SINUSI?

Jesi li bila kod lekara?Znam da je glupo pitanje ali ne mogu da verujem da ti nista nisu pomogli.Ovako,treba da se javis otorinolaringologu,koji ce da te pregleda,onda da se uradi snimak sinusa da se vidi u kakvom su stanju i bris nosa,pa ce verovatno da ti prepise antibiotik,kapi za nos koje ces koristiti 7 dana a uz to i preparat za razbijanje sekreta.Dok sve to koristis pozeljno je i da ides na nesto sto se zove precovanje gde se jednom vrstom vakuma izvlaci sekret iz sinusa kroz nos,a kod kuce ces da ukapavas mlaki fizioloski rastvor u nos vise puta dnevno da bi se taj sekret razredio i lakse izvukao.Kad sve to zavrsis bices kao nov/a.Jos samo da odes kod lekara.
Ukoliko dopustis da to predje u hronican proces ne samo sto ces da kuburis ceo zivot sa tim nego ti je jedino resenje za te probleme operacija a to vec nije tako jednostavno.
Veliki pozdrav!
 
Problem je u tome sto ja imam hronicnu upalu sinusa vec 10 godina i sto jesam isla kod doktora i to milion puta.Probala sam na mnoge nacine da ih izlijecim i sve sto sam uradila bilo je samo privremeno izlijecenje.I onda opet sve u krug:glavobolje koje ne mogu da izdrzim i koje traju vise dana.Koristila sam razne antibiotike ukljucujuci i upotrebu raznih kapi za nos ali nista...i primila sam veliki broj injekcija ali i to uzalud.Pored ovoga imam i problem sa krajnicima i zbog infekcije sam bila u bolnici 10 dana.Moracu da ih izvadim i to sva tri.
Da li inhalacija pomaze u izlecenju sinusa i st koristiti za inhalaciju?Ja jesam to probala ali uzalud!Da li postoji neka metoda izlijecenja sinusa koja ne ukljucuje ni antibiotike ni ostalo...mozda neki prirodni lijek?Sta je sa akunpukturom?
 
E pa duso moja to je sasvim druga prica.Zbog problema sa krajnicima si i dogurala dotle,pogotovo zbog ovog treceg.Zbog tog treceg ti je slabija ventiliranost sinusa sto je idealna sredina za razvoj infekcije,od tih stalnih infekcija sekret se sliva niz zadnji zid zdrela i stalno iritira krajnike,zbog toga su u tako losem stanju.Ti se nalazis u zacaranom krugu.
Inhalacija ne moze da odmogne ali dok ne izvadis taj treci krajnik(a i ova dva)tebi nema trajnog resenja problema.Mozes da probas sa akupunkturom ali ni to nije resenje za vek i vekova.Ja sam operisala krajnike pod stare dane ali poslednjih godinu dana sam bez problema.
 
Leticija, ako razumete bar nešto slovenački, pročitajte knjigu koja je objavljena i na internetu na www.salesalute.com. Tamo čete možda nači odgovor na vaše pitanje o prirodnom leku, koga tražite.

mnogo uspeha
sos
 
leticija:
Da li postoji neka metoda izlijecenja sinusa koja ne ukljucuje ni antibiotike ni ostalo...mozda neki prirodni lijek?
Draga Leticija,
U potpunosti te razumem. Sa sinusima sam kuburila od ... ni sama ne znam tacno, mislim da ce biti celog zivota. Kao mala sam slomila nos, pa je slamka spasa bila operacija devijacije nosa. Medjutim, 17 dana nakon operacije ja sam ponovo imala upalu sinusa, ... Veruj mi da su dva najpoznatija otorinolaringologa moji kucni prijatelji, i pored svega toga nista. Glavobolje, upala, injekcije, ... i tako na 3 meseca.
Bez njihovog znanja sam probala sve moguce, kapi Marice Stevic, med u nosu, banje, ali bukvalno sve sto je neko cuo da je dobro. Od septembra do maja sam nosila traku preko cela, sa kojom sam cak i spavala. I nista.
Postepeno, sa tri strane, slusala sam o jednom dedi koji zivi u okolini Zrenjanina. O njemu sam cula i u bolnici dok sam lezala zbog operacije, i tada sam resila da probam i to. Nasli smo preko druga mog supruga koji je policajac, i neces verovati, ali on je zaista toliko poznat.
Kod njega sam otisla tri meseca nakon operacije (da spomenem da sam za ta tri meseca imala cak dva puta akutnu upalu sinusa). To je bilo pre godinu i po dana.
Sada je vec novembar mesec, za mene jako kritican period, ali ne vise. Ja gledam (poznato ti je zasto sam ti ovo napomenula, od bolova mi je bilo tesko i to), disem, idem bez kape, tresem nos samo ujutru i kada izadjem napolje (to je zbog alerije), ali od upala ni traga.
Mozda ne verujes u ovako nesto, shvatam te nisam ni ja, ali ako si slucajno zainteresovana, objasnicu ti metod lecenja, i dacu ti dedine podatke.
Sa srecom!
 
Pa objasnite metod lečenja i dajte dedine podatke i radi drugih koji takodje imaju problem sinusa i svakako veoma zainteresovani i prate ovaj forum,
Pozdrav!
 
skuvaš bosiljak i pariš se.Prvi dan 5 min pa sve do pola sata. Ja sam to čula od starijih.Nadam se da će ti bar malo pomoći.
 
skuvaš bosiljak i pariš se.Prvi dan 5 min pa sve do pola sata. Ja sam to čula od starijih.Nadam se da će ti bar malo pomoći.
 
Metod lecenja je krajnje primitivan. Pregled koji deda obavi kada stignete je da on proveri, tj. "cuje" kako disete na obe nozdrve (znate ono, prvo zapusi jednu stranu, naculji uvo i slusa kako izduvavate vazduh, pa onda to ponovi i sa drugom). Da li to utice na ono sto sledi, ne znam, ali on kao ustanovljava stadijum u kojem se nalazite (meni je dao dijagnozu da sam "zacepljena ko burence").
Prostorija u kojoj se nalazite se sastoji od dva stola i pet stolica sa kantom pored svake stolice. Sablasno. Na jednom stolu su kapi, a za drugim sedi deda. Stolice su sve zauzete, ne mozete verovati koliko ljudi je bilo i otislo za tih par sati koliko smo se mi (obavezno krenite sa nekim, jer posle terapije sigurno necete biti u stanju da vozite) zadrzali tu. Ja sam cekala najmanje pola sata na slobodnu stolicu.
Odmah moram da vam kazem da to boli, ali boliiiiii. Meni to nisu bas pojasnili dobro pre nego sto sam otisla.
Elem, posle pregleda i "dijagnoze", deda vam stavlja kapi u obe nozdrve. Za to vreme vam drzi glavu zabacenu unazad jedno minut. Ali taj minut traje kao 10. Boliiiiii. Kanta, pretpostavljate za sta sluzi? Nisam verovala da toliko sekreta moze da stane u jednu malu glavu kao sto je moja. Postupak se ponavlja tri puta, i odmah da napomenem da je svaki sledeci manje bolan. Na kraju popijete nesto i spremni ste za povratak kuci.
Deda insistira na tome da kada dolazite kod njega ponesete pakovanje salveta od 100 kom, i to one tanke nase proizvodnje, nikakve "paloma" ili sl. Ja sam to pakovanje potrosila negde na pola puta do Beograda, a jos jedno za par sati nakon toga. Ne mozete da verujete sta se sve izbaci iz sinusa.
Postupak se ponavlja jos jednom, tako da sam posle par dana otisla ponovo kod dede na terapiju. Zaista sam se mnogo bolje osecala vec posle prvog puta, toliko dobro da sam bez mnogo razmisljanja otisla i drugi put. Bolelo je neuporedivo manje, a i sekreta je bilo manje. Deda mi je na "rastanku" rekao da se sigurno vise necemo videti zbog mojih sinusa. I zaista je tako, baz za sada.
Samo cu da napomenem da je kod dede bilo i dece, a i sama cinjenica da sam se podvrgla tome odmah nakon operacije, govori da nije bas toliko strasno.
srdjan:
Zivka,a u cemu se sastoji ta operacija devijacije nosa?
A sto se operacije devijacije nosa tice, Srdjane mogu samo da ti kazem da mi sam postupak nije bas poznat (bila sam uspavana), ali se svodi na to da ti oslobadjaju hrskavicu ili kost nosne pregrade koja je deformisana (zatvorena). Pretpostavljam da su mi strugali (necu da te plasim ali sam cula da su ranije to radili dletom, a da postupak nije drugaciji ni danas) kost nosne pregrede koja je posle preloma preprecila levu nosnu supljinu. Sve bih ti lakse nacrtala, zato sto imam snimak stanja pre i posle operacije. Uglavnom, nakon operacije te tamponiraju (po jedno 10 m gaze u obe nozdrve) i to drzis najmanje 3 dana. Osecaj dok to imas je kao kada prstima zapusis nos, i progutas pljuvacku. Vakuum. Ali brzo se naviknes na to, tako da posle cak i jedes sa tim. Onda sledi deo (za mene najgori) kada ti vade te tampone iz nosa. Ja sam jako krvarila, ali ne mora da znaci jer devojci iz moje sobe su to radili dan ranije i ona nije pustila ni kapljicu. Kod mene je to trajalo.
Ali, kada sve to prodje imas neverovatan osecaj da dises. Po prvi put na obe nozdrve. Isplati se. Postooperativni proces je individualan. Ta devojka je trljala nos vec peti dan, a meni je trebalo najmanje godinu dana da onako socno protrljam nos. Sve zavisi.
Sa mnom su lezale i dve devojke koje su pored operacije devijacije septuma radile i korekciju nosa. Ne mozes verovati koja je razlika lica pre i posle operacije. Otkricu ti jednu malu tajnu, pre mene je u sobi lezala Ksenija Mijatovic (ona pevacica) koja je kao i ostale devojka izvrsila operaciju i devijacije i korekcije. Verovatno i sam vidis razliku na njoj.
Ne znam iz kog razloga te sve ovo zanima, ali ako imas slicnih problema, bez oklevanja odradi to. Iako mi to nije mnogo pomoglo za sinuse, isplatilo se zbog milion drugih stvari.
Slobodno me pitaj sve sto te zanima.
 
Ako neko zna sta jos moze da se koristi za inhalaciju osim bosiljka neka javi.Izgleda da to sa tim dedom i nije losa ideja ali daleko je Zrenjanin.Mada ni to ne bi bio problem kad bi bila sigurna da ce pomoci.Jer ja vise ne mogu da nosim kapu,sal citav zivot i to od septembra pa tamo do proljeca.Ma svi koji patite od sinusa znate kako je to i glupo je bilo sta objasnjavati.Zato ako ima onih koji su se izlijecili nega jave kako.Za sad cu da razmisljam o ovom dedi...vidjecemo...
 
keti:
Živka, koliko deda naplaćuje za jedan tretman?
Nisam sigurna, mislim da je onaj fazon "koliko das". Koliko se secam, na njegovom stolu je stajala kutijica gde se stavlja novac, a on cak ni ne gleda koliko para ostavite. Ja sam posle mog drugog odlaska pitala za neki melem za psorijazu (za moju mamu) i to sam platila njegovoj zeni po ceni koju mi je ona rekla. Mislim da spravljaju i druge meleme, ali mene je samo ovo interesovalo. Mozete cak i da ga pitate preko telefona, dekica je totalno opusten.
 
Zivka:
keti:
Živka, koliko deda naplaćuje za jedan tretman?
Nisam sigurna, mislim da je onaj fazon "koliko das". Koliko se secam, na njegovom stolu je stajala kutijica gde se stavlja novac, a on cak ni ne gleda koliko para ostavite. Ja sam posle mog drugog odlaska pitala za neki melem za psorijazu (za moju mamu) i to sam platila njegovoj zeni po ceni koju mi je ona rekla. Mislim da spravljaju i druge meleme, ali mene je samo ovo interesovalo. Mozete cak i da ga pitate preko telefona, dekica je totalno opusten.
dali je krem za psorijazu pomogao tvojoj majci??
 
gost1:
dali je krem za psorijazu pomogao tvojoj majci??
Sto je najgore, ona to ne shvata ozbiljno. Moja mama je izuzetno tvrdoglava osoba, posebno kada je njeno zdravlje u pitanju. Nije se pridrzavala uputstva, i nije redovno mazala, tako da rezultat nije realan. Ona cak i krije istinu o svom zdravlju, tako da stvarno ne znam da li joj je taj melem pomogao. Ona tvrdi da jeste, ali verovatno pre zbog moje zabrinutosti i truda da joj pomognem.
 
gost1:
Zivka:
keti:
Živka, koliko deda naplaćuje za jedan tretman?
Nisam sigurna, mislim da je onaj fazon "koliko das". Koliko se secam, na njegovom stolu je stajala kutijica gde se stavlja novac, a on cak ni ne gleda koliko para ostavite. Ja sam posle mog drugog odlaska pitala za neki melem za psorijazu (za moju mamu) i to sam platila njegovoj zeni po ceni koju mi je ona rekla. Mislim da spravljaju i druge meleme, ali mene je samo ovo interesovalo. Mozete cak i da ga pitate preko telefona, dekica je totalno opusten.
dali je krem za psorijazu pomogao tvojoj majci??
-----
Kratko, da i ja Vam nesto napisem....vodio sam sina koji ima istih problema kao i vi..nista nije pomoglo...posle u razgovoru sa lekarima su mi rekli da je bilo i dedinih pacijenata koji su trazili pomoc u ambulanti.. deda stavlja u nos kapi, koncentrat necega koji izaziva trenutno otvaranje i tad pocinje izliv.. ali da to nije zdravo jer izaziva trajna ostecenja sluzokoze nosa i sinusa...DOBRO RAZMISLITE....
 
Slican efekat se postize i precovanjem sa predhodnim davanjem anestetika u nos.Slicno vakumu.Samo je potrebno vise puta to raditi.Znam da ima hroniciteta koji nisu nasli resenje svog problema u savremenoj medicini ali za one koji resavaju posledicu a ne uzrok nece pomoci ni savremena ni alternativna medicina,tipa devijacija,polipa,krajnika...Prvo resite te probleme pa onda sinuse.
Pozdrav!
 
novosadjanin:
Kratko, da i ja Vam nesto napisem....vodio sam sina koji ima istih problema kao i vi..nista nije pomoglo...posle u razgovoru sa lekarima su mi rekli da je bilo i dedinih pacijenata koji su trazili pomoc u ambulanti.. deda stavlja u nos kapi, koncentrat necega koji izaziva trenutno otvaranje i tad pocinje izliv.. ali da to nije zdravo jer izaziva trajna ostecenja sluzokoze nosa i sinusa...DOBRO RAZMISLITE....
Slazem se u potpunosti sa vama. Treba gledati i drugu stranu. Uvek postoji rizik.
Ja kod dede ne bih otisla ni u ludilu, da nisam bila u stanju u kakvom sam bila, kada vise nisam birala, samo da muke prestanu.
Meni medicina nije pomogla. Moja sluzokoza je vec bila unistena raznoraznim kapima i tamponima natopljenim lekovima (injekcijama), ni sama ne znam sta su sve probali na meni. I nista.
Jedno znam, u mom slucaju rizik se isplatio.
 
Moja mama je imala strasne probleme sa sinusima. Onda je pre 10ak godina kupila kapi MARSIN od travarke Marice Stevic (postoje 2 apoteke u BG-u koliko ja znam). Od tada je situacija neuporedivo bolja. Ja ne znam da li te kapi pomazu uvek, ali mozete da probate.
 
Zivka:
Metod lecenja je krajnje primitivan. Pregled koji deda obavi kada stignete je da on proveri, tj. "cuje" kako disete na obe nozdrve (znate ono, prvo zapusi jednu stranu, naculji uvo i slusa kako izduvavate vazduh, pa onda to ponovi i sa drugom). Da li to utice na ono sto sledi, ne znam, ali on kao ustanovljava stadijum u kojem se nalazite (meni je dao dijagnozu da sam "zacepljena ko burence").
Prostorija u kojoj se nalazite se sastoji od dva stola i pet stolica sa kantom pored svake stolice. Sablasno. Na jednom stolu su kapi, a za drugim sedi deda. Stolice su sve zauzete, ne mozete verovati koliko ljudi je bilo i otislo za tih par sati koliko smo se mi (obavezno krenite sa nekim, jer posle terapije sigurno necete biti u stanju da vozite) zadrzali tu. Ja sam cekala najmanje pola sata na slobodnu stolicu.
Odmah moram da vam kazem da to boli, ali boliiiiii. Meni to nisu bas pojasnili dobro pre nego sto sam otisla.
Elem, posle pregleda i "dijagnoze", deda vam stavlja kapi u obe nozdrve. Za to vreme vam drzi glavu zabacenu unazad jedno minut. Ali taj minut traje kao 10. Boliiiiii. Kanta, pretpostavljate za sta sluzi? Nisam verovala da toliko sekreta moze da stane u jednu malu glavu kao sto je moja. Postupak se ponavlja tri puta, i odmah da napomenem da je svaki sledeci manje bolan. Na kraju popijete nesto i spremni ste za povratak kuci.
Deda insistira na tome da kada dolazite kod njega ponesete pakovanje salveta od 100 kom, i to one tanke nase proizvodnje, nikakve "paloma" ili sl. Ja sam to pakovanje potrosila negde na pola puta do Beograda, a jos jedno za par sati nakon toga. Ne mozete da verujete sta se sve izbaci iz sinusa.
Postupak se ponavlja jos jednom, tako da sam posle par dana otisla ponovo kod dede na terapiju. Zaista sam se mnogo bolje osecala vec posle prvog puta, toliko dobro da sam bez mnogo razmisljanja otisla i drugi put. Bolelo je neuporedivo manje, a i sekreta je bilo manje. Deda mi je na "rastanku" rekao da se sigurno vise necemo videti zbog mojih sinusa. I zaista je tako, baz za sada.
Samo cu da napomenem da je kod dede bilo i dece, a i sama cinjenica da sam se podvrgla tome odmah nakon operacije, govori da nije bas toliko strasno.

Svi vi koji niste stigli kod dede - zakasnili ste...
Imam tuznu vest: deda je nedavno umro... Da li je nekom ostavio svoje "recepte" u amanet - ne znam...
Pozdrav
 
Ja sam godinama kuburio sa sinusima, probao i Bioptron lampu, koja je donekle pomogla, ali najvise mi je pomoglo kantarion ulje. Kupi u apoteci kantarion ulje za unutrasnju upotrebu, ja sam ukapavao samo uvece, jer je malo nezgodno, posto moze da ti se desi da bez obzira koloko posle toga drzis glavu zabacenu, pocne da curi ulje iz nosa. Ukapavao sam 3 nedelje, i imam mnogo manje problema. Doduse jos jedna stvar mi je pomogla. Onog 5. oktobra kada sam se nagutao suzavca cini mi se da sam vise ispraznio sinuse nego na svim precovanjima do tada, ali to iskustvo ne preporucujem.
 
Anonymous:
Zivka:
Metod lecenja je krajnje primitivan. Pregled koji deda obavi kada stignete je da on proveri, tj. "cuje" kako disete na obe nozdrve (znate ono, prvo zapusi jednu stranu, naculji uvo i slusa kako izduvavate vazduh, pa onda to ponovi i sa drugom). Da li to utice na ono sto sledi, ne znam, ali on kao ustanovljava stadijum u kojem se nalazite (meni je dao dijagnozu da sam "zacepljena ko burence").
Prostorija u kojoj se nalazite se sastoji od dva stola i pet stolica sa kantom pored svake stolice. Sablasno. Na jednom stolu su kapi, a za drugim sedi deda. Stolice su sve zauzete, ne mozete verovati koliko ljudi je bilo i otislo za tih par sati koliko smo se mi (obavezno krenite sa nekim, jer posle terapije sigurno necete biti u stanju da vozite) zadrzali tu. Ja sam cekala najmanje pola sata na slobodnu stolicu.
Odmah moram da vam kazem da to boli, ali boliiiiii. Meni to nisu bas pojasnili dobro pre nego sto sam otisla.
Elem, posle pregleda i "dijagnoze", deda vam stavlja kapi u obe nozdrve. Za to vreme vam drzi glavu zabacenu unazad jedno minut. Ali taj minut traje kao 10. Boliiiiii. Kanta, pretpostavljate za sta sluzi? Nisam verovala da toliko sekreta moze da stane u jednu malu glavu kao sto je moja. Postupak se ponavlja tri puta, i odmah da napomenem da je svaki sledeci manje bolan. Na kraju popijete nesto i spremni ste za povratak kuci.
Deda insistira na tome da kada dolazite kod njega ponesete pakovanje salveta od 100 kom, i to one tanke nase proizvodnje, nikakve "paloma" ili sl. Ja sam to pakovanje potrosila negde na pola puta do Beograda, a jos jedno za par sati nakon toga. Ne mozete da verujete sta se sve izbaci iz sinusa.
Postupak se ponavlja jos jednom, tako da sam posle par dana otisla ponovo kod dede na terapiju. Zaista sam se mnogo bolje osecala vec posle prvog puta, toliko dobro da sam bez mnogo razmisljanja otisla i drugi put. Bolelo je neuporedivo manje, a i sekreta je bilo manje. Deda mi je na "rastanku" rekao da se sigurno vise necemo videti zbog mojih sinusa. I zaista je tako, baz za sada.
Samo cu da napomenem da je kod dede bilo i dece, a i sama cinjenica da sam se podvrgla tome odmah nakon operacije, govori da nije bas toliko strasno.


Svi vi koji niste stigli kod dede - zakasnili ste...
Imam tuznu vest: deda je nedavno umro... Da li je nekom ostavio svoje "recepte" u amanet - ne znam...
Pozdrav


Ali, deda je umro... nedavno. Zaista!
 
Da li je neko probao akupunkturu? Probao sam sve, kapi, inhaliranje,operisao krajnike, dedu kod Zrenjanina,..., ali bez znatnih poboljsanja! Interesu je me koliko igle imaju efekta? Pozdrav svima!
 

Back
Top