Lydia Lunch

*drunken_butterfly*

Primećen član
Poruka
853
da li je neko slushao?
meni je u ruke dospeo queen of siam iz 1979... muzika je prilichno spooky... nemam pojma kako bih je okarakterisala... neki new wave, no wave... chudno skroz, mnogo mi se svidja...

www.lydia-lunch.org

i jedna mnogo dobra fotka:
lydia.jpg
 
Kako da ne. Jos kada sam prvi puto cuo Sonic Youth-Death Waley 69 (with Lydia Lunch), inace moju omiljenu SY pesmu, pokusavao sam da nadjem njene albume, mada je to bilo tesko (danas je malo lakse).

Ti si imala srece jer prvi njen album koji ti je pao u ruke "Quen of Siam" je njen najbolji album pravo malo remek delo "no-wave" zvuka. Pored nje mnogo dobri No-wave autori su i James Chanse, Art Brut i naravno Glen Branca (njegovi ucenici su bili Thurston Moore i Lee Ranaldo pa ti vidi).

Slusao sam jos njene albume "Honeymoon in Red" i "Shootgun Wedding" koji je uradila sa Rowland Howard_om (oni i Nick Cave su bili okosnica Birthday Party). Nikako ne mogu da nadjem "Drowning in Limbo" al trudim se.
 
"A Social Gathering For The Celebration Of The Anniversary
Of Someone's Birth" legendarni bootleg sa zajednicke turneje 82. Kultna stvar da ne moze biti kultnija (salim se, kultniji je Sonic Youth-Hold on Tiger live 87 bootleg). Tu su upoznali i Blixu Bargleda iz Einsturzende Neubaten pa je to bio prvi korak ka formiranju Bad Seeds_a. Nadji i regularni studijski album Birthday Party-Junkyard (82), najekstremnije Cave_ovo delo, cisto ludilo u cetrdesetak minuta muzike (Hamlet, Kiss me Black, Dead Joe....)
 

Back
Top