svidja ti se neko mnogo i sve i to shto se ne poklapa s tobom u potpunosti i nije frka...kasnije kad sve dobije nekakvu rutinu...te razlike dolaze do izrazhaja...valjda je tako...mislim ti u sushtini izgubish nekakvu slobodu chim imash devojq...mislim ok mozhesh da imash neq koju yebesh i da te bole za sve...al kao ako imash nekog ko ti se svidja izvesna sloboda down...ok ne sad kao zabodesh totalno nego samo nisi bash tako komforan imash neq obavezu neshto shto morash da isposhtujesh...ma glupo je prichati sve je relativno...
 
I ja se slazem da i zene imaju ponekad taj sinrom , ali se cesce javlja kod muskaraca, oni se plase da ce nesto propustiti ako predugo budu u vezi, a i plase se vezivanja... to je za njih zastrasujuce, odvaja ih od drustva, ortaka, drugih riba...itd.
Zato mislim da je delimicna sloboda u vezi resenje, a ne opsesivnost.
devojke kada su zaljubljene, nesvesno umeju da guse muskarce, i onda oni pocnu da panice i beze...Resenje je pustiti ih da "disu" i ponekad budu slobodni , bez onog "Gde si bio ?, Sta si radio?...." !!!
 
to nije sindrom, to je normalno...zasto bi morao da se odrekne ortaka, drustva, izlazaka, samoce, piva i fudbala?
naravno da onda vezivanje shvata kao omcu oko vrata...
i ja to tako shvatam a ima i muskaraca koji bi odmah da se zene....
 
jeste...u pravu ste...
..ali hocete da mi kazete da niko od vas nije doziveo onaj sindrom
...na pocetku zeli sve sa tobom...decu...bankrotirao bi samo da bi ti kupio ono sto ti jako zelis...
...a onda kada prodje odredjeno vreme...konkretno par godina...splasne sa svim zeljama...prestane da te osvaja...i sl...
 
devojke mislim da malo okrecete temu na pogresnu stranu...
...nisam ja mislila da u vezi ne treba imati slobode...ali muskarci koliko god da je imaju tazice jos..
...znaci pocinjem od cinjenice d asvako tu ima dovoljno potrebne slobode..
 
bliss to ne mora da znaci da mu je "oduzeta" sloboda - gubitak zelja, ne osvajanje itd. mogu biti posledica i prelazka stanja "zaljubljenosti" u "nezaljubljenost" - ne razviju se sve zaljubljenosti u ljubav... nazalost...
 
aha...sad si resio i moju temu da miniras...pero ako si ti mene odjebao...i ako ce to da ti digne rejting i ako ce ti biti lakse eto neka ti bude... :lol:
...a sada molim te nemoj se vise prepucavati na ovoj...
molim nekoga da otvori lepljivu za prepucavanje...moze se zvati virtuelna vreca za iskaljivanje negativne energije...ili slicno...
 

Back
Top