ZABRINUTA!!!

natam

Početnik
Poruka
41
U trudnoci sam se udebljala 20 kg sa 70 na 90 (visoka sam 178 cm).Godinu dana nisam nista preduzimala po pitanju skidanja kg.Prije par dana sam napokon zakazala kod nutricioniste da se posavjetujem.Izvadila sam potrebne nalaze i sokirala se kad sam vidjela da je vrijednost triglicerida 9,67 (normalno je od 0,60-1,70).Jako sam se zabrinula.Inace moram priznati da od kad sam se porodila nisam se najbolje hranila.Uvijek sam jela nesto na brzinu (sireve obozavam) kasikom skoro nista.Slabo sam se i kretala.Beba nije dojila tako da nisam vodila racuna o ishrani.Holesterol mi je u granicama normale 5,3 (3,0-7,0 ).
Cvrsto sam odlucila da povedem racuna o sebi i da preduzmem nesto.A sve Vas i dr bi da pitam postoji li jos neki nacin osim pravilne ishrane i uvodjenja neke aktivnosti da se trigliceridi dovedu u normalu?Postoji li neki prirodni preparat?I koliko je vremena potrebno da se smanje?Takodje bih da pitm da li je moguce da vrijednost naglo skoci ako se par dana prije jela jaka i masna hrana? VELIKO HVALA!!!
 
24h pre uzimanaj krvi, ako ne i malo vise treba povesti racuna o ishrani, biti na posebnom rezimu ishrane,tako da odgovor je...da,vrednosti su mogle porasti ako nisi vodila racuna o tome sta si jela.
Topli savet je dijetalna ishrana, na netu postoje tabele za smanjenje nivoa triglicerida kontrolom sta se jede.Nikako punomasne sireve,mleko, iskljucivo barenu hranu...
Ja bih dodala i preparate lecitina(shiitake), cveklu, orah nataste ujutru...naravno fizicku aktivnost.
 
Imas u prodavnicama zdrave hrane proizvode od soje: sir, jogurt, puter, pastetu... Meni se isto povecao holesterol (6.3) i pocela sam da menjam ishranu. Inace ove mere koje navodite su stare, tj. pre se smatralo da je holesterol normalan do 7.0, a sada je granica, cini mi se 5.0. A proizvodi od soje su fenomenalni, narocito puter i samo se treba navici.
 
Danas sam bila kod nutricioniste.Rekla mi je da ponovim nalaze i propisala kako da se hranim.Svaka 3h po malo ,bareno meso,povrce,voce,mlijeko i sireve sa manje masnoce. Soju i orahe po njenoj dijeti ne smijem uzimati.Mozete li mi reci gdje jos ima lecitina?Maslinovo ulje sam pocela koristiti.Pitala bih i dr koji su to sajtovi sa tabelama? Hvala na odgovorima!
 

Back
Top