KADA ŽENE PSUJU

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.670
Desi mi se po nekada da kresnem neku psovku tipa ..ebem li ga..i tada me svi zacudjeno gledaju.Valjda zato sto u osnovi to ne radim. E sada,pitanje:

Kako Vam zvuci kada cujete zene da psuju ili sta mislite o psovkama uopste.?
 
Toliko je rasprostranjeno da uopšte ne obraćam pažnju. Jedino što sam primetila da su neki ljudi baš kreativni po tim pitanju-mom instruktoru vožnje je svaka druga reč bila psovka, i to sve nešto što u životu nisam čula, ubeđena sam da je pola toga sam izmislio. Neke su mu bile baš smešne, psovao je semafore, prolaznike, saobraćajne znakove, ostale vozače na poligonu....otprilike sve što vidi.
Inače, i meni se to dešava-retko psujem, pa kad mi se to desi svi me čudno pogledaju.
 
Generalno gledano ruzno je ali nekoj zeni "stoji"da psuje a nekoj ne!

Off topic

Setam letos sa drugaricom po Zemunskom keju,pricamo,glupiramo se kad odjedno ona ispljune zvaku iz usta onako bas...
Ja se frapiram i pogledam nekako bezveze a ona umre od smeha i kaze mi nesto u stilu:Kako bi me pogledao da sam jos i suntnula zvaku nogom kao...
Jednostavno nisam ocekivao tako nesto od nje i ...
Sto sam ja ovo napisao?
Nemam pojma,nesto me je tema asocirala na taj dogadjaj.
 
ma zhene psuju ko kochijashi...samo u sebi?...blah ja ponekad psujem...chesto sam pros al ne psujem chesto...shta znam isto mi je...retko kad to primetim kao "e neko psuje"...ok mozhda ako bash preterano psuje ko moja familija...il neshto...
 
kučka:
Desi mi se po nekada da kresnem neku psovku tipa ..ebem li ga..i tada me svi zacudjeno gledaju.Valjda zato sto u osnovi to ne radim. E sada,pitanje:

Kako Vam zvuci kada cujete zene da psuju ili sta mislite o psovkama uopste.?


Ma ne mislim nista lose ako kad opsujes ne naglasis. Ali zeni retko kojoj to stoji. Bolje da zene bas ne psuju. Ipak ste neznije i ne stoji vam. A u seksu moze sve. Kao ono to yebi me manijace, a ti njoj umri kujo pod mojom kitom.

Nego kucko vrati onaj avatar. Kako je otisao imam problema s onanijom.
 
kučka:
Desi mi se po nekada da kresnem neku psovku tipa ..ebem li ga..i tada me svi zacudjeno gledaju.Valjda zato sto u osnovi to ne radim. E sada,pitanje:

Kako Vam zvuci kada cujete zene da psuju ili sta mislite o psovkama uopste.?
Bolje je izbaciti to iz sebe,pa nek misli sta ko oce...
Ne smeta mi.Meni je mnogo bolje i interesantnije kad je zena iskrena.Psovke su sastavni deo zivota,ne treba pretrerivati,al mi je licemeran onaj stav da nikada ne treba psovati ili da zene nisu zenstvene ako psuju.
 
Nepristojne reči ili psovke ne uklapaju se jedino u malograđanske konvencije o lepom ponašanju i to bez izuzetka. Nije nepristojno ospovati ponekad, kao uzrečicu treba izbegavati i postoji razlika između muškog i ženskog psovanja. Nekada su psovke deskriptivne i, ti kada nekoga opsuješ lepo, tačno se zna na šta i mislio, zavisno od toga u kom kontekstu je izgovoreno...Smešno bi bilo danas da neki muškrarac kaže "Dovraga ili dođavola s tim". Ja zaista ne poznajem psovače, one koji konstantno psuju, ali isto tako ne poznajem ljude koji uopšte ne psuju, bez obzira na pol...
Smeta mi kada žene preterano psuju zbog vulgarnosti i siromaštva rečnika..
 
Preterano psovanje mi je gadno i prostački... svejedno da li su u pitanju žene ili muškarci.

Srela sam u životu samo jednu
devojku kojoj psovanje dobro stoji.
Psovka kao stil, to je bio njen slučaj.
Super osoba.

P.S. Ja retko psujem... i vrtim 2-3 iste rečenice pritom... :lol:
 
CaLiMeRo:
Preterano psovanje mi je gadno i prostački... svejedno da li su u pitanju žene ili muškarci.

Srela sam u životu samo jednu
devojku kojoj psovanje dobro stoji.
Psovka kao stil, to je bio njen slučaj.
Super osoba.

P.S. Ja retko psujem... i vrtim 2-3 iste rečenice pritom... :lol:

TO JE NEPRAVDA!
 
hm... kakva li je to osoba kojoj psovanje dobro stoji? ja jos uvek nisam sreo nikoga ko cini da ruzne reci izgledaju zanimljivo...
mada, postoje neke psovke koje ne moraju da budu ruzne (npr... 'sunce mu kalaisano...' :-)) ili se to ne racuna kao prava psovka? sta je u stvari pravo psovanje? (ne znam kako se pravi onaj smajli koji razmislja...)
 
Ma mene psovanje ponekad strašno opusti - u trenutku mi pukne film i tad mi je veliko olakšanje.
Pogotovo na poslu!
Ako bih otišla iz krajnosti u krajnost, rekla bih da gotivim kočijašice - uglavnom su super likovi, opuštene i jednostavne. I znaš brate mili šta hoće i koji im je.
Ove primadone, što umesto bilo kakvih reči zatrepću nekoliko puta i okrenu glavu na drugu stranu mi idu na živce.
Tako isto i s tipovima...
Psovke su ponekad tako dobra terapija....... uhhh :lol:
 
mammy:
mislim da je psovanje jako nekulturno...pogotovo u onoj prici o instruktoru...
mada kao sto neko rece - nekom psovke bas STOJE..
E jbg, ako je to strašno šta onda reći za mog instruktora, koji mi je na svakih deset minuta vožnje govorio da stanem, čim ugleda prodavnicu, kafanu, dragstor, supermarket, da zameni praznu flašu piva punom… Praktično, nema šta…
Šta je to sa instruktorima? Preda mnom se još suzdržavao, kakvih sam se priča naslušala :lol:
Inače, stvarno ponekoj devojci baš i ne stoji da psuje, ali nije to ni zbog face, ni zbog temperamenta, ni zbog horoskopa, već zato što tu psovku očigledno ne izgovara spontano, već planirano.

Meni često ispadne poneka, uopšte ne razmišljam o tome, dok psovka nije upućena kao uvreda, tipa: Debilu, majmune, ‘bem ti mater, kozo, i slično…

Sad tek provalih ono jbg, na početku… :lol:

Psovke umeju često da daju ton i „boju“ nečijoj priči, ali isključivo spontane. I, naravno, ne govorim o onima koje su prerasle u uzrečicu ili o, prosto, poganoj jezičini...
 
Iz necijeg govora se da ceo covek rekonstruisati.
Psovke u tome imaju veliki znacaj, bas zato sto, kao sto rece, majceki, jesu neka vrsta "terapije" tj. ventila. Ali su psovke uvek u odnosu sa ostatkom naseg govora. Psovka ce uvek bolje stajati nekom ko je inace elokventan i inteligentan, moze cak da bude simpaticno, dok kod prostackog govora psovka gubi na svojoj tezini i smislu, stapa sa sa ostatkom banalnog govora, samo je jos jedna od reci ili recenica mentalno uspavanog coveka ili zene.
 

Back
Top