Spirala...

  • Začetnik teme Kacuncica
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
K

Kacuncica

Gost
Da li je neko ima, sta, kad, kako ... ?
Razmisljam da li da je stavim, jos nisam pricala sa ginekologom, ali bih volela vas da cujem. Imam 27.god. stalnog sex. partnera, dete od 6.god., ali jos uvek ne planiram drugo dete, a zelim opusteniji sex i uopste rastereceniji zivot u tom smislu, a ovo mi deluje kao o.k. resenje. Pa...
 
AKO UOPSTE PLANIRAS DRUGO DETE NE BIH TI PREPORUCILA SPIRALU ZBOG EVENTUALNIH KOMPLIKACIJA.UGLAVNOM SE PREPORUCUJE ZENAMA KOJE NE PLANIRAJU VISE DECE. BOLJE SE OPREDELI ZA NEKO DRUGO KONTRACEPTIVNO SREDSTVO. :roll: STO JE SIGURNO :? SIGURNO
 
Tacno je da se spirala preporucuje zenama koje su zavrsile sa radjanjem ali se smatra ipak dobrim kontraceptivnim sredstvom,stavlja se zenama malte ne ubrzo posle porodjaja jer ako doje ne mogu da uzimaju kontraceptive.
Osnovna stvar je kako ce tvoje telo reagovati na spiralu,moze da bude sasvim ok a moze i da je telo odbacuje.To se nikako ne moze znati dok je ne stavis.Ono sto je vazno jeste da nisi sklona vaginalnim infekcijama i da nakon ugradnje spirale ides na redovne kontrole.Sve ostalo ces se vec dogovoriti sa svojim ginekologom.
 
Kacuncica:
Da li je neko ima, sta, kad, kako ... ?
Razmisljam da li da je stavim, jos nisam pricala sa ginekologom, ali bih volela vas da cujem. Imam 27.god. stalnog sex. partnera, dete od 6.god., ali jos uvek ne planiram drugo dete, a zelim opusteniji sex i uopste rastereceniji zivot u tom smislu, a ovo mi deluje kao o.k. resenje. Pa...
Imas dvije vrste spirale kopar i hormonska.
Kad se odlucis na drugo dijete spirala se izvadi.
Preporucujem kopar od hormonske spirale se mozes nadebljat.
 
molim te reci mi jesi li stavila spiralu..i ja hocu da je stavim, moj ginekolog mi kaze da je to ok..imam 27 godina i dijete, ne bih drugo... mada, kazu mi neki da nije dobro da se stavrlja dok ne "izrodis sve sto si planirala"...eto, molim te, javi mi kako si ti prosla
 
Kacuncico,
najbolje je da sve dogovoris sa ginekologom.Takodje se zna da su tablete efikasnije kontaceptivno sredstvo nego spirala.
Ako stavis spiralu, nemoj jos da ti se dogodi da je jedno 15 godina posle nevadis!
 
Efikasnost oba kontraceptivna sredstva - kontraceptivnih pilula i unutarmaterichnih sprava kao shto je spirala je gotovo ista - preko 99%. A evo ti josh neki podaci (skinuti sa sajta o ginekologiji):

ODNOS SMRTNOSTI I UPOTREBE SREDSTAVA ZA KONTRACEPCIJU, ABORTUSA I TRUDNOĆE

(Smrtnost u toku 1 godine)
Pilule za kontracepciju (žena koja ne puši) - 1 od 63 000

Pilule za kontracepciju (žena koja puši) - 1 od 16 000

Spirala - 1 od 100 000

Mehanička sredstva (kondomi, dijafragma i sl.) - nijedna


Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top