KO SU SRPSKI LEVIĆARI?

lider

Poznat
Poruka
7.768
Čitam po raznim podforumima kako se pominju levičari.
U ovom trenutku ne mislim na one isfolirane i nabeđene levičare,već na to da li zaista postoji levica u Srbiji?
Zašto nikada u pravom smislu nije oživela socijal-demokratska partija?
Nije li ovo što nam nude nacional-socijalizam?
 
Питање ове теме је, по мом мишљењу, попуно погрешно постављено. Требало би да се питамо КО НА СРПСКОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ НИЈЕ ЛЕВИЧАР.

Тада би расправа била краћа и конструктивнија, јер скоро све странке а нарочито њихови виђенији људи потекли су и израсли из Брозовог шињела па тако ми данас на политичкој сцени имамо само РАЗНА АГРЕГАТНА СТАЊА БИВШЕГ САВЕЗА КОМУНИСТА ЈУГОСЛАВИЈЕ. Још увек нема ни једне странке која у својој бити (без обзира како се крије и лажно представља) није левичарска.
 
Petar_FPN:
da bi izbegli i tu raspravu o titu i partiji,mozemo da pitamo ko je levica u socijaldemokratskom,welfare socijalnom,progresivnom vidu(tipa sapareto u spaniji ili spd u nemackoj)? jbt,komunisti se vise ne racunaju...

Зашто да избегавамо расправу о истини... па погледај ЧЛАНСТВО у тзв.демократском блоку и странкама тзв.демократским... само су се чланови некадашњег Градског и осталих КОМИТЕТА преместили неколико улица - ништа више. И сада неко од њих очекује нешто што би било НАПРЕДНО и ДЕМОКРАТСКО... :roll: :roll: :roll: а они су у ствари на потпуно истим радним задацима на којима су и били.
 
Petar_FPN:
po toj logici,i nacionalisti su samo preobukli odela...i sta sad,po tebi i dalje zivimo u tito-sistemu?nece biti,promenili su se i ljudi i socijano okruzenje,mada je tacno da su repovi iz proslosti dugacki...

Ако мислиш на странке као што је СРС који се представљају као националисти... да, они су само преобукли одела... па и Шешељ и Т.Николић су бивши комунисти, о ком Ти национализму причаш. Нећеш ваљда да ме увераваш да је С.Милошевић био националиста, хехехе...На политичкој сцени НЕ ПОСТОЈИ ни један покрет нити странка која је националистичка - када то кажем мислим на ЈЕВАНЂЕОСКИ НАЦИОНАЛИЗАМ који се ни у једном свом деловању не може посматрати у пежоративном смислу. Пред нашим очима се у сфери политичких странака одиграва један циркус - али са много кловнова. Националиста НЕМА.

Један комуниста се никада, али никада не може променити, он се може притајити, (отићи у "илегалу") али се не може променити. А најжалосније у целој ствари је то што су млађе генерације само клонирани бивши другови и другарице, тако да проток времена не доноси бољитак.
 
Petar_FPN:
po toj logici,i nacionalisti su samo preobukli odela...i sta sad,po tebi i dalje zivimo u tito-sistemu?nece biti,promenili su se i ljudi i socijano okruzenje,mada je tacno da su repovi iz proslosti dugacki...
Pe ce biti da su se levicari preoblacili u nacionaliste. Njima je menjanje koze svojstveno i prirodno kao i zatiranje tragova, kokosarenje, podmetanje jaja...
 
eremita:
Питање ове теме је, по мом мишљењу, попуно погрешно постављено. Требало би да се питамо КО НА СРПСКОЈ ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ НИЈЕ ЛЕВИЧАР.

Тада би расправа била краћа и конструктивнија, јер скоро све странке а нарочито њихови виђенији људи потекли су и израсли из Брозовог шињела па тако ми данас на политичкој сцени имамо само РАЗНА АГРЕГАТНА СТАЊА БИВШЕГ САВЕЗА КОМУНИСТА ЈУГОСЛАВИЈЕ. Још увек нема ни једне странке која у својој бити (без обзира како се крије и лажно представља) није левичарска.
Upravo zato sam i postavio ovo pitanje.
 

Back
Top