Kompjuter se sam gasi

tomic15

Obećava
Poruka
51
Dakle,
imam Acer pentium 3GHz,OS XP sp 2,a kao web browser koristim Operu 8.51.Od zastite koristim KAV 5.0.158,Spybot 1.4RC,Ad-aware 6.0 personal i od skoro Spyware doctor 3.5.0.
Kaspesky i Ad-aware ne nalaze nista,Spybot mi redovno nalazi Admilli koji obrisem i uvek se vrati(brisao sam ga cak i iz regisry),konkretno problem je file u system-u 32,a zove se ide 21201.vxd.Brisao sam ga cak i "direktno" iz systema 32,ali on je jos uvek tu.Spyware doctor mi je pronasao cak 290 inficiranih fajlova..
Problem nastaje kada je komp. na stend by mode(radi se o notebook-u),redovno se sam ugasi.
Nisam pocetnik ali sam daleko od nekog profesionalca za ove stvari.Verovatno neko od vas zna resenje za ovaj moj problem,ali da ne bude formatiranje,jer to je najlakse(a i kako bi naucili nesto novo ako na svaki problem koji ne znamo da resimo formatiramo c).
Eto,obracam vam se za pomoc,svaka ideja mi je dobro dosla zato sto me ovo muci vec danima.
 
Uradio sam sve kako si mi napisao(hvala na detaljnom uputstvu),ali mi se kompjuter u sred skeniranja ugasio???Do tada je pronasao 6 infekcija i jednostavno se ugasio...Onda sam ponovo pokusao sa Spyware doctor-om i kompjuter se negde pri kraju skeniranja(oko 95%) opet ugasio.Inace,citao sam negde ovde da je za skeniranje citavog sistema potrebno 10-ak minuta(Spyware doctor),meni je do tih 95% trebalo oko jedan sat(oko 50 gb).
 
tacno, treba prvo deinstalirati stari pa instalirati novi avp. Kaspersky je dobar (sa novim definicijama)
mada neke stvari i kod njega prolaze mada mu je najveca mana usporavanje sistema, avast je jako efikasan i uposte ne usporava sistem (ja ga imam na racunaru, stalno sam on-line i ako i natrcim na neku sumnjivu stvar avast me upozorava i nudi akciju: prekid povezivanja, brisanje virusa itd) jos mu je prednost sto sam radi update definicija takodje bez usporavanja saobracaja prema internetu.
 
Pozdrav svima
Ama ljudi i te kako mi je potrebna pomoc(pa ne bi vam se obratio da mi ne treba pomoc) samo sto sam bio malo u nekoj drugoj frci a i hteo sam da isprobam sve ovo sto ste mi pisali da bi znao konkretno na cemu sam.
E pa ovako:
CPU mi je prilikom skeniranja oko 50%,sto se tice hladjenja,napajanja,procesora i graficke i tu je sve u redu(nisam menjao drajvere).
Nekako sam uspeo da u safe modu skeniram sa Ewido-m i pronasao mi je 32 infekcije koje je uspesno ocistio(bar mi je tako prijavio).Onda sam skenirao i sa Spyware doctorom(isto safe mode) i on mi je pronasao 54 problema,dva nije mogao da resi(Media access i Common components for windows updates).I na kraju sam skenirao sa Spybotom da bi mi on opet pronasao isti stari Admilli(system32-ide21201.vxd).
E sada, i pored svih ovih silinih skeniranja problem jos uvek postoji,kompjuter se jos uvek gasi.Razmisljam da se upustim u avanturu sa Hijack this,ali ne znam da li bi i ovo resilo moj problem.
Naravno,hvala vam svima puno,samo dokazujete da je ovo najbolji forum sa najboljim korisnicima.
 
Offtopic... s obzirom da se vlasnik problema vise ne javlja..

Nina2 je stari i dobro poznati znalac.. Na ovaj nacin iskazujem svoje postovanje prema jednoj osobi koja je znalac u ovim stvarima, posebno kada je sigurnost i zastita u pitanju, a da li se muvamo privatno, to necu da ti kazem...

Respect..

End Offtopic..
 
Evo,da se oglasi i "vlasnik problema"...
Kao prvo,hvala vam svima na savetima,bili su itekako korisni.Svi ovi alati koje ste mi preporucili su super,a narocito Ewido..Dakle,drzao sam se vasih uputstava a svemu tome sam dodao i ciscenje unutrasnjosti od prasine i problem-resen.
U svakom slucaju sve pohvale i za forum i za korisnike.
 

Back
Top