Kako posle svadje

bobba

Domaćin
Poruka
3.835


Kako posle svadje da ne prekinete sa njim ili njom

volite ga ili volite je
ali nista mogli da predjete preko nekih stvari i morali ste da to kazete voljenoj osobi
grubo do duse ali pravedno (barem tako vi mislite)

zelite da je zadrzite ali .........................ali......???

1. da se pravite kao da nista nije bilo
2. da se durite par dana
3. da prekinete ( to je ono sto se obicno dogadja zar ne)
4 da joj ugadjate vise nego pre svadje


Kako dalje???
 
volite ga ili volite je ali nista mogli da predjete preko nekih stvari i morali ste da to kazete voljenoj osobi
Kad god mi nesto ne odgovara ja to kazem voljenoj osobi, odmah! Volim kada i on meni kaze ako mu se nesto ne svidja! Sve je stvar razgovora i dogovora!
Vazno je naci zajednicki jezik!

Nikad mi se nije desilo da cutim i trpim, pa da onda eksplodiram i tu je kraj!
Kad se dese sitne svadje, pre bi ih nazvala rasprave, to ne utice na ljubav ni na vezu....
i uvek nadjemo nacina da se brzo pomirimo!!! ;)
 
Valjda posedujemo tu divnu mogucnost da sa nekim razgovaramo...
Zar je bitno da li je svadja nastala kao posledica razlike i pogleda na ne nesto, nemogucnosti da se komunkacija odvija jednim razumnim tokom... kako god, postoji izvesni problem koji se cutanjem, durenjem i ostalim "alatima" ne moze popraviti.
Dalje... ili razumnim tonom... ili nema dalje...
 
bobba:


Kako posle svadje da ne prekinete sa njim ili njom

volite ga ili volite je
ali nista mogli da predjete preko nekih stvari i morali ste da to kazete voljenoj osobi
grubo do duse ali pravedno (barem tako vi mislite)

zelite da je zadrzite ali .........................ali......???

1. da se pravite kao da nista nije bilo
2. da se durite par dana
3. da prekinete ( to je ono sto se obicno dogadja zar ne)
4 da joj ugadjate vise nego pre svadje


Kako dalje???
Sve je stvar komunikacije. Kroz nju se pokazuje i postovanje i zelja za biti sa tom osobom uopste. Verujem da bi dvoje racionalnih ljudi koji se vole uvek bili u stanju da nadju neki kompromis - dogovor. Ako pak nisu u stanju da iznadju dogovor, ako su te svadje ucestale a nerazumevanje jako... onda su te dve osobe dva suprotna sveta i najbolje da se razidju jedno od drugog...
No lako je razici se na najmanju svadju, malo je teze naci resenje problema i ostati zajedno... Sve je stvar procene koliko to vredi i da li se uopste zeli pomiriti...
 
zasto ste napali devojku, kad nigde ne pise da je prva svadja u pitanju???

nikodim:
Valjda posedujemo tu divnu mogucnost da sa nekim razgovaramo...
Zar je bitno da li je svadja nastala kao posledica razlike i pogleda na ne nesto, nemogucnosti da se komunkacija odvija jednim razumnim tokom... kako god, postoji izvesni problem koji se cutanjem, durenjem i ostalim "alatima" ne moze popraviti.
Dalje... ili razumnim tonom... ili nema dalje...

eto, nikodim ti je sve lepo i sazeto rekao :)

@nikodim
svaka cast ;)
 
Prekid posle prve svadje i nije neshto, u principu samo dokaz da veza nije bila stvarno chvrsta. Posle svadje, po mogucstvu pokushati mudro pribliziti gledishta, a ni neki lep gest nije na odmet. Usput budi recheno, sex je najbolji posle dobre svadje :)
 
ej bre
ja se nisam svadjala ni s'kim ali sam pitala ;)
mene je to bas interesovalo kako neki parovi ostalnu zajedno a neki ne
ja uvek ali uvek pokusavam da se ne svadjam
u principu i ne znam da to radim
imam skoro uvek osmeh
tako ko bi sa mnom da se svdja , grdno je pogresio
;)
 
bobba:


Kako posle svadje da ne prekinete sa njim ili njom

volite ga ili volite je
ali nista mogli da predjete preko nekih stvari i morali ste da to kazete voljenoj osobi
grubo do duse ali pravedno (barem tako vi mislite)

zelite da je zadrzite ali .........................ali......???

1. da se pravite kao da nista nije bilo
2. da se durite par dana
3. da prekinete ( to je ono sto se obicno dogadja zar ne)
4 da joj ugadjate vise nego pre svadje


Kako dalje???
Nisi navela 5 tacku - da mu popusis i sve ce biti ok!!!
 
u svakom slucaju ne treba da prekinete..I ti svi besovi i frustracije naravno jednom nestaju i onda moze da ti bude zao...
Ja sam se neki dan jako jako posvadjala sa deckom i htela sam da ga izbacim kroz zatvoren prozor,i opalila sam mu samar i isterala ga iz mog stana,mislila sam da ga mrzim i valjda sam mu rekla sve samo ne da ga ostavljam,,,Jer ja sam znala da cu sutra,kada vise ne budem bila u transu,da se pokajem ako to uradim...Tj to sam podsvesno znala ne mogu da kazem da sam bila pribrana...
 
Gazdarica:
Za vezu koja puca nakon jedne svadje i bolje je da ne traje...

Дефинитивно...Кроз ситне свађе и неспоразуме се најбоље види да ли можеш бити са том особом. Кад скинеш "розе - наочаре" (кад прође заљубљеност) и прихватиш ту особу и са својим манама (не само са врлинама, то је лако), веза прераста у праву љубав...
 
Zavisi kakva svadja? Koliko je vredan i on i veza da se u njoj ostane? Ako je veza super, pa dobro, svadje su normalne- nastavi dalje. Ako je veza sranje a ti ga volis- pravi se da se nista nije dogodilo ali prekini vezu...
 
Svadje su normalna stvar.Ali,ja se trudim da ne "talasam",i izbegavam ih po svaku cenu.I nikad još nisam ja započela svadju.Problem je što meni ništa ne smeta,a njemu smeta gomila sitnica,i odmah mi to i kaže,a ja se onda branim,branim... :cry: I eto.Znam da grešim,ali ne mogu drukčije.Probala,pa ne ide.Onda svadja prerasta u rat,on puca a ja padam. :cry:
 

Back
Top