Graficko inzenjerstvo

samuilov

Zainteresovan član
Poruka
209
Bice mi dago da se odazoves jer imam jedno pitanjce za tebe:)Naime secas se(ako se ne secas da te podsetim)da smo pricali o tome kako bih upisala tehnoloski u BG-u i to smer graficko inzenjerstvo.
E,sad,pitanje je sledece:Cula sam da na fakultetu tehnickih nauka u Novom Sadu postoji smer graficko inzinjerstvo i dizajn,pa jel znas nesto o tome da mi kazes,si upoznat sa tim semrom u NS-u?Da li nas da li postoje razlike izmedju tog smera u NS-u i U BG-u i ako postoje koje su?Stvarno me interesuje,a ja se nadam da ces umeti da mi odgovoris:)

I naravno,svi oni koji znaju nesto o ovoj temi i misle da ce mi odgovor koristiti;)
 
Ne znam komse se direktno obracas, ali ajde da pokusam da ti pomognem
Inace ja studiram Tehnoloski u BG i upisao sam ga SAMO zbog smera Graficki inzenjer...
Pa koliko ja znam, ovaj u NS je duplo laksi fax..mozda malcice bolje i opremljen... kakve su razlike izmedju smerova GRAFICKI INZENJER u BG i u NS...to ne znam...idi na sajtove fakulteta pa skini spisak predmeta tj ispita pa ces da vidis.. Znaci budi ubedjena da je fax u BG tezi, ali to znaci da ces i vise da naucis u BG i da ti tu diplomu vise cene i ta diploma je priznata u svetu, a sto se tice novosadske nisam siguran... Ako te nesto konkretno zanima pitaj...
Pozzz
 
Ja samo kazem ono sto sam cuo, inace moj profesor prakse u Grafickoj skoli je zavrsio u NS, i to nije pao ni jedan ispit.. i on mi je sam rekao i dosta nas je u skoli pricalo na tu temu, i kad smo rekli da cemo upisati u bg pitao nas je DA LI SMO NORMALNI, naravno salio se..i rekao nam je da je bg dosta tezi, da se nesto vise nauci i da je priznat u svetu i cenjen..naravno da je i ovaj u ns dobar fax...
A inace ja sam iz bg i bilo bi glupo da mi moji placaju stan, i uopste ostale troske u ns kad mi je ovaj fax u bg na 10 min autobusom od kuce...jeste da cu morati dosta vise da ucim ali ...
 
I samo da dodam...jedino sto mi se za sada vise svidja kod novosadskog je to sto vise ucim ono konkretno za graficarstvo, to sto me zanima, za razliku od beogradskog gde ucim hemiju kao lud, a u sustini to mi toliko i ne treba... :shock:
 
Cula sam i ja da je u NS-u lakse.U sustini gledano,mislim da je tamo studirati mnogo lakse i da ljudi mnogo lakse i brze zavrsavaju fakultete.Mada,svako ima svoje misljenje,ne znam stvarno.Moji matorci nisu za to da studiram u Novom Sadu jer smatraju da beogradski fakulteti pruzaju ono pravo obrazovanje da su jaci,cenjeniji,...mada vremena su se promenla od kad su oni studirali(pre 30 god),sad u Novom Sadu brze prelaze na tu Bolonjsku,fakulteti su bolje opremljeni,...
 
bojan86:
I samo da dodam...jedino sto mi se za sada vise svidja kod novosadskog je to sto vise ucim ono konkretno za graficarstvo, to sto me zanima, za razliku od beogradskog gde ucim hemiju kao lud, a u sustini to mi toliko i ne treba... :shock:

E,da,bas se o tome radi i bas se u vezi toga i premisljam.Na tmf-u uci se jako puno opstih predmeta matematika I pa II pa ova hemija ona hemija,...pa nikako da stignes do onih strucnih predmeta!A kad stignes deliju mi kao da ih ima toliko da ne znam koliko im posvecuju paznju?Dok mi na grid-u deluje da uce vise usko vezano za grafiku.Imaju matematiku samo u prvoj godini i to na malo visem nivou nego u cetvrtoj godini gimnazije a od hemije imaju samo ono sto je vezano za boje cini mi se;npr:hemografija i hemija u grafici.
Mada,ja sam od onih osoba koje ne idu linijom manjeg otpora-e upisacu to zato sto je lakse,kad pogledam ipak vise stvari naucis na tmf-u na gdiru je pocev od prijemnog smesno:imas pet zad.iz matematike i deset pitanja iz opste kulture a i iz toga imas zbirku sa pianjima da se spremis!Meni licno smesno!
Ako je neko upucen malo vise o tome na sta se stavlja vise akcenat na gridu a na sta na tmf-u nek kaze svoje misljenje!
 
Ja ti preporucujem NS, zato sto je vise usresredjen na graficku delatnost,
dok ovaj na tehnoloskom tupi previse u sirinu mnogima nepotrebnu u buducnosti.
Naravno sve zavisi cime ti hoces dalje da se bavis, ja sam hteo da upisem na TMF ali kad sam video koliko se uce opsti predmeti odmah sam odustao.
I bolje je opremljen u NS za graficku struku. Da su mi tvoje godine i ova pamet upisao bih u NS
iako sam iz BG-a.
 
VIsa politehnicka u Beogradu..i nije bas neki izbor.. ne znam kakva je u ns ali ova u bg..bezvez..
Milion mojih drugova je tamo..i kazu da im je ok...ali cujem od profesora i od starijih da ta skola i nije nesto... uostalom svaka visa skola je skoro nista..ucim mucis se a opet si nista...i zato ih sada i ukidaju..i prebacuju ih na fakultete
 
Pa to ti je vezano za graficku tehnologiju, procese stampe..sve vezano za to.. ali naravno mozes da radis u velikim stamparskim kucama kao sto su politika borba itd...ma sve vezano za graficarstvo/stamparstvo.. od rada na kompvima dok projektovanja masina i osmiljavanje postupka stampe...tehnologije..itd..
 

Back
Top