DLL Api-call

BGD-Platform

Iskusan
Poruka
6.095
Dobio sam neki zadatak u skoli, naime imao sam da biram ....

1: Napraviti program koji ce zakljucati desktop korisnika...
2: Program koji pokrece aplikacije koje su zadate u njemu...
3: I program koji je slican txt-u uz to da se doda menjanje fontova, pronaci deo teksta... itd...

E sad, izabrao sam prvi zadatak, i nemam problema oko pravljenja aplikacije, radi se u Visual Studiu 2005.

Ali zelim da toj aplikaciji dodam malo "smeka" te sam hteo da ubacim par zvukova, tako da kada korisnik zakljucava desktop da se cuje zvuk tipa "prozor je zakljucan", ali nemam ideju gde da nabavim takav program u kome mogu da napravim takvu neku rec koju ja hocu na srpskome, moze i na engleskom nije bitno samo da to malo izgleda bolje i sta bi mi vi preporucili...

Hvala unapred.
 
Lord British:
Sound Recorder, iz Windows-a, pa lepo snimi glas i pusti taj WAV iz tvog programa, ne vidim u chemu je problem

* I kakve veze to ima sa "DLL Api"?

A sta se koristi za zvuk kada slusas neki muzicki fajl na svome operativnom sistemu, to jest sta se vuce iz windows da bi slusao zvuk...?

A ne bih hteo da snimam samog sebe, malo mi je glupo, hteo sam neki program na kome moze da se napravi zvuk nekog robota tako nesto malo da to izgleda kao da je iz 21 veka 8-)

Probao sam u Fruty Loops ali nije to to.
 
A sta se koristi za zvuk kada slusas neki muzicki fajl na svome operativnom sistemu, to jest sta se vuce iz windows da bi slusao zvuk...?

To se zove WinAPI, i imash barem 3 nachina da pustish odredjeni .wav fajl. DLL API, kao izraz, ne postoji. Bolje da si pitao shta te konkretno interesuje, bez takvih konstrukcija.

I opet, najlakshi nachin da napravish taj sempl koji ti je potreban je da snimish svoj (ili bilo chiji) glas u obichnom SoundRecorder-u, i onda ga obradish u SoundForge-u ili nechem slichnom da bi dobio efekat koji ti je potreban.
 
Neznam koliko če ovo da ti pomogne, nadam se da ćeš naći nešto korisno iz ovoga:
U Visual Basic - u 6
postoji kontrola pod nazivom Multimedialna kontrola ili, kako se u kodu može naći: MMControl1. To je, u stvari

ActiveX kontrola koja se naknadno instalira u kutiji sa alatima a koja se isporučuje u okviru VB 6.
Ja tu kontrolu koristim kada hoću da mi, sa prikazivanjem bilo koje forme, ide i neka lagana muzika.
Naravno, MMControl1 može se podesiti svojstvo Visible na False tako da se ona ne vidi kada se forma prikaže.

'kod za pozivanje muzike

MMControl.Notify = False
MMControl.Wait = True
MMControl.Shareable = False
MMControl.DeviceType = "WaveAudio"
MMControl.FileName = C:\WINDOWS\Media\Windows XP Startup.Wav 'ovde možeš neki drugi fail da ubaciš
MMControl.Command = "Open"
MMControl.Command = "Play"

DeviceType određuje tip faila koji želiš da pokreneš kada aktiviraš određenu formu.
U ovom slučaju je WaveAudio a ako želiš neki midi fail da slušaš, pod navodnicima na mesto WaveAudio pišeš Seqencer. ;)
 

Back
Top