ubuntu 3

Red_Zmaja:
odakle si instalirao ati drivere preko synaptica ili si skinuo sa atijevog sajta...

skidao sam svakako :-( /nomo' da me grdis/, pa sam na kraju sa synaptic-om uspeo da "skinem" i izmedju ova dva post-a i da i da pokrenem i dobiJo sam sliku na ekranu TV izuzetno dobru, ali mi je sad na monitoru mnogo bleda i bez kontrasta (fotografsko: kao nedovoljno eksponirana pa razvijena). onu gresku sa onom Fire ekstenzijom sam nekako otkloniJo (ne pitaj me kako - mislim da sam iz UBUNTU get starta prepisao neke redove. no, problem je sto ATI Control ne pamti zadata podesavanja. Kaze da bi se videlo moras restartovati. ja to uradim, ono nista i dalje bledunjavo, pa kad jope otvorim ATI C kao da nisam ni unosio podesavanja (npr. ima fora da se TV iskljuci, ja iskljucim, a ono na TV-u i dalje ostane slika nakon reboota :_(
 
Hm... tesko ti mogu pomoci posto se nisam cackao sa tv-out-om. Al sutra cu imati vremena pa cu malo pretraziti ubuntu dokumentaciju posto si rekao da lose stojis sa engleskim jezikom..a sledeci put nemoj skidati sa svih strana...prvo probaj apt-get pa ako nema konsultuj ubuntu dokumentaciju..a kako sljakaju ostale stvari dobro ili i one cekaju da dodju na red ovde posle sredjenog tv-out-a ;)
 
Red_Zmaja:
Hm... tesko ti mogu pomoci posto se nisam cackao sa tv-out-om. Al sutra cu imati vremena pa cu malo pretraziti ubuntu dokumentaciju posto si rekao da lose stojis sa engleskim jezikom..a sledeci put nemoj skidati sa svih strana...prvo probaj apt-get pa ako nema konsultuj ubuntu dokumentaciju..a kako sljakaju ostale stvari dobro ili i one cekaju da dodju na red ovde posle sredjenog tv-out-a ;)

znao sam da ces se ljutiti ;-) /sala mala/
pa jesam poceo sa apt-get install flg..., pa sam ondak skinuo nesta sa ATI-jevo sajta, pa sam sa synapticom... pa, ***** li ga.
sve drugo radi: mogu gledati filmove, raditi u gmip-u, ici na NET, sve radi, samo me za sada yebe slika na monitoru (koja je bledunjava dok je na TV-eJu potpuno ok i zezam se sa nasim slovima u titlovima.
za svaku pomoc sam zahvalan i bicu i ubuduce zahvalan za svaku pomoc (ali linux ce se na ovoj mojoj masini siriti, siriti siriti /samo da ne pukne ;-)/).

razmisljam o jednom programskom svicu koji se kopirati xorg.conf u xorg.conf_backup_tmp, xorg.conf_backup u xorg.conf, a zatim xorg.conf_backup_tmp u xorg.conf_backup (kruzno) a zatim rebootovati masinu. To bi sluzilo za force iskljucivanje TV kad se radi na masini, odnosno ukljucivanju TV kad bi hteo pogledati neki film ?!
 

Back
Top