Daljinski za komp...

ja sam uspeo da kontrolisem racunar pomocu obicnog daljinskog od TV-a.potreban je IC port i neki program za to (ja sam koristio Girder).ne koristim ovo vise od nekoliko meseci jer me mrzi da unosim komande u Girder,a i negde sam zagubio IC port.
 
Da...imam IC ali se moj povezuje preko USB-a...a tamo se svuda spominje samo preko serijskih portova...ne mogu da nabudzim da mi ide preko usb-a...imam neki IGOR plug-in...sa vec nekim podesenim ali ne moze da detektuje hardver zbog usb-a...da li moram IC da prebacim na serijski ili moze nekako da proradi ovako?
tnx
poz
 
PC remote control najlakse je napraviti (samogradnja) da se kaci na seriski port. Novije ploce dolaze sa jednim ili cak bez seriskih portova pa se tu javlja problem. Ovde http://www.cesko.host.sk/ ces naci detaljna uputstva kako napraviti PC remote control koji se kaci na USB. Svi delovi da ga napravis nebi trebali da te kostaju vise od 700 din a sto se tice softvera sve sto ti treba naci ces na sajtu (firmware, drajveri, itd.).
Pozdrav
 
Imam TV kartu Terminatror V3 sa daljinskim, ali neke njegove funcije mi ne odgovaraju Moze li da se npr neki pilotov daljinac da se isprogramira tako da kosristi isti taj IC i da se doda jos nekih funcija? Napominjem da taj IC se bode u tv kartu a ne u USB.
 
Ja imam Pinnacle tv karticu i njihov daljinski.Da li je moguce sa njim kontrolisati neke programe i kako posto sam video da mnogi koji imaju neke druge tv kartice to opusteno rade a nemaju nikakav program.
 
Da li je moguce kupiti ili nabaviti daljinac sa ic portom za tv kartu. Zagubio sam ga negde, nisam koristio tv kartu, a sad bi je opet ubacio. Postoji li resenje?????
daljinac sa ic portom, sta god to znacilo...daljinac ima ic diodu koja emituje kod iz daljinca. IC port ga prima a softver dalje to prevodi u komandu.
Ukratko tebi treba daljinac koji ce slati kodove koje tvoja kartica razume, tj. isti onakav(ili neki podesivi univerzalni) kakav si izgubio. Druga varijanta je sam Girder sa pluginom za tvoju TV karticu i bilo koji daljinac-onda moras da podesis sta hoces ali ce moci da radi sve zivo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top