tmf

izgleda ovde nema starijih sa tmf-a...
saznaćemo sutra kako izgleda ispit...
srećno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ja sam mislila da vi koji polazete matematiku po novom zakonu nemate usmeni iz mate...inace trebalo bi da znate sve dokaze stavova ako ste kod kilibarde mada bi vam mozda i priznao bez dokaza...mada u pravu je dovla, vama jeste lakse sada nego nama starijim generacijama,pogotovu sa matom..inace jeste polozili juce? pozz
 
Nije usmeni vise kod nas...psimeni je..tako da..
A koliko ja znam Zvoncica je kod Uscumlica...
I koliko sam cuo ispit je bio koliko toliko ok, moglo je i nesto da se prepise...ja na zalost nisam polozio kolokvijume pa ne mogu na ispit.. smrc :-(
Nadam se da su moje koleginice polozile!
Koleginice vidimo se na zurkici!
 
E,caos ljudi,buduce kolege najverovatnije....Bojane86 imam specijalno pianjce bas za tebe.Ako se secas ja sam bila ranije postavila temu u vezi tmf-a,i raspricali smo se bili malo o smeru graficko inzinjerstvo....je l si jos uvek pri tom da upises taj smer?Cula sam da i u Novom Sadu na tmf-u postoji smer graficko inzinjestvo i dizajn pa da li nesto znas o tome?Postoje li razlike na tom smeru u NS-u i u BG-u,ako postoje koje su?Znacilo bi mi da znam bar neke informacije da bih mogla da uporedim...please,ako znas nesto...bilo sta...
Inace kako funkcionise Bolonjska kod vas na fax-u?Cula sam da se neki zale kako je sad jos teze,mada to mi malo cudno,...Verovatno ce to tesko da zazivi jer i profesori imaju neke svoje metode kojih se tesko odricu,ali u globalu da li vam je olaksano malo oko ispita,ucenja,...?
E,a da li ste vi tmf-ovci culi da je vas fax otvorio forum,svoj licni?!Ako niste posetite ga,dajte svoj doprinos da ozivi malo!:) http://tmfbeograd.14.forumer.com
Inace ako vidite neku slicnu temu ovoj,znajte da sam ja...da ponovo...sta cu moram da se sirim i saznajem sa svih strana...
 
E,opet ja!Tek sam sad procitala temu koju sam ja postavila i da bilo je licno upuceno tebi Bojane86 ali su mi malo izenili naslov a mrzelo me da ispravljam,tako da znas da ne moras da se ponavljas sto se tice smera u Novom Sadu
 
Pa znaci procitala si sve ono...ne znam vise sta bih ti rekao...ako te nesto konkretno zanima tu sma, pitaj... NARAVNO DA NISAM ODUSTAO OD TOGA DA UPISEM TAJ SMER...
Inace sto se tice bolonjske deklaracije..uf..u pocetku smo kukali ko lud...jer je svima nama bilo u glavi da je studentski zivot extra...ne moras da ides na predavanja..ucis samo u ispitnom roku..zezanje, drustvo, zurke, alkohol, sex.salim se.. ali u sustini bolonjska deklaracije je koliko toliko i ok, ima i pozitivne i negativne strane, ona te tera da ucis stalno, sto u stvari ide u tvoju korist, i dosta ti znaci...ali ti i postavlja neke uslove..sve u svemu.. :-I a odakle si ti inace?
 
Pa zavisi sta trazis od fakulteta...?
Ako zelis da nesto naucis, da te cene, da nadjes posao,...i ako imas volju i zelju da ucis dosta.. slobodno upisi TMF.
Ja se nisma pokajao!

A ako misis da uzivas kao ovi sa Mega Trenda...da ucis stotinjak strana za uspit...da ti sadam odredjujes kad imas te ispite...da ides kad hoces na fax...onda ne moj da upisujes TMF..

...p.s. dodji na forum faxa..tamo imas raznih informacija!
http://tmfbeograd.14.forumer.com
 
bojan86:
Pa znaci procitala si sve ono...ne znam vise sta bih ti rekao...ako te nesto konkretno zanima tu sma, pitaj... NARAVNO DA NISAM ODUSTAO OD TOGA DA UPISEM TAJ SMER...
Inace sto se tice bolonjske deklaracije..uf..u pocetku smo kukali ko lud...jer je svima nama bilo u glavi da je studentski zivot extra...ne moras da ides na predavanja..ucis samo u ispitnom roku..zezanje, drustvo, zurke, alkohol, sex.salim se.. ali u sustini bolonjska deklaracije je koliko toliko i ok, ima i pozitivne i negativne strane, ona te tera da ucis stalno, sto u stvari ide u tvoju korist, i dosta ti znaci...ali ti i postavlja neke uslove..sve u svemu.. :-I a odakle si ti inace?

Iz Vrsca sam.
Super je to sto sam cula da je tmf veoma cenjen i priznat ne treba mu nikakva nostrifikacija.Sta si ti spremao za prijemni?Ja sam prvo mislila hemiju ali sam se predomislila pa cu matematiku,jer jos ne znam gde cu:Novi Sad ili Beograd:) a matis se polaze na oba tako da....a sto jednostavno kad moze komplikovano,mislim stvarno...:)
A da li mozda znas,da li na fakultetu mogu da nadjem zbirke za pripremu prijemnog?
 
Bojan86 hvala za odgovor. Mogu ti recida mi je tvoj savet dosta pomogo u izboru i da cu sad 99% konkurisati za tmf i da cu se upisati. Cuo sam da je upis opusten samo me zanima dal je istina da se mora skoro ceo dan provoditi na faxu. U stvari videcu na forumu fakulteta. Cao
 
Vrsac za zbirke sam ja bio pre neki dan i koriste se zbirke kao za sve tehnicke fakultete. Meni su rekli da ih mogu kupiti u skriptarnici na masinskom. Mada mogu se koristiti po meni i ostale zbirke za prijemni.
 
ma možeš da vežbaš zadatke iz matematike i iz KRUGovih zbirki za srednju,ja sam uglavnom tako, mada sam koristila i tu zbirku za tehničke fakultete.
 
samuilov:
Iz Vrsca sam.
Super je to sto sam cula da je tmf veoma cenjen i priznat ne treba mu nikakva nostrifikacija.Sta si ti spremao za prijemni?Ja sam prvo mislila hemiju ali sam se predomislila pa cu matematiku,jer jos ne znam gde cu:Novi Sad ili Beograd:) a matis se polaze na oba tako da....a sto jednostavno kad moze komplikovano,mislim stvarno...:)
A da li mozda znas,da li na fakultetu mogu da nadjem zbirke za pripremu prijemnog?

e sorry sto nisam odgovara..mislio sam da vise nema odgovora na ovoj temi...
Moja preporuka ti je da polazes i matu i hemiju...znam da dosta njih polazu hemiju jel je "laksa"..mada sam ja licno spremao matu, jer hemiju nemam pojma...
Tako da ti mozes da spremas oba i onda ti se gleda onaj koji si bolji uradila...
Sto se tice zadataka za vezbanje za prijemni...na faxu uz informator za upis imas neke zadatke u zadnjih 3-4 godine koji su bili na prijemnom iz hemije, mate i fizike...ali to ti je malo... ja sam kupio u knjizari ZBIRKU ZADATAKA ZA PRIPREMU ZA PRIJEMNI (za TMF, ETF, FON...) tu bas imas mnogo zadataka i resenja (postupno sve..) to je sve sto mogu da ti kazem..
dodji na forum faxa..pa da vidis kakva su desavanja na faxu...

http://tmfbeograd.14.forumer.com
 
neboysha:
Bojan86 hvala za odgovor. Mogu ti recida mi je tvoj savet dosta pomogo u izboru i da cu sad 99% konkurisati za tmf i da cu se upisati. Cuo sam da je upis opusten samo me zanima dal je istina da se mora skoro ceo dan provoditi na faxu. U stvari videcu na forumu fakulteta. Cao


Nema na cemu...drago mi je sto ces da upises TMF..pa kolega..

Tacno je da je lako upisati TMF..to stoji...jedva da se popuni broj studenata...obicno ostane par praznih mesta za one samofinansirajuce...

E to sto si cuo da se provodi po ceo dan na faxu...pa ovako...npr moja grupa u prvom semsetru je najvise provodila od 9 do 15-16h...a sad u drugom semsetru je uzas.. ponedeljkom imamo predavanja od 9 do 18h...i to nemamo one pauze od sat vremena..nego one obicne po 15 min izmedju predavanja... ali nije svaki dan takav...evo utorkom imamo samo od 9-11 ali to je jedini dan kada "uzivamo"..ma i nije to toliko strasno kad imas dobro drustvo kao ja... JEL TAKO ZVONCICE???!!!! :lol:


A exkurzije...pa za sad ne znam mnogo o tome...vidjam mnogo plakata po oglasnoj tabli za neke exkurzije...ali nama nista konkretno organizovano nisu rekli...znaci sve je u fazonu ono...javi se na telefon sa tog plakata i ides...a nesto organizovano...ZA SADA.. verovatno ce kasnije biti nesto...
ako te jos nesto zanima...slobodno pitaj...

pozzz
 
Hvala za odgovor. Posle ovih tvojih saveta pao mi je kamen sa srca. Znas verovatno one fore kao da li cu se pokajati da li je to za mene tako da Eto mene na faxu u oktobru! aj poz
 
heheh...ma slobodno upisi..videces da je atmosfera na faxu odlicna...koliko god da ima dosta da se uci, uz veliku pomoc kolega (koji su fantasticni) i uz pomoc asistenata i malo volje za ucenjem..neces imati puno problema..
Samo bi bilo dobro da imas dobro znanje iz srednje skole, sto vecina nas nema cak i oni koji su iz gimnazija.. tako da... ali snalazimo se...

I spremaj tehnike pravljenja puskica...posto je to ovde dosta razvijeno...ja u srednjoj ne znam da li sam dva puta napravio puskicu a ovde za svaki ispt...ide nam na ruku to sto nemamo usmene nego samo pismene ispite sto je dobro, bar po meni...
lol:
 
Pa evo da ti slikovito objasnim...kad udjes u amfiteatar i kad sednes, oko sebe vidis samo RIBE...da bi video kolegu moras da ustanes i da se mucis da ga pronadjes...sve u svemu...po mom misljenju riba ima oko 73%...uzivanje...sta da ti kazem...a to kakve su...pa zadovoljavajuce..ma dobre su...
e idi na www.druzi.se pa na slike pa na zurka Tehnolosko Metalurski fakultet pa vidi slike sa zurke od pre 2 nedelje (nisu sve sa naseg faxa ali ih ima dosta...)
:lol:
 

Back
Top