Hitno mi je potrebno misljenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ej Dinno kako je pocela da se ponasha cudno.

***

ma pomiri se sa muzhem inemash brige. shta njemu fali :)

treb a mi partner za arg tango je l mislish da bi on hteo.

e jesi malo vrdalama odnosno nekako si samosvesna i imash neobichan posao chatovala sam s takvom devojkom i njen sin je bio kod oca, malo mi je bilo neobichno odnos prema detetu, vidjali su se dodushe ali ne bih da sudim iako je to tehsko. ona ga je rodila bash neshto mlada. 100 ljudi 100 cudi.
e imam i druga koga je mama ostavila, ne znam, nejga i sestru. on je super lik, nekako je opushten, mada ne juri zhene, ne znam da li je imao devojku, mrshav je, i imao je obichaj nekad tako da bane da ne pita : )) sestra isto ok njegova ali ona recimo nekako ne radi, mada nije glupa, ali radi neke tzv nizhe poslove. opet izvini shto sudim. tata im je na prvi pogled malo otkachen mada svaka mu chast ipak je 1 roditelj. ne znam shto sam ovo napisala. ne znam, kao majke su potrebnije deci? ne znam, meni je nekako uvek bilo najbolje kad roditelja nema uopshte : )))
bitno je da su tu kad ti trebaju :I
 
Ja imam troje dece i u slučaju razvoda ne znam kako bih podnela da makar jedno dete bude odvojeno od mene.Sve poslove ovog sveta i sve druge stvari bih žrtvovala zbog sreće mog deteta.Ne znam šta sve ne bih uradila da moje dete bude svakog sekunda uz mene.Pa valjda mogu da ti pomognu roditelji kada ti treba ili ne? Ti jesi u teškoj situaciji , ali shvati da si ti kao neko ko je rodio to detence njemu mnogo potrebna i najbolje možeš da ga razumeš .Materijalna strana jeste važna za kvalitet života deteta, ali ono što obeleži dete za uvek jeste majčinska ljubav i požrtvovanost.Izvini što pišem konfuzno, ali sam prosto potrešena ovom forumskom debatom.Poslušaj svoje srce! :-(
 
vanjavictoria@sbb.co.yu:
Ja imam troje dece i u slučaju razvoda ne znam kako bih podnela da makar jedno dete bude odvojeno od mene.Sve poslove ovog sveta i sve druge stvari bih žrtvovala zbog sreće mog deteta.Ne znam šta sve ne bih uradila da moje dete bude svakog sekunda uz mene.Pa valjda mogu da ti pomognu roditelji kada ti treba ili ne? Ti jesi u teškoj situaciji , ali shvati da si ti kao neko ko je rodio to detence njemu mnogo potrebna i najbolje možeš da ga razumeš .Materijalna strana jeste važna za kvalitet života deteta, ali ono što obeleži dete za uvek jeste majčinska ljubav i požrtvovanost.Izvini što pišem konfuzno, ali sam prosto potrešena ovom forumskom debatom.Poslušaj svoje srce! :-(

Ovo je strasno.

Ovo posebno isiticem.

Ovo je vec tuzno i otuzno.

 
Nico:
Meni se to dogodilo. Zivela sam sa tatom posle razvoda mojih roditelja. Razlozi nisu vazni, i kao sto vidite, prezivela sam. I imam mamu.
Dete nece misliti da si ga napustila ako ti budes tu, u blizini, u njegovom/njenom zivotu. Nije jedna odluka nesto sto te zacementira za ceo zivot, i nije smak sveta.
Ne slusaj previse okolinu, nisi losa majka. Ti si dobra majka jer ces uciniti ono sto je dobro za dete, a ne za svoju sujetu.


da, tačno.
predrasude, evo transparentno - ovde je već počelo::arrow: forum ti je nešto kao vatreno krštenje :roll:
...e pa TO bi te čekalo u RL ako dete ostane kod oca, verovatno :? Jbg. Ne mora da bude STRAŠNO ako su roditelji razdvojeni...ne znači da ih nema!!!
U Srbiji je još uvek blam i razvesti se ("nije dobra žena, nije uspela u životu") a kamoli nešto drugo....S druge, mnogo mučenica se ponosi što je ostalo u (lošem, naravno) braku - jer to njima samima znači da IPAK nešto vrede. Sve pod zastavom "dobro je za dete da ima oba roditelja". Pa ima ih i ako ne žive zajedno, pa šta sad, nisu iščezli ako ne žive kao jedna prodica :?
Ne sudite virtulanim likovima, niti poznajete motive niti situaciju. Čemu takav gnev? Ko ne voli karanfile nije zaslužio ni da živi, jel tako. E pa nije tako.
 
O ala se ovde rese?
Jao jao .... pa sada zena je priznala da je otac bolji roditelj i da ce detetu biti bolje sa njim i sta se sada vi tu nalazite prozvani da joj tupite!
Te losa majka te fuj-fuj te kenj-kenj Kao da otac po definiciji mora da bude zli odvratni decomrzac a vi cete da spasavate decu od njihovog pogubnog uticaja .... mozda zena oce da se uda opet za nekog lovana i smeta joj dete jel on oce nju a ne i dete i sta sada da radi pa bolje da ga ostavi kod oca nego na ulici .... ja bi bio presrecan da je moja bivsa zena postupila tako a ne sada da cirka svaki dan i pravi mu skandale tamo ... a ja treba da dokazujem da je pijanica da bi uzeo dete kod mene .... pa gde to ima ... vi zene imate ne samo sva prava nego i veca i sada opet nastavljate da balegate ko besne...
ja nebi mogla da zivim bez svog deteta ... manemoj a ja moram da zivim bez svog jel je zena odlucila da to tako treba
Ima vas i normalnih al onaj visak bi pokacio za novu godinu po jelkama po parkovima pa da sluzite necemu!
 
@topic
Donela si odluku i, koliko vidim, dobro razmislila o njoj. Ne obracaj paznju na "ja to ne bih mogla" komentare koji nemaju nikakve veze sa tvojim pitanjem, tvojim zivotom i tvojom odlukom. Narochito ne obracaj paznju na one koji kenjaju kao da se njima 1000% nikad nece desiti losh brak i razvod.
 
Razvodite se, odlucili ste da dete zivi kod oca, ali bicete u kontaktu sa detetom, ucestvovacete u njegovom razvoju i vaspitanju - vi niste napustili svoje dete. Okolina ce vas osudjivati, na to budite spremni. Razmislite jos, ako ste potpuno sigurni da je to najbolje za dete - ucinite tako.
 
pobogu ljudi, valjda i ocevi vole svoju decu i zele da ude sa njima podjednako koliko i majke
ispade da je majcinska ljubav neuporedivo veca i bitnija nego ocinska
smatram da situacija, naravno, jeste neubicajena, ali ne i nemoralna
ako neko od roditelja ima bolje uslove, ako je dete vezanije za nekog od roditelja, ako je provodilo vise vremena sa njim, i ako ostvaruje bolju komunikaciju i razumevanje sa jednim od roditelja mislim da bi bilo bolje da sa tim roditeljom i zivi bio to otac ili majka
 
eto draga vidis sta ce sve ljudi pricati i misliti o tebi.da li ti je to bitno uopste?
i ako ne zivis vise sa svojim detetom ne znaci da si ga napustila,ne obracaj paznju na one koji hoce da ti nabiju grizu savesti...zar su svi ocevi koji ne zive sa decom njih NAPUSTILI?svasta.napusteno dete je ono za koje vise ne maris,za koje ne pitas i koje ne vidjas...
ipak vas dvoje najbolje znate sta vam je ciniti :wink:
 
detetu do sedme godine treba majka..treba mu vise od svega, od udobnosti, od stare sobe, od tate...naravno, da mu treba i tata..naravno, da treba misliti na detetov najveci interes..ali, njegov najveci interes JESTE da ostane sa majkom...makar jos malo, majku mu...pa dobro bre zene, makar vi koje imate decu, recite mi..sve je ok kad Je dete dobro, kad se zeza , igra..ali, kad ima tempereturu, koga zove?mamu ili tatu?
ne razumem...sve razumem, ali ne razumem zenu koja ostavi dete od cetiri godine...i nikad necu...nema izgovora..jednostavno, nijedan nije dovoljno dobar
izuzetak cine jedino ekstremni slucajevi, tipa zlostavljacica dece, narkomanki, ili alkoholicarki..gde decu treba oduzeti bez pogovora
 
Nije muka niti žrtva odgajati sopstveno dete ... zapravo ne bi smelo da bude. Njena odluka, ako i jeste donešena pre svega u cilju detetovog dobra, uticaće da to dete kad tad pomisli: Moja majka mene nije želela. I mislim da će joj itekako teško biti objasniti mu da je ta odluka donešena u njegovom interesu. Deca razvedenih roditelja koja ostanu sa majkom, čini mi se da ne mogu doći do pomisli da ih otac nije želeo jer jeste prirodno da dete odrasta uz majku.
I nekako imam osećaj da nije posao, vrtić, soba itd razlog takve tvoje odluke ... čini mi se da ti sebe ne vidiš kao dovoljno dobrog roditelja i u tomsmislu je tvoja odluka krajnje iskrena ali opet, pitanje je da li je to zaista i najbolje za dete
Rekla sam i na Domu i porodici i evo ponoviću... mislim da svakako treba da se posavetujete i sa nekim stručnjakom, dečjim psihologom.
 
pa nece valjda napisati da je vezanije za nju, ali ce ga ipak ostaviti?poznajem dosta oceva, dosta DOBRIH oceva..ali VEOMA RETKA je situacija je da je tako malo dete vezanije za oca...ako jeste, i treba da ga ostavi..jer ni dosad nije radila kako treba..

zao mi je sto zvucim grubo, ali ne mogu da podrzim i tesim zenu koja hoce da ostavi dete od cetiri godine..ne zelim...sori, odoh da ne smaram vise..:|
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top